Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Interpretacja przepisów
Autor Wiadomość
PzKpfw II
Major

Wysłany: Śro 24 Mar, 2004   Interpretacja przepisów

Postanowiłem rozpocząć nowy temat i mam nadzieję,że Generał Moderator nie postawi mnie za to przed plutonem egzekucyjnym :) .Moje pytanie nie dotyczy żadnej nowości w systemie,dlatego rozpoczynam nowy wątek,przychylając się tym samym do prośby Barglada.Chciałbym zapytać,czy w przypadku samodzielnego ostrzału artyleryjskiego,przy ustalaniu modyfikatora bierze się pod uwagę teren na jakim znajduje się ostrzeliwana jednostka?Zgodnie z logiką bowiem,zabudowania na przykład,w jakiś sposób chronią przed ostrzałem.W przepisach nigdzie nie ma o tym mowy.
Ostatnio zmieniony przez PzKpfw II Śro 14 Kwi, 2004, w całości zmieniany 2 razy  

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Śro 24 Mar, 2004   

Oczywiście, ze się bierze pod uwagę, łatwiej się ukryć w lasku choćby 5 na 5 m :) niż w polu pełnym kapusty (no może kapusta powinna dawać jakieś modyfikacje).
Rzut kostką jest modyfikowany tak jak z tabeli wpływ terenu na walkę wynika, zmniejszając start ostrzeliwanego

Barglad
Plutonowy

Wysłany: Czw 25 Mar, 2004   OZ dla Mławy

Dzięki za założenie tematu.
Teraz mam kolejne pytanie - niedawno nabyłem Mławę 1939 i nie wiem gdzie należy umieścić OZ?

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Czw 25 Mar, 2004   

Modlin, Ostrów Mazowiecka,

Cichy
Szeregowy

Panowie Mławe mam od dluższego czasu a i Obrona wybrzeża się znalazła w moich rękach, moje pytanie brzmi gdzie i jak można znaleźć zreformowaną artylerię do powyższych gier :?:

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

TiS nr 8

Panzer
Chorąży

Wysłany: Czw 25 Mar, 2004   Pytanko

Pytanie za 100 punktów do WZ:czy planuje się wydanie w najbliższych latach gry w systemie W-39 obejmującej zasięgiem planszy tereny Kotliny Sandomierskiej? (m.in. walki 24 i 11 DP) Powalczyloby się na swoim podworku,oj powalczyło. :lol:
P.S.Gloria Victis
będziemy o nich pamiętać zawsze,
gdy słońce wstaje i gdy zachodzi"
O Żołnierzach II Wojny Światowej

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Jak najbardziek
Kolejnośc jest następująca
1. Bzura by połączyć północ z Piotrkowem
2. Śląsk
3 dodatek do TiSu "San"
4 Kock
5 Tomaszów
6 Lwów
Oj pograłbym wcos takiego pograł
Mam nadzieję, ze na przyszłorocznym Armegedonie zagramy w całą Polskę do Linii Wisły - się będzi edziało będzie

preclo
Kapitan

Wysłany: Pią 26 Mar, 2004   

Fajnie fajnie że się wrzesień rozrasta, tylko że zagrać to w całości to będzie sztuka. Trzeba będzie salę gimnastyczną wynająć chyba :)

Takie pytanie uzupełniające do WZ:
Te wymienione gry to jest plan na najbliższy rok, czy na trochę dalszą przyszłość?

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Nie przesadzajmy - na rok to mało prawdopodobne. Najprawdopodobniej dwa trzy lata, Z tym że mapy będą wcześniej wykoanane

Panzer
Chorąży

To będzie dopiero WYPAS :P
Aha,jakie tereny bedzie obejmował ten dodatek do TIS-u (mówię o wspomnianym przez WZ "Sanie") :?:
P.S.Chwala 11 Karpackiej DP
będziemy o nich pamiętać zawsze,
gdy słońce wstaje i gdy zachodzi"
O Żołnierzach II Wojny Światowej

