Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Stare ale jare (strategie komputerowe)
Autor Wiadomość
clown
Sierżant

Wysłany: Pią 30 Mar, 2007   

Gry nie są w ogóle podobne do Korsun Pocket - może oprócz heksów:D Panzer Campaigns to skala kompanii a Squad Battles to pojedyńcze drużyny, ale reprezentowany jest każdy jej żołnierz i broń jaką dysponuje. Gry można zamówić ze strony

http://www.hpssims.com/

i trzeba doliczyć 10$ za koszty przesyłki

Kursk
Szeregowy

Wysłany: Nie 27 Maj, 2007   

Witam mam pytanie czy nie masz checi odsprzedac czesci a moze calosci Panzer campaigns byc moze to kwestia ceny Czekam na odpowiedz

Motyla Noga
Porucznik

Wysłany: Czw 10 Sty, 2008   

A graliście w Fields of Glory albo jakoś tak, kawalwria śmiesznie wymachuje szabelkami tak jakby normalnie jakom delirke miała :D

DJ.Kawalino
Szeregowy

Wysłany: Wto 06 Maj, 2008   

A czy grał ktos z was w taką grę jak strategic comand? Bardzo fajna gierka :D

Sirias
Porucznik

Wysłany: Pią 09 Maj, 2008   

A ja polecam "Dragoon"
To taka bardziej skomplikowana planszówka na kompa. Wszystkie bitwy Fryderyka Wielkiego, a w dodatku tylko kilka mega.
plusy:
-całkiem trudno wygrać jakąś większą bitwę
-mocne stany średnie AI
-abandonware

minusy:
-muzyczki midi
- tempo rozgrywki (porównywalne z mniej skomplikowanymi bitewniakami)
- walka o punkty terenowe
- Polakami nie pograsz :(

Kragdob
Major

Wysłany: Pią 09 Maj, 2008   

Polecam:

Combat Mission: Overlord znakomita gra taktyczna w skali pojazdu i plutonu, można sobie pograć w starcie historyczne lub stworzyć własną bitwę.

Panzer General III - jak dla mnie najlepsza część serii, znacznie niedoceniona (nie wiem dlaczego) - genialny system powiązania zdolności dowódcy z typem broni (dobry dowódca i w słabym czołgu będzie sobie radził) - jedyny mankament to mała liczba scenariuszy (coś koło 40) i map, dostępne są jedynie 4 kampanie w Rosji (2x Niemcy i 2 x Rosjanie)

GOKERSONOW
Chorąży

Wysłany: Śro 20 Sie, 2008   

r1omen napisał/a:
Polecam:

Combat Mission: Overlord znakomita gra taktyczna w skali pojazdu i plutonu, można sobie pograć w starcie historyczne lub stworzyć własną bitwę.

Panzer General III - jak dla mnie najlepsza część serii, znacznie niedoceniona (nie wiem dlaczego) - genialny system powiązania zdolności dowódcy z typem broni (dobry dowódca i w słabym czołgu będzie sobie radził) - jedyny mankament to mała liczba scenariuszy (coś koło 40) i map, dostępne są jedynie 4 kampanie w Rosji (2x Niemcy i 2 x Rosjanie)

mam te dwie gry oraz battles in italy i normandy moze ktos zagra ze mna per email :D

Razer
Chorąży

Wysłany: Pią 22 Sie, 2008   

r1omen napisał/a:
Panzer General III - jak dla mnie najlepsza część serii

Wnioskuję, ż chodzi o PG3 Scorched Earth czyli wersję rozwojową PG3D Assault ;) W PG3D jest 8 kampanii. Też sie w to zagrywałem, a w od tygodnia gram w Assault.
Generalnie miodność PG 2 gdzieś się ulotniła ale i tak PG3SE jest ciut lepszy od PG3DA - nie ma ograniczeń co do slotów. Co to za gra w której można do scenariusza wybrać albo 6 jednostek z dobrymi dowódcami albo 18 cieniasów :? Gra 3D - wg mnie zupełnie niepotrzebny bajer. Wystarczy mapę obrócić i juz się nie można połapać co skąd jedzie i dokąd :x System dowódców moim zdaniem nietrafiony - doświadczenie jednostki z bojów wogóle nie ma znaczenia - liczą się tylko gwiazdki przyznawane po każdym scenariuszu. Wg mnie jednak najlepsza jest PG 2.

