Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
[Guardia] Kraków
Autor Wiadomość
Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Wto 06 Cze, 2006   

Uczelnie to doskonały pomyśł
Nie dość ze się zdobywa uznanie profesora, to jeszcze spokojnie można pograć

Gonzo
St. sierżant

Wysłany: Wto 10 Lip, 2007   

Gramy razem z Razerem w coś z WB95 w krakowskim Bardzie (Batorego 20) piątek 13stego 8)
Ja ze swojej strony mogę wziąść Bagration lub Charków.
Sklep otwierają o 10:00. Pewnie będą jakieś stoliki do wyboru więc musimy się tak ulokowac żeby później nie było karcianych natrętów. A jak co to będziemy lać :twisted:

Na planie była Normandia i scenariusz z ostatniego TiSa "Wczesna mobilizacja" ale chyba do piątku nie uda mi się tego poskanować.
Więc jakby sie ktoś wybierał na partyjke z nami i miał Normandie proszę dać znać.

haidi
Kapral

Wysłany: Śro 11 Lip, 2007   

Ja chetnie bym sie dolaczyl, ale niestety pracuje w tym czasie. Jezeli bedziecie planowali jakies spotkania w weekend ewentualnie wieczorem to bardzo chetnie z Wami zagram.

Pozdrawiam,

Gonzo
St. sierżant

Niestety w Krakowie nie ma żadnego lokum gdzie można by pograć a Bard w sobote otwarty jest od 10 do 15.

Benek
St. szeregowy

Lokum się znajdzie, ale góra na 4-5 graczy, w piątek nie mogę, praca, w sobotę i niedzielę wyjeżdzam. 16-18 po południu, od 16 ? wstępnie

haidi
Kapral

Czesc,

To ja sie pisze na rozgrywke w przyszlym tygodniu. Spokojnie znajde czas na gre w jeden zaproponowanych dni, tylko ze wyrobie sie najwczesniej na 17.00 .

Ja preferuje B35, ale tez czasami pogrywam w WB95.

Pozdrawiam,

Gonzo
St. sierżant

16-18 to wcale nie tak dużo czasu ...
Jak coś więcej będzie ustalone to napiszcie jeszcze w tym temacie.

Benek
St. szeregowy

16-18 to dni, jak zaczniemy ok 17 to mozemy posiedzieć do 23-24

Benek
St. szeregowy

wolałbym WB 95, ale nie ma reguły

haidi
Kapral

W takim razie zagrajmy na początek w WB-95. Ja mam na miejscu Normadie 1944.

Gonzo
St. sierżant

Wysłany: Czw 12 Lip, 2007   

Benek napisał/a:
wolałbym WB 95, ale nie ma reguły

To powinno wystarczyć na początek :
http://www.taktykaistrate...light=pigu%B3ce

A jak co to napisz na maila (gonzagi_87@op.pl) wyślę Ci jakieś instrukcje z WB-95.

Benek
St. szeregowy

Napisałem, że wolałbym, bo "cokolwiek" się orientuje. Grywałem w "stare" i "nowe" ARDENY i BUDAPESZT i z instrukcjami jestem w miare na bieżąco. Nie ma reguły - bo jestem elastyczny i szybko się ucze. Tak, wiem, ale jak się sam nie pochwalę, to kto to zrobi ? :D

Benek
St. szeregowy

Wyjeżdżam w piątek rano i wracam w poniedziałek przed południem, nie bęę miał jak sprawdzić, bo będę bez netu. Proponuje poniedziałek, to będzie można ewentualnie coś przełożyć jak nie będzie pasowało. Czekam na wieści, sprawdzę je w piątek rano i potem w poniedziałek. Proszę o jakieś namiary, to ustalimy szczegóły. Adres to: benek72@poczta.onet.pl

Benek
St. szeregowy

Wysłany: Pią 20 Lip, 2007   

Dopiero teraz znalazłem chwilę czasu. Pierwsze koty za (żywo)płoty. Krótki scenariusz w Normandie (cherbourg) rozegrany dwukrotnie, zgodnie z zalecaniami. Doświadzczenie wzięło górę, tak to jest jak ktoś gra pierwsz raz dany scenariusz. Ale do rzeczy... Przegrałem o całe 9 punktów (w rozliczeniu) usiłując długo bronić przedpola. Rady na przyszłośc dla Niemców: po przełamaniu, szybki odwrót i bronić Cherburga, ew. zostawić oś na osłonę Quettenhou i Valognes, jeżeli główne natarcie idzie na Les Pieux. Dla zaawansowanych: wyczarować oddział rozpoznawczy i siać zamęnt na tyłach. W mojej wersji piechocie dwa razy brakło punktu (sic !) ruchu by amerykanskiej aryleri zrobić kuku. Amerykanie: uderzać punktowo całą dywizją, czekać na lotnictwo i arylerię z frontalnym atakiem i dbać o tyły.
Następna relacja wkrótce.
mam taką nadzieje....

haidi
Kapral

Wysłany: Pią 20 Lip, 2007   

Witam,

Przyznam że w ten scenariusz grałem już trzeci raz (raz wcześniej atakowałem i raz się broniłem), więc mniej wiecej wiedziałem co robić. W trakcie obrony starałem się nie dać odciąć od Cherbourga, co się udało i do końca udało mi się to miasto utrzymać. Natomiast grając Amerykanami wiekszość sił rzuciłem na Les Poux, co pozwoliło na bardzo szybkie podejście do Cherbourga oraz odcięcie wiekszości jednostek niemieckich od tego miasta. Potem juz było z górki, poza jednym zdezorganizowanym oddziałem na tyłach, który odbrał mi kilkanaście PZów. Grało się bardzo szybko i przyjemnie.
Kolejne rozgrywka planowana jest na 30-31 lipiec.

