Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Mapy mapy
Autor Wiadomość
mickar
Sierżant *

Wysłany: Czw 09 Wrz, 2004   Mapy mapy

Dla wszelkich maporobów fajny link
http://lazarus.elte.hu/hu...o/3felmeres.htm
austrowegierskie mapy (1:200 000) z roku 1910, duża część Europy, setki arkuszy :lol:

Gość

Wysłany: Czw 09 Wrz, 2004   

Świetna sprawa.
Niestety już zdążyłem zrobić mapę i nawet mi się nie chce od nowa za to zabierać :cry:

Dzięki

Kiedryn
St. sierżant

Wysłany: Pon 13 Wrz, 2004   

Mapy są fantastyczne... siedziałem ponad godzine przeglądając sobie okolice jak dawniej wyglądała. Można by spróbować nałożyć na to siatkę hex'ów i w coś pograć mapa do gry była by wtedy naprawdę "klimatyczna".

Czerwona Świnia
Chorąży

Fantastyczne:)))

Ze swej strony mogę podać tylko:

http://topmap.pl

Niestety, tylko na zamówienie. Ale są bardzo dobrej jakości, a do 20.09 mają promocję.

Pozdr.

Gość

Kiedryn napisał/a:
Mapy są fantastyczne... siedziałem ponad godzine przeglądając sobie okolice jak dawniej wyglądała. Można by spróbować nałożyć na to siatkę hex'ów i w coś pograć mapa do gry była by wtedy naprawdę "klimatyczna".

Raczej trzebaby na siatce odrysować wszystko - zwłaszcza rzeki wtedy wychodzą środkami heksów.

Ale taka mapa jest bardzo dokładna.

qamil
Kapral

Wysłany: Czw 23 Wrz, 2004   

Mam pytanie do "maporobów"-jakich używacie programów graficznych do tworzenia map do własnych gier? Ja właśnie bawię sie w tworzenie mapy używając Fractal Mapper 7.0. Niestety,ma on kilka mankamentów (m.in. co innego sie tworzy na ekranie,a co innego wychodzi przy drukowaniu;siatka heksagonalna jest jakaś taka niewymiarowa),ale generalnie po ściągnięciu z internetu tekstur lasu,gór itp. mapa wychodzi całkiem ładna (wg mnie oryginalne mapy do "Ostatniej Wojny Cesarzy" czy "Roku 1920" są arcybrzydkie). Mapę we Fractalu mozna potem wydrukować na domowej drukarce w kawałkach A4 - i grać! (obecnie zastanawiam się nad własnym "dodatkiem" do "Cesarzy"-Serbia 1914).

Gość

Najpierw używałem programu marki rączka/kredka, teraz korzystam,
z Corela.

Jak zrobisz coś z tą Serbią, to ja jestem zainteresowany danymi.

Pozdrawiam.

qamil
Kapral

Oczywiście,podzielę się chętnie - podziwiam kolegę za stworzenie Galicji, w pewnym sensie zainspirowałeś mnie do stworzenia własnej Serbii na "enginie" "Cesarzy". Przy czym raczej byłby to dodatek do Frontu Wschodniego niż samodzielna gra. Obawiam się jednak czy nie wzmocni to Austriaków - moje doświadczenia z "cesarzami" są takie,że zazwyczaj Rosjanie dostają w skórę. Wcześniej czy później. Generalnie oprę się na scenariuszach do The Operational Art of War - niejaki D. Mc Bride robi świetne i zawsze dopracowane scenariusze, oprócz niego jeszcze kilku maniaków popełniło scenariusze do WWI. Tylko,że żaden z nich nie zauważył twierdzy w Iwangorodzie.... Ale to szczegół i polonocentryzm :) Martwi mnie trochę dość nietypowy OdB Serbów, zdaje się,że nie mają szczebla korpusu, tylko brygada-dywizja-armia. Ale siądę nad tym jesiennymi wieczorami, bo marzy mi się rosyjsko-serbskie spotkanie gdzieś w puszcie...

mickar
Sierżant *

Wysłany: Pią 24 Wrz, 2004   

Ja używam programów z serii Campaign Cartographer firmy Profantasy - programy do mapowania kampanii RPG, ale w wargamingu sprawdzają się super

Gość

qamil napisał/a:
Oczywiście,podzielę się chętnie - podziwiam kolegę za stworzenie Galicji, w pewnym sensie zainspirowałeś mnie do stworzenia własnej Serbii na "enginie" "Cesarzy". Przy czym raczej byłby to dodatek do Frontu Wschodniego niż samodzielna gra. Obawiam się jednak czy nie wzmocni to Austriaków - moje doświadczenia z "cesarzami" są takie,że zazwyczaj Rosjanie dostają w skórę. Wcześniej czy później. Generalnie oprę się na scenariuszach do The Operational Art of War - niejaki D. Mc Bride robi świetne i zawsze dopracowane scenariusze, oprócz niego jeszcze kilku maniaków popełniło scenariusze do WWI. Tylko,że żaden z nich nie zauważył twierdzy w Iwangorodzie.... Ale to szczegół i polonocentryzm :) Martwi mnie trochę dość nietypowy OdB Serbów, zdaje się,że nie mają szczebla korpusu, tylko brygada-dywizja-armia. Ale siądę nad tym jesiennymi wieczorami, bo marzy mi się rosyjsko-serbskie spotkanie gdzieś w puszcie...

