Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
PANZER GENERAL
Autor Wiadomość
Razer
Chorąży

Wysłany: Śro 08 Wrz, 2004   PANZER GENERAL

A co wy na TO grał w to ktoś? Jedyneczkę, dwójeczkę? 3D?

Kosynier
Kapitan *

Wysłany: Śro 08 Wrz, 2004   

Panzer General grałem w obie jedynka była w sumie bardziej rozbudowana od dwójki, za to dwójka miała super grafikę, jedyna rzecz jaka mnie denerwowała brak możliwości ataku jednostkami p-lot. jednostek naziemnych. Klimat bardzo ciekawy, całkiem fajne tło muzyczne.

Nico
Pułkownik

Wysłany: Śro 08 Wrz, 2004   

Najbardziej lubilem jedynke, byly tam mapy rzeczywiste. Udalo mi sie dwa razy Moskwe zdobywac w 42 i 43!! :D Za pierwszym zdobylem, ale za pozno i w info sie dowiedzialem, ze w kontrofensywie Ruscy odbili ;) za drugim razem tez sie udalo, ale brakowalo jednego pkt :( Za to w 1944 na Bialorusi roznioslem Ruskich co do jednego 'zetonu' (jak sie ma same pantery i tygrysy na 5 gwiazdek ;) ) potem wygralem w Ardenach i uratowalem III Rzesze :roll:

dbj
Kapitan *

Wysłany: Czw 09 Wrz, 2004   

Panzer General I, wyłączony głos, za to z głośników leciał Kaczmarski, wyłączone animacje i tak przez cały rok. A potem przez kolejny rok tak grał mój brat.

Karol3414
Major

Ja grałem tylko w dwójeczkę, nawet teraz czasami w to grywam (ale rzadko), pamiętam jak grałem kampanię niemiaszkami i w pewnej misji nagle przybyło mi ok 80 000 pkt prestiżu (sam nie wiem za co) ale za tą kasę do końca kampani kupowałem wojsko.

dbj
Kapitan *

w dwójce w jednej kampani był błąd i można było sobie kupić nieograniczoną ilość T-34 za darmo, o ile dobrze pamietam

Razer
Chorąży

Wysłany: Pią 10 Wrz, 2004   

Noo jedyneczka miała niepowtarzalny klimat. Te animacje.
Ale dwójeczka lepsze rozwiązania. Np. dowódców, umiejętności (raz miałem pantery 6 PR + 1 PR za dowódcę + 1 PR umiejętność. Ale zasuwały po planszy). No i to,że można rozjeżdżać jednostki czołgami. Zdażało się nawet i siedem jednorazowo! Ale głupawe było to w oby grach, że w zaszadzie nie liczyło się to ile się ma naziemnych ale ile lotnictwa.

Razer
Chorąży

Nico! Wielką brytanię też można dwa razy zdobywać - w 1940 i w 1943 :D

Nico
Pułkownik

tia...ale mi sie nie chcialo bawic w to i wstrzymalem ofensywe we Francji w 40 by moc bawic sie na piaskach Afryki ;) i przez Turcje atakowac na Kaukaz

Gość

dla mnie PG2 is the best jest jeszcze troszka dodatkowych misji / campani i ogólnie dodanych jednostek
link :
PG2 raj graczy

Razer
Chorąży

Wysłany: Wto 14 Wrz, 2004   

He,he :lol: Teraz gram chyba ostatnią misję niemcami, obrona berlina przed ruskimi. :wink: Zrobiłem sobie potężną armię, ale nie miałem zamiaru wygrać tej wojny. A teraz wyobraźcie sobie rozbiłem ruskich pod berlinem i odbiłem Gdańsk, Warszawę i Katowice :wink: To się nazywa Panzer General :D :D :D :!: :!: :!:

Grohmann
Porucznik

Wysłany: Śro 29 Wrz, 2004   

Cytat:
He,he Teraz gram chyba ostatnią misję niemcami, obrona berlina przed ruskimi. Zrobiłem sobie potężną armię, ale nie miałem zamiaru wygrać tej wojny. A teraz wyobraźcie sobie rozbiłem ruskich pod berlinem i odbiłem Gdańsk, Warszawę i Katowice To się nazywa Panzer General

To ciekawe co by było dalej, znowu wszystko od poczatku Smolensk, Moskwa itd :)

REVSON
Szeregowy

Wysłany: Czw 30 Wrz, 2004   

A ja mam odmiene zadanie ostatnio grałem misje na najwyszym poziomi przeciwko manie rosjanie ja jako szkopy zhoc nie lubie i co a na to że mając w powietrzu 10 sztukasów i 4 myslifce przez obrone rosyjską przełamałem się na trzy etapy przed konicem a i tak moje jednostki na dole były już tak poszarpane że nie miałem co liczyc na zwycięstwo .
Na dole też m iałem dosyć sporo jesnoset dołądowanych nowym sprzętem i weteranami .

