Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
12
Autor Wiadomość
Beowulf
St. szeregowy

Wysłany: Wto 14 Gru, 2004   

Viking napisał/a:
w scenariuszach włoskie dywizje piechoty maja bodajze po 7 batalionów a na arkuszach tylko po 4 :? , o co z tym chodzi?i gdzie te włoskie okrety wojenne bo z tabelek wynika ze tam sa a nie ma :( ,wie ktos cos na ten temat?
Dostaniesz jak kupisz następnego TiS-a, tak jak z KG Irene (ale ja miałem stare Arnhem tylko instrukcję zgubiłem :oops: )

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Ejejejjj powoli to słodkie źródło jest na GOZO nie na Cominoo - zostałem podpuszczony. Comino t o skał lita i tam nie ma nic, jej opanowanie nic nie dawało, gdyż mozna było jedynie upiec się po 24 godzinach, Powtarzam słodka woda jest na Gozo, Przepraszam za pomyłłkę
I co do żetonów
Postaram się oczywiście, by były kompletnr już w następnej grze, ale proszę byście nie mieli potem pretensji , że jakas tam dywizja czy jednostka powtarza się kilkukrotnie "marnując" miejsce, dla innych wspanialszych i ciekawszych

Gość

Bergman napisał/a:
Scenariusze kiedy atakują wojska Osi w 41 a kontratak aliantów w 43. Prawdziwe przygotowania do operacji Herkules były w roku 42.

No to lipa, nie będzie USS Wasp.

Ale za to będą fantastyczne brytyjskie loptniskowce, nie jakieś tam ameryckie blaszanki.

paul997
Kadet

Wysłany: Wto 14 Gru, 2004   Zasady do Malty

W piśmie pewnie nie znajdę zasad do Malty ? Jak nie, to sobie nie zagram, mam dwie gry (Arnhem, Kasserine), ale w żadnej z nich nie ma marynarki :( . Naprawdę by się przydały instrukcje na www.

paul997
Kadet

Wysłany: Wto 14 Gru, 2004   Ostrołęka x2

WZ napisał/a:
najwcześniej ukaże się OSTROŁĘKA 1831 mam nadzieję, że już w maju czercu 2005 r. o ile RK dopracuje szczegóły, Mamy już mapę, żetony i kończymy zasady.

A jeżeli komuś samej gry będzie za mało, to zapraszam 26 maja (+- najbliższy weekend) na obejrzenie bitwy w wersji live :) . Inscenizacja jest urządzana na naszych ulicach już od 3 lat, więc myślę, że i w następnym roku władze miasta nie zawiodą.
Jakby ktos się nie orientował - Ostrołęka leży 120 km na północny-wschód od Warszawy :) .

Gość

Wysłany: Śro 15 Gru, 2004   Re: Zasady do Malty

paul997 napisał/a:
W piśmie pewnie nie znajdę zasad do Malty ? Jak nie, to sobie nie zagram, mam dwie gry (Arnhem, Kasserine), ale w żadnej z nich nie ma marynarki :( . Naprawdę by się przydały instrukcje na www.>
Niestety po Renie w okolicach Arnhem mogły pływać wyłącznie barki i szwabskie patrolowce. :wink:

paul997
Kadet

Wysłany: Śro 15 Gru, 2004   Re: Ostrołęka x2

RK napisał/a:
Serdecznie witam mieszkańca Ostrołęki :) . Szczególnie serdecznie, że robię grę o bitwie pod Ostrołęką z 1831 r. Wszelkie szersze informacje dot. inscenizacji miło widziane.
Możesz założyć nowy temat, a chętni do wyprawy do Ostrołęki z pewnością prędzej się znajdą 8) .
Pozdrawiam

Może na początek wkleję kilka linków, żeby rozbudzić apetyty :) . Spróbuję również dowiedzieć się, czy i w 2005 roku planowana jest inscenizacja. Jak będę miał jakieś bliższe informacje, to na pewno się nimi podzielę. A muzeum z kilkoma pamiątkami po bitwie - plan sytuacyjny, jakiś mundur, drobiazgi (dawno nie byłem, nie pamiętam) - można odwiedzać przez cały rok. Muzeum miejskie mieści się przy placu Bema (tak, tego samego, co brał udział w bitwie).
I obiecane linki:
http://to.com.pl/apps/pbc...40525005&Ref=AR - krótka informacja po bitwie
http://to.com.pl/apps/pbc...40511007&Ref=AR - zapowiedź inscenizacji w 2004
http://www.ostroleka.info...index.php?cat=3 - zdjęcia z inscenizacji

PzKpfw II
Major

Wysłany: Czw 30 Gru, 2004   Uwaga!

Czy mi się wydaje czy w ostatnim TiSie jest zwalony numer rachunku do wpłat na wydawnictwa.Brakuje jednej cyfry...

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Czw 30 Gru, 2004   

jest zwalony i to poważnie, nie dość że jest 25 cyfrowy to jeszcze nikt się do niego nie przyznaje:)
prosze więc wypełniać na blankietach z 10 lub 11

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Czw 30 Gru, 2004   

No ja chyba oślepłem ale nic z tych linków oprócz jednego zdjęcia nie wynika, Halllooo, poszukujemy zdjęć z tej rekonstrukcji

Grohmann
Porucznik

Wysłany: Pią 31 Gru, 2004   

Mam pytanie odnośnie żetonów do El-Alamein Aliantów: z 7 DPanc.: sap., 44, 2 RGH/1, 1RB/22 .
Mianowicie na cóż one są, sap., 44 i 1RB są identyczne jak te z gry. Czy jest jakiś głębszy sens czy po prostu taki mały prezencik?