Sam przy robieniu Galicji korzystałem ze scenariuszy w TOAW.
Jedyny minus to podział na etapy - miesiąc ma ich 7, więc trzeba było kombinować z posiłkami.

Co do Iwangorodu to nie taka błaha sprawa - w końcu panował nad mostami na Wiśle - na południe od Twierdzy najbliższy stały most był chyba na zachód od Tarnowa.
To nie tylko polonocentryzm, ale słuszna uwaga.

Gladky
Kapitan

Zulu von Auffenberg napisał/a:
na południe od Twierdzy najbliższy stały most był chyba na zachód od Tarnowa.
To nie tylko polonocentryzm, ale słuszna uwaga.

Słusznie...bodajże koło Szczucina....jeśli mnie pamięc nie myli...

Gość

Właśnie tego nie pamiętam, ale coś, gdzieś się obiło.
W takim razie musiałbym poprawić błąd na mapie, bo mostu w okolicach Szczucina nie mam.

Gladky
Kapitan

Ja tez nie jestem pewien na 100%, le sprawdzę to jakoś...
Gdzieś chyba o tym moście czytałem...więc powinienem odszukać...
Pozdrawiam.

qamil
Kapral

Właśnie, z tymi posiłkami też coś będę musiał pomyśleć. Pogrzebię w internecie, może trafie na jakąś ciekawą stronę.
Tu apel: jakieś linki może ktoś podrzuci dotyczące Serbii w 1914. Z języków obcych preferowany angielski. Ewentualnie może ktoś miał w rękach jakąś interesującą literaturę. Wszelka pomoc i podpowiedzi mile widziane. (Najlepszy byłby link na serbskie forum strategów-przydałby mi się jakiś serbski Zulu von Belgrad... :D )

Gość

Wysłany: Sob 25 Wrz, 2004   

Chyba Zulu Putnik.

Jak tylko coś znajdę, dam Ci znać.

Zresztą jest ciekawe źródło, ale trudno dostępne (biblioteki uniwersyteckie w dużych miastach lub Centra;lna Biblioteka Wojskowa).
Prawa nosi tytuł "Osterreich-Ungarns letzter Krieg" i wydana została w Wiedniu coś koło 1932 roku.
Niestety po niemiecku.

qamil
Kapral

Chodziło mi bardziej o coś w stylu Zulu Potiorek von und zu Belgrad :)
Ale odczepmy się od austriackich baronów. Niestety, niemiecki nie jest moim mother tongue, w moim miasteczku ("a niech je grom..") jest niewiele bibliotek, a o uniwersyteckich to nawet pomarzyć nie można.... Jestem skazany raczej na obściedostupne źródła internetowe, bądź książki mozliwe do zakupienia (czy z serii Historyczne Bitwy coś się ukazało na temat I Wojny?).

Gość

Ja zamierzam z tej księgi skorzystać, żeby poprawić swoją grę, więc może uda się i wydrzec jakieś informacje dla Ciebie.

Co do książek o I Wojne - to na HB bym nie liczył.
Najlepsza pozycja o tym okresie to "Bitwa Jutlandzka" Flisowskiego.

Zarówno "Gorlice" jak i "Łuck" to raczej kiepska robota.

Zostaje Dąbrowski i "Wielka Wojna" , ale za dużo tam ogólników na temat działań w Serbii, choć z map mógłbyś skorzystać.
Zresztą musze je zobaczyć, bo jakoś Srbija mało mnie interesowała.

mickar
Sierżant *

Wysłany: Nie 26 Wrz, 2004   

Dla przykładu mała próbka mapy w campaign cartographer zrobiona w 10 minut:
http://sodales.w.interia.pl/1.jpg

Gość

mickar napisał/a:
Dla przykładu mała próbka mapy w campaign cartographer zrobiona w 10 minut:
http://sodales.w.interia.pl/1.jpg

Robi wrażenie

qamil
Kapral

Rzeczywiście, ładne. Z tego co widzę Fractal Mapper jest bardzo podobny. Czy do CC mozna wstawiać własne tekstury? Jak wygląda kwestia tworzenia map operacyjnych? (z Fractalem trzeba mocno powalczyć) I która wersje Campaign Cart. używasz?

Odpowiedz do tematu