Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Płowce 1331
Autor Wiadomość
PaskudnyOrk
Szeregowy

Wysłany: Śro 19 Lis, 2008   

Najlepiej założyć podtemat w dziale średniowiecza, gdzie takowe skany i ilustracje można by zamieszczać. Byłoby to cenne źródło wzorów na nowe ikony, a zarazem możliwość poszerzania własnych zainteresowań wszystkich forumowiczów w dziedzinie uzbrojenia w wiekach średnich!

Wtedy sam 'zrobiłbym' te paskudne ikony! Tyle, że nie 'ja' będę je sponsorował, oczekując natomiast, że wydawnictwo 'mnie' będzie finansować...

GOKERSONOW
Chorąży

To weź ork i załóż takowy temat , swoją droga mapki własnego autorstwa też mozna by było tam zamieszczać ;)

Korab
Podporucznik

PaskudnyOrk napisał/a:

Wtedy sam 'zrobiłbym' te paskudne ikony! Tyle, że nie 'ja' będę je sponsorował, oczekując natomiast, że wydawnictwo 'mnie' będzie finansować...

a gdzie sie podzial w tych czasach altruizm??jeszcze nawet olowka nie przylozyles do papieru a juz chcesz zaplaty :D dobre :lol:

Korab
Podporucznik

Bergman napisał/a:
Panowie, jeżeli przyzwyczailiście nas do wyskoiego poziomu ikonek w B35, tudzież powaliliście wykonanieniem żetonów do systemu z okresu napoleońskiego, to nie dziwcie się, że chcemy by było tak i w systemie średniowiecznym.

Swoją drogą zestaw ikon dośredniowiecza, które wyszły wcale nie jest taki mały. Dysponujecie zarówno przykładami z przełomu XIII i XIV wieku, XIV wieku, jak i XV. Problem tylko z właściwym przyporządkowaniem.

Może nieco zbyt emocjonalnie do tego podchodzę, chciałbym jednak, by w grach TiS, do Średniowiecza podchodzono z taką samą dokładnością, jak do innych epok.

rozumiem Cie w 100%

PaskudnyOrk
Szeregowy

Wysłany: Czw 20 Lis, 2008   

Padła kusząca propozycja 'sponsorowania', więc my na taki układ bardzo chętnie! Tyle, że wydawnictwo milczy, nie biorąc widocznie poważnie naszej oferty. Ich strata, okazja przemknęła koło nosa...

Zanim przyłoży się ołówek do papieru, trzeba wziąć pod rozwagę rzecz pewną istotną bardzo...

Stać nas również na altruizm, ale taki naprawdę szeroki - nie na zasadzie, że za darmochę smarujemy ikony, a obdarowana nimi osoba inkasuje od reszty gotówkę za możliwość gry z udziałem tychże ikon. To byłoby naiwniactwo, a nie wiara w naprawianie świata! Altruizm SZEROKO pojmowany przynosi korzyść całemu gronu planszowych graczy. Jeżeli Korabie zrobimy razem 'Cedynię' i umieścimy ją na stronie, tak aby każdy forumowicz mógł bezpłatnie pobrać grę, wydrukować i zagrać - to jest prawdziwy altruizm, z którego ludzkość miałoby pożytek! Orkowie są za takim rozwiązaniem! A Ty po której stronie się opowiesz? :D

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Jeśli chodzi o mnie bardzo chętnie przyjmę wszelkie formy sponsorowania naszych prac.

Korab
Podporucznik

PaskudnyOrk napisał/a:
Jeżeli Korabie zrobimy razem 'Cedynię' i umieścimy ją na stronie, tak aby każdy forumowicz mógł bezpłatnie pobrać grę, wydrukować i zagrać - to jest prawdziwy altruizm, z którego ludzkość miałoby pożytek! Orkowie są za takim rozwiązaniem! A Ty po której stronie się opowiesz? :D

coz...ja nie ganialem po archiwach po to zeby zarobic...robilem(a wiem ze nasza redakcja rowniez)to za darmo.Nie oczekiwalem zadnego wynagrodzenia!W imie zamilowania i ciekawosci.

