Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Roszady w WP
Autor Wiadomość
Krzysztof
Porucznik

Wysłany: Czw 31 Sty, 2013   

masz na myśli Rosję ale mnie ludzie prości mówią no i co oni mają bombę atomową a nas ten zachod i tak opuści tak samo jak zawsze. Ostatnio amerykanie wystawili nas z tarczą obama i znależliśmy sie w prożni. rozmowy kończą się wzruszeniem ramion i stwierdzeniem że wojna jest starszna i głupia. Ja już mam dość "spraw honoru" inne nacje tak wcale nie myślą uprawiaja real politik. Nie wytrzymamy żadnej wojny im dalej tym mniej zółnierzy mężczyzn ktorzy mają w polsce bardzo duzą śmiertelność. mamy napływ obcych bardzo duży co podminowuje bezpieczeństwo wewnętrzne kraju kryminlane zdrowotne i religijne ekonomiczne Myślisz za prosto ja nie przełałem ale przesiakłem tym poczuciem kłęski bezsensu tej walki nie chcę ginać nie mam za co
Ostatnio zmieniony przez Krzysztof Czw 31 Sty, 2013, w całości zmieniany 1 raz  

hofner
Kapitan

Nie ja mam na myśli Polskę a jak każdy wie szeregowy żołnierz to prosty człowiek nawet po zmianie armii na zawodowa rzekł bym nawet z niewysokim polotem..więc wypowiedzi w czasie pokoju są takie a wojna zmienia. A jak mówisz prości ludzie to oni nawet wiedzą ,że zachod nas opuścił w 1939...to już nie są prości ludzie mają jakąś wiedzę i tożsamość narodowa a to ważne.

Krzysztof
Porucznik

mylisz się wojna nic nie zmieni rządzą oni a my dostajemy w d... mordowali nas okradli nas mają teraz władzę i pieniądze które ukradli są celebrytami i wykonują eutanazję ekonomiczną zdrowotną na nas na dołach wyrzucją na bruk bo nie dają pracy . Nie będą ci szeregowcy chcieli za onych walczyć polowa a to wystarczy Wiesz byłem w takim klubie był tam podział jak w okupacji nur fur polonische schweine i dla ubermenschow celebrytów z kasą przedzielony ochroniarzami Polki chodzą z murzynami i muślinami ja jestem czymś poniżej Murzyna czy muślina we własnym kraju piąta kategoria człowieka . Mam walczyć za coś takiego. Wierz wielu jest takich jak ja myślących jak ja. Mylisz się mamy ogromny problem z tożsamością narodową pokolenie 20 latków a szczególnie nastolatków ją zatraca a wielu juz zatraciło ąś globalnymi konsumentami swiatowej wioski. Polacy to młody naród który powstał w 1945 roku i to jest chłopski naród nie ma ciagłości żadnej z dawną Polską nie czyacy w swej masie związku z przesżłością

hofner
Kapitan

Mówię o ludziach z którym i rozmawiałeś co wiedzą ,ze Zachód nas zdradził to jest pewna wiedza i komponent postawy komponent behawioralny bardzo związany z komponentem wiedzy. A to,ze się mylę jest to twoje zdanie. Pisałem badania nad tożsamością lokalną a ta jest ściśle związana z narodową.Więc jeśli ktoś posiada juz taką wiedzę,ze była jakaś dziwna zmowa w 1939 ma tożsamość. I nie mówię tu o pokoleniu nastolatków...bo o tym tez dużo wiem z racji swojej pracy gdyż nieletni są u mnie na porządku dziennym. To co mają powiedzieć Białorusini których spora część nie wie co jest stolicą ich kraju. A białoruski ,,naród" w 90 procentach pochodzi z chłopstwa.

TKS
Plutonowy

hofner - ja chciałem napisać że My Polacy - jako naród mocno odczuliśmy poprzedni XX wiek (dwie wojny światowe), toteż zrozumiałe jest, że powszechna jest niechęć do

Krzysztof masz racje - tak ludzie mówią. bo i nie rozumieją, że nawet jeśli FR by nas zaatakowała to FR tej broni nie użyje.
Bo my nie stanowimy (samodzielnie) dla FR śmiertelnego zagrożenia. (Co innego USA, NATO - jako całości, Chiny )

Takie pesymistyczne myślenie w nas konserwuje nasze podejście do historii, zbyt wiele świętujemy porażek, za mało zwycięstw.
Przytoczony przez Ciebie prosty człowiek powie - po co nam armia skoro z ruskimi zawsze przegrywamy...
A Ty możesz odpowiedzieć mu - jak to - a w 1920?

Nie bądźmy pesymistami - wszak "nasz naród jak lawa"...
Albo jeśli wolisz
"Są w ojczyźnie rachunki krzywd,
obca dłoń ich też nie przekreśli,
ale krwi nie odmówi nikt:
wysączymy ją z piersi i z pieśni.
Cóż, że nieraz smakował gorzko
na tej ziemi więzienny chleb?
Za tę dłoń podniesioną nad Polską-
kula w łeb!"

hofner
Kapitan

Naród , Polacy nie maja aktualnie tożsamości i nikt nie wie czym była II wojna oprócz tego,ze była w Polsce były obozy i tyle. Spytaj przeciętnego przyszłego obywatela z gimnazjum jak mówił Krzysztof/ i z czym tylko sie zgadzam. A skąd ta wiedza,ze nie chcemy przelewać krwi z uwagi na straty wojenne w społeczeństwie mówisz o ludzkich stratach. To był taki slogan w elementarzu do 1 klasy...my nie chcemy wojny...mówił dziadek do wnuków. :D Widać to na naszym forum 1600 osób potencjalnie zainteresowanych historia potencjalnie a tylko 300 osób napisało więcej niż 10 postów. Ktos powie,ze reszta interesuje sie grami tylko moze tak jest oby.

