Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload


Poprzedni temat «» Następny temat
Sadowa 1866
Autor Wiadomość
GOKERSONOW
Chorąży


Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 400
Wysłany: Czw 24 Mar, 2011   Sadowa 1866

Nie wiecie gdzie mozna znalezc odb brygadowe do tej bitwy :)
 
 
 
czarek0402
Sierżant


Dołączył: 17 Wrz 2006
Posty: 229
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: Pią 25 Mar, 2011   

Witam,
zapewne tutaj też... http://ksiegarnia.bellona...bid=2777&page=0 :roll:
_________________
A jeśli komu droga otwarta do nieba,
Tym co służą ojczyźnie.

Jan Kochanowski (1530 - 1584)
 
 
GOKERSONOW
Chorąży


Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 400
Wysłany: Czw 14 Lip, 2011   

Trafilem dosc dobre odb do sadowej teraz szykuje sie do zebrania informacji o regimentach pruskich ale mam problema ze skladem 12 dywizji moze ktos ma jakies info na temat 24 brygady tejze dywizji z 1866 roku
 
 
 
GOKERSONOW
Chorąży


Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 400
Wysłany: Śro 03 Sie, 2011   

ARMIA PÓŁNOCNA
Gen. Ludwig Ritter von Benedek
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Artyleria rezerwowa Armi Północnej

16 Baterii artyleryjskich
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 Korpus Armijny
Gen. Edward Clam - Gallas
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 Brygada
Gen. Ferdynand Poschacher von Poschach
18 Batalion Jegrow
30 Pułk Piechoty ( Baron Martini )
34 Pułk Piechoty ( Króla Prus )
5 Bateria Piesza / I Pułku Artylerii
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 Brygada
Pułkownik Viktor Alt - Leiningen - Westerburg
32 Batalion Jegrów
33 Pułk Piechoty ( Graf Gyulai )
38 Pułk Piechoty ( Graf Haugwitz )
4 Bateria Piesza / I Pułku Artylerii
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 Brygada
Gen. Ludwig Piret de Bihain
29 Batalion Jegrów
18 Pułk Piechoty (Wielkiego Księcia Konstantego )
45 Pułk Piechoty ( Arcyksięcia Zygmunta )
6 Bateria Piesza / I Pułku Artylerii
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4 Brygada
Gen. Joseph Ringelsheim
26 Batalion Jegrów
42 Pułk Piechoty ( Króla Hanoweru )
73 Pułk Piechoty ( Hrabiego Wurtembergii )
2 Bateria Piesza / I Pułku Artylerii
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
5 Brygada
Gen. Anton Ritter von Kalik
22 Batalion Jegrów
35 Pułk Piechoty ( Graf Khevenhuller )
72 Pułk Piechoty ( Baron Ramming )
3 Bateria Piesza / I Pułku Artylerii
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 Pułk Huzarów ( Wielkiego Księcia Mikołaja )
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 Baterie 4 funtowe

2 Baterie 8 Funtowe

2 Baterie Konne

1 Bateria Rakiet

-----------------------------------------------------------------------------------------------
 
 
 
GOKERSONOW
Chorąży


Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 400
Wysłany: Śro 03 Sie, 2011   

2 Korpus Armijny
Marsz. karl Thun - Hohenstein
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 Brygada
Pulk. Michel Thom
2 Batalion Jegrów
40 Pulk Piechoty ( Baron Rossbach )
69 Pulk Piechoty ( Graf Jellacic )
1 bateria Piesza / II Pu3ku Artylerii
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 Brygada
Gen. Gustaw Henriquez
9 Batalion Jegrów
14 Pulk Piechoty ( Grossherzog von Hessen )
27 Puk Piechoty ( Krola Belgii )
2 Bateria Piesza / II Pu3ku Artylerii
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 Brygada
Gen. Emanuel Saffran
11 Batalion Jegrow
64 Pulk Piechoty ( Grossherzog von Sachsen - Weimar )
80 Pulk Piechoty ( Ksiecia Holsztynu )
3 Bateria Piesza / II Pu3ku Artylerii
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
6 Puk Ulanow ( Cesarza Franciszka Jozefa )
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 Baterie 4 Funtowe