WZ napisał/a:
Jeśli chodzi o mnie bardzo chętnie przyjmę wszelkie formy sponsorowania naszych prac.

hmm...tylko kto ma tyle pieniedzy?? :lol: :lol: i pomyslow :)

PaskudnyOrk
Szeregowy

Wysłany: Pią 21 Lis, 2008   

[czy obsługa techniczna forum nie widziała tu przypadkiem wiadomości od PaskudnychOrków - nie chcę być pochopny z wnioskiem, że ktoś tu WYCINA ODPOWIEDZI...]

Korab
Podporucznik

ja bym rowniez chetnie przeczytal Twoja odpowiedz orku :)

Korab
Podporucznik

pytanie do WZ!!Co z mapa do Plowiec???????

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Sob 22 Lis, 2008   

owszem, zawsze tak czynimy jak znajdujemy posty nie na temat. Prosimy o trzymanie się w temacie, twoja chęc zarobkowania Orku może byc przezentowana w kantynie lub na innych forach.

Korab
Podporucznik

a ja nadal naciskam na odpowiedz w sprawie mapy :) w temacie TiSu 27 postanowiles drogi WZ zmienic mape...trzymam za slowo!! :D

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Juz dawno ją zmieniłem

Korab
Podporucznik

moglbym zobaczyc ??

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

zapraszam, puszczyka 8 m 31

Korab
Podporucznik

sky europe przestalo latac z wiednia do warszawy a bilety promocyjne trzeba zamawiac miesiac wczesniej na EC Polonia :D

Korab
Podporucznik

Wysłany: Sob 29 Lis, 2008   

http://www.youtube.com/wa...feature=related
taki filmik zobaczylem na youtube :) na pewno pobudzi wyobraznie.W nim nawet Łokietek walczy :D

JarekA
Szeregowy

Wysłany: Czw 26 Lut, 2009   

Zagraliśmy wczoraj w Płowce, niestety nie udało się dokończyć pierwszego scenariusza, w sumie zagraliśmy tylko kilka etapów.
Dlatego proszę o pomóc w teoretycznym rozstrzygnięciu tej naszej bitwy.
Krzyżacy ufni w swojej siły zagrali w swej teutońskiej bucie tak, że na długo przed przybyciem ich posiłków na planszy zostały 2 oddziały jazdy i 3 oddziały piechoty (rozproszone) i jeden dowódca. Ten dowódca był już praktycznie osaczony i jego zejście było pewne w ciągu następnego etapu.
I teraz pytania:
1. Scenariusz zakłada automatyczne zwycięstwo po wyeliminowaniu wszystkich Krzyżackich dowódców. Chodzi o wszystkich na planszy w danym momencie, czy liczą się też ci, którzy mogą wejść za 3-4 etapy z posiłkami?
2. Czy gra toczy się dalej w tym scenariuszu po całkowitym wyeliminowaniu Krzyżackich oddziałów rozstawianych na początku gry? Czy Polacy muszą czekać na przybycie na plac boju reszty wojsk Zakonu?
3. Posiłki Krzyżaków wchodzą na plansze przez 3 wyznaczone pola krawędzi planszy. Co mają zrobić, gdy Polacy zajmą te pola „wejściowe”? Co mogą zrobić jeśli Polacy zablokują wszystkie pola krawędzi planszy którą wchodzą posiłki Krzyżaków?
To ostatnie pytanie to wiem , że nieeleganckie i nierycerskie przegięcie, ale okazało się, że teoretycznie możliwe.
Muszę powiedzieć, że ta bitwa to była rzeź i to w szybkim tempie, było by szybsze gdybyśmy nie musieli tak często przepisy. Gra super, gratulacje dla twórców!

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

1. wszystkich
2. muszą czeakać
3. wchodzą z najbliższych wolnych pół

Korab
Podporucznik

JarekA napisał/a:
Gra super, gratulacje dla twórców!

jak miło słyszeć takie komentarze :) te scenariusze w grze to swietne pomysły WZ :D ale ja juz mam pomysł na kolejne scenariusze :D

Odpowiedz do tematu