Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy szykuje się wojna z Iranem?
Autor Wiadomość
Karol3414
Major

Wysłany: Pon 13 Lut, 2012   

PzKpfw II napisał/a:
Wojna z Iranem to kolejny etap na drodze naszego rozwoju,mam nadzieje,że stanie się grobem dla jankesów,sprowokuje konflikt światowy i spowoduje wytworzenie nowej świadomości,odmiennej od gazetowej histeryczno-11-wrześniowej.

Zaczynam się Ciebie bać.
Ja tam się nie znam ale myślę, że Iran nie powinien mieć w swoim arsenale broni masowego rażenia i trzeba robić wszystko żeby zablokować Iranowi dostęp do niej. Iran jest nieobliczalny, jest gotów do samozniszczenia byle tylko zetrzeć z powierzchni ziemi Izrael. Metodami konwencjonalnymi się nie da, bo Izrael otrzyma wsparcie USA. Pozostaje tylko atak jądrowy a potem odwet, tylko pytanie czy Izrael sam weźmie na siebie odwet nuklearny czy USA też wspomogą go jakimiś ładunkami z okrętów podwodnych.

Mam jednak nadzieję, że konflikt światowy nie nastąpi bo dopiero co skończyłem budowę domu i chciałbym trochę pomieszkać.

Fanatyk
Podpułkownik

1. Wojna moze byc, swiadczy o tym kilka ruchow. Wojna jest potrzebna Izraelowi, ktory wciaga USA do tego widzac postepujaca slabosc USA - pozniej moze byc za pozno. A USA wycofaly sie z Iraku i wycofuja z Afganistanu (trwaja rozmowy z Talibami). Produkcja bomb mogących niszczyć głębokie podziemne bunkry nastepuje w jakims celu.
Myśle jednak tylko o ataku z powietrza i morza - wykluczlabym atak lądowy. Po porstu unicestwienie instalacji jądrowych. Nie sadze aby cos wiekszego sie z tego powodu dzialo na swiecie. (oprocz cen ropy jak zwykle)

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Karol3414 napisał/a:
Iran jest nieobliczalny, jest gotów do samozniszczenia byle tylko zetrzeć z powierzchni ziemi Izrael.

Tu bym sie nie zgodził, by formuować taką tezę trzeba mieć choćby namiastke dowodu. Może cos z przeszłości, ale też nie bardzo widzę. Nadmienię przy tym,że to USA zestrzeliło irański samolot pasażerski (ponoć przez pomyłke) i to USA zorganizowało misję odbijania jeńców. Oczywiscie nie mogę nie zauważyć, że zatrzymano w sposób skandaliczny pracowników ambasady USA w Teheranie, ale o ile pamietam wszystkich zwolniono.
Panzer oczywicie przesadza, ale tak już ma i dopuki jego poglądy są niszowe :) świat ma sie dobrze.
PS
W Iranie jest sporo synagog i judaizm nie jest zwalczany. Iran nie uznaje państwa Izrael.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Fanatyk napisał/a:
1. Wojna moze byc, swiadczy o tym kilka ruchow. Wojna jest potrzebna Izraelowi, ktory wciaga USA do tego widzac postepujaca slabosc

Tu mozna się zgodzić jak najbardziej. Stabilizacja Bliskiego Wschodu genralnie nie jest na rekę Izrelowi. To państwo jest otoczone przez "innowierców" mających przewagę 100:1 ludnościowo. Na dłuższą metę to jest nie do zaakceptowania. Dlatego ściąga się mieszkańców z Rosji i Afryki, Ale to też gra nie do wygrania.
Wyobraźmy sobie bowiem, że któregoś dnia wszystkie kraje wokół maja internet drogi i wodę i dysponuja potencjałem równym Izraelowi. Może się okazać, że przewaga i popracie USA już nie stracza.
Śwat się cywilizuje. W Europie nie ma wojny od 60 lat, tak chyba nie było nigdy. W mojej opinii nie ma już Niemiec, zostały "zturczone", "wietnamczone" i "spolszczone". Za 100 lat podstawowym imieniem będzie Ahmed czy Mohamed. Izrael nie może sobie pozwolić na taką pokojową egzystencje, bo może się okzać, ze jedyna rzeka ze słodką wodą (Jordan) demokratycznie popłynie na północ.
To państwo nigdy nie istniało, w warunkach pokojowych i chyba jest jego przyszłość jest militarna. I przyznam, że to nie jest sytuacja, która mnie napawa optymizmem.

