Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
29
Autor Wiadomość
R. Lee
Sierżant

Wysłany: Pon 28 Wrz, 2009   

No tak Wojtku, facet po prawej stronie (klęczy) ma hełm z czerwoną gwiazdą. strona 7

PS. to chyba jest adrian ułański albo ON ale wygląda to zabawnie i dotego ma czarne rękawiczki

Bormac
Sierżant

Tak z ciekawości odnośnie zmian na mapie LOW (w porównaniu do starej edycji).
Co stało się z Pruszczem Gdańskim? W starej edycji był, teraz znikł zupełnie. Uzyskał prawa miejskie w 1941. Skoro mamy Koleczkowo, czy Szemud (które do dziś są wsiami) to trochę dziwi mnie brak Pruszcza.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Macie dobry wzrok hoho :)
To fragment rekonstrukcji walk flotylli pińskiej podczas wstępu do Bzury w roku 2007. Ja nie zauważyłem takiego szczegółu nono - gratuluje.

pablo8019
Podporucznik

Bormac napisał/a:
(...)Kilka uwag po przejrzeniu na szybko i przeczytaniu niektórych artykułów.

1. Tekst historyczny o obronie Wybrzeża w 1939. (...)

A jest wstęp i zakończenie do tego artykułu? Bo ostatnimi czasy te fragmenty (jakże nieistotne) pomijano... :wink:

R. Lee
Sierżant

pablo8019 napisał/a:
Bormac napisał/a:
(...)Kilka uwag po przejrzeniu na szybko i przeczytaniu niektórych artykułów.

1. Tekst historyczny o obronie Wybrzeża w 1939. (...)

A jest wstęp i zakończenie do tego artykułu? Bo ostatnimi czasy te fragmenty (jakże nieistotne) pomijano... :wink:

Nie czytałem tego poprzedniego ale jakiś wstęp i zakończenie są, natomiast Marengo jest opisem samej bitwy, bez jakichkolwiek działań ją poprzedzających czy tła historycznego

pablo8019
Podporucznik

Wysłany: Wto 29 Wrz, 2009   

R. Lee napisał/a:
(...)natomiast Marengo jest opisem samej bitwy, bez jakichkolwiek działań ją poprzedzających czy tła historycznego

Uuu, serio? Znaczyłoby to, że wydawnictwo kompletnie olewa sobie sygnały płynące od czytelników TiS i dalej wypuszcza w świat takie artykuły-głowonogi. I tak zastanawiam się czy na autorów tekstów jest nakładane z góry jakieś ograniczenie czy też żaden z nich nie czuje, że czegoś w ich pracy brakuje...
A miało być już lepiej:
http://www.taktykaistrate...=2930&start=435 (2 ostatnie posty - wg stanu na dziś)

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

pablo8019 napisał/a:

Uuu, serio? Znaczyłoby to, że wydawnictwo kompletnie olewa sobie sygnały płynące od czytelników TiS i dalej wypuszcza w świat takie artykuły-głowonogi. )

Widze że mam do czynienia ze znawcą cephalopoda - bardzo fajnie spotkać geologa, No chyba, że jak Zulus znasz się na wszystkim :)
pablo8019 napisał/a:

I tak zastanawiam się czy na autorów tekstów jest nakładane z góry jakieś ograniczenie czy też żaden z nich nie czuje, że czegoś w ich pracy brakuje...)

I jakie wnioski, czy to znowu tak sobie zlota myśl? Znasz któregoś z autorów naszych tekstów? Zapytaj go na priv czy są jakieś ogranicznia. Zanim coś napiszesz zastanów się dwa razy, czy aby na pewno masz coś do powiedzenia :) .
Pisanie tylko po to by coś napisac, jest zwykłą stratą czasu, zarówno Twojego jak i wszystkch ciebie czytających - przyjdzie czas, że to zrozumiesz :)

pablo8019
Podporucznik

Spodziewałem się reakcji typu "huzia na Józia", niemniej jednak liczyłem na jej WyżsZy poziom. A mamy tu tylko próbę ironicznego zdyskredytowania (żeby nie napisać brzydko: "zgnojenia") kogoś, kto po raz kolejny wytknął błąd w tym samym miejscu. Zastanówcie się może czy aby problem nie leży po Waszej stronie.

Bartek napisał/a:
Mamy do dyspozycji 64 strony (raz na 3 miesiące) i lepiej jest zamieścić dobry opis bitwy, aniżeli słaby artykuł "o wszystkim i o niczym"

Czy problemem jest dodanie kilku zdań na początku i na końcu artykułu? Chyba nie.