2 Baterie 8 Funtowe

2 Baterie konne

1 Bateria Rakiet

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
 
 
GOKERSONOW
Chorąży


Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 400
Wysłany: Śro 03 Sie, 2011   

3 Korpus Armijny
Marsz. Książę Ernest
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 Brygada
Gen. Carl von Appiano
4 Batalion Jegrów
46 Pułk Piechoty ( Hrabiego von Sachsen - Meiningen )
62 Pułk Piechoty ( Arcyksięcia Henryka )
3 Bateria Piesza / VIII Pułku Artylerii
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 Brygada
Pułk. Aleksander Benedek
1 Batalion Jegrów
52 Pułk Piechoty ( Arcyksięcia Franciszka Karola )
78 Pułk Piechoty ( Baron Sokcevic )
4 Bateria Piesza / VIII Pułku Artylerii
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 Brygada
Pułk. Julius Manger von Kirschberg
3 Batalion Jegrów
44 Pułk Piechoty ( Arcyksięcia Albrechta )
49 Pułk piechoty ( Baron Hess )
5 Bateria Piesza / VIII Pułku Artylerii
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4 Brygada
Pułk. Ottokar von Prochaska
33 kombinowany Batalion Jegrów
34 Kombinowany Batalion Jegrów
13 Pułk Graniczny
6 Bateria Piesza / III Pułku Artylerii
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Częśc 9 Pułku Ułanów ( Graf Mensdorff )
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 Baterie 4 Funtowe

2 Baterie 8 Funtowe

2 Baterie Konne

1 Bateria Rakiet
 
 
 
GOKERSONOW
Chorąży


Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 400
Wysłany: Śro 03 Sie, 2011   

4 Korpus Armijny
Marsz. Tassilo Festetics de Tolna
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 Brygada
Gen. Friedrich Hermann von Brandenstein
27 Batalion Jegrów
12 Pułk Piechoty ( Arcyksiecia Wilhelma )
26 Pułk Piechoty ( Wielkiego Ksiecia Michała )
1 Bateria Piesza / IV Pułku Artylerii
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 Brygada
Gen. Emerich von Fleischhacker
13 Batalion Jegrów
6 Pułk Piechoty ( Graf Coronini )
61 Pułk Piechoty ( Wielkiego Ksiecia następcy tronu rosji )
2 Bateria Piesza / IV Pułku Artylerii
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 Brygada
Puł. Carl Pockh
8 Batalion Jegrów
37 Pułk Piechoty (Arcyksięcia Józefa )
51 Pułk Piechoty ( Arcyksiecia Karola Ferdynanda )
3 Bateria Piesza / IV Pułku Artylerii
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4 Brygada
Książę Józef
30 Batalion Jegrów
67 Pułk Piechoty ( Ritter von Schmerling )
68 Pułk Piechoty ( Baron Steininger )
4 Bateria Piesza / IV Pulku Artylerii
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
7 Pułk Huzarów Ksiecia Prus
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 Baterie 4 Funtowe

2 baterie 8 Funtowe

2 Baterie Konne

1 Bateria Rakiet

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
 
 
GOKERSONOW
Chorąży


Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 400
Wysłany: Śro 03 Sie, 2011   

6 Korpus Armijny
Marsz. Wilhelm Ramming von Riedkirchen
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 Brygada
Pułk. Georg von Waldstatten
6 Batalion Jegrów
9 Pułk Piechoty ( Graf Hartmann )
79 Pułk piechoty ( Ritter von Frank )
1 Bateria Piesza / X Pułk Artylerii
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 Brygada
Gen. Moritz Hertweck Edler von Hauenberstein
25 Batalion Jegrów
41 Pułk Piechoty ( Baron Kellner )
56 Pułk Piechoty ( Baron Gorizutti )
2 Bateria Piesza / X Pułk Artylerii
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 Brygada
Gen. Ferdinand Rosenzweig von Drauweir
17 Batalion Jegrów
4 Pułk Piechoty ( Hoch und Deutschmeister )
55 Pułk Piechoty ( Graf Gondrecourt )
2 Bateria Piesza / X Pułk Artylerii
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4 Brygada
Pułk. Johan Jonak von Freyenwald
14 Batalion Jegrów
20 Pułk Piechoty ( Ksiecia Prus )
60 Pułk Piechoty ( Prinz von Wasa )
4 Bateria Piesza / X Pułk Artylerii
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
10 Pułk Ułanów Clam - Gallas
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1 Bateria 4 Funtowa

