Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy szykuje się wojna z Iranem?
Autor Wiadomość
Nietoperz
St. sierżant

Wysłany: Czw 07 Sty, 2010   

Podoba mi się tok rozumowania w rozważaniach szanownych kolegów. Po prawdzie to dysponujemy tylko strzępkami informacji. Żadna ze stron, ani Amerykanie, ani Ci w Iraku, Iranie, Izraelu lub Zimbabwe nie wiedzą dokładnie co się dzieje za granicami, ani co sąsiedzi planują, a tu mamy pełen przegląd szans i możliwości jakimi dysponują. Prawdy objawione niestety.

Pan P.
Kapitan

Wysłany: Czw 07 Sty, 2010   

Jeśli nie toperz, to co ? - zamiast narzekać powinieneś się cieszyć że prawda została ci objawiona. A na serio, to życie było bynudne bez takich gimnastyk umysłowych.

(\ /)
(O.o)
(> <)

This is Bunny.

Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

Fanatyk
Podpułkownik

Wysłany: Pią 08 Sty, 2010   

Roman napisał:
Cytat:
A i rozumiem, że celem Iraku jest przzewrót w Iranie i zniszczenie instalacji jądrowych

nikt tego nie napisał - napisał za to, że takie są cele USA i Izraela, a że casus belli może dotyczyć Iraku i cała propaganda np. to tak.
Romanie wydaje mi się, że wymyślasz teorie (przyzpisujesz je innym), a następnie obalasz. To też ciekawe zajęcie :twisted:

Nietoperz
St. sierżant

Wysłany: Sob 09 Sty, 2010   

Nie wiem Panie P, może Latawica? :D
Ja rozumiem chęć do gimnastyki umysłowej, ale, jak już pisałem, bardzo podoba mi się operowanie strzępkami informacji i nieśmiałymi domysłami jako punktami wyjściowymi do rozważań i traktowania tego jako przekonywające argumenty.

Kragdob
Major

Fanatyk napisał/a:
Roman napisał:
Cytat:
A i rozumiem, że celem Iraku jest przzewrót w Iranie i zniszczenie instalacji jądrowych

nikt tego nie napisał - napisał za to, że takie są cele USA i Izraela, a że casus belli może dotyczyć Iraku i cała propaganda np. to tak.
Romanie wydaje mi się, że wymyślasz teorie (przyzpisujesz je innym), a następnie obalasz. To też ciekawe zajęcie :twisted:

I tak to właśnei wygląda dyskusja z tobą.

Fanatyk napisał/a:
Moim zdaniem nie chodzi o faktyczne zajecie olbrzymiej powierzchni Iranu tylko o przewrot władzy i zniszczenie instalacji jadrowych.

Archaniele,

I to tyle w kwesti polemiki z twoimi wypowiedziami.

Widzisz tylko to co chcesz, a mnie jakoś nie zależy na tym żeby cokolwiek zmieniać w tym temacie, więc racz nie komentować moich postów, jeżeli nie są odpowiedzią na twoje wypowiedzi.

Romanie, Archanioł nie wypowiada się w tym temacie. Nie zaczynajmy "dyskusji o dyskusji". Maciunia

Fanatyk
Podpułkownik

Romanie - oba cytaty są moje i ja się ich nie wypieram, ani się z nich nie wycofuję. Pisałem o ewentualnych planach USA czy Izraela - jako największych graczy w ew. wojnie. Każdy z krajów (Irak też) zamieszany w taką sprawę będzie miał jakieś cele. Ale nie pisałem że głównym celem Iraku jest zniszczenie instalacji jądrowych Iranu - bo na tym najbardziej zależy akurat Izraelowi.

Maciunia - dobrze moderujesz :)

Kragdob
Major

Wysłany: Nie 10 Sty, 2010   

Ale, żaden z krajów nie ma możliwości - więc nie za bardzo widzę ew. konflikt.

Jedyne co jest możeliwe to wojna każdego z każdym (destabilizacja regionu), ale to jest możliwe dopiero po ew. wycofaniu się/klęsce USA w Iraku i Afganistanie.

Fanatyk
Podpułkownik

Roman napisał:
Cytat:
Ale, żaden z krajów nie ma możliwości - więc nie za bardzo widzę ew. konflikt.
I ja rozumiem Twoje stanowisko. Ja też nie jestem na 100% przekonany , że będzie wojna. Ale po prostu "zbieg przypadków nie jest przypadkiem".

