Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowa Gra - 1939
Autor Wiadomość
Rommel
Szeregowy

Wysłany: Pią 09 Wrz, 2011   Nowa Gra - 1939

Witam. niedawno trafiłem na to:
http://www.kordyt.pl/galeria39.html
Wygląda to na zupełnie nowe wydawnictwo. Ciekaw jestem opinii - czy ktoś już w ogóle w to grał? Zastanawiam się nad kupnem, bo choć systemy TiS-owskie są jedynie słuszne i najlepsze na świecie :D , to myślę że czasem warto spróbować czegoś dla odmiany, a wydawnictwo zapowiada wkrótce nowe tytuły.
Czekam na opinie. Pozdrawiam

Rommel
Szeregowy

Wysłany: Pią 09 Wrz, 2011   

Kontrowersyjnymi przepisami? Nie wiem co masz na myśli - ja dotychczas grałem tylko w WB-95 i B-35 (nie licząc gier z innych epok), więc kompletnie nie mam porównania. Natomiast zaciekawiło mnie to, że jest tam plansza całej Polski i tzw. taktyczna - zastanawiam się jak w to się gra?
Co do grafiki, to wiadomo, że nie jest najważniejsza (wie to każdy, kto po latach wraca do starych tytułów ) :lol: Mnie przede wszystkim interesuje tzw. ogólna grywalność :D

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Pią 09 Wrz, 2011   

Ja polecam (z definicji) każdą grę. Najlepiej przekonać się samemu. Znam co najmniej dwóch ludzi :) którzy nie grając w gry doskonale wiedzą, że sa one zawsze złe :) :). Więc proponuję zawsze przekonać się czy złe czy dobre metodą empiryczną.

Galba
Kadet

Wysłany: Śro 19 Paź, 2011   

Grę nabyłem niedawno i nie wiem o co chodzi z laminowanymi żetonami do wycięcia? Może tak było w poprzedniej wersji ale w tej, którą ja dostałem wszystkie żetony są już wycięte i posegregowane w woreczkach strunowych a żetony estetyczne i na grubym kartonie.

Co do przepisów to sprawa gustu i przyzwyczajeń. Mechanika bitew jest zdecydowanie inna niż w grach TiS-u, to prawda ale według mnie sprawdza się.

A strefy kontroli? Jeżeli przy 2-3 kilometrowych heksach batalion piechoty lub kompania czołgów może ją mieć to czemu armia czy grupa operacyjna (bo takimi się gra na ogólnej mapie) ma jej nie mieć przy 20 kilometrach?

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Śro 19 Paź, 2011   

Galba napisał/a:
A strefy kontroli? Jeżeli przy 2-3 kilometrowych heksach batalion piechoty lub kompania czołgów może ją mieć to czemu armia czy grupa operacyjna (bo takimi się gra na ogólnej mapie) ma jej nie mieć przy 20 kilometrach?

To muszą być skrajne wartości, W mojej skromnej opinii wyjątkowe, ale na pewno nie reguła, Ale jeśli nawet, to zołnierz takiej kompanii czołgów zawsze może oddać strzał na 2-3 km. Ale "Armiia" raczej nie strzeli na 30 km, ba nawet nie skontroluje tych 30 km. To pokazały "luki" pomiędzy Armią Kraków a Armią łódź, czyArmią Łódź i Poznań (i każda inną polską armią). Niemcy wnich hasali, że aż miło.
Ale przyznaje tez rację, że zasady są kwestią gustu, ba nawet dopuszcammyślenie i ich automodyfikacji itp.

hofner
Kapitan

Wysłany: Wto 12 Mar, 2013   

Czytałem opinie o tej grze i dużo osób mówi,że jest świetna z uwagi na dwie skale i mapy taktyczną i strategiczna jakie są wasze opinie na temat rozgrywki i nie mówię o przepisach bo te to kwestia gustu.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Śro 13 Mar, 2013   

zagraj, polecam

hofner
Kapitan

Czytałem dużo opinii ale i są te negatywne odnośnie SK i starć na mapie taktycznej. Czekam na inne wypowiedzi.

Piotr Marciniak
Plutonowy

Ale numer są karty walki takie jakie ja chciałem zrobić sobie do W-39 , zabrali mi pomysł dranie :D

Ciekawe jakie są przepisy do tych kart ?

Odpowiedz do tematu