Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Osprey w Polsce
Autor Wiadomość
Piett
St. sierżant

Wysłany: Czw 03 Wrz, 2009   Osprey w Polsce

Poniekąd znana wielu osobom seria jest obecnie wydawana w Polsce. Konkretnie chodzi na ten moment o serię kampanię. Ukazują się 3 serie - bitwy w historii i bitwy II wojny światowej. Od kiku dni dostępne są 2 pierwsze numery - "Maraton 490 p.n.e" i "Polska 1939 - Blitzkrieg". Ta pierwsza seria będzie ukazywać się losowo z numerami np. w najbliższym czasie wyjdzie "Wojna w Zatoce Perskiej 1991". Ukazują się w odstępach 2-tygodniowych w różnych Empikach i innych sklepach z prasą - cena 9,99 za numer.

Seria 1
1. Polska 1939
2. Dania i Norwegia
3. Francja
4. Bitwa o Wielką Brytanię
5. Operacja Compass
6. Pearl Harbor
7. Tobruk
8. Operacja "Barbarossa"
9. Kreta
10 Moskwa
11 Guadalcanal
12. Midway
13. Saint Nazaire
14. Dieppe
15. Rajd Doolittle'a
16. El-Alamejn
17. Stalingrad
18 Sewastopol
19. Al-Ghazala
20. Kursk
21. Tarawa
22. Przełęcz Kasserine
23. Ardeny
24. Arnhem
25. Operacja Bagration
26. Operacja Cobra
27. Dzień D
28. Peleliu
29. Powstanie Warszawskie
30. Monte Cassino
31. Saipan i Tinian
32. Guam
33. Caen
34. Wyspy Marshalla
35. Falaise
36. Normandia
37. Anzio
38. Zatoka Leyte
39 Wyzwolenie Paryża
40. Linia Zygfryda
41. Kraina Renu
42. Iwo-Jima
43. Okinawa
44. Meiktila
45. Remagen
46. Sforsowanie Renu
47. Berlin
48. Japonia

Seria 2
Maraton 490
Termopile 480
Syrakuzy 413
Aleks Wlk 334-323
Kanny 216
Spartakus 73 - 71
Farsalos 48
Filippi 42
Akcjum 31
Adrianopol 378
Hastings 1066
I Krucjata
II Krucjata
III Krucjata
Kałka 1223
Nikopolis 1396
Grunwald 1410
Orlean 1429
Konstantynopol 1453
Kawankajima 1453-64
Malta 1565
Lepanto 1571
Wlk Armada 1588
Korea 1592-98
Osaka 1615
Lutzen 1632
Marstoon Moor 1644
Wiedeń 1683
Boston 1775
Nowy York 1776
Saratoga 1777
Gibraltar 1779-83
Marengo 1800
Austerlitz 1805
Trafalgar 1805
Jena 1806
Lipsk 1813
Waterloo 1815
Alamo 1836
Gettysburg 1863
Little Big Horn 1876
Pekin 1900
Londyn 1914-17
Gallipoli 1915
Powstanie Wielkanocne 1916
Jutlandia 1916
Somma 1916
Verdun 1916
Kaiserschlacht 1918
Hiszpania 1936-39
Ebro 1938
Inchon 1950
Korea 1950-53
Khe Sunh 1967-68
Wojna sześciodniowa 1967
Tet 1968
Yom Kippur 1 i 2 cześć
Falklandy 1982
Pustynna Burza 1991
Wojna na Bałkanach 1991-99

Swoją drogą - lista nie jest jeszcze peła w obu seriach - zapewne pojawią się dodatkowe tytuły, z racji wymienienia większej liczby tomów w obu seriach.

Narzekając jak na Polaka przystało - szkoda że na teraz nie ma nic o innych seriach jak np. Elite bądź Men at Arms ale kto wie czy nie zachęcą się do wydawania innych serii jeśłi to się dobrze sprzeda:)? Sprzedaż kolejnych numerów pewnie pokaże te szanse.