Krzysztof
Porucznik

Wysłany: Pią 14 Lis, 2008   

Ja polecam The Operational Art of War Vol I wraz z BattlePack I
Najbardziej lubie robic w niej nowe scenariusze w edytorze scenariuszy. Jeden scenariusz zrobiłem. Symuluje on atak na ZSRR w 1940r. z udziałem Polaków i krajów Bałtyckich. Teraz robie ulepszoną jego wersje w oparciu o Boevoi Sostav Sovietskoi Armii. Ruskich mam gotowych.
Grałem głównie z komputerem co szybko się nudzi. Jak gra się przez PBEM nie mam pojęcia. Gra jest bardzo sara. I jej strona na necie GamesDepot jest martwa.
Czy wogóle ktokolwiek jeszcze w nią gra bo ja mam wrażenie że jestem jednym z ostatnich mohikanów
Czy jest ktos chętny do zagrania przez PBEM w TOAW Vol I + BattlePack

GOKERSONOW
Chorąży

Wysłany: Nie 30 Lis, 2008   

Ja bym pograł w tą z tobą w The Operational Art of War Vol I wraz z BattlePack I ale nie mam jej .

Powiedz ile zawiera i gdzie można ja legalnie pobrac

Krzysztof
Porucznik

Wysłany: Pon 01 Gru, 2008   

Nie da się pobrac TOAW vol I oraz battlepacka I w internecie. Po prostu się nie da przykro mi. Gra jest za stara. Więc trudno nie pogramy sobie

Krzysztof
Porucznik

Wysłany: Wto 02 Gru, 2008   

Sluchaj Gokersonow Ja moge zagrac w twoje gry czyli Panzer General III lub Combat mission Overold czy jesze te dwie inne. Tylko czy któras z gier jest dostępna na necie lub w sklepie. Kupie jedną z tych gier i zagramy . Czy te gry są dostępne czy jest tak jak z moją grą

Fanatyk
Podpułkownik

Wydaje mi sie ze PGIII SE mozna kupic za jakies grosze. Bardzo fajna gra. Mi sie podobalo ze to dowodca zdobywa doswiadczenie, np. pilot lepiej lata albo celniej strzela, niz to ze czolg zdobywal gwiazdki doswiadczenia (pancerz pogrubial sie?)

GOKERSONOW
Chorąży

Krzysztof battles in normandy i italy sa dostepne w auchanie za 12 zl za sztuke , obie mają opcje gry per email .

Krzysztof
Porucznik

To ja się przejdę do Auchana w mojej okolicy i zobacze czy jest gra Battles in Normandy firmy SSG

GOKERSONOW
Chorąży

Wysłany: Śro 03 Gru, 2008   

Obojętnie którą załatwisz dam ci linka do kampani stworzonych dla obu gier i se w którąś zagramy :)

Krzysztof
Porucznik

Na razie szukam tych gier. Byłem w Empiku w Auchanie tam nie ma tych gier. Pojde wiec do glównego Empiku tam jest większy wybór. To troche potrwa.
Jak bym nie znalazł Battles in Italy i Battles in Normandy. To czy może byc Combat Mission Overlord lub Panzer III General Scorched Earth. Czy te dwie które też wymieniłes mają opcje PBEM ? Po prostu jesli szukam 4 tytułów to mam większą szansę na znalezienie niż gdy szukam tylko dwóch

GOKERSONOW
Chorąży

Ja ostatnio pykam tylko w te dwie gr z seri battles in normandy i italy

Fanatyk
Podpułkownik

Nie wiem jak Wam, ja doszedlem do Bastogne w BIN i jak juz prawie mialem to pojawia sie tyle uzupelnien alianckich ze dostaje wp..... Udalo sie Wam wygrac?

szogun999
Szeregowy

Wysłany: Pią 05 Gru, 2008   

r1omen napisał/a:
Polecam:

Jakkolwiek się zgadzam, ale dodać trza, że jest to pierwsza i najprymitywniejsza (piechota-terminatorzy to chyba najbardziej denerwujący element) z serii 3 gier. Pozostałe to:

Combat Mission: Barbarossa to Berlin - front wschodni od wojny zimowej do tytułowego Berlina

Combat Mission: Afrika Korps - Afryka + Kreta + Włochy, jednocześnie ze względu na duże podobieństwo sprzętu, większość scenariuszy z Beyond Overlord została skonwertowana do AK

Jak ktośby się pisał na BB albo AK, to dajcie znać, aczkolwiek zaznaczam, że dawno nie grałem :)

Odpowiedz do tematu