Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Bitwa Warszawska 1920 [film]
Autor Wiadomość
Fanatyk
Podpułkownik

Wysłany: Pią 28 Paź, 2011   

Tak, to prawda.
Ja uważam, że taki film (nie wiem nie widziałem, ale wybieram się) jest potrzebny chociażby po to, aby temat odświeżyć, a dla niektórych wogóle, żeby usłyszeli po raz pierwszy. Co do chodzenia uczniów na ten film, to dobrze a na co mają pójść? American Pie10?

Ja akurat lubię filmy Hoffmana chociaż zdarzają się: za długie (Kmicic), za słabe technicznie (Ogniem i mieczem). Ale właśnie to Ogniem i mieczem z przyjemnością oglądam, bo to ciekawy kawałek naszej historii i myślę, że dość wiernie oddane realia tamtych czasów. A komputerowego Zbaraża staram się nie zauważyć ;) . A film zrobił dużo wspólnego dla pojednania polsko - ukraińskiego i wielu moich znajomych z Ukrainy znało ten film, był bardzo popularny (a koniec filmu jest wybitnie antyrosyjski).
Z tego co słyszałem motywy te same co w Ogniu i mieczem. No i jest ponoć Ukrainiec, który mówi, że walczy za Polskę, bo jak nie będzie Polski to nie będzie też Ukrainy.

Krzysztof
Porucznik

Wysłany: Pią 28 Paź, 2011   

Mnie film Hoffmana zachwycił w drugiej części. Gdy Skorupka poderwał żołnierzy serce podeszło mi do gardła. Gdy natasza strzelała z karabinu maszynowego wgniotło mnie w fotel. To trzy-D robi wrażenie. Natomiast "Ogniem i Mieczem" uważam za mniej udane bo nie było bitwy pod Beresteczkiem i rzez nie ma puenty bitwy i tego końcowego zadania z powieści "Nienawiść zatruła bratnią krew"i. To był film dla Ukrainców. Z tym pojednaniem polsko-ukraińskim to jest ono wirtualne w telewizji zresztą już się o nim nie mówi.
Ostatnio zmieniony przez Krzysztof Śro 23 Lis, 2011, w całości zmieniany 1 raz  

Fanatyk
Podpułkownik

Wysłany: Sob 29 Paź, 2011   

Taaak, czerń jest wszędzie...

PzKpfw II
Major

Wysłany: Śro 08 Sie, 2012   

Film porażka, obejrzałem i załamałem ręce. Oby film o Bolku był na tym samym poziomie, wtedy nawet spędzenie uczniów do kin nie pomoże :lol:

Krzysztof
Porucznik

Wysłany: Śro 08 Sie, 2012   

Pan od reklamowanego zaliczania lasek pomoca kilkanka w jakiś dynksik położył pierwszą część filmu troche poprawil się w drugiej polowie srodka filmu. Natasza grała miodzio z cekaemem jest bezpodstawnie krytykowana przez zazdrosne o jej urodę jedze i starych pryków niekrytych krytyków To gwiadza estrady o wielkim formaciestworzona do flimów muzyczno-estradowych w holywoodzkim stylu formacie powiina być naszym towarem eksportowym na świecie W Polsce jej nie docenią i ten co grał skorupke grał dobrze oraz genialnie jak zawsze Bohun i ta puszysta z Rancza byla świetna Ferency ujdzie miał lepsze występy

Fanatyk
Podpułkownik

Wysłany: Czw 09 Sie, 2012   

ja nie oglądałem, ale obejrzę na dvd. Bolka nie będę oglądał.

Odpowiedz do tematu