Papier w sumie nie aż tak dobry jak w oryginalnych Ospreyach, ale ogólnie trzyma się bardzo dobrze. Ciekawostka - seria owa stoi w opozycji do wydawanej równolegle i dużo ślamazarniej serii Opsrey wydawnictwa Libron - tam te same numery co w tej serii "Kampanie" kosztują...29 zł.
Ostatnio zmieniony przez Piett Nie 27 Wrz, 2009, w całości zmieniany 1 raz  

Pan P.
Kapitan

Wysłany: Pią 04 Wrz, 2009   

Ja zdecydowalem sie kupowac 2 serie, jakos 2 ws przestala mnie interesowac. Polske kupilem, uwaga tylko na film dodany do polski o kampani wrzesniowej. Ruscy atakuja polakow i w tle ploni polski nosorozec, bzdur w filmie jest wiecej. Ale ksiazka stoi na lepszym poziomie.

Maraton jest ciekawy, filmy w nim takze.

(\ /)
(O.o)
(> <)

This is Bunny.

Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

R. Lee
Sierżant

Wysłany: Czw 17 Wrz, 2009   

Chyba zaspałem ale pierwsze słyszę o tym wydaniu. :shock: jest jakaś strona internetowa tej serii za te "symboliczne" 10 zeta? jutro przejdę się do mpiku i jeśli będzie to zainwestuję

R. Lee
Sierżant

Już nie aktualne :D mam 4 numery ;P

Pan P.
Kapitan

Jakie numery ? Podaj tytuły.

(\ /)
(O.o)
(> <)

This is Bunny.

R. Lee
Sierżant

z II wojny:
1. Polska 1939
2. Dania i Norwegia 1940

WBH:

1. Maraton
2. I wojna w zatoce perskiej

Bergman
Kapitan

Wysłany: Pią 09 Paź, 2009   

Co sądzicie o zawartości?
Jak dla mnie dużym atutem, w porównaniu z innymi pokazującymi sie seriami w kioskach jest cena: niecałe 10 zł w porównaniu do 25 zł konkurencji. Ta ostatnia to cena za którą można kupić czasem znacznie bardziej obfita monografię na temat danej bitwy a nie mim wszystko skrót, synteza, jakim jest tego typu zeszyt.
Kilka uwag do poszczególnych zeszytów:

Polska 1939- Jak na zagranicznego autora i założona objętość całkiem nieźle. Błąd w opisie rysunku - Strzelcy zmotoryzowani podpisani jako grenadierzy pancerni (sic!). Pytanie- błąd autora czy może nadgorliwego tłumacza? czemu rzucam podejrzenie na tłumacza? Ano stąd, że w równoległej serii wyszła

Pierwsza Wojna w Zatoce 1991 - gdzie VIII korpus US Army został określony jako "artyleryjski" :lol: . To ewidentny błąd tłumacza, niestety, jeśli chodzi o zawartość merytoryczną, wg mnie napisane za bardzo po łebkach. Do pracy wydanej kiedyś przez Altair sie nie umywa.

Dania i Norwegia 1940 - dla mnie ok. dość szczegółowo opisane, ciekawe rysunki - Neubaufahrzeuge B w akcji rulez :lol:

Niestety następny tom o kampanii 1940 r we Francji Belgii i Holandii to porażka. Po pierwsze tytuł Blietzkrieg we Francji 1940 jest mylący. Opisany jest, wcale zresztą nie za szczegółowo, tylko atak dywizji pancernych Guderiana i Rommla. Reszta totalnie po macoszemu potraktowana. O ile walki na linii maginota rzeczywiście można potraktować pobocznie, to sprawy desantów w w Holandii już nie. A na ich temat naprawdę jest bardzo mało. Plansze tym razem bardzo schematyczne. No i najlepsze - Książka sie kończy po zakończeniu ewakuacji Dunkierki. Całe trzy tygodnie dalszej kampanii opisane w trzech zdaniach. Jeśli chodzi o tłumacza - żołnierze 22 DL to "spadochroniarze".
Pozytywy ; Informacje na temat dowództwa francuskiego. Choć z drugiej strony są przedstawieni dość karykaturalnie. No ale w sumie faktem jest, że dali ciała, więc może to i tak wyglądało.

Pierwsza krucjata - oczywiście lepiej wziąć do ręki jakieś opasłe tomiszcze na ten temat, ale jak na taki bryk, to nie mam uwag.

Maraton - jw.
- Porucznik

Pan P.
Kapitan

Wysłany: Pią 09 Paź, 2009   

No nie ma sie co cudów spodziewać po tak cieniutkich ( objętościowo ) książeczkach.