Kragdob
Major

Wojciech Zalewski napisał/a:
Wyobraźmy sobie bowiem, że któregoś dnia wszystkie kraje wokół maja internet drogi i wodę i dysponuja potencjałem równym Izraelowi. Może się okazać, że przewaga i popracie USA już nie stracza.

A ja się nie zgadzam. Tam po obydwu stronch silne wpływy mają radykałowie i stąd nie mogą się dogadać.

Znamienne jest, że Izrael dogadał się z Egiptem, Jordanią, a nawet z Syrią - dziwnym trafem nie dogaduje się tylko tam gdzie blokują to fanatycy religijni, którzy wciąż żyją mitem 'Palestyna jest nasza'.

W Izraelu muszą sobie najpierw poradzić z tym to i reszta problemu się rozwiąże w ciągu 10-15 lat. Problem jest w tym, że mówić jest łatwo, ale na zmiany się raczej nie zanosi.

Karol3414
Major

Kragdob napisał/a:

A ja się nie zgadzam. Tam po obydwu stronch silne wpływy mają radykałowie i stąd nie mogą się dogadać.

Generalnie jest tak, że jak po w negocjacjach biorą udział radykałowie to trudno się dogadać.
Dlatego można śmiało powiedzieć, że oprócz pieniędzy, główną przyczyną zła na świecie jest religia.

Krzysztof
Porucznik

No to uspokoilście mnie. Po przemyśleniu najbardziej prawdopodobna wydaje mi się odpowiedż Fanatyka. Co do mojego zdania na które zwrocił Pan Wojtek to pomyliłem się moje zdanie było błędne.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Kragdob napisał/a:
Znamienne jest, że Izrael dogadał się z Egiptem, Jordanią, a nawet z Syrią
. Temu nie da sie zaprzeczyć, tylko że dogadał się z rządami, które były stabilne poprzez totalitarny system władzy. Za chwile Egipt, później Syria mogą stać się demokracjami i zaczną w sposób metodyczny, nie militarny dążyć do swoich praw na pograniczu.
Już to zrobił Liban ze źródłami Jordanu i co?
(Rzeka Jordan ma długość 251 km. Jej źródła znajdują się na terytorium Libanu w górach Antylibanu. )
Izrael ogłosił, ze zbombarduje każda inwestycję na tej rzece (w obcym kraju) a przecież to miała być inwestycja w Libanie. I najpierw najechal Liban jakoby ścigając Palestyńczyków w Bejrucie, w teraz okupuje południowy Liban pod pretekstem obrony przed hezbollachem.
Podobnie jak nam nie powinno zależec na demokracji w Rosji, tak izraelowi nie może zależec na demokratyzacji sąsiadów.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Karol3414 napisał/a:
Dlatego można śmiało powiedzieć, że oprócz pieniędzy, główną przyczyną zła na świecie jest religia.
.

Ja nie śmiem ogłaszac się alfą ani łomegą :) ale to też zdanie przesadne. Nie religia jako taka, ale ekstremizm i chęć narzucania realigi przez pewne warstwy. Swiat to przerabiał. Niestety muszą być poniesione ogromne straty by narzucający taką wizję ludzie zrozumieli, że niech sobiewierzą w co chcą ale u siebie.

Krzysztof
Porucznik

Zgadzam się trzeba oddzielić samą religię która jest pożyteczna dla społeczeństwa od instytucji i ludzi którzy ją głoszą często dla własnych celów:pieniędzy, władzy nad ludzmi. W bibli jest ostrzeżenie strżeżcię się ludzi którzy chodzą w jedwabnych wygodnych szatach i głoszą moje imię (faryzeusze) Np. Ja nikomu nie życzę załatwiania pogrzebu i mienia do czynienia z księżmi podczas pogrzebu po czy przed. Teksty w stylu śpieszy mi się mam następny pogrzeb. Co łaska 100 zł. I usta pelne frazesów o miłości i dobrze na kazaniu albo w radiu

Karol3414
Major

Karol3414 napisał/a:
główną przyczyną zła na świecie jest religia.

Ja nie śmiem ogłaszac się alfą ani łomegą :) ale to też zdanie przesadne. Nie religia jako taka, ale ekstremizm i chęć narzucania realigi przez pewne warstwy. Swiat to przerabiał. Niestety muszą być poniesione ogromne straty by narzucający taką wizję ludzie zrozumieli, że niech sobiewierzą w co chcą ale u siebie.

Ale brzydko mi wyciąłeś cytat. Religia jest jedną z niewielu rzeczy za którą gotowe są ginąć całe narody (chociaż nie wszystkie).

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Nie miałem złych intencji, ale na wszelki wypadek poprawiłem wstawiajac całość. Nie chodziło mi tu o żadne aluzje, a jedynei o fragment tekstu.

