Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
"Armia Rosji w rozsypce" - artykuł z najlepszej ga
Autor Wiadomość
stanley
Porucznik

Wysłany: Śro 04 Maj, 2011   

Popieram taką organizację naszych wojsk zwłaszcza tyczących się liczby zamówionych przez wojsko langust i Krabów. Bo "starszy" będzie miał zagwarantowaną pracę przez parę latek. :wink:

J E Y T
Podporucznik

Wysłany: Czw 05 Maj, 2011   

No wiesz, nie przez przypadek mówię o zakupach dużej ilości systemów artyleryjskich...
Jest to bowiem jeden z niewielu przykładów na to że w Polsce można...
I że można kupić dobry sprzęt, a przy tym wesprzeć rodzimy przemysł...

stanley
Porucznik

I właśnie oto chodzi, a przy okazji może ktoś jeszcze je kupi.

Fanatyk
Podpułkownik

Zazwyczaj nkt nie kupi czegoś, czego my sami byśmy nie używali, to proste.... A więc wyposażenie armii w nowe, naszej produkcji spełnia kilka rzeczy:
1. dozbrojenie,
2. modernizacja armii
3. mozliwości ekportowe
4. zatrudnienie, przychody itd dla firm

Karol3414
Major

Fanatyk napisał/a:
Zazwyczaj nkt nie kupi czegoś, czego my sami byśmy nie używali, to proste.... A więc wyposażenie armii w nowe, naszej produkcji spełnia kilka rzeczy:
1. dozbrojenie,
2. modernizacja armii
3. mozliwości ekportowe
4. zatrudnienie, przychody itd dla firm

Ot właśnie, Hitler też wychodził z tego założenia jednak on jeszcze dołożył mechanizm zwiększający popyt na uzbrojenie poprzez ciągłe używanie :wink:

J E Y T
Podporucznik

Dobre spostrzeżenie...
Hitlerowskie zbrojenia podźwignęły Niemcy z kryzysu...

A z resztą myślicie że Niemcy kupują SPz Pume bo mają potrzebę wymiany Marder' rów?

Fanatyk
Podpułkownik

Cytat:
Ot właśnie, Hitler też wychodził z tego założenia jednak on jeszcze dołożył mechanizm zwiększający popyt na uzbrojenie poprzez ciągłe używanie Wink

Hitler, Stalin, prezydenci USA. Może to niegłupi pomysł po prostu, niezależnie czy zbrodniarze go wykorzystywali czy nie :lol: (zbrodniarze to pierwsi dwaj z czego ten pierwszy to mały miki w czasach Józefa Stalina)

J E Y T
Podporucznik

Kiedyś już słyszałem taką teorie, że II Wojna Światowa musiała wybuchnąć ponieważ Hitler nie mógł zatrzymać rozpędzonej przez niego "lokomotywy" - przemysłu.
Tzn. Hitler chcąc podźwignąć kraj z kryzysu poszedł w inwestycje min. w zbrojenia...
Niemniej co zrobić gdy się już rozbuduje i uzbroi armię?
Trzeba iść na wojnę...

W sumie cały wywód, o ile go dobrze pamiętam miał szerszy sens...
Popatrzcie na Amerykanów - co wojna to zarobek.

Karol3414
Major

J E Y T napisał/a:
Kiedyś już słyszałem taką teorie, że II Wojna Światowa musiała wybuchnąć ponieważ Hitler nie mógł zatrzymać rozpędzonej przez niego "lokomotywy" - przemysłu.
Tzn. Hitler chcąc podźwignąć kraj z kryzysu poszedł w inwestycje min. w zbrojenia...
Niemniej co zrobić gdy się już rozbuduje i uzbroi armię?
Trzeba iść na wojnę...

W sumie cały wywód, o ile go dobrze pamiętam miał szerszy sens...
Popatrzcie na Amerykanów - co wojna to zarobek.

Wystarczy pograć w Civ. Nie ma bata, wojna jest nieunikniona, jeśli chcesz rozwijać państwo. Ta wojna to przeważnie o surowce, sam już nawet nie pamiętam ile razy podbijałem jakieś państwo tylko dlatego że miało ropę (skąd my to znamy) a ja nie, a handel był albo nieopłacalny albo niemożliwy.
Fanatyk napisał/a:
Cytat:
Ot właśnie, Hitler też wychodził z tego założenia jednak on jeszcze dołożył mechanizm zwiększający popyt na uzbrojenie poprzez ciągłe używanie Wink

Hitler, Stalin, prezydenci USA. Może to niegłupi pomysł po prostu, niezależnie czy zbrodniarze go wykorzystywali czy nie :lol: (zbrodniarze to pierwsi dwaj z czego ten pierwszy to mały miki w czasach Józefa Stalina)
O tym który z nich jest mniejsze miki to już na forum dawno temu była dyskusja. Ja myślę, że ten pierwszy nie miał tyle czasu żeby się wykazać, no i musiał trochę bardziej liczyć się z "liczebnością" swojego kraju. Stalin, że tak powiem, mógł zaszaleć.

czarek0402
Sierżant

Tak,tylko świat nie kształtuje się wedle zasad gry,tylko gra powstała w oparciu o zasady panujące na świecie...

