Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Żołnierze wyklęci i stosunek do nich
Autor Wiadomość
R. Lee
Sierżant

Wysłany: Wto 09 Cze, 2009   Żołnierze wyklęci i stosunek do nich

Wiem, że temat jest bardzo kontrowersyjny ale widziałem ostatnio zdjęcie przedstawiające pomnik NSZ w Żywcu z (sic!) wartą honorową WP i faszystami z NOP (pomijam fakt, że powinni ich zdelegalizować). Mało tego, przeczytałem iż Lech Kaczyński uczestniczył w odsłonięciu pomnika "Ognia".
No naprawdę nóż się w kieszeni otwiera jak się czyta takie rzeczy. Przecież to byli zwykli mordercy a nie "bojownicy o wolność", świętoszki którzy mieli doprowadzić Polskę do "niepodległości". Oto kilka przykładów ich "pomocy":

29.10.1944 - W Ludwinowie oddział "Uskoka" morduje trzech milicjantów

29.04.1945 - oddział "Ognia" w Białce morduje 7 osób narodowości żydowskiej

28.01.1946 - Oddział "Burego" uprowadza z wsi Łozice 30 rolników - 28 zostało bestialsko zamordowanych

29.011946 - oddział "Burego" spędza mieszkańców wsi Zaleszczany do domu i go podpala - spłonęło 14 osób w tym 7 dzieci

21.04.1946 - W Wolksmundzie "Ogień" morduje 5 żydów

30.04.1946 - "Ogień" uprowadza 7 dzieci i opiekunkę po czym bestialsko ich morduje

Takich przykładów jest setki a obecne władze tym "ludziom" wystawiają pomniki i jeszcze warte honorową dają!
W miejscowości Hruszowice znajduje się natomiast.... pomnik UPA - chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć kim oni byli i czym się zajmowali

Dżenesh
Szeregowy

Wysłany: Wto 09 Cze, 2009   

1. Skąd masz te wiadomości o mordowaniu przez "Ognia" Żydów? Jeżeli możesz podaj źródło. Czyżby był to tzw. dziennik "Ognia" (dokument, który został sfałszowany przez UB)?
2. Oczywiście zdarzało się, że oddziały "Ognia" zabijały Żydów ale nie z powodu tego że "Ogień" był antysemitą (co było elementem komunistycznej propagandy mającej za zadanie oczernić "Ognia") lecz z powodu tego, że gorliwie współpracowali z UB (co nie jest naganne, gdyż konfidentów komunistów należało bezwględnie likwidować!). Likwidowano także konfidentów-Polaków. Czy z tego faktu wywnioskujesz, że "Ogień" był polakożercą?
3. Czytałem kiedyś bardzo dobry artykuł o "Ogniu" w którym autor w bardzo wiarygodnie uzasadnił, że tzw. "antysemityzm" "Ognia" to wymysł komunistów. Jeżeli znajdę czas to poszukam linka. Aha od razu odpowiadam tym wszystkim, którzy za mediami typu "GW" powtarzają brednie o antysemityzmie "Ognia", że artykuł ukazał się w Tygodniku Powszechnym (który chyba dość gorliwie tropi antysemitów)

PS. Nie cierpię antysemitów, uważam, że wszelkie skrajnie lewicowe organizacje typu NOP powinny być natychmiast zdelegalizowane!!!

R. Lee
Sierżant

Wysłany: Wto 09 Cze, 2009   

Dżenesh napisał/a:
1. Skąd masz te wiadomości o mordowaniu przez "Ognia" Żydów? Jeżeli możesz podaj źródło. Czyżby był to tzw. dziennik "Ognia" (dokument, który został sfałszowany przez UB)?
2. Oczywiście zdarzało się, że oddziały "Ognia" zabijały Żydów ale nie z powodu tego że "Ogień" był antysemitą (co było elementem komunistycznej propagandy mającej za zadanie oczernić "Ognia") lecz z powodu tego, że gorliwie współpracowali z UB (co nie jest naganne, gdyż konfidentów komunistów należało bezwględnie likwidować!). Likwidowano także konfidentów-Polaków. Czy z tego faktu wywnioskujesz, że "Ogień" był polakożercą?
3. Czytałem kiedyś bardzo dobry artykuł o "Ogniu" w którym autor w bardzo wiarygodnie uzasadnił, że tzw. "antysemityzm" "Ognia" to wymysł komunistów. Jeżeli znajdę czas to poszukam linka. Aha od razu odpowiadam tym wszystkim, którzy za mediami typu "GW" powtarzają brednie o antysemityzmie "Ognia", że artykuł ukazał się w Tygodniku Powszechnym (który chyba dość gorliwie tropi antysemitów)

PS. Nie cierpię antysemitów, uważam, że wszelkie skrajnie lewicowe organizacje typu NOP powinny być natychmiast zdelegalizowane!!!

