Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
9
Autor Wiadomość
czycha
Sierżant

Wysłany: Pią 26 Mar, 2004   Poprawki i błędy

Cz istnieje sznsa iz na stronie TiS pojawi się opcja pozwalająca ściągnąć teksty poprawek np jako strony do wydrukowania?

czycha
Sierżant

Wysłany: Sob 27 Mar, 2004   Zawartość TiS

Witam ponownie :) Kolejna propozycja :) Czy jest jeszcze możliwość tak jak to było w "Magi i Mieczu" (to już chyba pamiętają tylko najstarsi gracze) umieszczenia zadań ? Myślę że taki dział byłby dosyć ciekawy np z jakimś rankingiem umieszczanym na łamach gazety i na stronie (nie mam na myśli konkurencji dla www.b35.republika.pl - myślę że duża część czytelnków może nie mieć dostępu do net-u). Osoba która osiągnęłaby najlepsze wyniki może miałaby w ramach "trofeum" darmowy wstęp na Armagedon lub jakaś gra? Co Ty na to Wojtku?

MIH
Porucznik

Wysłany: Nie 28 Mar, 2004   

Witam!!

Mam taką propozycje. Może by tak wziąćś sie z odnowienie Szczurów Pustyni i Kasserine? Chodzi mi głownie o nowe żetony (walka ogniowa). Było by całkiem przyjemnie rozegrać praktycznie całą kampanie afrykańską (Szcz.P, El-Alamein, Kasserine) :lol: ...

Jeszcze jedno. W Dragonie swojego czasu wydawane plansze do gier były 2-stronne. uważam, że to był bardzo dobry pomyśł do którego mógłby powrócic TiS. Na odwrocie plansz można by wudrukować serie mam do jakiejś duuużej bitwy (np. Ofensywa w Ardenach, płd. skrzydło bitwy kurskiej, czy choćby z innego systemu Bitwa Narodów pod Lipskiem) :idea: . Coś jak seria do W39.

Pozdr.

preclo
Kapitan

Całkiem słusznie. Też myślałem o reedycji żetonów do Kasserine i pierwszej edycji Bitew. Do Szczurów też by się przydały. Całych gier nie trzeba moim zdaniem wydawać od nowa, a żetony można dodać w ramach dodatku do TiS'a, albo jako oddzielny pakiet do zakupu. Co prawda tabele WO po pewnym czasie się pamięta, ale czasem trzeba zerknąć, więc na żetonie jest bliżej. Zresztą nowe żetony są miłe dla oka.
Jeśli chodzi o dwustronną mapę jest to również dobry pomysł, ale dodatkowa mapa wiąże się z czasem spędzonym na stworzeniu dodatkowej gry/scenariusza co dodatkowo obciążyłoby redakcję, a jak mówił WZ jest wyjątkowo szczupła.
A ja ze swojej strony zapytam, czy żetony nie mogłyby być znowu drukowane na grubszej tekturce, a mapy na grubszym papierze, żeby były bardziej żywotne? Wiadomo, że wiązałoby się to pewnie z wiekszymi kosztami, jeśli tak to jakimi?

Panzer
Chorąży

Wysłany: Nie 28 Mar, 2004   Prenumerata

Może by tak jakaś zniżka w prenumeracie? :D
P.S.Pozdrawiam
będziemy o nich pamiętać zawsze,
gdy słońce wstaje i gdy zachodzi"
O Żołnierzach II Wojny Światowej

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

ależ jest zniżka w prenumeracji
1 Jak ktoś wpłaci za 3 nr to płaci 45 zł

MIH
Porucznik

Wysłany: Pon 29 Mar, 2004   

Tak z tymi sklejanymi żetonami czasami sa problemy. Gdy sklejaem te z ostatniego nr TiS to przesiąky klejem i zmieniy odcień :? . Bede musia sobie kupic je jeszcze raz..

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

obiecuję poprawę i grubsze żetony

MIH
Porucznik

Czy wszystkie TiS'y będą dostępne w Empiku, czy tylko wyjątkowo nr 9???
Kupowanie za pośrednictwem poczty podnosi niejako cene o 7-8 zł. :cry: co przy cenie numeru 19 jest dosć sporym "podatkiem"...

Piechur
St. sierżant

Wysłany: Wto 30 Mar, 2004   

Witam wszystkich. Ja po cichu marzę sobie, żeby dostać do rączek reedycję żetonów do pierwszego wydania Bitew II WŚ. Chociaż promyk nadziei już błsnął. 2 DPanc. USA. Wręcz się wzruszyłem. Od razu przypomniało mi się jak 2 i 3 masą 12 batalionów pancernych miażdżyła wszystko i wszystkich na drogach swoich walk :D .

