Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Stare ale jare (strategie komputerowe)
Autor Wiadomość
Bart
Szeregowy

Wysłany: Pią 26 Sie, 2005   

Razer napisał/a:
A ja dodam taką starą Polską (!) grę strategiczną : ARDENY 1944.
Wydana przez firme SWORDS.
Nie pamiętam 1993?
Czysta strategia, ale nie na heksach tylko na kwadratach.
Jednostki niemieckie, które wychodziły za planszę (za Mozę) wiązały walką posiłki, które miały wejść na planszę.
I można było grać przeciwko komputerowi (o A.I. nie będę mowił:oops:).
Ja miałem jednak takiego buga: jak zbyt ostro atakowało się niemcami, i około połowy jednostek wyszło za planszę to niemcy nie chcieli potem atakować (robili tylko ostrzały) co było strasznie denerwujące. Bo by się chciały zmiażdżyć aliantów i uciec wszystkimi jednostkami za Mozę a tak to tylko udawało się zmiażdżyć , zostawiając całą artylerię pod Bastogne :wink:
W "Ardeny" SWORDS'ów nie grałem,ale strzaszliwie zawiodłem się na Fall Weiss tejże firmy,z jednej strony gigantyczne dzieło,analiza historyczna jednostek obu stron wręcz wyśmienita,ale interface totalna klapa,a pomysł był ciekawy :planujemy ruchy,a potem uruchamia się RTW,ale niestety bez mozliwości korekty ruchu podczas tury!Gwożdziem do trumny była sytuacja kiedy kontratakując pod Grudziądzem 4 DP, pomiędzy moimi dwoma pułkami prącymi do ataku ,dosłownie przeciskając się w szyku marszowym przemaszerował baon motocyklistów i uderzył na zgrupowanie artylerii!Ze skali tej planszy wynikało ,że odległość z której moja piechota nie dostrzegła Niemców wynosiła 25 metrów ! O 12 tej w południe!Pogoda wg briefingu : słonecznie!Mówiąc krótko : Bez jaj!

Silmeor
St. szeregowy

Wysłany: Sob 27 Sie, 2005   

To ja polecę dwie starsze gierki: Warlord 1 i Warlord 2. Ile czasu z kumplami spędziliśmy przy nich wpatrując się w monitor to nikt chyba nie zliczy. :)

Kosynier
Kapitan *

Wysłany: Pon 29 Sie, 2005   

Silmeor napisał/a:
To ja polecę dwie starsze gierki: Warlord 1 i Warlord 2. Ile czasu z kumplami spędziliśmy przy nich wpatrując się w monitor to nikt chyba nie zliczy. :)

Do tego należy jeszcze dołączyć Warlords 3.
Warlords 1 i Warlords 2 widziałem gdzieś w sieci do legalnego ściągnięcia niestety nie pamiętam strony, jak sobie przypomnę albo zobaczę to podrzucę linka.
Jedyny mankament w Warlods to brak wpływu na walkę tylko trzeba cierpliwie patrzeć jak topnieją szeregi własne armii, pomimo tego mankamentu gra ma swój urok i zapis w wyrwanym czasie z życiorysu.

Silmeor
St. szeregowy

Kosynier, królestwo za tego linka. No, może księstwo... :)

JB
Kapral

http://staregry.pl/
albo
http://www.gry-pc.pl/

Zarejestrowac sie i probowac sciagnac w nocy albo wczesnie rano, bo sa problemy z laczem.

To ktore ksiestwo moje?

MIH
Porucznik

Jeszcze tu można poszperać:
http://www.the-underdogs.org/

Nieznany
Kadet

Wysłany: Sob 08 Paź, 2005   l'empereur

l'empereur
Swojego czasu podbiłem europę już w 1812. Mam pytanie jak uruchomić tę grę gdy ma się system zapisu plików NFTS?

ctuluhu
Kadet

Wysłany: Pią 27 Sty, 2006   

Z kad moge sciagnac (wszystkie gry starsze niz 1995 mozna sciagac legalnie) gre ARDENY 1944??? Przepraszam za brak polskich znakow, ale w Anglii jestem (wiec wiecie rozumiecie).

ctuluhu
Kadet

Wysłany: Pią 27 Sty, 2006   

Co do Nieznanego, to sprobuj przez Dos-Box'a (wyslij mi swojego maila na adres ctuluhu@wp.pl to Ci ten programik przysle).

Łapisław
St. szeregowy

Wysłany: Sob 28 Sty, 2006   

A ktoś słyszał o Lords of realm 2 . Dwanaście lat 12 a ciągle ma Fanów.co do grafiki to porzal sie Boże ale ta grywalnoć ( i wyjątkowo tępy komputerowy przeciwnik Hehe). Pomimo że jednostki strasznie gubiły się po drodzie to jednak sterowanie był bardzo proste .

