Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wariacje na temat

Czy Franciszek Smuda powinien zakończyć swoją przygodę z kadrą?
Tak
70%
 70%  [ 7 ]
Powinien zostać do MŚ 2014
20%
 20%  [ 2 ]
Powinien zostać do ME 2016
10%
 10%  [ 1 ]
Głosowań: 0
Wszystkich Głosów: 10

Autor Wiadomość
Karol3414
Major

Wysłany: Pon 18 Cze, 2012   Wariacje na temat

Smuda i co dalej? Ciekaw jestem opinii.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Pon 18 Cze, 2012   

mAM PEŁNĄ SWIADOMOŚC, ŻEPRACA TERNERA JEST STREDJĄCA. sMUDA ZUPEŁENIE TEGO stresu nie wytrzymaywał. To że nie umie mówić, czy formuowac myśli, że odpadliśmy z Czechosłowacją jak mówił Smuda jest mało istotne. On po prostu był człowiekiem XIX wieku. Na penwo znajdzie prace w klubie i będzie dalej robił to co lubi. Ale trenerem powiniem być ktos "z jajami" ktoś bardziej obyty w świecie. Szkoda i drużyny, zmarnowała dwa lata. Ale za chwile mamy nowe eliminację i jak patrze jak odpadła Holandia to dopiero masakra :)

Karol3414
Major

Zawsze myślałem, że Smuda to facet z jajami. Mówić nie umie, ubrać też nie ale zawsze uważałem że to typ który trzyma drużynę za "mordę". Chociaż może to udawało się w klubach, gdzie trener miał więcej do powiedzenia. Kadra to inna bajka, "gwiazdy" rodzimego futbolu mniej lub bardziej związani indywidualnie ze sponsorami, ogromna kasa i naciski żeby grali Ci którym np. Pepsi i Lays płaci za promowanie marki (a wiadomo bez gry nie ma promocji). Może to o tym mówił Smuda, o tych różnicach pomiędzy trenerem w klubie a reprezentacji. Niemniej jednak, myślę że jeśli tylko Smuda by chciał (bo może nie chcieć brnąć dalej w to bagno), to powinien prowadzić ten biznes do MŚ.
Powody:
:arrow: Ta drużyna to jego koncepcja, nowy trener musi mieć inną (może lepszą, może gorszą)
:arrow: Budowanie nowej drużyny wg koncepcji nowego trenera na 4 miesiące przed rozpoczęciem eliminacji do MŚ to zły pomysł
:arrow: Jeśli Smuda nie przeprowadzi drużyny do finałów MŚ to wtedy zmienić trenera, będzie miał on wtedy więcej czasu na przygotowanie się do EURO2016

Karol3414
Major

Bartłomiej Batkowski napisał/a:
Genowefa Pigwa śpiewała kiedyś:

"Oj dana, dana, złotówko kochana,
Niżej nie upadniesz, bo już leżysz na dnie.."

Te słowa doskonale opisują stan tzw. "polskiej piłki nożnej". Od czasu "Piłkarskiego pokera" zmieniło sie niewiele.

A póki co - proponuję skupić się na tym co ważne - siatkarze wygrali z Brazylią 3:1 i to się liczy.

A Adamek wygrał z jakimś czarnym angolem. Jeszcze żeby tylko tych ruskich obił (znaczy Powietkina + Ukraińców).
Zobaczycie za dwa lata wygramy w finale MŚ z Brazylią 3:1.

Radosław Kotowski
Podporucznik

Nawet najlepszy trener nie sprawi że nasze ORŁY będą grać lepiej :)

Krzysztof
Porucznik

Zeby Polska zaczeła wygrywać w piłkę sami musimy najpierw nad sobą popracować. Radosławie więcej optymizmu siatkarze wygrali z Brazylią. Zycie to nie układ zero jedynkowy natomiast piłka to układ gdzie ktoś musi przegrać by wygrać mogł ktoś tak jest z całym sportem. Czy np: modlileś się za naszych piłkarzy bo ja tak .modłiłem się żeby nie przegrali z Rosją i patrz zremisowali.

Radosław Kotowski
Podporucznik

Nie modlę się :) Za to obstwiałem ten wynik w konkursie . :D Ja świetnie rozumiem że to sport i raz się wygra a raz przegra , bardzo kibicowałem naszym , ale fakty są takie że gramy po prostu za słabo .

Krzysztof
Porucznik

mnie wystarcza remis z Rosją i że Rosja odpadła z turnieju. Turniej Euro z mojego punktu widzenia uznaje za bardzo udany.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Troche to kargulowe :)

Krzysztof
Porucznik

tak :oops:

Fanatyk
Podpułkownik

Wysłany: Śro 20 Cze, 2012   

Ha ha. Ale fakt faktem wiele osób mówiło, że najważniejsza jest postawa z Rosją, chociaż wyłącznie ze sportowego punktu widzenia najistotniejszy był awans...

Fanatyk
Podpułkownik

Wracając do tematu - Smuda był moim faworytem, ale podczas tego Euro zachowywał sie jak nie on. Zawsze grał ofensywnie (Wisła - Barca 3:4), tu nie. Zawsze machał rękoma, walił bidonem, a tu siedział (Grecja) albo stał w miejscu. Nie wytrzymał presji. I z tego powodu ja mu dziękuję.

Karol3414
Major

Fanatyk napisał/a:
Wracając do tematu - Smuda był moim faworytem, ale podczas tego Euro zachowywał sie jak nie on. Zawsze grał ofensywnie (Wisła - Barca 3:4), tu nie. Zawsze machał rękoma, walił bidonem, a tu siedział (Grecja) albo stał w miejscu. Nie wytrzymał presji. I z tego powodu ja mu dziękuję.

Tu masz rację, ja właśnie liczyłem na to że on ich za mordy weźmie, a on jakby stracił jaja. Może sobie uświadomił, że nic nie może, że nie wyszło. Stracił energię. Mimo wszystko ja bym go zostawił do MŚ tylko do kontraktu bym wpisał, że w momencie gdy sytuacja w naszej grupie kwalifikacyjnej będzie tak zła, że już nie będzie nadziei na zajęcie 2 miejsca (o pierwszym nawet nie marze), kontrakt zostaje zerwany automatycznie, jeśli nie zakwalifikujemy się do MŚ to również PZPN ma możliwość wcześniejszego zerwania kontraktu, ale już nie automatycznie tylko po ocenie (na wypadek gdyby jednak zajęli drugie miejsce ale przegrali w barażach).
Można by jednocześnie rozejrzeć się za kandydatami na to miejsce, PZPN mógłby się zorientować kto wchodzi w grę finansowo, czy ktoś chce zostać trenerem naszej reprezentacji, bo tak wszyscy gadają o trenerze z zagranicy ale oni mogę nie chcieć trenować naszych biedronek.

Fanatyk
Podpułkownik

Najgorsze jest to, że nie ma pomysłu kto na jego miejsce. Beenhaker mnie wkurzył na końcu, ale może inni trenerzy zachowają się inaczej? W siatkówce zagraniczni trenerzy sie bardzo sprawdzili. Ale w Rosji Advocat też niewiele zdziałał, a siedzi tam już długie lata..,

Karol3414
Major

Fanatyk napisał/a:
Najgorsze jest to, że nie ma pomysłu kto na jego miejsce. Beenhaker mnie wkurzył na końcu, ale może inni trenerzy zachowają się inaczej? W siatkówce zagraniczni trenerzy sie bardzo sprawdzili. Ale w Rosji Advocat też niewiele zdziałał, a siedzi tam już długie lata..,

I wydawało się że jest OK, do meczu z Polską a potem z Grecją.
Ja się tego właśnie bałem, że remis z Rosją to wynik samo mobilizacji się na mecz z nimi. Nie trzeba być rusofobem, żeby mecz z Rosją wzbudzał większe emocje niż każdy inny. Bałem się, że z Rosją zagramy dobrze, damy z siebie wszystko po to by z Czechami cieniować. Nasi piłkarze wykończyli się fizycznie z Rosją, szkoda że nie wygrali, wykończyli też fizycznie i psychicznie Rosjan, którzy z Grekami cieniowali. Zastanawiam się czy z punktu widzenia dalszych występów nie lepiej było przegrać z Rosją, nie angażując tylu sił i oszczędzając je na Czechów.
Tylko pewnie wtedy i tak byśmy przegrali a nie byłoby satysfakcji z wyeliminowania Rosjan.

Fanatyk
Podpułkownik

Wysłany: Pią 22 Cze, 2012   

No to będzie Fornalik..

Odpowiedz do tematu