(\ /)
(O.o)
(> <)

This is Bunny.

Bergman
Kapitan

Wysłany: Nie 11 Paź, 2009   

Oczywiście. Ale biorąc pod uwagę te kilka cykli wydawniczych, które od września zaczeły sie pokazywać, to i atk Osprey jest do przodu. Jak juz mówiłem - cena - o 15 zeta tańsza od konkurencji, i mimo wszystko zawartość. Mam nadzieję, że zeszyt o Francji 1940 to niechlubny wyjątek.
- Porucznik

Motyla Noga
Porucznik

Wysłany: Pon 12 Paź, 2009   

No właśnie kupiłem sobie Francje a tam tylko działania bojowe do końca maja :x i to tylko opisane były działania czołgów, OSZUKALI MNIE :evil: , ale z drugiej strony dobrze że płytke dali :D

Piett
St. sierżant

Wysłany: Pon 12 Paź, 2009   

Motyla Noga napisał/a:
No właśnie kupiłem sobie Francje a tam tylko działania bojowe do końca maja :x i to tylko opisane były działania czołgów, OSZUKALI MNIE :evil: , ale z drugiej strony dobrze że płytke dali :D

Ale jest wyjaśnienie proste faktu wizualnej i merytorycznej przeciętności tego wydania w stosunku do reszty. Na stronie Ospreya książka ta figuruje jako jedna z pierwszych w serii kampanie, co wyjaśnia odbieganie od reszty.

Co ciekawe w tym kontekście - w 2010 roko Osprey w tej serii planuje wydać zupełnie nową książkę, mianowicie "Dunkierkę", czyli raczej nie wznowienie przeciętnego poprzednika :) .

Motyla Noga
Porucznik

Wysłany: Wto 13 Paź, 2009   

W seri Osprey (naszej polskiej :) ) ma wyjść operacja Barbarossa (jeden zeszyt), natomiast na stronie Ospreya (anglojęzycznego :) ) znalazłem taką ciekawostke że o opeacji Barbarossa jest kilka książeczek (doszukałem się trzech części, zeszytów czy jakoś tak) jak to mam wszystko rozumieć, że niby nasz rynek traktuje się inaczej :? czy jak :?: .
Nie dość tego że oszukują z tymi tytułami, to jeszcze traktują nasz rynek jak by był gorszy :?

Piett
St. sierżant

Wysłany: Wto 13 Paź, 2009   

Motyla Noga napisał/a:
W seri Osprey (naszej polskiej :) ) ma wyjść operacja Barbarossa (jeden zeszyt), natomiast na stronie Ospreya (anglojęzycznego :) ) znalazłem taką ciekawostke że o opeacji Barbarossa jest kilka książeczek (doszukałem się trzech części, zeszytów czy jakoś tak) jak to mam wszystko rozumieć, że niby nasz rynek traktuje się inaczej :? czy jak :?: .
Nie dość tego że oszukują z tymi tytułami, to jeszcze traktują nasz rynek jak by był gorszy :?

Prawdopodobnie również pocięty zostanie 4 numerowy D-Day, jak i 2-częściowe Ardeny, zamiast któych wydadzą zapewne dużo starszą i mniej obszerną wersję :? . Ale zwolennicy spisków mają powód do radochy, bo np. 2 częściowa "Wojna Yom Kippur 1973" zapowiadana jest w dwóch oddzielnych numerach :lol: .

PzKpfw II
Major

Wysłany: Śro 14 Paź, 2009   

[...]Podobno mają też być wydane 3 zeszyty pt. "Żydzi w kosmosie".Na zachodzie nie było w tym temacie nawet jednego :!: .

I zarobiłeś ostrzeżenie. (w ten sposób zabraknie dla Bigosa)

B.

Motyla Noga
Porucznik

Wysłany: Pią 01 Kwi, 2011   

Nie wiem czy zauważyliście szanowni koledzy stratedzy :) ,ale seria dotycząca II wojny jest na ukończeniu, zostały raptem 6 zeszytów, może ktoś się orientuje czy wydawnictwo amercom wypuści inne serie ospreya dotyczące II wojny

Odpowiedz do tematu