Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Hipotetyczne starcie Polska vs ZSRR w '39 czyli Plan W
Autor Wiadomość
Korab
Podporucznik

Wysłany: Śro 19 Lis, 2008   

NIe wiem czy mniejszym zlem nie bylby sojusz wojskowy z niemcami i wspolna walka z Rosja??RZesza utopilaby troche pieniedzy w starachowicach,dostalibysmy pare nowych technologii(me-109 etc.).Nawet pokonani przez armie czerwona,USA,anglie mysle ze zyskalibysmy na tym.USA przyznalyby nam kredyty na odbudowe,nie byloby powstania warszawskiego etc.

Krzysztof
Porucznik

skasowane
Ostatnio zmieniony przez Krzysztof Czw 06 Paź, 2011, w całości zmieniany 1 raz  

Krzysztof
Porucznik

Zresztą można pogdybac dalej. Powiedzmy żźe Polska i Niemcy zawarły sojusz do którego dołączyły Węgry, Slowacja, Rumunia, Finlandia oraz kraje bałtyckie. Powiedzmy że mija rok 1939 , 1940 ZSRR i ten sojusz się zbroi przeciwko sobie. I w 1941 lub 1942 ZSRR uderza pierwszy wykonujac Operacje "Burza" i zaczyna II wojne światowa. Sowiecki atak się załamuje wojska sojuszu atakuja ZSRR. Na dalekim Wschodzie atakuja sprzymierzeni z sojuszem Japończycy. Wojska sojuszu podchodzą pod Moskwe. I bęc w ty momencie Francja, USA i Wielka Brytania atakują
Ale to tylko moje gdybanie

Fanatyk
Podpułkownik

Jasne ze sznurkow pod dostatkiem tak samo jak i miesa armatniego :0

Co do sojuszu z Niemcami to moim zdaniem tak wlasnie widzial to Pilsudski tylko Beck go zle zrozumial (tzw rowna odleglosc od Moskwy i Berlina - wymysl cudaczny Becka - choc oczywiscie dyplomata byl genialnym)

Razem z Niemcami i Japonia hajda na Ruskich a w razie czego odwrocenie sojuszu (vide Wlochy) i juz jestesmy w orbicie panstw zachodnich.

Krzysztof
Porucznik

skasowane

Korab
Podporucznik

Wysłany: Czw 20 Lis, 2008   

USA nie zareagowaloby od poczatku...mieli swoje problemy.A francja??co pokazala kampania francuska??ze niemcow az nadto na francuzow.A co by bylo gdyby jeszcze Polacy sie dolaczyli...

Korab
Podporucznik

bardzo chetnie bym zagral (gdyby byly mapy) w plan W.Armia czerwona kontra maksymalnie zmobilizowana armia polska..Moze jak wyjdzie wrzesien '39 na jednej mapie(o czym marze nie od dzis) to wtedy bedzie mozna rozegrac to hipotetyczne starcie...

Krzysztof
Porucznik

skasowane

Korab
Podporucznik

Krzysztof napisał/a:
Z mojego doswiadczenia wiem że gry najlepiej robi się w wakacje bo wtedy jest masa czasu i można siedziec non stop przy kompie i nie trzeba chodzic do pracy i wogole nikt ci wtedy nie zawraca glowy roznymi pierdulami ktore pozeraja cenny czas

hmmm ja wakacje bede mial od 18 grudnia :D mam troszke inny system :)
w wakacje to byla praca.3pelne miesiace nieustannej roboty z przerwami na Kosowe Pole :wink:

Korab
Podporucznik

Wysłany: Sob 22 Lis, 2008   

przerwa operacyjna :lol:

GOKERSONOW
Chorąży

Wysłany: Sob 22 Lis, 2008   

Krzysztof co to jest to toaw :)

Krzysztof
Porucznik

Wysłany: Nie 23 Lis, 2008   

TOAW czyli The Operational Art of WAR Vol I . stara ale jara gra turowa gra strategiczna. Niby nic ale ma edytor scenariuszów można zrobic mape. Jest w edytorze lista sprzętu wojskowego z czasów II wojny światoewj. Bajer jest w tym że można storzyc dowolny scenariusz z lat 1939-1950 i te scenariusze działają.
Gra jest firmy Talonsoft a teraz Matrix Games

Pan P.
Kapitan

Jest juz nowa wersja, chyba Toaw 3. Spore zmiany.

(\ /)
(O.o)
(> <)

This is Bunny.

Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

Krzysztof
Porucznik

Ja wiem że jest TOAW 3....
Ale nie ma go w spredaży w Polsce.
Jak przeczytalem na Forum CSTO jak bardzo skomplikowane jest sprowadzenie gry zza granicy to nie moglem uwierzyc
Zebyscie widzieli twarze panów w empiku gdy zapytałem o TOAWA. Toatalne zdziwienie i niedowierzanie że cos takiego istnieje. Patrzyli na mnie jakbym mial nierowno pod kopułą.

brathac
St. sierżant

Wysłany: Pon 24 Lis, 2008   

yyy.... ja tak trochę... noo... użyłem eMule'a :oops:

Ale gra świetna.

Krzysztof
Porucznik

skasowane

GOKERSONOW
Chorąży

A stare toaw ile kosztuje a może jest juz jako abandonware ;)

Krzysztof
Porucznik

skasowane

GOKERSONOW
Chorąży

A centure on warfare jest tez zbandonware ?

A jak nie to powiedz skąd dista tą wersje abandonware toaw I

Krzysztof
Porucznik

Masz trzy mozliwosci

A) szukac po forach i aukcjach w internecie

B) wejsc na strone produicenta gry MATRIX GAMES i kupic TOAW 3 lub TOAW COW przez neta skomplikowane to jest

C) sciagnąc przez EMULA ale to odradzam

Jeszcze jedna uwaga granie w TOAW vol I ma sens jak się ma Tez BATTLEPACKA I bo wtedy gra się za pomocą plytki BATTlE PACKa za poocą programu OPART 300. INaczeR gra za wolno dziąła i nie można grac w większe scenariusze typu BARBAROSSA

Kolego Gokersonow chyba doszło do nieporozumienia jak napisales o abandonware to ja zrozumialem że chodzi w tym terminie o gry których po prostu nie ma w sprzedaży w sklepach. Czy moglbys blizej mi wytlumaczyc termni abandonware

Odpowiedz do tematu