Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
[Poszukuję] Materiały nt. I wojny św. na Lubelszczyźnie
Autor Wiadomość
pablo8019
Podporucznik

Wysłany: Wto 08 Lut, 2011   [Poszukuję] Materiały nt. I wojny św. na Lubelszczyźnie

Od dobrych już kilku miesięcy zbieram materiały z myślą o napisaniu w przyszłości książki nt. przebiegu I wojny na terenach dzisiejszej Lubelszczyzny w latach 1914-15. Trochę już tego nazbierałem, jednak praktyka pokazuje iż każdego dnia można natrafić na nowe znaleziska, zarówno w formie papierowej jak i elektronicznej (Internet to prawdziwa kopalnia wiedzy). Tak samo nauczyłem się iż nie można polegać wyłącznie na sobie, dlatego też w tym miejscu mam prośbę/pytanie do Was o będące ewentualnie w Waszym posiadaniu informacje na temat walk z lat 1914-15 na terenach Lubelszczyzny. Może to być dosłownie wszystko, nawet szczątkowe informacje o jednostce X walczącej w okolicy miasta Y mogą mieć kapitalne znaczenie. Z góry dziękuję za ewentualną pomoc!

pablo8019
Podporucznik

Wysłany: Wto 06 Wrz, 2011   

Zmieniłem nieco koncepcję swojej pracy. Zamiast tworzyć jedno wielkie "wojewódzkie" opracowanie postanowiłem zajmować się po kolei poszczególnymi powiatami województwa lubelskiego. W ten sposób będzie mi łatwiej skupić się na konkretnym terenie, OULK stanie się pozornie mniej opasłe a i pod względem marketingowym chyba będzie to bardziej atrakcyjne. Na ile mi to wyjdzie to zobaczymy, w każdym bądź razie na pierwszy ogień pójdzie "własny" powiat puławski - w tej chwili mam go najlepiej opracowany spośród wszystkich.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

trzymam kciuki

pablo8019
Podporucznik

Dzięki :) Jak już coś ujrzy światło dzienne to będę dawał znać...

pablo8019
Podporucznik

Wysłany: Nie 13 Maj, 2012   

Póki co mała próbka:
http://www.mmpulawy.pl/ar...lawska-w-1914-r

[ Dodano: Pią 21 Sie, 2015 ]
Prace nad książką jak stanęły tak stoją (na szczęście-nieszczęście dzieciaki szybko rosną ;) ) ale w międzyczasie postanowiłem zebrać opublikowane dotąd po różnych czasopismach i stronach internetowych moje artykuły, wzbogacić je o nie publikowane dotąd wersje robocze z terenów nie tylko powiatu puławskiego, ale całej Lubelszczyzny i umieścić je w jednym miejscu:
http://lubelskie1914-15.blogspot.com/
Zapraszam zainteresowanych do lektury - być może część będzie już Wam znana, ale zapewniam że nie wszystko :)

Odpowiedz do tematu