1. proszę bardzo: "Zbrodnie bez kary" Łukasz Kuźmicz Rzeszów 2006

2. Ale zabijały Polaków z powodu ich innej orientacji politycznej, nie mówię że komuniści tego nie robili i potępiam ich za to ale "Ogień" robił to samo i wcale go to nie chwali

3. Wcale nie czytam GW, wolę już Trybunę Robotniczą choć propaganda jest w każdej "wolnej gazecie"

P.S NOP jak najbardziej powinni zdelegalizować ale to raczej nie jest skrajnie lewicowa tylko skrajnie PRAWICOWA organizacja więc tego teraz raczej nie zrobią. Nie obrażajmy Panowie lewicy. A co do antysemitów to mam takie samo zdanie

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Śro 10 Cze, 2009   

Co do UPA wątpliwości na pewno nie ma
Co co innych organizacji (narodowo polskich), tu jużhistorycy zapewne będą się spierac w nieskończoność. Po pierwsze, juz nawet w takim Janosiku pokazano jak tomurgrabia przebiera wojsko by zamiast "janosikowych" okraść miejscową ludność. Czy przypadkiem UB i NKWD nie stosowały tych samych metod, zaepww i o tym kiedyś będzie ksiązka.

Po drugie: Ludzie to nie same kryształy, zaewne wśród walczących z bronią byli i okrutni mordercy. Ale obawiam się, że prawdy to nie dowiemy się nigdy. Za dużo jest podań, za dużo jest mitów, i za dużo prawd "naocznych" świadków.

Fanatyk
Podpułkownik

hmmm narodowi socjaliści to jednak lewa strona a nie prawa. Tak jak NSDAP.

R. Lee
Sierżant

Fanatyk napisał/a:
hmmm narodowi socjaliści to jednak lewa strona a nie prawa. Tak jak NSDAP.

dobra ale i tak prawdziwi lewicowcy się do nich nie przyznają i osobiście się im nie dziwię

R. Lee
Sierżant

Bartek napisał/a:

Rzecz w tym, że i jedni i drudzy określają się mianem "prawdziwych" lewicowców.

jak się określają to ich sprawa ale idee i programy działania faszystów dalekie są od założeń lewicy

Piett
St. sierżant

R. Lee napisał/a:
jak się określają to ich sprawa ale idee i programy działania faszystów dalekie są od założeń lewicy

Ciekawe czy działania bolszewików a potem komunistów odbiegały od wizji "prawdziwych lewicowców" :)

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Czw 11 Cze, 2009   

R. Lee napisał/a:

No chyba nie końca, popatrzmy na hasła typu: praca dla każdego równośc pomiędzy "ludźmi"

Gość

WZ napisał/a:
R. Lee napisał/a:

No chyba nie końca, popatrzmy na hasła typu: praca dla każdego równośc pomiędzy "ludźmi"

Ktoś kiedys porównał ideologię społęcznąi gospodarczą komunizmu i nazizmu - sporo podobieństw.
W każdym bądź razie faszyzm nie ma nic wspólnego z prawicą.

R. Lee
Sierżant

Tak, tylko weźcie pod uwagę, że faszyści to są nacjonaliści, którzy stawiają swój naród ponad wszystko (czyli jednak nie równość między wszystkimi), różne są również środki jakimi chcą to osiągnąć.

Jeśli chodzi o "prawdziwych lewicowców" to zależy z której strony patrzysz, jak popierasz PZPR czy KPZR to oni są "prawdziwi" a jak jesteś za PPP to ci poprzedni to tylko pseudo lewica którą należy potępiać. To są dwa różne stanowiska.

Komunizm i faszyzm są podobne pod względem gospodarki ale oba ugrupowania nienawidzą się wzajemnie. Obecnie uważane są za pewne skrajności, ich popularność jednak powoli rośnie. Zresztą komunizm jaki miał miejsce w Polsce w XX wieku też nie jest zgodny z założeniami Marksa. Nie chce mi się teraz o tym rozpisywać ale każdy kto choć trochę zna pierwotną ideologię komunizmu z pewnością się ze mną zgodzi.

Co do faszyzmu no cóż, wiadomo jak Niemcy i Hitlerowcy rozprawiali się z komunistami jeszcze w1919 roku.

R. Lee
Sierżant

Bartek napisał/a:
R. Lee napisał/a:
Co do faszyzmu no cóż, wiadomo jak Niemcy i Hitlerowcy rozprawiali się z komunistami jeszcze w1919 roku.

To coś nowego - jeżeli możesz to rozwiń temat, bo chciałbym się czegoś dowiedzieć o hitlerowcach AD 1919.