MIH
Porucznik

Reedyja żetonów moim zdaniem powiina polegac głównie na poprawnym wydrukowaniu typu jednostki (Pz.V, Sherman-Firefly, StuG 40, StuG IV itp.). Przeież i tak wszystkie parametry są w Tabeli WO wraz z rysunkami pojazdów, a bardiej ograni gracze znają je na pamięc. Na żetonach wystarzyły by same ZO, PR i WzP. Myśle, że to drastyznie ograniczyło by liczbe żetonów do poprawy...
To samo dotyzy Szzurów P. i Kasserine. Wystarzy wydac poprawione PzRegimenty i p-pance, żeby nie wojowac Pz.Kpfw. IV H/J w 1941 na pustyni, zamiast Pz.kpfw II i III, czy Hetzer'em zamiast Marder II w 43r. w Tunezji.
Nadruki można by wprowadzsc na oddziałach które ze względu na specyficzne uzbrojenie mają odbiegające od "oryginału" parametry WO...

W TiSie 9 nie ma w tabelah sił uwzględnionyh trzecich baonów z PGR w dywizjach SS, oraz w 9 SS nie ma rozdzielenia na 1/9 Flak i 2/9 Flak..

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

III-ich nie ma bo grają w skłądzie KG WILTZ w okolicach Eindhoven
siły p-lot obydwu to: 2 1

SebeQ
Kapral

Wysłany: Śro 31 Mar, 2004   

Dlaczego operacja Market-Gardem została wydana ponownie ? Rozumiem że reedycja żetonów. Ale po co mapa ? Czy poprzednia jest zła. Z tego co widze to graficznie nie jest to skok jakościowy. Jednym moze się podobać innym nie, nie o to idzie. Dlaczego nie wykorzystać wkładki, w postaci mapy, na rozszerzenie juz istniejących map ? Czy nie lepiej dodać mape do Normandii czy Ardenów, zamiast powielac już istniejace ?

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Śro 31 Mar, 2004   

problem w tym, że obecna mapa ma bogatsża "treść" i większy obszarobejmuje, uznaliśmy wyjątkow, że taka zmiana powinna jednak miec miejsce. padł tu głos, że na odwrotkach możnaby drukować rozwinięcia do innych gier i tak postaramy się zrobić już od nr 10, ale powiem szczerze, że nie mogę dojść do ładu z propozycjami co tam zamieścić. a może coś na płn. od Ardenów - to by "doszło" do Arnhem, i możnaby stworzyc cały front północny w Europie zach. w roku 1944-45

SebeQ
Kapral

Wysłany: Czw 01 Kwi, 2004   

W obu mapach jest wyraźna różnica w skali odwzorowania tereny. Skąd to się wzieło ?

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

z braku doświadczenie przy robieniu pierwszej gry, i położeniu większego nacisku na grywalnośc planszy niż na rzeczywisty jej kształt, po za tym w tamtych czasach mogłem oprzeć swoje skromne informacje o jedną dwie ksiażki wydane wPolsce, obecnie świat troszkę sie zbliżył i o mapy jakoś łatwiej

SebeQ
Kapral

Poprzednia plansza bardziej mi sie podoba.

pivi
St. szeregowy

to żeby głosy zrównoważyć mi się bardziej podoba nowa plansza - jest po przede wszystkim ładniejsza... :)

Piechur
St. sierżant

Ja też wolę starą mapę. Ale gram nowymi żetonami.

dbj
Kapitan *

Wysłany: Pią 02 Kwi, 2004   Rozsyłanie TiS pocztą

Wiem, że poczta działa tak jak działa, to znaczy nie zwraca uwagi na przesyłki, głównie pozaginane rogi, na tym cierpią żetony (dwa razy mi sie tak zdarzyło) ale raz dostałem przesyłkę rozdartą, jakoś posklejoną przez pocztę, a z niej wysypywały się żetony, te dodatkowe sztancowane z nr 8. Nie wiem jak można temu zaradzić? Aktualnie dla mnie jedynym sposobem nabycia czasopisma i gier jest droga wysyłkowa. Może propozycja jakiejś dodatkowej ochrony wysyłanych przedmiotów albo specjalnej przesyłki, osobiście moge zapłacić więcej byleby towar nie był naruszony ani uszkodzony.

Odpowiedz do tematu