Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
31
Autor Wiadomość
Caius Marius
St. sierżant

Wysłany: Czw 24 Cze, 2010   

WASHINGTON napisał/a:
Mam pytanie dotyczące żetonów do Kraśnika.
Nabyłem nr 31, ale ku mojemu zdziwieniu okazało się, że w dodrukowanych żetonach brakuje 181 i 182 pułków 46 rosyjskiej DP.

Jest o nich mowa w dyskusjach o brakujących żetonach i błędach w nazewnictwie a nie ukazały się teraz jako poprawka???

Dokładnie, brakuje :evil:
Tym bardziej, że to pułki: kurpiogrodzki :P znaczy Ostrołęcki i Grochowski.
Dodrukować i rozesłać do nabywców :D
Watykan z krzyżakiem.
Ale Jagiełło dziki,
co czcił jeszcze bożków,
600 lat temu
pogonił świętoszków.
(...)

WASHINGTON
Sierżant

Wysłany: Pią 25 Cze, 2010   

Tak, to co napisał Pablo oddaje też i moją opinie na ten temat. Dodam więcej, powiem że to jest kpina z klientów.
Gra została wydana z tymi właśnie niedociagnięciami którymi są błędy w nazewnictwie i brak żetonów jak pamiętam chyba już 2 lata temu i od tego czasu wszystkie te usterki powinny zostać nadrobione.

Gra nawiasem mówiąc jest dobra, fajna i szkoda że w tym systemie dalej niczego się nie kontunuuje.

Są problemy na linii Wydawca - Autor, trudno ale produkt z usterkami powiniem zostać jak najszybciej ich pozbawiony i naprawiony.

I przecież dyskusje na temat składu żetonów są jak wszyscy tutaj piszą "czerwono na białym" obecne na forum już bardzo długo.

Żetony powinny były się pojawić z nr 30, nie pojawiły się choć były obiecywane. Pojawiły się w 31 po bardzo długiej przerwie i znowu nie te (nie wszystkie) które miały być! Dlaczego???

Chyba faktycznie po to żeby nr 32 znalazł tych kilku kolejnych nabywców na brakujące żetony.

Nie podoba mi się to, że żeczy oczywiste nie są realizowane.

pablo8019
Podporucznik

Bartek napisał/a:
Będzie PDF dopobrania ze strony.

Czy w tym pliku będą WSZYSTKIE brakujące żetony czy też tylko te, których zabrakło w nr 31?

Bormac
Sierżant

W tym numerze pojawiły się ciekawe artykuły. Zwłaszcza ten o wojnie o Chaco. Temat będzie kontynuowany? Szkoda tylko, że struktury wojsk dodane do tego tematu są tak niechlujnie opisane i strasznie pomieszane... :(

Artykuł o walkach na Pomorzu w 1945. Miło, że poruszono ten zapomniany odcinek frontu wschodniego. Poprawię jednak kilka błędów i niedopowiedzeń z tego tekstu. W 1945 roku Gdańska broniła 4 DPanc, ale Heer, a nie Waffen-SS. Ostatnie jej pododdziały poddały się dopiero w maju na Wyspie Sobieszewskiej, gdzie znajdowały się po wycofaniu z Gdańska, wraz z m.in. resztkami 503 batalionu czołgów ciężkich (do którego należał Tygrys Królewski na zdjęciu ilustrującym artykuł).
4 DGren-Panc SS wraz z 7DPanc (Heer) zostały odcięte w Gdyni. Dywizja Polizei została ewakuowana stamtąd drogą morską i jej pododdziały zdążyły jeszcze powalczyć za Odrą.

Scenariusz "Barbarossa cz. I". BZmot. SS "RF". Jaka jednostka kryje się pod tym skrótem? Przyznam, że nie mogę tego rozszyfrować. :oops:

Darth (ocenzurowany)
"Global Thermonuclear War"

Wysłany: Czw 01 Lip, 2010   

To chyba jest to:
1. SS-Infanterie-Brigade (mot.) RFSS (Reichsführer SS)
http://www.lexikon-der-we...nfBrigadeSS.htm
http://en.wikipedia.org/wiki/1_SS_Infantry_Brigade

Gdzieś tam działała też 2. SS-Infanterie-Brigade (mot.), ale na Lexikon der Wehrmacht nie ma jej składu. Jest trochę na Wiki:
http://en.wikipedia.org/wiki/2_SS_Infantry_Brigade
Ta druga sformowana w maju 1941, na froncie od września.

Problem w tym, że gdzieś do lipca 1941 roku brygada nie walczyła, bo czekała na dokompletowanie ludźmi i sprzętem...