Krzysztof
Porucznik

obydwaj podobacie mi się wasze poglądy ze przynajmniej deklaratywnie wam się coś chce ja powiedzmy na pewien czas udałęm se na odpoczynek i kontemlupje dno. młodzi jesteście to dobrze. Ja powiem ze czsami w pokoleniu dzisiejszych nastolatków obserwuje ludzi normalnych podobnych do ludzi z mojego pokolenia bo całą prawie Generację Y spisałem na straty nic z tego nie będzie juz nie dzwigających garba Prlowskiego i mijego garba rodziców którzy przeżyli II wojnę i stalinizm tak że naet nie za bardzo wierzyli w boga. nie jest to duża grupa nastolatków ale jest jednak. Wreszczie ludzie normalnie reagujący

hofner
Kapitan

Ja młody skąd wiesz ha ha.. :D Jak mówiłem wizjoner z Ciebie i znów się mylisz.. bo podobnie jak Ty wychowałem sie na grach Dragona Ardeny,Bzura i Wojny Napoleońskie no i pierwsza była Kreta. Krzysztof nie bądź już wizjonerem na tym forum...ok bo akurat to co powiedziałeś ze ja młody było banałem ale może się okazać ,ze kogoś urazisz po co Ci to..
Ostatnio zmieniony przez hofner Czw 31 Sty, 2013, w całości zmieniany 1 raz  

TKS
Plutonowy

Widać - to zależy...

Bo ja mam synów - trzech
najstarszy 22 lata, średni 18 i najmłodszy 12...
I oczywiście zauważam pewną tendencje spadkową w poziomie wiedzy, sposobu postrzegania świata (tzn. najstarszy w wieku 18 lat był bardziej dojrzały niż średni)
Niemniej mimo iż syn (średni) chodzi do technikum - budowlanego to jego koledzy mają jakieś pojęcie historii.

Oczywiście nie takie jak np. ja. Choć z drugiej strony może to wina programu nauczania? (Za dużo Egiptu, Sumerów, a potem przywilejów Koszyckich, za mało XX wieku)
Z resztą - proste pytanie (nie interpretuj tego jako osobisty atak)
Jak wychowujesz swoje dzieci?

hofner
Kapitan

Skończcie ta polemikę bo staje się trudna a to nie dotyczy tematu jak wychowuje dzieci bo nie mnie to oceniać..oceniają inni. A zainteresowania historia to jedno a nauczanie jako przedmiot w szkole to inna sprawa..
Inne zbiory. :D

Krzysztof
Porucznik

Nie mam dzieci nie stać mnie kobiety mnie nie chcą albo trafiam na pojebane kompletnie np ezoteryczki taśmowo. Nie mam rodziny bo obydwoje rodzice umarli matka w sierpniu doznałem szoku gdy drugi raz na żywo zobaczyłem śmierć człowieka leczę się od listopada przeszedłem PTSD takie jak żołnierz. Rónież dlatego że dwa razy widziałem śmierc najbliżsej osoby nie chcę zabijać walczyć przysięgnałem to nad trumną matki

TKS
Plutonowy

Zgadza się
Niemniej pytanie jest retoryczne - każdy niech odpowie sobie samo.
Bowiem narzekamy na młodych a zapominamy, ze dzieci sa niejako odbiciem nas - tj. naszego pokolenia które je kształtuje i wychowuje.
Więc jeśli dzieci "zeszły na przy" to świadczy tylko źle o nas - rodzicach.

Ale wracając do tematu
http://www.defence24.pl/2...jska-polskiego/
http://www.defence24.pl/u...zy-realny-plan/
Trochę mrzonek na poprawę humoru...

P.S. Krzysztof - rozumiem... Teraz rozumiem...

Krzysztof
Porucznik

ale ja nie mam dzieci pracowałem w szkole i powiem że SP klasy 1-6 dziaałją dobrze dobrze wychowują problem dzieci w wiekszośći są bardzo fajne wesołe dobre nawet te złe i niegrzeczne też są dobre w 99 procentach jest od gimnazjum. To jest w mąlym stopniu wina rodziców problemem są media internet a nie rodzice w większośći przypadków rodzice śakompletnie bezsilni. Ja mieszkałem W Szwecji w latach 90 siątych to jest taki sam system edukacji rodziny społeczęństwa mediów sztuki wprowadzany odgórnie systemowo i na siłe bysmy dołączyli do reszty uE powinniśmy natychmiast wystąpić z Ue bo z kraju moralnie duchowo nic nie zostanie. To jest taka pokraczna potworkowata parodia systemu szedzkiego i francuskiego bo dzwigają ten system tacy na dole jak ja ja co prawda na rzie olałem sobie

hofner
Kapitan

Tak odbiciem ale mówimy tu o części może większej społeczeństwa ale ok załóżmy inny temat.. Tożsamość narodowa...ale nie dziś jutro :D

Odpowiedz do tematu