Seba
Kapral

Moim zdaniem na wschodzie nie będzie kolejnej wojny. Przypadki incydentów granicznych, ostre słowa czy tym podobne "demonstracje" to nic innego jak próby pokazania wszystkim wokół że trzeba sie ze mna liczyć. Jakiekolwiek większe działania wojenne, zniszczenia wojenne czy tez późniejsza okupacja to olbrzymie koszty a to chyba wie każdy z potencjalnych"członków" wojny na wschodzie.
Tańsze jest szkolenie terrorystów i wpajanie im zeby gineli za allacha - niestety znajdują takich naiwnych biednych ludzi. Zawsze ciekawy jest fakt, że wielcy przywódcy krajów arabskich, dowódcy ugrupowań islamskich, nie chcą dać przykładu swoją osoba czy choćby osoba kogoś z swojej rodziny.

Fanatyk
Podpułkownik

no Osama bin Laden pochodzi z bardzo bogatej rodziny...

ale nie o tym:

za onet.pl
Amerykańskie siły zbrojne opracowały awaryjny plan możliwego uderzenia wojskowego przeciwko irańskim instalacjom atomowym - twierdzi odpowiedzialny m.in. za operacje w Iraku i Afganistanie gen. David Petraeus. Byłoby nieodpowiedzialne ze strony wojskowych, gdyby nie przygotowali się na taką ewentualność - przekonywał w wywiadzie dla CNN.
Według informacji CNN z niedzieli, Petraeus, dowódca amerykańskich oddziałów na Bliskim Wschodzie i w Azji Środkowej, nie podał żadnych szczegółów takiego planu. Powiedział jedynie, że atak na silnie chronione i ukryte pod ziemią instalacje jest możliwy.

USA i część krajów zachodnich uważają, że Iran może wykorzystać swój program wzbogacania uranu do budowy broni atomowej. Teheran przekonuje, że jego działania mają na celu pokojowe wykorzystanie energii atomowej.

USA rozważają wprowadzenie przeciwko Iranowi kolejnych sankcji, jeśli w sporze tym wkrótce nie zostanie osiągnięte porozumienie. Sankcjom sprzeciwiają się Chiny. Ich przedstawiciel w Radzie Bezpieczeństwa oświadczył przed kilkoma dniami, że nie nadszedł jeszcze czas na sankcje i potrzeba więcej czasu i cierpliwości do negocjacji.

W połowie stycznia o kolejnych krokach dyskutować będzie tak zwana grupa 5 plus 1 składająca się z pięciu stałych członków Rady Bezpieczeństwa ONZ - USA, Rosji, Chin, Wielkiej Brytanii i Francji - oraz Niemiec. Według Iranu Zachód powinien przyjąć "pragmatyczną linię", ponieważ sankcje nie przybliżą rozwiązania problemu.

Pan P.
Kapitan

Kiedyś USA beda musialy sie sprzeciwic Chinom, ciekawe czy w tym przypadku to nastapi.

(\ /)
(O.o)
(> <)

This is Bunny.

Bismarck
Chorąży

Wysłany: Wto 19 Sty, 2010   hmm

jak na razie to w konflikcie konwencjonalnym USA mogą wyslać ChRLD z powrotem do epoki kamienia łupanego :D kwestie gospodarczo-finansowe ti już inna bajka.

Pan P.
Kapitan

Wysłany: Śro 20 Sty, 2010   

Do czasu, niedlugo chiny zniweluja te roznice do tego stopnia ze miliar ludzi prewazy na ich korzysc taki konflikt. Myse takze ze jak by chinom zalezalo to na froncie gospodarczym wykoncza usa, ktore stania sie taka rosja.

Radosławie Sikorski, czas przestac stawiac na Tolka nomen omen Banana i wsiasc do pociagu Chiny !

(\ /)
(O.o)
(> <)

This is Bunny.

David von Bromberg
Kapral

Pan P. napisał/a:
Do czasu, niedlugo chiny zniweluja te roznice do tego stopnia ze miliar ludzi prewazy na ich korzysc taki konflikt. Myse takze ze jak by chinom zalezalo to na froncie gospodarczym wykoncza usa, ktore stania sie taka rosja.

Wiadomo, Chiny są ważnym partnerem gospodarczym dla Amerykanów, bez współpracy z Chińczykami Amerykanie mieli by jeszcze większy kryzys niż mają :)

Pan P. napisał/a:
Radosławie Sikorski, czas przestac stawiac na Tolka nomen omen Banana i wsiasc do pociagu Chiny !

No chyba nasza polityka zagraniczna będzie zmierzała w odwrotnym kierunku (wiara w niezwyciężoność Ameryki :) ).

P. S.
Wyobrażam sobie minę Putina gdy dowiedział się, że Amerykanie planują zainstalować Patrioty 100 km od granicy rosyjskiej :D

Pan P.
Kapitan

Bo polska polityka po za epizodami jest zupełnie do bani.

(\ /)
(O.o)
(> <)

This is Bunny.