Poza tym obie brygady to typowe jednostki przeciwpartyzanckie i pacyfikacyjne, dopiero w 1943 roku sformowano na ich bazie dywizje Waffen-SS.
Cytat:
the role that the unit would undertake during the assault was discussed in a meeting between Henning von Tresckow and Kurt Knoblauch of the RFSS office, held just three days before hostilities between Germany and the Soviet Union began. In this meeting it was decided that the 2 SS Infantry Brigade along with the 1 SS Infantry Brigade and the SS Cavalry Brigade would be used in the rear of the advancing army to conduct anti partisan operations as well as assisting in rounding up the Jewish population.

http://en.wikipedia.org/wiki/SS_Cavalry_Brigade
Once more victorious the Red Army stands!

[Sabaton - The art of War - Panzerkampf]

Kosovo i Metohija je Srbija!

pablo8019
Podporucznik

Wreszcie nabyłem nr 31 TiS - ku swojej uciesze znalazłem wstępy w niemal wszystkich artykułach :) ale w pierwszym odruchu sięgnąłem po dodatkowe żetony do Kraśnika coby zadośćuczynić prośbie:
Bartek napisał/a:
A czego jeszcze brakuje oprócz pułków 46DP? Proszę o szczegółową listę.

Korzystając z listy zamieszczonej w linkowanych wielokrotnie postach Autora gry na Forum (do których dostęp miała przecież cały czas i Redakcja) i porównując ją z dołączoną częścią żetonów wychodzi na to że nadal:

u Rosjan
- brakuje 181 i 182 pułków piechoty z 1 brygady 46 dywizji piechoty
- nie poprawiono oznaczenia 16 p koz orenburskich/XVIII - na "poprawionym" żetonie jest nadal 18ko/XVIII
- nie uwzględniono uwagi Autora:

Cytat:
3 dywizja kozaków dońskich - brak oznaczenia, że to dywizja dońska (oznaczona jest tak, jak gdyby to była dywizja liniowa, a nie kozacka)

- dołączono co prawda brakujący żeton kawalerii 9 p koz. ural. ale nazwano go jakoś tak śmiesznie - "9 kural" (takie moje subiektywne odczucie)

u Austriaków
- nie uwzględniono uwagi Autora:
Cytat:
brak oznaczenia ilości batalionów na 4 bośniacko-hercegowińskim pp - ma być 2

I tu prośba do Redakcji - Panowie, wiele osób naprawdę czekało na poprawione i uzupełnione WSZYSTKIE żetony do Kraśnika. Zamiast tłumaczyć w kuriozalny sposób, że albo "listy poprawek nie mogłem znaleźć" albo "zamieszczałem listę tego co wydam" po prostu zróbcie to rzetelnie. I nie wiem czy PDF to dobry pomysł, bo w ten sposób część żetonów będziemy mieli (po wydrukowaniu) na zwykłym papierze...

pablo8019
Podporucznik

Bartek napisał/a:
Pablo, NAJSAMPIERW pojawi się pdf z poprawionymi żetonami, a kiedy wszyscy zainteresowani zgodzą się co do tego że żetony są zaprojektowane poprawnie i żadnego nie brakuje - wtedy pójdą do druku.

Aha. No to zgoda :)

WASHINGTON
Sierżant

Wysłany: Sob 03 Lip, 2010   

OK, kierunek właściwy. Pozwoli to zdecydowanie poprawić etapy prac nad poprawkami.

Paweł Sulich
Podporucznik

Wysłany: Sob 03 Lip, 2010   

Bardzo mi się podobało w bodajże 29 TiSie umieszczenie poprawek na oddzielnym kartoniku, co nie naruszało liczby 234 żetonów dodanych do czasopisma.

Kościuszkowiec
Sierżant

Wysłany: Nie 11 Lip, 2010   

Czy TiS dostępny jest w Mpiku w Arkadii?

panandrzej
Szeregowy

Kościuszkowiec napisał/a:
Czy TiS dostępny jest w Mpiku w Arkadii?

Jest, bo zawsze tam kupuję :)

Kościuszkowiec
Sierżant

A gry są?

pablo8019
Podporucznik

Wysłany: Pią 20 Sie, 2010   

Bartek napisał/a:
NAJSAMPIERW pojawi się pdf z poprawionymi żetonam

I jak tam przedstawia się sprawa z tym pdf-em?

cretu
Sierżant

Wysłany: Nie 07 Lis, 2010   Mapa nr.5 do B35

Czy mapa nr. 5 do B35 pasuje do którejś z wcześniejszych map do systemu? Z tego co widzę nie pasuje do map 1-4 )-:

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Nie 07 Lis, 2010   

To samodzielna mapa

cretu
Sierżant

Wysłany: Nie 07 Lis, 2010   

WZ napisał/a:
To samodzielna mapa

Rozumiem. Dzięki za info.

Krzysztof
Porucznik

Wysłany: Śro 12 Wrz, 2012   

Włąsnie kupiłem taktykę nr 31 z 2010 roku zabieram się za czytanie i coś napiszę o tym numerze albo zagram sobie w kocioł bialostocki :)

Odpowiedz do tematu