Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
PANZER GENERAL
Autor Wiadomość
Razer
Chorąży

Wysłany: Czw 25 Sie, 2005   

Teufel napisał/a:
Ale w PG 2 jednostki są podpisane, mapy są raczej na skalę pułkową

Aczkolwiek te podpisy są moim zdaniem nieadekwatne.
Bo skale map są różne.
Noo faktycznie w PG1/2 robiłem pułki, zgadza się :oops:
Zasugerowałem się PG3 bo to ostatnio grałem. No tam jest tak że pod Stalingradem jest tak z 5 czołgów , 3 piechoty a mapa obejmuje don i kawał wołgi tak, że porównywalna jest do Stalingradu Made In Hexagon.
Ale o tym ,że PG3 jest skopany to już było.

Razer
Chorąży

Dodam ciekawostkę, przynajmniej z mojej wersji PG1: atakując anglię w 1943 (kampania od 1939) powyżej londynu jest heks na którym można na początku gry rozłożyć jedną jednostkę lądową (+chyba też lotniczą).
Wypasiony bug.
Zazwyczaj daję tam sobie Tygrysa 15PS. Ale i tak wiele nie zdziała dopóki nie dostanie wsparcia lotniczego a to na początku wspomaga desant, więc tygrysem jadę na północ.

gen.Mopusław
Chorąży

czy walki pod Novgorodem da sie wygrac(PG2,pierwsza kampania niemiecka)?nie wiem jak misje przejsc bo rozstawiam jednostki,poruszam sie nimi w strone miasta staraya rosja czy cos takiego(musze to miasto zajac przed sowietami w ciagu jednej kolejki),a ruscy zajmuja je przede mna zaraz po rozstawieniu jednostek,ponieewaz brakuje mi paru punktow ruchu.

wystepuje mi taki bład:czasami lotnictwo nie moze po prostu walczyc,nic,jedynie ruch jest mozliwy.Na szczescie nie jest to stałe zjawisko

MIH
Porucznik

gen.Mopusław napisał/a:

wystepuje mi taki bład:czasami lotnictwo nie moze po prostu walczyc,nic,jedynie ruch jest mozliwy.Na szczescie nie jest to stałe zjawisko

Najprawdopodobnoej to nie wina błedu ale pogody 8) Wiem jak to denetrwuje kiedy 6 sztukasów nie może niszczyć zaplecza...

gen.Mopusław
Chorąży

Wysłany: Pią 26 Sie, 2005   

W grze brakuje etapu nocnego,w ktorym np piechota zyskiwałaby przewage nad czołgami i inna bronia pancerna(oczywiscie poza tymi wyposazonymi w noktowizory) oraz artyleria.

Espada
Chorąży

Wysłany: Sob 27 Sie, 2005   

Gen.Mopusławie, jeśli grasz scenariusz to nie wiem jak tę misję się przechodzi- z reguły singli nie grywam, ale w kampanii "Blitzkrieg" spokojnie wystarczy rozstawić wojska w ww polu, najczęściej "wysoko"doświadczonego czołga bo jest najtwardszy z wsparciem jednego, dwóch dział...(można ew.piechotę albo p-panca ale działa je rozmiękczą i czołgi dobiją i po robocie).
Podejrzewam że robisz błąd w trakcie początkowego rozstawienia i wyłączasz możliwość wystawienia wojsk tuż przy linii rzeki/frontu etc.,etc.
Ja się tak kilka razy na początku przyłapałem ale zawsze robię Loada i jst cool...
jeśli chodzi o Novgoroda to ważne jest żeby mieć w dolnej części mapy jednostkę Bridging bo wtedy przyspiesza się natarcie - te rzeki naprawdę spowalniają....
Pozdro!!!

Nico
Pułkownik

nie moge scenariusza Kursk przejsc ;( ;( ;(

Espada
Chorąży

No i znów dopowiem że jeśli grasz w scenario to ja też jestem "przegrany"..., Prokhorowki - bo tak ten scenario się nazywa, także nie przeszedłem, ale co innego w kampanii!!!
Po prostu sprawdza się metoda: albo mało twardych czołgów - NIE albo więcej średnich ( w tym przypadku Panter) no i oczywiście niedoceniane Plotki. Bo w kampanii Defending de Reich trzeba zainwestować w przynajmniej dwie trzy plotki do osłony jednostek, aha i wolę czasem Foki w wersji szturmowej niż JU czy Henschle!!!