Bartek napisał/a:
Znalezienie informacji o dowolnej dużej lub ważnej bitwie jest w czasach powszechnego dostępu do internetu zadaniem nieskomplikowanym.

W takim razie proponuję zamiast zżerającego miejsce artykułu zamieszczać linki do stron WWW ;)

WZ napisał/a:
Widze że mam do czynienia ze znawcą cephalopoda - bardzo fajnie spotkać geologa

Zamiast merytorycznej polemiki - ironiczny atak. Pasuje raczej do przedszkolaka a nie do człowieka na poziomie.

WZ napisał/a:
Zanim coś napiszesz zastanów się dwa razy, czy aby na pewno masz coś do powiedzenia .
Pisanie tylko po to by coś napisac, jest zwykłą stratą czasu, zarówno Twojego jak i wszystkch ciebie czytających

WZ, nie piszę tu od wczoraj i wiele razy mogłeś się zorientować, że nie są to wypowiedzi "tylko po to aby coś napisać". A sytuacja, w której chcę się czegoś dowiedzieć o danej bitwie ale nie mogę, bo artykuł jest niekompletny - zwyczajnie mnie smuci, zwłaszcza że podnosze ten problem bodajże już po raz trzeci.

WZ napisał/a:
przyjdzie czas, że to zrozumiesz

Zrozumienie potrzebne jest po obu stronach.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Dobrze porozmawiajmy merytorycznie o Cephalopoda - co cie najbardziej w nich interesuje?

Bormac
Sierżant

Zadałem dwa merytoryczne pytania dotyczące gry LOW i mimo kilku postów, które po nich nastąpiły odpowiedzi nie widać.

Powtórzę, je dla ułatwienia dyskusji.

1. LOW i pociąg pancerny "Jantar". Zarówno w artykule w TiSie, jak i w książce Rajmuna Szubańskiego "Polska broń pancerna 1939" jest informacja, że improwizowany poc. panc. podporządkowany IV BON (w TiSowym artykule określany jako PP "Jantar") znajdował się w Kartuzach 1. września (a skierowany tam został już 26 sierpnia).
Dlaczego więc wchodzi on do gry jako uzupełnienie dopiero 11 września?

Dodatkowa kwestia - PP wchodzą jako uzupełnienia w Gdyni, bądź w miejscu stacjonowania sztabu LOW. Co w takim razie, jeżeli Gdynia jest zajęta, a sztab LOW nie stoi na polu z linią kolejową? PP pojawia się w najbliższej niezajętej miejscowości z taką linią?

2. Tak z ciekawości odnośnie zmian na mapie LOW (w porównaniu do starej edycji).
Co stało się z Pruszczem Gdańskim? W starej edycji był, teraz znikł zupełnie. Uzyskał prawa miejskie w 1941. Skoro mamy Koleczkowo, czy Szemud (które do dziś są wsiami) to trochę dziwi mnie brak Pruszcza.

Czytając posty nawołujące do merytoryki, szczerze liczę na rzeczową odpowiedź.

pablo8019
Podporucznik

Bartek napisał/a:
Pablo, najpierw sam piszesz o głowonogach, zarzucasz "olewanie" i "gnojenie", a później masz pretensje o brak merytoryki.

Proszę abyś zaczął pisać na temat, albo załóż stosowny topic w Kantynie.

Merytorycznie było za pierwszym i drugim razem, kiedy zwracałem uwagę na ten problem - za trzecim razem pozwoliłem sobie obok merytoryki wrzucić również głowonoga coby uplastycznić dyskusję ;)
Ale skoro uważasz, że temat bardziej nadaje się do Kantyny to niezwłocznie go tam utworzę - bo nie chciałbym go ot tak zamieść pod dywan.

WZ napisał/a:
Dobrze porozmawiajmy merytorycznie o Cephalopoda - co cie najbardziej w nich interesuje?

WZ, nie chciałbym prognozować co pomyślałby postronny czytelnik na Twój temat po lekturze tego posta...

P.S. Wiekopomna chwila - przed chwilą zauwazyłem, że zarobiłem pierwsze ostrzeżenie :D Pierwszy raz mi się to zdarza, pomimo tego że piszę na kilku forach i to od dobrych kilku lat. No ale forumowicz bez ostrzeżenia to jak żołnierz bez karabinu ;)

Zarobiłeś za naruszenie punktu 3.7 regulaminu.
B.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

1. Proszę go postawić w Kartuzach już 1 wrzesnia.
Pociągi sa związane niejako z torami, jeśli sztab jest poza torami, to pociąg w ogóle się nie pojawia.