Fanatyk
Podpułkownik

Wysłany: Wto 14 Lut, 2012   

@WZ:
Cytat:
Podobnie jak nam nie powinno zależec na demokracji w Rosji
A to czemu? Mi sie wydaje, że dopóki jest jako taka demokracja (albo jej namiastka) to mają okres Smuty. Jak najbardziej potrzeba nam takich Jelcynów...

PzKpfw II
Major

Już dawno pisałem, że to naturalna kolej rzeczy. Iran zostanie napadnięty przez USA i małego szatana. To będzie "kara" za próbę wygryzienia dolara z rynku ropy :)

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Fanatyk napisał/a:
@WZ:
Cytat:
Podobnie jak nam nie powinno zależec na demokracji w Rosji
A to czemu? Mi sie wydaje, że dopóki jest jako taka demokracja (albo jej namiastka) to mają okres Smuty. Jak najbardziej potrzeba nam takich Jelcynów...

Fanatyku, pomyśl tylko o tych milionach Rosjan podróżujących z kasą po świecie, handlujących jak za cara. Daje 20 lat i Ci Rosjanie prześcigną Europę, bo mają nieskończony rynek zbytu: 150 000 ludzi z cłami zaporowymi i regulacjami. Już w rou 1912 preścignęli USA w eksporcie zbórz. Największą głupota jaką zrobili to obalenia cara i jego nadchodzących zmian.
Przypominam też, że niejaki niemiecki Agent wprowadził NEP (Nowyj Ekonomiczeskij Plan). Cała Rosja Radziecka Radziecka rzuciła się na ziemie i na ogródki, w rok skończyły się problemy z zywnością. I zów Lenin zlikwidował kułaków, znackonalizował urawy i idiota myślał. że tak co roku ludzi załatwi.
Tam do dziś nie ma na szczęście prywtnej ziemii. Bo jak by była, to zborze lałoby się tonami przez wszelkie granice.

Krzysztof
Porucznik

Ja już bym wołał być satelitą takiej demokratycznej Rosji i żeby nas zalali tym zbożem. Ja bardzo lubię jezyk rosyjski rosyjską kulturę, książki, piosenki film ten najnowszy. Reprzentuje o wiele wyższy poziom od naszej rodzimej kultury forowanej w massmediach. Bliżej mi kulturowo do Rosji niż do Niemiec. Niemców i niemieckiego nie znosze wursty piwo i koszarowe żarty połączone z rechotem to turyści niemieccy w Polsce i badziewne volksmusik na którym wzoruje się polskie disco polo pomijająć Boysów i i hit jesteś szalona. eine flasche bier, fernsehen, filzen pantoffel u nas ten model serwują reklamy piwa od lat. U nas ten niemiecki grupowy rechot jest bardzo modny u męskiej młodzieży syf i tyle Nie obawiał bym się demokratycznej Rosji

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

A wiesz Krzysztofie po czym rozpoznaje się niemieckiego turystę?
....
Po płaszczu wpuszczonym w spodnie.

Krzysztof
Porucznik

Najlepsze jest to że Niemcy sa przekonani o własnej wspaniałości i myślą że otoczenia ich uwielbia. Siedziałem raz w klasie Z Niemką na lekcjach języka francuskiego. Była tak głupia i złośliwa że poprosiłem po kilku dniach by mnie rozsadzono. Wolałem siedzięć pózniej sam w ławce
Nikt ich w Europie nie lubi a ciekawe Rosjan lubią. Nas też przeważnie nie lubią inne nacje. Szwedzi nas nienawidzą zazwyczaj No Hiszpanie nas lubią są często bardzo sympatyczni tylko ciągle mylimy i z Arabami Węgrzy podobno wcale nas nie lubią przez propagandę Kadara.Rumuni nas lubią nie mam tu na myśli Romów. Chorwaci podobno nas lubią. Większość Czechów nas nie znosi ale są wyjątki oni jeszcze nam pamiętaja Chrobrego A nie Arabi nas lubią i Murzyni tylko my nie jesteśmy aż tak entuzjastyczni. Irańczycy, Irakijczycy. Libańczycy nas lubią zazwyczaj. I nie tylko chodzi mi o kobiety
Trochę się zagalopowałem wyszło jak z tymi polskimi miastami

Fanatyk
Podpułkownik

Wysłany: Śro 15 Lut, 2012   

Za cara był porządek, a ja mówię o demokracji ;)

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Śro 15 Lut, 2012   

Była chyba większa demokracja za cara (1912-1914) niż teraz :)

Odpowiedz do tematu