Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
ZunTzu - N(Z)astępca Vassala?
Autor Wiadomość
dixie
St. sierżant

Wysłany: Czw 15 Kwi, 2010   ZunTzu - N(Z)astępca Vassala?

Żeglując po sieci trafiłem na coś takiego:
http://www.zuntzu.com/index.htm

Zainstalowałem, ściągnąłem kilka paczek (game box), spodobało mi się :)
No to dziś poszukałem, czy mam coś na twardym dysku i z tego co znalazłem, na podstawie "How to..." skleciłem demonstratora tej technologii, co zajęło mi ok. 3 godzin.
http://fromex.republika.pl/TIS/ZunTsu.ztb

Nie jest to jakaś konkretna gra (kawałek mapy z Linii Wisły i kilka żetonów z Piotrkowa) ze względu na prawa autorskie. Chodziło mi jedynie o demonstrację możliwości silnika.
Jego wadą jest zasobożerność i "jednoplatformowość". Ale za to miodność... :P Nawet samemu można zagrać traktując ZunTsu jako wirtualny stół z mapą, której nie trzeba na noc chować pod tapczan.
W ten sposób jest szansa na spokojne rozegranie całego W-39. Potrwa nawet rok, ale...

Ciekaw jestem, czy byłby ktoś chętny na budowanie scenariuszy, bo na granie, to pewnie by się znalazło ;P

No i czy WZ/Redakcja zgodzi się na przebajtlowanie gier w "ten deseń" i publikację takich paczek? :roll:

Kragdob
Major

Wysłany: Czw 15 Kwi, 2010   

Na pierwszy rzut oka wygląda ciekawie - CyberBoard miał tę wadę, że nie dało się do niego załadować żetonów w postaci graficznej.

Tutaj popatrzę.

Co do 'licencji' pogadam z WZ.

dixie
St. sierżant

Wysłany: Czw 29 Kwi, 2010   

Tak na własny użytek i z ciekawości zacząłem dłubać konkretne scenariusze. W tej chwili mam niemal gotowy "Ostatni Szach" z gry Holandia (jeszcze brakuje żetonów pomocniczych) i Saturn z gry "Łuk Donu" (jw. i bez tabel). Ponadto gotowe są mapy i żetony do Operacji Compass, Malty (te dwie to wyjątkowo u mnie B-35) i Antwerpii.
W przygotowaniu scenariusz Cherbourg z "Normandii".
Jak widać, wszystkie implementacje, to scenariusze z TiS'ów.

Czy Redakcja wyraża zaciekawienie i chęć własnoocznego "pomacania" tej odmiany cyberboard'a?
Moją intencją jest udostępnienie szerszej publice paczek do grania, ale to zależy już od Redakcji (i autorów scenariuszy?).

ps. tylko nie piszcie, że jeszcze nikt tej platformy nie sprawdzał :?

ps2. w jakiś mały scenariusz, to można nawet w pracy sobie pograć, bez obawy o "wsiąkające" żetony, nie mówiąc już o korekcie graficznej tych ostatnich 8)

Kragdob
Major

Mam temat na tapecie, ale notoryczny brak czasu uniemożliwia jakiekolwiek poważne działanie.

Niestety nie rozdwoję się.

maciunia
Podporucznik

r1omen napisał/a:

Roman za dużo gier na raz robisz :P

dixie
St. sierżant

maciunia napisał/a:
r1omen napisał/a:

Roman za dużo gier na raz robisz :P

To redakcja jest już tylko dwuosobowa? :wink:
A serio serio, to na własny użytek(!) klepię sobie powolutku następne tytuły, więc za jakiś czas będzie więcej konkretnego materiału do wglądu.

Odpowiedz do tematu