2 Baterie 8 Funtowe

2 Baterie Konne

1 Bateria Rakiet

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
 
 
GOKERSONOW
Chorąży


Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 400
Wysłany: Śro 03 Sie, 2011   

VIII Korpus Armijny
Arcyksiążę Leopold
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 Brygada
Gen. Gustaw Edler von Frangern
5 Batalion Jegrów
15 Pułki Piechoty ( Herzog von Nassau )
77 Pułk Piechoty ( Arcyksiążę carl salvator von Toscana )
1 Bateria Piesza / IX Pułk Artylerii
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 Brygada
Gen. Carl Schurz
31 Batalion Jegrów
8 Pułk Piechoty ( Baron Gerstner )
74 Pułk Piechoty (Graf Nobili )
2 Bateria Piesza / IX Pułk Artylerii
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 Brygada
Pułk. Leopold Kreysser von kreyssern
24 Batalion Jegrów
21 Pułk Piechoty ( Baron Reischach )
32 Pułk Piechoty ( Arcyksiążę Ferdynand D'ESTE )
4 Bateria Piesza / IX pułk Artylerii
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4 Brygada
Gen. Lothar Graf Rothkirch und Panthen
25 Pułk Piechoty ( Baron mamula )
71 Pułk Piechoty ( Grossherzog von Toscana )
3 Bateria Piesza / IX Pułk Artylerii
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 Pułk Ułanów ( Arcyksięcia Karola )
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1 Bateria 4 Funtowa

8 Baterii 8 Funtowych

2 Baterie Konne

1 Bateria Rakiet

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
 
 
GOKERSONOW
Chorąży


Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 400
Wysłany: Śro 03 Sie, 2011   

10 Korpus Armijny
Marsz. Ludwig Freiherr von Gablenz
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 Brygada
Pułk. Friedrich Mondel
12 Batalion Jegrów
10 Pułk Piechoty ( Graf Mazzuchelli )
24 Pułk Piechoty ( Herzog von Parma )
1 Bateria Piesza / III Pułk Artylerii
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 Brygada
Pułk. Georg Grivcic
16 Batalion Jegrów
2 Pułk Piechoty ( Cesarza Aleksandra )
23 Pułk Piechoty ( Baron Airoldi )
2 Bateria Piesza / III Pułk Artylerii
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 Brygada
Gen. Albert Knebel von Treuenschwert
28 Batalion Jegrów
1 Pułk Piechoty (Cesarza Franciszka Józefa )
3 Pułk Piechoty ( Arcyksięcia Karola )
3 Bateria Piesza / III Pułku Artylerii
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4 Brygada
Graf Adolph Wimpfen zu Mollberg
13 Pułk Piechoty ( Baron Bamberg )
58 Pułka Piechoty ( Arcyksięcia Stefana )
4 Bateria Piesza / III Pułku Artylerii
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Częśc 9 Pułku Ułanów ( Graf Mensdorf )
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1 Bateria 4 Funtowa

2 Baterie 8 funtowe

1 Bateria Konna

1 Bateria Rakiet

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
 
 
GOKERSONOW
Chorąży


Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 400
Wysłany: Śro 03 Sie, 2011   