Z doswiadczenia najpierw niszczcie haubice potem czołgi pieczote zostawcie na koniec.

Marko
Kadet

Wysłany: Nie 14 Lis, 2004   

Znacie linki skąd można ściągnąć Panzer general?

Nico
Pułkownik

Wysłany: Nie 14 Lis, 2004   

strona Underdogs, Klasyka lub OldGames...

Razer
Chorąży

Wysłany: Wto 16 Lis, 2004   

A może ktoś wie skąd ściągnąć Panzer General 3D.
Niegdzie w Krakowie tego kupić nie mogę, nawet na giełdzie (pfuj jak ja nie cierpię piractwa).

Zeka
Chorąży

Wysłany: Czw 09 Gru, 2004   

Mam gdzieś, ale gra raczej... Nie na mój gust... Przekombinowali...

pionik
St. szeregowy

Wysłany: Pią 17 Gru, 2004   

Cytat:
A może ktoś wie skąd ściągnąć Panzer General 3D.
nie wiem ale to cienizna, chociaż graficzka i muzyczka niezła (ten szczęk gąsienic :)

Espada
Chorąży

Wysłany: Pon 27 Gru, 2004   

Nie grywałem tylko w Jedyneczkę, ale w PG II to zagrywam się do śmierci(klawiatury lub mojej przed nią :lol: ), zwłaszcza że dostałem od brackiego w prezencie rozszerzenie z dwiema kampaniami (po ok. 21 scenariuszy - prawda :!: :!: :!: :!: , w każdej). Jedna to front afrykański, dowodzenie 8 Armią i jest co pograć, wiele scenariuszy trudnych i średniotrudnych ale ogólnie ma się tyle prestiżu, że można szaleć z Niemiaszkami :lol: :lol: :lol: .
Druga to prawdziwy cukiereczek!
6 Armia Niemiecka i praktycznie cała droga ku Stalingradowi, od pierwszych scenariuszy rozpoczynających ofensywę po walkę o miasto(pierwsza część) i w zależności jak nam pójdzie, tzn.czy będzie Brilliant Victory czy nie, to walki zimowe i próby deblokady. Zaczynałem ją z 3 razy bo od razu jest jazda, ale teraz mam taką elitę - 5 szt PZVI, że już rozbijam każde próby oporu. Scenariusze zakładają nawet uderzenie na Kaukaz, jeśli dobrze poszło pod Stalingradem.
Jakbym miał możliwość zagrać na dwa kompy z graczem to już istne miodzio!!! :!: :!: :!: :P :P :P

Darth (ocenzurowany)
"Global Thermonuclear War"

Wysłany: Wto 18 Sty, 2005   

Panowie, do PG II jest WIELKIE MNÓSTWO DODATKÓW. Te dwie wspomniane kampanie to tylko drobny ułamek. Jest chyba ze 250 nowych map i ciągle wychodzą nowe, do tego kupa programów typu Edytor Kampanii i Edytor Jednostek obecnie poąłczone w jeden Wielki Edytor :) ), wielki plik grafik (+ software do rozpakowania go i dodawania nowej grafiki); aktualnie spatchowany PG II ma możliwośc bodaj 2000 jednostek/2000 ikon w pliku Equipment :) , można ustwawiac daty wejścia sprzętu do produkcji/zakończenia, parametry jednostek... po prostu szokSamych Frontów wschodnich różnego typu i w obie strony naliczyłem ze 20 kampanii, + zachodnie, przynajmniej dwie na Pacyfiku (jedna US Army, druga Marines), kampania dla Finów, Turków :) , Słowaków, Chorwatów, chyba ze 3 Polskie, Woskie też...
Jeden gość (Toliy) zrobił mod do I WŚ i zaraz po (kampania Freikorps, gdzie grasz od 1917 roku do 1921 Niemcami na Wschodzie, i Niepodległość Estonii, gdzie grasz przeciw bolszewikom w Nadbałtyce, na Ukrainie, w Polsce...)

Do People's Generala też sa mody, ale mniej. Za to jest soft do przerabiania mapek z PG II na format PeG, tak samo ikon; poza tym jest też mnóstwo (ale mniejse) nowych ikon do PeG także.

Oto kilka fajnych linków:

http://staff.washington.edu/toliy/panzer/
http://www.wargamer.com/pg2campaigns/steve/pg2.htm
http://oronzo.com/pz2info.htm
http://leonpg2.bip.ru/

http://pub28.ezboard.com/fbuildersparadisefrm2
http://pub131.ezboard.com/fjpspanzersfrm16
Once more victorious the Red Army stands!

[Sabaton - The art of War - Panzerkampf]

Kosovo i Metohija je Srbija!

Odpowiedz do tematu