PzKpfw II
Major

Wysłany: Pią 26 Mar, 2004   Sowieci

Czy jest brana pod uwagę opcja(oczywiście zapewne w przyszłości),że w W-39 powstanie cała mapa Polski?Moznaby było wtedy rozegrać również kampanię po drugiej stronie granicy.Że nie wspomnę,jak ciekawe byłoby dowodzenie stroną polską i walka na dwa fronty.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Oj chcielibyśmy, ale front wschodzni to jedynie 14 map... i z tej racji chyba sie ograniczymy do wybranych pozycji :)
ale tak do Bugu to zrobimy na pewno

PzKpfw II
Major

Wysłany: Sob 27 Mar, 2004   Armageddon

Jako że pierwszy raz wybieram się na Armagedon,chciałbym się zapytać kto miałby czas i ochotę rozegrać na turnieju partyjkę w dowolny scenariusz w W-39 z dwoma "średniozaawonsowanymi" graczami?Kontakt w Guardii-Wołyński Szwadron Kawalerii.Preferowałbym raczej coś z frontu północnego,ponieważ Piotrkowa jeszcze nie mam.
Ostatnio zmieniony przez PzKpfw II Pią 02 Kwi, 2004, w całości zmieniany 1 raz  

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Nie 28 Mar, 2004   

proponuje przyłaczyć sie do dużej bitwy w roli dowódcy dywizji lub korpusu i tam próbowanie sił. Taka gra daje dużo radości a adrenalina mocno się wydziela -a w razie porażki każdy może powiedzieć że to sąsiad cos pokombinował

PzKpfw II
Major

Wysłany: Wto 30 Mar, 2004   

Na takie rozwiązanie z chęcią bym się zgodził,jednak obawaim się,że przy tak wytrawnych graczach mógłbym dowodzić co najwyżej batalionem lub kompanią,najlepiej z Westerplatte bo ruszać się nie trzeba :) . Pozdrawiam.Zobaczymy co wyjdzie na konwencie.
Ostatnio zmieniony przez PzKpfw II Śro 14 Kwi, 2004, w całości zmieniany 1 raz  

sqh
Plutonowy

PzKpfw II napisał/a:
najlepiej z Westerplatte bo ruszać się nie trzeba

Nie trzeba, ale można.

A wtedy na przykład Niemcy nagle dowiadują się, że mają wysadzone mosty na Wiśle, Nogacie albo w Elblągu.

PzKpfw II
Major

Oczywiście,że można.Jednak w przypadku gier,w których uczestniczyłem nigdy nie zdarzyła się okazja na opuszczenie terenu Westerplatte przez kompanię.Gracz "Niemiec" po prostu blokował oddział nie podejmując jednocześnie żadnych działań ofensywnych.Poza tym nie mozna chyba zauważyć braku oddziału na Westerplatte :shock: . Chyba na którymś Armagedonie zdarzyła się opisana przez sqh sytuacja,pamietam to z relacji w "TiS".
Ostatnio zmieniony przez PzKpfw II Śro 14 Kwi, 2004, w całości zmieniany 2 razy  

Barglad
Plutonowy

Wysłany: Śro 31 Mar, 2004   Rozstawienie żetonów lotniczych

Zgodnie z [3.1] żetony lotnicze rozstawiane są w fazie zaopatrzenia i pogody, tymczasem w przepisach ogólnych do procedury ataku lotniczego [10.2] napisane jest że żetony należy rozstawić na początku fazy ruchu na tych polach, które gracz zamierza zaatakować. Który przepis jest nadrzędny i jak interpretować tą sprzeczność?
Problem rozstawienia żetonów dotyczy gracza nie posiadającego inicjatywy, gdyż w jego przypadku po rozstawienu zgodnie z [3.1] pola potencjalnego ataku będą już puste. Ja przyjąłem interpretację, że gracz nie posiadający inicjatywy ujawnia położenie swoich żetonów dopiero na początku swojej fazy ruchu (pod warunkiem że nie doszło do walk powietrznych) i dodatkowo zasięg oddziaływania lotnictwa zwiększyłem do 2 pól.
Jak sobie z tym radzą inni gracze?

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Śro 31 Mar, 2004   

Lotnictwo obu stron rozstawiana jest w fazie zaopatrzenia i pogody i jeśli bombarduje szamodzielnie to wykonuje to od razu (zarównbo polskie jak i niemieckie). Jeżeli przeznaczono samoloty do wsparcia ataku lub obrony to działają one dopiero w fazach walki .

Odpowiedz do tematu