Korpus Saski
Gen. następca tronu Albert Saski
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 Dywizja Piechoty
Gen. Bernhard von Schimpf
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 Brygada
Pułk. Herman von Hake
2 Batalion Jegrów
5 Batalion Piechoty
6 Batalion Piechoty
7 Batalion Piechoty
8 Batalion Piechoty
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 Brygada
Gen. Georg Job von Carlowitz
3 Batalion Jegrów
9 Batalion piechoty
10 Batalion piechoty
11 Batalion piechoty
12 Batalion piechoty
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kawaleria Dywizyjna
4 Szwadron 2 Pułku Kawalerii
4 Szwadron 3 Pułku Kawalerii
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Artyleria Dywizyjna
6 Funtowa Bateria WALTHER
12 Funtowa Bateria VON DER PFORDTE
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 Dywizja Piechoty
Gen. Thuisko von Stieglitz
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Brygada Przyboczna
Pułk. Clemens Freiherr von Hausen
4 Batalion Jegrów
13 Batalion Piechoty
14 Batalion Piechoty
15 Batalion Piechoty
16 Batalion Piechoty
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 Brygada Piechoty
Gen. Emil von Boxberg
1 Batalion Jegrów
1 Batalion Piechoty
2 Batalion Piechoty
3 Batalion Piechoty
4 Batalion Piechoty
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dywizja Kawalerii
Gen. Bernhard Albert von Fritsch
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 Brygada Kawalerii
Gen. Książę Georg von Sachsen
Gwardyjski Pułk Kawalerii
1 Pułk Kawalerii
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 Brygada Kawalerii
Gen. Moritz von Biedermann
2 Pułk Kawalerii
3 Pułk Kawalerii
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Rezerwa Artylerii
Pułk. Bruno Kohler
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 Brygada Artylerii
Maj. Johann von Watzdorf

6 Funtowa Bateria LEONHARDI
12 Funtowa Bateria LEGNIK
12 Funtowa Bateria WESTMANN
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 Brygada Artylerii
Maj. Adolf Albrecht

6 Funtowa Bateria HEIDENREICH
12 Funtowa Bateria HOCH
 
 
 
GOKERSONOW
Chorąży


Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 400
Wysłany: Śro 03 Sie, 2011   

1 Dywizja Lekkiej Kawalerii
Gen. Leopold von Edelsheim
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 Brygada Kawalerii
Pułk. Johann von Appel
2 Pułk Dragonów ( Książę Windisch - Gratz )
9 Pułk Huzarów ( Książę Liechtenstein )
4 Bateria Konna / XI Pułk Artylerii
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 Brygada Kawalerii
Pułk. Oliver Wallis
1 Pułk Dragonów ( Książę von Savoyen )
10 Pułk Huzarów ( Ksiecia Prus )
5 Bateria Konna / XI Pułk Artylerii
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 Dywizja Lekkiej Kawalerii
Gen. Emerich Prinz von Thun and Taxis
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 Brygada Kawalerii
Pułk. August Belegarde
4 Pułk Huzarów ( von Cseh )
12 Pułk Huzarów ( Graf Haller )
2 Bateria Konna / XI Pułk Artylerii
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 Brygada Kawalerii
Gen. Wilhelm Westphalen
6 Pułk Huzarów ( Króla Wirtembergii )
14 Pułk Huzarów ( Graf Palffy )
3 Bateria Konna / XI Pułk Artylerii
 
 
 
GOKERSONOW
Chorąży


Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 400
Wysłany: Śro 03 Sie, 2011   