Jan Kochanowski (1530 - 1584)

Fanatyk
Podpułkownik

Cytat:
O tym który z nich jest mniejsze miki to już na forum dawno temu była dyskusja. Ja myślę, że ten pierwszy nie miał tyle czasu żeby się wykazać, no i musiał trochę bardziej liczyć się z "liczebnością" swojego kraju. Stalin, że tak powiem, mógł zaszaleć.

Doprawdy nie wiem jaka może być dyskusja. Nie było jeszcze Hitlera u władzy, kiedy krew sie lała przez Józka. Zresztą Suworow wszystko napisał. To Stalin rozdał karty. A jego decyzje do dzisiaj sa żywotne. Skąd się biorą konfilkty narodowościowe na terenie byłych krajów sowieckiego bloku?

Karol3414
Major

Wysłany: Pią 06 Maj, 2011   

Fanatyk napisał/a:
Cytat:

Doprawdy nie wiem jaka może być dyskusja. Nie było jeszcze Hitlera u władzy, kiedy krew sie lała przez Józka. Zresztą Suworow wszystko napisał. To Stalin rozdał karty. A jego decyzje do dzisiaj sa żywotne. Skąd się biorą konfilkty narodowościowe na terenie byłych krajów sowieckiego bloku?

Oczywiście nie mogę się z Tobą niezgodzić. Przynajmniej w tym temacie. Myślę tylko, że gdyby dać Adolfkowi tyle czasu co Józiowi to też miałby się czym "pochwalić".
Czytałem Suworowa, nie jest to pozbawione sensu. Choć ma równie wielu krytyków jak zwolenników.

Fanatyk
Podpułkownik

Wysłany: Pią 06 Maj, 2011   

Posiadanie krytyków to nic złego i nie deprecjonuje z "zasady". To, co napisał Suworow i dane (także stenogramy), które zamieścił w pełni uzasadniają jego tezę o Dniu M.

TKS
Plutonowy

Wysłany: Nie 08 Maj, 2011   

Tak, to rzecz normalna każda teza ma swoich zwolenników jak i przeciwników nawet tak oczywiste stwierdzenie jak "Piękną mamy dziś pogodę"

Co do dnia M - to też jest oczywiste - celem sowietów był "eksport" rewolucji do europy zachodniej... Z takim zamiarem szła armia czerwona w 1920 i z takim by poszła w dwadzieścia jeden lat później...

Tak bardzo samo logiczna jest dzisiejsza wschodnia granica Polski...

Ale wróćmy do tematu...

JEYT - jak sobie wyobrażasz zakup 100 krabów, podczas gdy dzisiejsze plany zakładają 48 haubic... (Moje 72 jest jednak bardziej realne)

Jeśli nie wz. 77 DANA to co? Caesar? Archer? - chyba żartujesz....

TKS
Plutonowy

Wysłany: Pią 08 Lut, 2013   

http://wiadomosci.gazeta....Skazany_na.html

GRU wiecznie żywe

http://wiadomosci.gazeta....__Rosyjscy.html

TKS
Plutonowy

Wysłany: Czw 14 Lut, 2013   

https://www.google.pl/sea...lient=firefox-a

Trochę bajek w tym artykule...

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

nie koniecznie, w nr 37 proroczo napisałem o tym tekst podając szczegółowe dane

TKS
Plutonowy

Zależy co masz na myśli...
Bo ja pisząc o bajkach miałem na myśli - 960 tys. żołnierzy w armii FR (tylu nie ma ), oraz teksty typu produkcja kałacha w niezmienionej formie przez 60 lat, czy UAZów (w 1955 produkowano dość udane GAZ 69 - nie UAZy :) )

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

o demografi, ja napisałem

TKS
Plutonowy

Dlatego też pójdą w kierunku armii zawodowej.
$ z handlu surowcami pójdą na relatywnie wysokie pensje. To zagwarantuje odpowiednia "jakość" ochotników. (Nie to co u nas)
Już dziś w FR wszelkiej maści szkoły wojskowe są oblegane i traktowane jako elitarne

500 tyś na całe FR to może nie jest wiele, ale z drugiej strony - FR z wszystkim na raz walczyć nie będzie musiała.

Odpowiedz do tematu