Pozdrawiam,

Gonzo
St. sierżant

Wysłany: Śro 05 Gru, 2007   

Od Poniedziałku jestem otwarty na propozycje rozgrywki.
Po kolokwiach , ćwiczeniach i wykładach niecały miesiąc spokoju ...
Jacyś chętni ? Szczególne wymagania co do gier ?

Monthion
Plutonowy

Wysłany: Czw 08 Paź, 2009   

Szanowni wargamerzy z Krakowa i okolic. W najbliższą sobotę o godz. 10.30 zapraszany na spotkanie "nad planszami" w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej. Mieści się ona na ul.Rajskiej 1, a grać będziemy najpewniej w sali 53. na parterze. Impreza cykliczna pod patronatem sklepu Bard - "Weekend gier" - jest całkowicie darmowa. Jak na razie na pewno będą 3 osoby, bierzemy Sukcesorów Aleksandra Wielkiego i Twilight Struggle. Można grać do 18.00 tak że nawet coś dłuższego będzie można skończyć.

Monthion
Plutonowy

Wysłany: Nie 25 Paź, 2009   

Proszę państwa frekwencja roście :D . Dziś do WBP zawitało 5 graczy. Ja, Hajdi, Marcon, RyTo oraz gościnnie Zygfryd. Bardzo to pozytywnie rokuje na przyszłość.

Zygfryd przywiózł Greek Tragedy: The Italian Invasion of Greece 1940-1941, czyli nowe tegoroczne dzieło Richarda Berga. Gra dołączona została do 7 numery czasopisma World at War, . W partii RyTo wziął Hellenów, a mnie jako nowicjusza, w prowadzeniu faszystów i ich albańskich pachołków pomagał właściciel. Po szybkim przełamaniu pierwszej linii greckiej obrony, okazało się że włoski blitzkrieg może już w 1 etapie zakończyć wojnę! D.Panc Centauro, po wejściu w przestrzeń operacyjną (oraz dzięki dwukrotnej aktywacji) mogła wzdłuż wybrzeża pokonać ponad 80 pól w ruchu strategicznym! Już wydawało się po grze, ale okazało się że przeoczyliśmy jedną grecką jednostkę która uniemożliwiała zastosowanie ruchu strategicznego, to uratowało Greków. Włosi dalej parli, ale wolniej. Interesująca gra.
Włosi oprócz przewagi w lotnictwie i początkowej przewagi ilościowej w wojskach, nie mają specjalnie argumentów. Górzysty teren sprzyja obrońcy, Podstawą aktywacji wojsk włoskich jest zaopatrzenie z portów które nie jest nieskończone i żeby sobie zwiększać możliwości ofensywne trzeba zdobywać nowe porty, Włosi mają niższą Cohesion (Spójność) niż Grecy, przez co łatwiej się "rozłażą" po walce, nie wykonują pościgów itd. Włoskie wsparcie lotnicze może być znacząco ograniczone pod wpływem niekorzystnego rzutu kostką ( w naszej partii mimo korzystnego rzutu wykorzystaliśmy limit lotnictwa już po 3 walkach 1 etap). Dodatkowo korzystne modyfikatory do walki dla obrońcy (a niekorzystne dla atakującego przy ruchu) daje pogoda deszczowa i śnieżna.
Wreszcie w szeregach włoskich zamęt sieją fochy Mussoliniego, które dają rozmaite efekty ;)

Przy drugim stole Hajdi pokazywał Marconowi Fast Action Battles: The Bulge ze stajni GMT Games, rozgrywali szkoleniowy scenariusz o wiele mówiącym tytule : Nuts!

Ze względu na chorobę klucznika z Barda, która spowodowała że musiał zamknąć salę o 14.00, rozegraliśmy tylko 1 etap (z 6) ale już było widać że jak Grecy sprowadzą odwody to bez niezwyciężonego Wehrmachtu mogło być kruchutko :P

Hajdi i Marcon poszli, a my po znalezieniu zacisznego kąta w Bibliotece rozłożyliśmy jeszcze scenariusz Abolus River (?) z Tyranta (modułu Great Battles of Alexander) . Tym razem grałem w drużynie z Ryto Syrakuzami przeciw Kartaginie Zygfryda. w momencie w którym musiałem opuścić Bibliotekę bitwa miała stan remisowy ze wskazaniem na Zygfryda. Ale przeważajace liczebnie i zwrotniejsze wojska Kartaginy po prostu musiały dociąć armię syrakuzańską. Dużym pocieszeniem dla mnie jako debiutanta był fakt rozbicia jednostek Świętego Zastępu (2 falang i 1 ciężkiej kawalerii) przez moje skrzydło co dało mojej drużynie 60 pkt zwycięstwa i remisowało grę (na tamten moment)

Za tydzień sobota przed Wszystkimi Świętymi i nikt z dziś obecnych nie wybiera się do WBP, ale zapraszamy chętnych do grania za 2 tygodnie.

Zieluny
Szeregowy

Wysłany: Czw 12 Lis, 2009   

Witam,

Czy gracie jeszcze?
Macie jakieś konkretne dni?

Ja od niedawna gram w W-39 i B-35.
Raczej należe do zielonnych graczy ;)

Jak coś to mam Piotrków 1939 jak i Arnhem 1944.

Jeśli nie możecie znaleśc miejsca to zawsze można się dogadać z jakąś kawiarnia i tam rozłyć się gdzieś na uboczu i przy kawce sobie pograć :D

Monthion
Plutonowy

Wysłany: Pią 13 Lis, 2009   

Wybiera się ktoś jutro na Rajską ? Zieluny ?

Odpowiedz do tematu