1 Dywizja Kawaleri Rezerwowej
Marsz. Wilhelm Prinz zu Schleswig - Holstein
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 Brygada Kawalerii
Gen. carl Książę Solms - Braunfels
4 Pułk Kirasjerów ( Cesarza Ferdynanda )
6 Pułk Kirasjerów ( Ksiecia Hesji )
8 Pułk Ułanów ( Cesarza Meksyku )
5 Bateria Konna / VI Pułku Artylerii
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 Brygada Kawalerii
Gen. Eugen von Schindlocker
9 Pułk Kirasjerów ( Graf Stadion )
11 Pułk Kirasjerów ( Cesarza Franciszka Józefa )
4 Pułk Ułanów ( Cesarza Franciszka Józefa )
6 Bateria Konna / VI Pułk Artylerii
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 Dywizja Kawalerii Rezerwowej
Gen. Carl Zaitsek von Egbell
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 Brygada Kawalerii
Gen. Carl von Boxberg
3 Pułk Kirasjerów ( Króla Saksoni )
7 Pułk Kirasjerów ( Hrabiego Brunszwiku )
2 Pułk Ułanów ( Ksiecia Schwarzenburg )
4 Btaeria Konna / XII Pułk Artylerii
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 Brygada Kawalerii
Gen. Roman Sołtyk
1 Pułk Kirasjerów ( Cesarza Franciszka Józefa )
5 Pułk Kirasjerów ( Cesarza Mikołaja )
5 Pułk Ułanów ( Graf Wallmoden )
5 Bgateria Konna / XII Pułk Artylerii
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 Dywizja Kawalerii Rezerwowej
Gen. Carl Codenhove
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 Brygada Kawalerii
Gen. Alfred Książę zu Windisch - Gratz
2 Pułk Kirasjerów ( Wrangel )
8 Pułk Kirasjerów ( Księcia Prus )
7 Pułk Ułanów ( Arcyksiecia Karola Ludwiga )
2 bateria Konna / XII Pułk Artylerii
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 Brygada Kawalerii
Gen. Adolph von Mengen
10 Pułk Kirasjerów ( Króla Bawarii )
12 Pułk Kirasjerów ( Graf Neipperg )
11 Pułk Ułanów ( Cesarza Aleksandra )
3 Bateria Konna / XII Pułk Artylerii
 
 
 
GOKERSONOW
Chorąży


Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 400
Wysłany: Czw 04 Sie, 2011   



Uploaded with ImageShack.us
 
 
 
GOKERSONOW
Chorąży


Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 400
Wysłany: Czw 04 Sie, 2011   

1 Armia
Książę Friedrich karl von Preussen
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Rezerwa Artylerii 1 Armii - 16 Baterii Artyleryjskich
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
II Korpus Armijny
Gen. Wilhelm von Schmidt
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 Dywizja Piechoty
Gen. August Graf von Werder
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
5 Brygada Piechoty
Gen. von Januschowski
2 Pułk Piechoty
42 Pułk Piechoty
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
6 Brygada Piechoty
Gen. von Winterfeldt
14 Pułki Piechoty
54 Pułk Piechoty
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 Pomorski Batalion Strzelców
5 Pułk Huzarów ( Blucher )
4 Baterie Artylerii Polowej
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4 Dywizja Piechoty
Gen. Anton Herwarth von Bittenfeld
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
7 Brygada Piechoty
Gen. von Schlabrendorf
9 Pułk Piechoty
49 Pułk Piechoty
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
8 Brygada Piechoty
Gen. von Hanneken
21 Pułk Piechoty
61 Pułk piechoty
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4 Pułk Ułanów Pomorskich
4 Baterie Artylerii Polowej
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Artyleria II Korpusu
4 Baterie Artylerii
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
III Korpus Armijny
Gen. Wilhelm von Tupling
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
5 Dywizja Piechoty
Gen. Wilhelm von Tupling
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
9 Brygada Piechota
Gen. von Schimmelmann
8 Pułk piechoty
48 Pułk P:iechoty
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
10 Brygada Piechoty
Gen.von Kaminski
12 Pułk Piechoty
18 Pułk piechoty
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 Pułk Ułanów Brandenburskich
4 Baterie Artylerii Polowej
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
6 Dywizja Piechoty
Gen. Gustaw von Manstein
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
11 Brygada Piechoty
Gen. von Gersdorf
35 Pułk Piechoty
60 Pułk piechoty
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
12 Brygada Piechoty
Gen. von Kotze
24 pułk Piechoty
64 Pułk Piechoty
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 Batalion Jegrów
2 Pułk Dragonów brandenburskich
4 Baterie Artylerii Polowej
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
IV Korpus Armijny
Gen. Edward Friedrich von Fransecky
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
7 Dywizja Piechoty
Gen.Edward Friedrich von Fransecky
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
13 Brygada Piechoty
Gen. von Schwarzhof
26 Pułk piechoty
66 Pułk Piechoty
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
14 Brygada Piechoty
Gen. von Gordon
27 Pułk piechoty
67 Pułk piechoty
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
6 Pułk Ułanów Turyngijskich
4 baterie Artylerii Polowej
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
8 Dywizja Piechoty
Gen. Karl von Horn
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
15 Brygada Piechoty
Gen. von Bose
31 Pułk Piechoty
71 Pułk Piechoty
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
16 Brygada Piechoty
Gen. Von Schmidt
72 Pułk piechoty
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4 Batalion Jegrów
10 Pułk Huzarów Magdeburskich
4 Baterie Artylerii Polowej
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Artyleria IV korpusu - 1 bateria Konna
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
 