SSupras
Sierżant

Wysłany: Pią 03 Lut, 2006   

Tak, miałem tą grę (Lords of the Realm 2) oryginalną nawet kupioną...

Łapisław
St. szeregowy

Wysłany: Sob 04 Lut, 2006   

Super może partyjke multipley a czy masz z polszczenie do niej? Bo mi strasznie tego brakuje

SSupras
Sierżant

Wysłany: Pon 06 Lut, 2006   

Problem jest taki, że ta gra jest w domu w Gliwicach, a ja teraz jestem w okolicach Wawy i możliwe, że do Gliwic zawitam dopiero w czerwcu.

Poza tym, z tego co pamiętam, to walka była tam w RTSie, a przez maila straci się 90% przyjemności z gry (walki rozgrywane automatycznie).

Inet mam tylko w pracy, tak że inna rozgrywka niż przez maila raczej nie wchodzi w moim przypadku w rachubę. :(

Magiera
Kadet

Wysłany: Czw 15 Cze, 2006   :)))))

Zgadzam sie z wami ale ostatnio trafiłem na równie ciekawą i klimatyczną gre polecam sprawdzic i podzielic sie opiniami :

http://www.arena-albionu.pl/?idpartner=74214

tomasdivius
Kapral

Wysłany: Śro 11 Paź, 2006   

Panie i Panowie dla mnie najlepsze strategie sa z serii TOTAL WAR, wszystkie pokolei juz nie moge sie doczekac na kolejne czesci. Musze takze napomknac o serii Europa Uniwersalis, spedzilem przy niej wiele godzin :) . Najwazniejsza strategia CYWILIZACJA, najlepsza czesc II i IV. Czekam teraz na dodatek ktory wyszedl. :) przy tej grze spedzilem lata. 8)

pietras404
Szeregowy

Wysłany: Pon 12 Lut, 2007   

Grał ktoś w taką staruteńką grę V for Victory? Ja obecnie przypominam ją sobie i gram zawzięcie. Jest to w zasadzie planszówka przeniesiona na kompa z żetonami, turami, stosuniem sił, modyfikatorami terenowymi itp. :) Oczywiście są dodane pewne elementy, które ciężko byłoby uzyskać w prawdziwej planszówce np.: najpierw wydaje się rozkazy wszystkim swoim jednostkom, a ruch, walki, naloty, ucieczki rozpatrywane są równocześnie tzn. wszystkie żetoniki poruszają się naraz; inna sprawa to fog of war i ograniczony wywiad. Wadą gry jest niestety również ograniczona inteligencja przeciwnika komputerowego. Do gry wydane zostały w sumie cztery kampanie: Utah Beach, Gold-Juno-Sword, Arnhem i Wielkie Łuki. Wszystkim polecam tą grę, a jak ktoś by chciał zagrać mailowo to zapraszam :)

alensztajner
Plutonowy

Wysłany: Nie 04 Mar, 2007   

V4V to rewelacja, gdzie to można kupić, jakiś link jest :?: Byłbym bardzo wdzięczny. Ja natomiast polecam jeszcze starszą grę pt. Empire i jej nowszy (o zgrozo, chyba z 1993 r.) klon Empire de luxe. Jest to prosta symulacja działań wojennych z okresu II WŚ, głownie na morzu. Grafika kiepska nawet jak na tamte czasy, ale potrafi wciągnąć. Główna wada to spora losowość w rozstrzyganiu starć.

pietras404
Szeregowy

Wysłany: Nie 04 Mar, 2007   

V4V dostępne jest jako abandonware na stronie http://www.the-underdogs.info

clown
Sierżant

Wysłany: Sob 24 Mar, 2007   

Polecę dwie serie gier, które absobują mnie od dłuższego i czasu:
HPS Panzer Campaigns - bardzo podobne do serii Talonsoftu ale kierujemy oddziałami wielkości kompanii. Grywalność - rewelacja. AI komputera - wymagający przeciwnik. Obecnie jest tego 16 części:
- Smolensk
- Sicily
- Bulge
- Market-Garden
- Stalingrad
- Rzhev
- Charkov
- Normandy
- France
- Moscow
- Salerno
- Minsk
- Kursk
- Tobruk
- El-Alamein
- Korsun

I druga gra to:
Squad Battles - odpowiednik planszowego Squad Leadera - powiem krótko - po nabyciu tych gier oddałem SL koledze :D

Link do informacji o wymienionych powyżej pozycjach
http://www.hpssims.com/

Jedyny minus to to że nie można ich ściagnąć z netu a jedynie kupić w Stanach. Koszt pojedyńczej to ok.150 złotych. Obecnie mam 12 części Panzer Campaigns i 4 Squad Battles. Dużo mnie kosztowały ale...warto!

Kursk
Szeregowy

Wysłany: Pią 30 Mar, 2007   

Mam pytanie czy te gry sa podobne do korsun Pocket jaka jest skala jednostek i na koniec jak je mozna zamowic najprosciej Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu