Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zadanie 5 Sezon 4
Autor Wiadomość
Kragdob
Major

Wysłany: Śro 01 Paź, 2008   Zadanie 5 Sezon 4

Zadanie 5 już gotowe, ale jeszcze muszę doklepać skryp generujący tabele sił - mam nadzieję, że jutro skończę i będzie można rozwiązywać.

Kragdob
Major

Wysłany: Czw 02 Paź, 2008   

Zadanie już na stronie, czekam na pytania.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Czw 02 Paź, 2008   

http://zadania-b35.strona.pl/
Tak na wszelki wypadek

m_kowal
Porucznik

Wysłany: Pon 06 Paź, 2008   

Krotka uwaga do zadania (odnosi si tez w mniejsze mierze do zadania 4): rownowaga sil jest wg mnei zachwiana. Odzialy ktore nas beda kontratakowac (lub robily to w zadaniu 4) sa na tyle silne ze sa niewielkie szanse (wydaje mi sie ze 0, ale moze ktos swoim rozwiazaniem mnie przekona ze jest inaczej) zdobycia 100% punktow. Nie mowie ze jest to zle czy blad ale chcialbym wiedziec czy bylo to zamierzone?

Kragdob
Major

m_kowal napisał/a:
Krotka uwaga do zadania (odnosi si tez w mniejsze mierze do zadania 4): rownowaga sil jest wg mnei zachwiana. Odzialy ktore nas beda kontratakowac (lub robily to w zadaniu 4) sa na tyle silne ze sa niewielkie szanse (wydaje mi sie ze 0, ale moze ktos swoim rozwiazaniem mnie przekona ze jest inaczej) zdobycia 100% punktow. Nie mowie ze jest to zle czy blad ale chcialbym wiedziec czy bylo to zamierzone?

Zadanie prezentuje sytuację z jaką musisz się zmierzyć - zadanie 5 jest trudne, ile punktów można było zdobyć będzie można wywnioskować po zakończeniu zadania, z punktacji dla poszczególnych graczy i mojego opisu.

Jedna dywizja taka straszna? 8)

Kragdob
Major

Uwaga,

Parametry jednostek pisałem z pamięci i niestety w tabelce jednostek pojawiły się dwa błędy:

- p-panc. z 30 DP (823) ma 11PR, a nie 10 PR
- 30 Rozp. z 30 DP ma pancerz 3(4)

Za błędy bardzo przepraszam. :oops:

Obowiązujące parametry są na żetonach, gdyby były jakieś niezgodności to żeton ma właściwe parametry - w takiej sytuacji szybko piszcie o błędzie.

Kragdob
Major

Wysłany: Śro 15 Paź, 2008   

Pojawiły się wątpliwości co do kolarzy:
- wszelkie pytania nt. ruchliwości rozwiązuje tabela wojsk
- 'Fiz.' jest nazwą własną oddziału i nie oznacza, żadnych specjalnych właśności.

adalbert
St. szeregowy

Wysłany: Pon 20 Paź, 2008   

jednostki na 2508 nie sa w terenie czystym (tabela jednostek)tylko w mieście Bordo, tak? przy koazji ile kosztuje wejście do miasta wzdłuz drogi?

Kragdob
Major

Wysłany: Wto 21 Paź, 2008   

adalbert napisał/a:
jednostki na 2508 nie sa w terenie czystym (tabela jednostek)tylko w mieście Bordo, tak? przy koazji ile kosztuje wejście do miasta wzdłuz drogi?

TAk są w miasteczku.

Koszt ruchu tak jak po danym rodzaju drogi.

adalbert
St. szeregowy

Wysłany: Pon 27 Paź, 2008   

wysławszy wczoraj. doszło?

Kragdob
Major

Wysłany: Pon 27 Paź, 2008   

adalbert napisał/a:
wysławszy wczoraj. doszło?

Coś tam wczoraj doszło. Będę potwierdzał mailowo.

Grenadier
Kapral

Wysłany: Śro 29 Paź, 2008   

Rozwiazanie wysłane, ale zadanie straszne. Ciężko będzie utrzymać Paryż biorąc pod uwagę te dwie KG.
No nic pozostaje nam czekać na wyniki.

PS:
Mam jeszcze małe pytanie, jaka jest frekwencja w tym zadaniu?

Dołącz do WaW i zmierz się z graczami z całego świata

Kragdob
Major

Wysłany: Czw 30 Paź, 2008   

Grenadier napisał/a:
Mam jeszcze małe pytanie, jaka jest frekwencja w tym zadaniu?

Frekwencja to na razie kilka osób. Mi to nie przeszkadza, a nawet lepiej, bo mogę się pokusić o bardziej interaktywne rozwiązywanie.

Jeżeli będzie wzrost uczestników to na pewno będzie to przypominało system Areckiego - to co przyślecie ja rozwiążę, z nikłą szansą na apelację (chyba, że rozwiązanie będzie w połowie miesiąca).

m_kowal
Porucznik

Wysłany: Pią 31 Paź, 2008   

Wyslane. Duzo kombinowania - zobaczymy co z tego wyjdzie.

Kragdob
Major

Wysłany: Nie 23 Lis, 2008   

Uwaga,

Ponieważ żaden z rozwiązujących nie uwzględnił wpływu karty "uporczywa obrona" na zmniejszenie mojego wycofania, co skutkuje utrzymaniem przez atakowany oddział SK, zdecydowałem, że dam wam szansę poprawienia rozwiązania uwzględniając ten czynnik. Inaczej rozwiązania będą mocno losowe (o miejscu decydować będą rzuty na straty w poszczególnych walkach), a ja wolę, żebyście wykazali się pomysłami na rozwiązanie.

W związku z tym każdy ma możliwość nadesłania ponownie poprawionego rozwiązania do piątku (28.11.2008), godz. 18. Potem wyjeżdżam na wieś i poprawiam zadania z tym co mam.

Pozdrawiam,

Roman

adalbert
St. szeregowy

Wysłany: Nie 23 Lis, 2008   

ale JA wybrałem sobie tę kartę, więc jak może mieć wpływ na twoje wycofanie?

kisiel1815
Sierżant

Wysłany: Pon 24 Lis, 2008   

Dziwne ja też wybrałem tą kartę i chyba precyzyjnie określiłem kiedy jej używam. :lol: Romanie przejrzyj jeszcze raz rozwiązania.

Kragdob
Major

Wysłany: Pon 24 Lis, 2008   

W takim razie wy nie zmieniacie.

Kragdob
Major

Wysłany: Wto 30 Gru, 2008   

Nareszcie :)

Po dwukrotnym poślizgu, jeszcze w starym roku prezentuję wyniki zadania 5.

Zwyciężył - ponownie Michał Kowalczuk

Zdobycze wyglądają następująco:

1. Kowalczuk Michał, PZ: 6, EBW: 81%
2. Rubczewski Paweł, PZ: 5, EBW: 95%
3. Niechwiej Adam, PZ: 4, EBW: 68%
4. Makarewicz Wojtek, PZ: 2, EBW: 47%
5. Kulesza Adam, PZ: 0, EBW: 48%

Jak widać wyniki nie są najlepsze, ale wynika to poniekąd ze skali trudności w zadaniu i konstrukcji PZ do zdobycia (1 duży cel). Także już za samą odwagę zmierzenia się z problemem należą się duże brawa.

Zwycięzcy i uczestnikom gratuluję.

Kragdob
Major

Wysłany: Śro 31 Gru, 2008   

Michał:
Przeoczenie w ataku na p-panc 1 DPL, w wyniku czego atak z 3:1 zrobił się 2:1 i został odparty. To spowodowało, że nie było jak przedrzeć się do sztabu 15 DP SS. I to wszystko właściwie - reszta rozwiązania ok.

Adam K:
Niedoliczanie wyników walk, naprawdę nie widać tych małych rzek? Kiedyś skończy ci się szczęście i nie wyprzesz na 1:1 :) . Nie używasz grup bojowych, a to pozwoliłoby ci albo wykonać silniejszy atak, albo wykorzystać siły na zdobycie dodatkowych PZ. Nie uwzględniłeś podzielenia czołgów w miasteczku. Umykają ci szczegóły, które albo mogą zaprzepaścić rozwiązanie (tak jak u Michala) lub jeżeli pojawią się w dużej ilości sprawią, że twoja zdobycz będzie minimalna.

Uwaga do następnych zadań: licz, licz i jeszcze raz licz, dopóki nie nabierzesz wprawy rozpisuj sobie walkę na kartce zapisując własne modyfikatory i te u przeciwnika - po kilku takich policzeniach nabierzesz wprawy i będziesz to robił w pamięci - i nie będziesz "wpadał" na walce na 1:2 :)

Druga uwaga, sprawdzaj numery pól, które podajesz, ja jestem bardziej wyrozumiały niż Arecki, ale moja wyrozumiałość też ma swoje granice.

Wojtek:
Widać braki w doświadczeniu, ale należy się duży plus za czytelne i co najważniejsze dokładne wyliczenia walk.

Paweł i Adam N
U was podobnie jak u Michała potknięcia przy 'oswobadzaniu' 16 BPanc. zadecydowały o braku ataku na sztab 15 SS. Widać to w punktach, gdzie różnice były minimalne.

Ostatnie 2 zadania były o tyle trudne, że ruszyły po długiej przerwie, no i wyszła moja złośliwość :twisted: W tym zadaniu dodatkową trudnością był nierówny rozkład PZ, albo się utrzymało Paryż i wtedy zdobycz punktowa była duża, albo się go straciło i lądowało na dole tabeli. To też nauka dla mnie, żeby takich zero-jedynkowych zadań nie robić za często - choć w tym akurat był to cel zamierzony. A wypadki zdarzają się każdemu, jak pokazuje przyklad Michała.

Odpowiedz do tematu