 
GOKERSONOW
Chorąży


Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 400
Wysłany: Czw 04 Sie, 2011   

1 Korpus Kawalerii 1 Armii
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Książę Albrecht von Preussen
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Artyleria Korpusu - 1 Bateria Konna
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 Dywizja Kawalerii
Gen. Hermann von Alvensleben
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 Brygada Ciężka
Książę Albrecht von Preussen
Pułk GARDE DU CORPS
Pułk GUARD KIRASSIERS
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 Brygada Lekka
Gen. Rheinbaben
1 Pułk GUARD DRAGOON
1 Pułk GUARD UHLAN
2 Pułk GUARD UHLAN
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 Brygada Ciężka
Gen.Pfuel
6 Pułk Kirasjerów brandenburskich
7 Pułk Kirasjerów Magdeburskich
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 Baterie Artylerii Konnej
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 Dywizja Kawalerii
Gen. Hann von Weyhern
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 brygada lekka
Gen. Hrabia von Mecklenburg
3 Pułk Huzarów
11 Pułk Ułanów
2 Pułk GUARD DRAGOON
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 Brygada Lekka
Gen. Graf Groben
3 Pułk Dragonów
12 Pułk huzarów
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 Brygada Ciężka
Gen. Baron von der Golz
2 Pułk Kirasjerów
9 Pułk Ułanów
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 Baterie Artylerii Konnej
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
 
 
GOKERSONOW
Chorąży


Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 400
Wysłany: Czw 04 Sie, 2011   

Armia Łaby
Gen. Karl Ebhardt Herwarth von Bittenfeld
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
14 Dywizja Piechoty
Gen. Graf Munster
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
27 Brygada Piechoty
Gen. Schwarzkoppen
16 Pułk Piechoty
56 Pułk Piechoty
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
28 Brygada Piechoty
Gen. Hiller
17 Pułk Piechoty
57 Pułk Piechoty
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
7 Batalion Jegrów
7 Pułk Dragonów Westfalijskich
4 baterie Artylerii Polowej
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
15 Dywizja Piechoty
Gen. von Canstein
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
29 Brygada Piechoty
Gen. von Stuckrad
40 Pułk piechoty
65 Pułk piechoty
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
30 Brygada Piechoty
Gen. von Glasenapp
28 Pułk Piechoty
68 Pułk piechoty
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
7 Pułk Huzarów Royal
4 Baterie Artylerii Polowej
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
16 Dywizja Piechoty
Gen von Etzel
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
31 Brygada piechoty
Gen von Scholer
29 Pułk Piechoty
69 Pułk piechoty
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
32 Brygada Fizylierów
Pułk. Wegerer
33 Pułk Fizylierów
34 Pułk Fizylierów
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
8 Batalion Jegrów
4 baterie Artylerii Polowej
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Artyleria Armii Łaby
7 KA - 6 baterii Atyleryjskich
8 KA - 7 Baterii Artyleryjskich
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
 
 
GOKERSONOW
Chorąży


Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 400
Wysłany: Czw 04 Sie, 2011   