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Pią 31 Gru, 2004   

To grupa pancerna wspierająca Hamerykanów podczas desantu na Maltę, ojojjjj że też kolega nie dojrzał :) :):)

Razer
Chorąży

Wysłany: Sob 15 Sty, 2005   

Ja mam pytanie do scenariuszy Folgore Avanti i Słoneczna Wyspa:
jak się liczy punkty zwycięstwa :?: .

Zresztą to szerszy problem, bo już się nie raz tak zdarzało, że nie było wiadomo jak te punkty liczyć,
np. Krwawy Sylwester tis4.
Co wtedy? Przyjmować założenia z podobnych scenariuszy?

Jeszcze druga sprawa , jest taka tendencja w scenariuszach do przyznawania punktów zwycięstwa tylko jednej stronie. (Np TiS 1 - Ardeny, Tis11-Droga Paryska). Nie oceniam tego, ale żaden mój przeciwnik nie chciał grać "za darmo" czyli nie dostając PZ za swoje działania. Tłumaczenie, że scenariusz można zagrać drugi raz zamieniając się stronami nie trafiał. Nie można tej tendencji zaniechać :?: :?: :?:

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Sob 15 Sty, 2005   

Z punktami jest pewien problem
Jeśli wyznaczamy tzw. zadanie "szybkościowe" to najlepiej zrobić to dla jednej strony. Jeżeli są to pkt terenowe to obowiązują dla dwóch stron
W "drodze Paryskiej"
W pierwszej wersji można przyjac metodę odejmowania od maksymalnej ilości PZ, z tym tylko, że czasem te maxima są trudne do osiągnięcia a w takim przypadku odliczanie od nich może być mylące
Ale postaram się tworzyć scenariusze "dwustronne" punktowo

Danek
Szeregowy

Wysłany: Śro 16 Lut, 2005   

A kiedy się kupuje ten magazyn to od razu dostaje się mapy. A jeżeli są mapy, to są także jednostki (żetony), tak?

A jest jeszcze dodatkowa instrukcja z wyjaśnieniem zasad systemu? :wink:

Silvershoot
Porucznik

Mapy i jednostki są ale zasady należy oddzielnie kupić ( zamówić ).

Danek
Szeregowy

A w którym z systemów są gry z 12nr?

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Bitwy II wojny
MALTA 1941-43

dbj
Kapitan *

Wysłany: Pią 22 Kwi, 2005   

Grohmann napisał/a:
Mam pytanie odnośnie żetonów do El-Alamein Aliantów: z 7 DPanc.: sap., 44, 2 RGH/1, 1RB/22 .
Mianowicie na cóż one są, sap., 44 i 1RB są identyczne jak te z gry. Czy jest jakiś głębszy sens czy po prostu taki mały prezencik?

WZ napisał/a:
To grupa pancerna wspierająca Hamerykanów podczas desantu na Maltę, ojojjjj że też kolega nie dojrzał

Tylko nie ma do nich tabeli, natomiast jest co prawda tabela GB z 7DPanc, ale jej skład jest z 8BPanc z Arnhem.
Jakie wiec użyć tabele GB/7DPanc, czy te z El-Alamein? i czy ma ona sztab?

slowik
Major

Wysłany: Wto 17 Maj, 2005   

Mam zamiar zabrac sie za rozegranie czegos na Malcie. Chyba na pierwszy ogien pojdzie "Sloneczna wyspa". Wydaje mi sie ze jest to najszybszy scenariusz, bo tylko 4 dni i niewiele jednostek.
Ukazalo sie kilka pytan:

Juz w opisie nie rozumiem tego:
"Procedura podejscia jest pomijana (nalezy wykonac rzut za straty podczas dolotu - dla dywizji) gdyz nie ma zadnych jednostek morskich lub lotniczych, mogacych przeciwdzialac ladowaniu aliantow."

Czy znaczy to ze rzucam dla 82 i 101 ale dla GB 7 DPanc. nie?

1.
*) Rozumiem ze zrzut 82 i 101 dowolnie ale gdzie laduje/rozstawiany jest GB 7 DPanc. ?
*) PZ jak zawsze niebieskie punkty?
*) Jednostki amunicji a raczej ich ograniczenie nie istnieje tak?
*) zaopatrzenie : Alianci - Okrety Transportowe. Problem w tym ze takich nie ma ;) chodzi o MWA ?

Niemcy:
2.
*) 4x BN oznacza ze mam uzyc zetony i PS z TiS 13 czy zetony wziac z TiS 13 i uzyc PS (sa rozne) z TiS 12?
*) 6 x Flak to znaczy 6 x 88mm jakiekolwiek czy sa specjalne zetony?
Istnieja jakies pancerzownice?

Amerykanie:
3.
*) co oznacza 2x Gr. Des. ? jasne ze grupa Desantowa ale jakie to zetony/tabele PS ?
*) wszystko niby jeden korpus tak?
Pancerzownice na uzyciu?

P.S do moderatora, jak trzeba to zrobcie topic w "Bitwy 2WS" i tam to wstawcie...

Odpowiedz do tematu