PzKpfw II
Major

Wysłany: Śro 27 Sty, 2010   

Seba napisał/a:
Tańsze jest szkolenie terrorystów i wpajanie im zeby gineli za allacha - niestety znajdują takich naiwnych biednych ludzi. Zawsze ciekawy jest fakt, że wielcy przywódcy krajów arabskich, dowódcy ugrupowań islamskich, nie chcą dać przykładu swoją osoba czy choćby osoba kogoś z swojej rodziny.
Droższe natomiast jest szkolenie terrorystów,którzy są gotowi zginąć za swój kraj,także taki,nie mający racji bytu,tam gdzie teraz jest,i swojego miłosiernego boga,na odległej pustyni,najlepiej podszytej złożami ropy naftowej tudzież innych bogactw-rud uranu np.

Krzysztof
Porucznik

Wysłany: Nie 12 Lut, 2012   

Jestem ciekaw co sądzicie będzie wojna z Iranem?
Mnie się wydaje że to szaleństwo. Iran ma dużą armię która co prawda jest do kitu ale jest duża ale wprowadzić "demokracji" W Iranie się nie da. Iran ma chyba 100 mln ludiz. Wysokie góry na całej prawie powierzchni, ma wielką pustynię. Żeby go zająć i utrzymać trzeba użyć sowieckich metod i to nie takich z Afghanistanu tylko z lat 30 stych obozy koncentracyjne dla mułłów. Wydaje mi Wersja ograniczonego uderzenia sił specjalnych na Buszer zrobionego przez Izrael jest bardzo ryzykowna czy zmasowane naloty. Natychmiast wychodzi uderzenie na Irak i Afghanistan. Konsekwencje daleko idące. Mnie się wydaje że to ściema z tym uderzeniem na Iran. Próba wywarcia nacisku. Słuchałem wywiadu w radiu z Szewachem Weissem. Jego mysł jest taka. Iran ma broń atomową którą chce użyć a Iranem rządzi szaleniec. Przyciśnięty powiedział nawet jakby Iran nie miał broni atomowej to my it ak uderzmy tak na wszelki wypadek. Nie wiem komuś palma chyba odbiła. Teraz ten dowódca V Floty się wygłupia. To może byc ostatnia wojna Ameryki albo ostatnia wojna na świecie. Iran odpali rakiety czy odwrotnie bez znaczenia Izrael odpali rakiety. Indie skorzystają z zamieszania odpalą rakiety na Pakistan. Chiny odpalą rakiety na Tajwan i Indie. Uderzenie na Iran po prostu zaburza równowagę światową wśród mocarstw. Murzynek tym razem chyba oszalał. Mnie się jednak wydaje że to wielka ściema blef Amerykanów. Pierwsze co zrbią Chińczycy to robią desant na Tajwanie. Tym razem Amerykanie mogliby przegrać. Był taki senariusz wojny w książce Caspara Wienbergera według niego Amerykanie przegrywją
Krótko mówiąć medialny fakt ściema

Chyba że te trumny plastikowe co pokazywali w inetrnecie co to sekty Apokalipsy pokazywały w internecie to prawda. Mnie się to wydaje niemożliwe. To raczej efekt internetowej "bomby megabitowej" o ktorej pisał Lem

Amerykanie też nie mogą w nieskończoność straszyć Iranu. Bo będzie taki efekt tych gróżb ja słynne "Chińskie ostrzeżenia" wobec USA i Tajwanu w latach 50-siątych. Kiedyś trzeba zrealizować grożby albo sobie odpuścić Iran. Niech sobie tą Persowie bombę mają niech się cieszą
Ostatnio zmieniony przez Krzysztof Nie 12 Lut, 2012, w całości zmieniany 1 raz  

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Gdyby Iran był na prawdę bliski bomby już by go Izrael zbombardował, na razie wykończyli naukowców, wirówki itp. Więc to jest tylko prężenie muskółłów. Ale oczywisćie osobiście nie chce żadej tam wojny,

Krzysztof
Porucznik

tak ale żeby Izrael mogł uderzyć bezkarnie na Iran to w Iraku i Afghanistanie nie może być ani jednego żołnierza koalicji. bo inaczej masakra Czyli uderzą ale za dwa-trzy lata? Rewolta inernetowa młodych demokratów nie wchodzi w grę bedzie natychmiast stłumiona. Reżim irański ma bardzo duże poparcie wśród ludności Iranu. Moim zdaniem Izrael też nie uderzy. Kolejne państwo dołączy do klubu atomowego i na tym się skończy. Na marginesie to ja bym chciał żebyśmy mieli bombę atomową. Wtedy można olać NATO i UE które i tak nam nie pomogą. Jakby każde państwo na świecie miało po 10.000 tys głowic nie byłoby żadnych wojen moim zdaniem. Wszyscy by się bardziej szanowali

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Krzysztof napisał/a:
tak ale żeby Izrael mogł uderzyć bezkarnie na Iran to w Iraku i Afghanistanie nie może być ani jednego żołnierza koalicji.

Ten argument jest dla mnie niezrozumiały.

Odpowiedz do tematu