2. mój błąd, nie naniosłem.

Thorgrimm
Szeregowy

Hmm Panowie moze i robie offtop ale chyba słuszny. Proponuje aby założyć osobny temat - co nam sie nie podoba w TiS - i mieć to z głowy.

Ja zdecydowanie wole czytać uwagi merytoryczne do kolejnego numeru i ewentualne erraty błędów jakie sie w nim znalazły. Bo na razie kilka ostatnich stron to głównie wylewanie pomyj przez wydawców na czytelnika który śmiał poddać krytyce zawartość ostatniego numeru

Redakcjo - prawdziwa cnota krytyk sie nie boi, Czytelniku - sam kiedyś wydaj jeden numer (i napisz kilka artykułów) by zrozumieć ze to niełatwa praca.

Wiec boksujcie sie Panowie gdzie indziej - a ja biegne po nowego TiSa :P

pablo8019
Podporucznik

Ech... Tu nie o żaden boks chodzi, ale o przyjemność i wiedzę wyniesioną z czytania tego czy innego artykułu. I stąd cała afera o wstęp i zakończenie, które na wymienione wyżej korzyści w znacznym stopniu wpływają. Sam z chęcią kupię nowego TiS-a (dla Marengo właśnie), ale już wiem, że o genezie bitwy będę musiał doczytać gdzie indziej - a tak nie powinno przecież być...

R. Lee
Sierżant

hehe, właśnie zauważyłem na żetonie "Kolumna transportoiwa" :wink:

i takie pytanie: z 13 dywizji 43 pułk jest tylko w jednym żetonie. Tak powinno być?

Bormac
Sierżant

Kolejne pytanie z cyklu merytorycznych.

a. Pociągi pancerne mają 40PR. Za ruch o jedno pole płacą 1PR?
b. Walka bezpośrednia PP. Czy traktujemy go analogicznie jak artylerię - jeżeli stoi samotnie, to wróg może go rozjechać płacąc 1PR?

Edit.

R. Lee napisał/a:
i takie pytanie: z 13 dywizji 43 pułk jest tylko w jednym żetonie. Tak powinno być?

U mnie 43 pułk jest zarówno jedno żetonowy, jak i w podziale na bataliony. Tylko bataliony uciekły na drugi koniec arkusza żetonów. :P

pablo8019
Podporucznik

Bartek napisał/a:
Prawdziwa krytyka obywa się bez wulgaryzmów i nie polega na obrażaniu kogokolwiek.

A jeżeli opuścilibyśmy to jedno - przyznam - niefortunne, lecz dalekie od prawdziwych wulgaryzmów wyrażenie (lepszy byłby już jego zamiennik: "ignorować") to krytyka będzie do przyjęcia? Bo faktem jest, że cała reszta była po pierwsze uzasadniona a po drugie utrzymana w pokojowej konwencji...
Ostatnio zmieniony przez pablo8019 Wto 29 Wrz, 2009, w całości zmieniany 1 raz  

R. Lee
Sierżant

Bormac napisał/a:
Kolejne pytanie z cyklu merytorycznych.

a. Pociągi pancerne mają 40PR. Za ruch o jedno pole płacą 1PR?
b. Walka bezpośrednia PP. Czy traktujemy go analogicznie jak artylerię - jeżeli stoi samotnie, to wróg może go rozjechać płacąc 1PR?

Edit.

R. Lee napisał/a:

U mnie 43 pułk jest zarówno jedno żetonowy, jak i w podziale na bataliony. Tylko bataliony uciekły na drugi koniec arkusza żetonów. :P

a faktycznie :) sorki nie zauważyłem

Korab
Podporucznik

A ja chciałbym pochwalić TiS 29 :)
Bardzo mi się podoba artykuł o Marengo i jestem zdecydowanie za opisem samej bitwy(przez to sam opis może być dokładniejszy).
Żetony do LOW boskie (w porównaniu do starego LOW o niebo lepsze)!
Artykuł pt."Od Redakcji" na 6 z plusem

Jedyne co mi się nie podoba... dlaczego przedwojenna Gdynia jest wielkości przedwojennej Łodzi z map Bzury i Piotrkowa?????

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

No tak wyszło z tą Gdynią, niby była mała, ale jeden hekst to znów za mało.

Odpowiedz do tematu