2 Armia
Arcyksiążę Friedrich Wilhelm von Preussen
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Artyleria 2 Armii - 5 Baterii Artylerii
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
I Korpus Armijny
Gen. Adolf von Bonin
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Artyleria I Korpusu - 7 baterii Artylerii
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 Dywizja Piechoty
Gen. Grossmann
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 Brygada piechoty
Gen. von Pape
1 Pułk piechoty
41 Pułk Piechoty
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 Brygada Piechoty
Gen. von Barnekow
3 Pułk piechoty
43 Pułk piechoty
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 Batalion Jegrów
1 Pułk Dragonów Litewskich
8 Pułk Dragonów Pruskich
4 Baterie ARtylerii Polowej
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 Dywizja Piechoty
Gen. Carl Clausewitz
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 Brygada Piechoty
Gen. von Malotki
4 Pułk Piechoty
44 Pułk piechoty
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4 Brygada Piechoty
Gen. von Buddenbrock
5 Pułk Piechoty
45 Pułk Piechoty
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 Pułk Huzarów Royal
4 Baterie Artylerii Polowej
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Rezerwowa Brygada Kawalerii
Pułk. von Bredow
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 Pułk Kirasjerów Prus wschodnich
12 Pułk Ułanów Litewskich
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
V Korpus Armijny
Gen. Karl friedrich von Steinmetz
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Artyleria V korpusu - 7 Baterii Artylerii
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
9 Dywizja Piechoty
Gen. lowenfeld
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
17 Brygada Piechoty
Gen. von Ollech
37 Pułk piechoty
58 Pułk Piechoty
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
18 Brygada Piechoty
Gen. von Horn
7 pułk Piechoty
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
5 Batalion Jegrów
4 Pułk Dragonów Sląskich
4 Baterie Artylerii Polowej
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
10 Dywizja Piechoty
Gen. von Kirchbach
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
19 Brygada Piechoty
Gen. von Tiedemann
6 Pułk piechoty
46 Pułk piechoty
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
20 Brygada Piechoty
Gen. Wittich
47 Pułk piechoty
52 Pułk Piechoty
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 Pułk Ułanów Zachodnio pomorskich
4 Baterie Artylerii Polowej
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
VI Korpus Armijny
Gen. Mutius
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Artyleria VI Korpusu - 5 Baterii Artylerii
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
11 Dywizja Piechoty
Gen. von Zastrow
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
21 Brygada piechoty
Gen. von Hanenfeldt
10 Pułk Piechoty
50 Pułk Piechoty
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
22 Brygada Piechoty
Gen.von Hoffman
38 Pułk Piechoty
51 Pułk Piechoty
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
8 Pułk Dragonów Śląskich
4 Baterie Artylerii Polowej
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
12 Dywizja Piechoty
Gen. von Pradzynski
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------23 23 Brygada Piechoty
Gen. von Kranach
22 Pułk Piechoty
23 Pułk Piechoty
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
6 Batalion Jegrów
6 Pułk Huzarów Śląskich
2 Baterie Artylerii Polowej
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
 
 
GOKERSONOW
Chorąży


Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 400
Wysłany: Czw 04 Sie, 2011   

Korpus Gwardii
Książę August Wirttemberski
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 Dywizja Gwardii
Gen. Hiller von Gartringen
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 Brygada
Pułk. Obernitz
1 GARDE ZU FUSS
1 GARDE JAGERS
1 GUARD FUSILIERS
1 GUARD HUSSARS
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 Brygada
Gen. von Alvensleben
2 GARDE ZU FUSS
2 GARDE JAGERS
2 GUARD FUSILIERS
2 GUARD HUSSARS
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4 Baterie Artylerii Polowej
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 Dywizja Gwardii
Gen. Heinrich von Plonski
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 Brygada
Gen. von Budritski
1 GUARD GRENADIERS
2 GUARD GRENADIERS
3 GUARD UHLANS
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4 Brygada
Gen. loen
3 GUARD GRENADIERS
4 GUARD GRENADIERS
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4 Baterie Artylerii Polowej
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
 
 
GOKERSONOW
Chorąży


Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 400
Wysłany: Czw 04 Sie, 2011   

Korpus Kawalerii 2 Armii
Gen. von Hartmann
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Lekka Brygada Kawalerii
Gen. von Witzleben
2 Pułk Huzarów Royal
10 Pułk Ułanów Poznańskich
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Brygada Kirasjerów
Gen. von Schoen
1 Pułk Kirasjerów
5 Pułk Kirasjerów Zachodnio Pomorskich
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Konna Brygada Landwehry
Pułk. von Franckenberg
1 Pułk Ułanów
2 Pułk Huzarów
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 8