Hitlerowcy w przenośni, chodziło mi o działania Freikorpsu (było tam wielu przyszłych współpracowników Hitlera), walki w Monachium i Berlinie w 1919 roku, o próbę przewrotu komunistycznego zakończonego jak się można domyśleć klęską

Piett
St. sierżant

R. Lee napisał/a:
Hitlerowcy w przenośni, chodziło mi o działania Freikorpsu (było tam wielu przyszłych współpracowników Hitlera), walki w Monachium i Berlinie w 1919 roku, o próbę przewrotu komunistycznego zakończonego jak się można domyśleć klęską

No ale to było jeszcze pod przyklaskiem demokratycznej Republiki Weimarskiej więc ciężko tu mówić o "fazyzmie/nazizmie" (zresztą to dwa dość skrajne w zaciekłości do siebie odnogi ale to nieważne). Pozatym z punktu umacniania słabej demokracji jaka była w Niemczech wtedy i przygotowań bolszewików do poniesienia swojej krwawej rewolucji na zachód - w pełni uzasadnione, jakby w Polsce w 1919 nastąpiłby podobny pucz jak w "Bawarskiej Republice Rad" to niestety ale trzeba było by się rozprawić równie bezwględnie, dla dobra powstającego na nowo państwa.

Tyle offtopa a w temacie krótko powiem tylko tyle że sam nie umiałbym ocenić jednoznacznie negatywnie działań NSZ więc sam w pomniku organizacji bojowej, która tak samo jak AK była oficjalnie pogardzana w PRL-u nie widzę nic złego.

R. Lee
Sierżant

Cóż, każdy może mieć swoje zdanie ale przyznaj, że warta honorowa i pomniki UPA to już zdecydowana przesada. Zresztą NSZ i AK były w PRL-u potępiane tak samo jak teraz LWP i AL więc to wszystko zależy od punktu widzenia

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Chyba troszkę przesadzasz z tym potępianiem AL i LWP :)
Czy np. Taktyka nie wydała kilku tematów z tymi wojskami?
Nie można być przewrażliwionym i porównywać instytucjonalnego mordowania AK-owców z "odsunięciem od cycka" działaczy LWP

R. Lee
Sierżant

Taktyka jak najbardziej :D i to mi się podoba a co do potępiania LWP to niech wypowiedzą się ci którym zabrali emerytury (w każdym razie mieli, nie wiem czy do tego doszło) właśnie za to że służyli zawodowo w LWP.

Co do NSZ to pragnę jeszcze napisać, że mój pradziadek był ormowcem w tamtych burzliwych czasach na Podhalu (nie był komunistą ale chciał ochraniać rodzinę) i zginął wraz z żoną zamordowany przez "patriotów".

R. Lee
Sierżant

Nie wiem ale sam fakt takich projektów o czymś świadczy

R. Lee
Sierżant

No różnica jest ale taka że obecne władze też chętnie zamordowałyby Jaruzelskiego tylko nie zrobią tego bo mogłoby to wywołać trudne do określenia skutki

R. Lee
Sierżant

Bartek napisał/a:
R. Lee napisał/a:
No różnica jest ale taka że obecne władze też chętnie zamordowałyby Jaruzelskiego tylko nie zrobią tego bo mogłoby to wywołać trudne do określenia skutki

Wiesz.. jeżeli masz na to jakieś dowody (a zakładam że posiadasz takowe) to powinieneś to czym prędzej zgłosić do odpowiednich organów.. nie zwlekaj!

No cóż...myślę że odpowiednie organy same mają takowe dowody ale czy wypada im zwrócić na nie jakąkolwiek uwagę? No przecież mogli by stracić robotę więc po co sie wychylać? "Ma pan coś do powiedzenia, bo my nie i sprawy nie ma" :D Zresztą kto przejrzy umysł panów D.T. i L.K.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Jaruzelski w obliczu prawa, które sam ustanawiał jest winny jego łamania - patrz wprowadzenie stanu wojennego podczas obrad Sejmu.
Znajdź proszę w ówczesnej konstytucji pokęcie "Stan Wojenny".

Oczywiście współczuje rodzinie twojego dziadka jak i jemu samemu, ale wolałbym nie podnosić argumentów rodzinnych bo możesz z kolegą Bartkiem i jego "rodziną" wejść w mocny spór o martyrologii, Katyniu i Syberii.

Na koniec zaproponuje następującą sytuację.

1. Przyjmijmy, że Ty w państwie X jesteś działaczem partii o nazwie PZPR (dla łatwiejszej konotacji)
2. Przez 50 lat żyjesz jak pączek w maśle, podróżujesz, masz samochód, przydziały na mieszkania.
3. Oczywiście wiesz, że w więzieniach giną ludzie, ale to nie ważne - Twoja rodzina jest spokojna i bezpieczna.
4. Masz 70 lat w roku 1989 i nagle okazuje się, że przegrałeś wybory, które sam rozpisałeś.
5 Nowa władza chce by to teraz ona miała samochody, spokój i podróże.

Powstaje pytanie: Czemu nie rozumiesz nowej władzy, skoro sam przez 50 lat postępowałeś tak, jak ona chce tego teraz?

Ja jestem zwolennikiem wyrównanie krzywd, za morderstwa, upodlenie, zwykłą hucpę i bandytyzm w obliczy tzw. prawa.

Odpowiedz do tematu