Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z planszą....
Autor Wiadomość
trootylo
Kadet

Wysłany: Pią 07 Lis, 2008   Problem z planszą....

Tak jak w temacie, chodzi o to że na zgięciach map tworzą mi się przedarcia powierzchniowej warstwy papieru co powoduje powstawanie białych "dróg" wynikające z rozkładania i składania. Chciałem się dowiedzieć czy też macie takowe problemy, może radzicie sobie jakoś z nimi?? Zdaje mi się że na dłuższą metę doprowadzić może to do całkowitego przedarcia i powstania dziury... :evil: :evil:

Fanti
Plutonowy

Wysłany: Pią 07 Lis, 2008   

Znam ten ból. Powstają dziury, a po dłuższym użytkowaniu papier się przedziera. Ja podklejam od spodu kawałkiem papieru miejsca przedarcia. Można by spróbować podkleić od spodu cienkim kawałkiem materiału. Tylko klej musi być po wyschnięciu giętki. Miałem kiedyś klej introligatorski, po wyschnięciu był giętki i przeźroczysty.

Jest jeszcze inna metoda. Naklejasz mapę na grubą tekturę i trzymasz nieposkładaną. Przedała by się tylka taka szafka jak mają w geodezji na mapy.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Pią 07 Lis, 2008   

najlepszym sposobem na uniknięcie tego efektu jest rolowanie map do tuby i przechowywanie ich w tej formie, lub po prostu ściągnięcie ich po zrolowaniu gumką. Unikamy w ten sposób wielokrotnego zginania.

trootylo
Kadet

Wysłany: Sob 08 Lis, 2008   

WZ napisał/a:
najlepszym sposobem na uniknięcie tego efektu jest rolowanie map do tuby i przechowywanie ich w tej formie, lub po prostu ściągnięcie ich po zrolowaniu gumką. Unikamy w ten sposób wielokrotnego zginania.

A po wyjęciu jej z tuby nie będzie się ona odkształcała, tak jak bristol??

pablo8019
Podporucznik

Mapy nie są z bristolu...

Fanti
Plutonowy

trootylo napisał:
Cytat:
A po wyjęciu jej z tuby nie będzie się ona odkształcała, tak jak bristol??

Trochę będzie zniekształcona, dlatego proponuję zwijać je do tuby o jak największej średnicy.
Człowiek to dziwne stworzenie. Przez pięć lat technikum, pięć lat studiów i dziesięć lat pracy w biurze projektowym. Cały czas składam, zwijam, drukuję, plotuję najróżniejsze projekty, ale do tej pory nie wpadłem na to żeby mapę w gry wsadzić do tuby.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

:) :):)

trootylo
Kadet

Fanti--> Gratuluję doświadczenia:)

WZ/Fanti--> dzięki za rady...

pablo8019
Podporucznik

WZ napisał/a:
:):):)

WZ napisał/a:
:):):)

Czy to nie jest zwykłe i nie zawierające żadnej treści nabijanie sobie postów? :wink:

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

zdecydowanie, już się powstrzymuję:):):P)

Korab
Podporucznik

Wysłany: Pon 08 Gru, 2008   

muszę spróbować.Mnie na razie nie powstały białe ścieżki ale...mapy są delikantnie mówiąc pogięte...
Mnie w zasadzie bardziej odpowiadały mapy w jednym kawałku jak np BZURA,Piotrków czy np Kircholm nie było problemów ze składaniem ,sklejaniem etc.

Co dają mapy w dwóch kawałkach??

Sirias
Porucznik

to że są tańsze? Albo to że się drukuje 2 plansze WYMIAROWE (dla danej drukarni) a nie jednej niewymiarowej.

Korab
Podporucznik

Bartek napisał/a:
Dużo. Łatwiej poskładać dwie mapy aniżeli jedną dużą.

ja mam większe problemy żeby skleić w jedną...

Sirias napisał/a:
to że są tańsze? Albo to że się drukuje 2 plansze WYMIAROWE (dla danej drukarni) a nie jednej niewymiarowej.

dla mnie istotnym argumentem jest tylko to że taniej drukuje się 2 mapy...

WASHINGTON
Sierżant

Wysłany: Wto 09 Gru, 2008   

Korab, ja miałem ten sam problem z tymi 2 kawałkami map, aż do momentu kilkanaście dni temu - o czym napisałem w watku o Bagrationie - kiedy kupiłem arkusz pleksi gr. 2mm o wym. 100 x 70cm. Jak położysz taki arkusz na nałożonych na siebie 2 kawałkach (dobrze spasowanych, ale cały czas możesz poprawiac pod pleksą, do uzyskania idealnego położenia tych 2 kawałków) - to nic Ci się już nie przesunie.
Spróbuj, a będziesz zadowolony, plansza dodatkowo nie jest "pofałdowana" na zgięciach i żetony leżą na planszy bez tych denerwujących przesunięć, obsunięć itd.
I jako że miałem już pytanie na priv jak taką pleksę znaleźć, od razu mówię że nie w sklepach ale w firmach zajmujących się obróbką, cieciem tworzyw sztucznych. Najlepiej wpisać w google "pleksi", "plexi", "ciecie plexi" + nazwę swojego miasta i będziesz mógł wyszukać odpowiednią firmę. Ja załatwiłem ten temat w 10min a mój koszt takiego arkusza to 38 zł.

Korab
Podporucznik

rozumiem że po rozgrywce wyciągasz dwie mapy i normalnie chowasz do pudełka...Jeżeli tak to naprawde jest to świetny pomysł!
Dzięki WASHINGTON :!:

WASHINGTON
Sierżant

Tak właśnie jest. Ten sposób pomaga w osiagnięciu idealnie równiej płaskiej planszy. To szalenie ułatwia grę.
A do tego nie trzeba kleić 2 połówek mapy, bo pod arkuszem pleksi idealnie da się je dopasować do siebie a potem jak mówisz - wyjąć i grzecznie schować do pudełka.

Korab
Podporucznik

szkoda juz tych plansz które posklejałem :(
nie bedę przecież rozdzierał.A jakie wymiary zamówiłeś??

WASHINGTON
Sierżant

Tylko 1 wymiarówkę 100 x 70cm. Pokrywa wszystkie gry TiS z lekkim jeszcze naddatkiem. A jak plansza będzie mniejsza to żaden problem, a chyba rzadko kiedy zdarza się, żeby plansze były większe niż 100 x 70cm. A jeśli nawet to i tak 80-90% byłyby "pod przykryciem".

Korab
Podporucznik

WASHINGTON napisał/a:
Tylko 1 wymiarówkę 100 x 70cm. Pokrywa wszystkie gry TiS z lekkim jeszcze naddatkiem. A jak plansza będzie mniejsza to żaden problem, a chyba rzadko kiedy zdarza się, żeby plansze były większe niż 100 x 70cm. A jeśli nawet to i tak 80-90% byłyby "pod przykryciem".

dzieki wielkie.To naprawde świetny pomysł :)

Korab
Podporucznik

Wysłany: Pią 12 Gru, 2008   

znalazłem równie świetnie nadający się do tego rekwizyt!
Podkład do drukowania dla artystów plastyków!
Jest przezroczysty,wymiary 100x70, i kosztuje 6,50zl :D

Odpowiedz do tematu