Teufel
Szeregowy

usunięte

Nico
Pułkownik

ja gram w kursk w PG1 nie porohovke w beznadziejnym PG2 ;P

Grohmann
Porucznik

Ha, przeszedłem kursk w singlu! Co prawda było piekielnie ciężko ale się udało. Jest tylko jeden sposób, każda jednostka musi być maxymalnie wykorzystana i najlepiej tak na każdą turę przeznaczać z 10 minut na analizę sytuacji :P
Jeśli jeszcze będzie się miało szczęście za plecami to powinno się zdobyć All Objectives.

Razer
Chorąży

Wysłany: Nie 18 Wrz, 2005   

A macie może pomysł skąd wziąść PG1 bo z StareGry.pl nie mogę ściągnąć, na Kazaa nie ma ...

POMOCY

:cry: :cry::cry:

Nico
Pułkownik

Underdogs <- tam jest masa gierek :)

Ja dorwalem z emula PzG1 for W95 :) znow wygralem operacje Bagration i Ardeny i uratowalem III rzesze :D

Aetius
Kapitan

jaki underdogs???wszedłem na www.underdogs.com i mi wchodzą jakieś amerykańskie głupoty o patriotach???

Aetius, Otis, Atieus, Ateius, Aietus, Iaietus, Bigos, Helikopter, Kotletius... co dalej? ;)

Nico
Pułkownik

ja nie podalem linku tylko nazwe strony :P polecam googla uzywac :P

gen.Mopusław
Chorąży

http://www.abandong.webd.pl/index.php

Razer
Chorąży

Wysłany: Pon 19 Wrz, 2005   

z the-under(psy) udało mi się ściągnąć jedyneczkę
ale dopiero u kumpla Mozillą ( u mnie nie wyskakiwał error)

Dzięki za podpowiedź!!!

Zbrozlo
St. szeregowy

Wysłany: Czw 17 Lis, 2005   

Witam!
Zapraszam wszystkich zainteresowanych na forum:
http://jagdtiger.mm.pl/forum/viewforum.php?f=58
Jest cały dział o PG, ale głównie o PG2, które pomimo swojego wieku żyje i jest ciągle ulepszane, patchowane i upgradowane. Ciągle powstają nowe mapy, kampanie itp. Ostatnio von Adler stworzył kampanię polską - wrzesień, Francja, Afryka, Włochy i szlak 1 DPanc na zachodzie. Na forum znajdziecie dużo porad, nowinek i pewnie "kilku" chętnych do zagrania pbem.

Stalker
Szeregowy

Wysłany: Śro 15 Lis, 2006   

Szukam chętnych do gry w PG1 i Allied G. przez emeile.

jogi bear
Chorąży

Wysłany: Czw 30 Lis, 2006   

Stalker napisał/a:
Szukam chętnych do gry w PG1 i Allied G. przez emeile.

to można grać w PG1 przez emayle? jeśli tak to jak tego dokonać?
Cytat:
Też ostatnio PG2 odkopałęm i nawet Anglia padła w 1943 tylko coś na plażach w USA utknąłem . A co do chodzących po sieci dodatkow to jakoś pesymistą jestem. Ściągałem kilka dodatków, ale np taka kampania 1918-1921 dotycząta Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Sowietów... to mnie załamała... wszystko nie dośc, że działało "średnio" to jeszcze wyglądało jakby to małe dziecko rysowało. Fantazję też miał twórca robiąc działka strzelające na 8-9 pól

podbój USA w PG2 to totalna masakra jednostek. przeszedłem to co prawda tylko raz i za pierwszym razem(niezły jestem :twisted: ) ale połowę wyszkolonego sprzętu straciłem na plażach i całe piękne 5 gwiazdkowe lotnictwo (jankesi są nietykalni), na szczęście szmalcu miałem w bród więc mogłem dokupić świeże jednostki. pod koniec (są chyba 3 plansze) całą armię miałem już właściwie nowiutką (wygrałem w iście sowieckim stylu).

Odpowiedz do tematu