Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
9
Autor Wiadomość
Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Śro 24 Mar, 2004   9

witam
Proponuje wszelki wątpliwości z Taktyki lokowac w tej części forum

pivi
St. szeregowy

Wysłany: Śro 24 Mar, 2004   

A propos TIS to jak zwykle super ale jedna uwaga, która tyczy się zresztą wszystkich TISow. Strasznie dużo jest błędów w scenariuszach i żetonach (irytuje to zwłascza jeśli błedy są w poprawkach żetonów)! Wiem że nie jest łatwo opanować taką iość różnych czynników ale może dałoby się coś z tym zrobić. Ze swojej strony deklaruję, że mogę zająć się korektą scenariuszy i żetonów do B35 (i oczywiście charytatywnie :) ). W razie czego moj mail jest tu podany.

PzKpfw II
Major

Wysłany: Śro 24 Mar, 2004   W sprawie korekty

Ja natomiast,jako "wrześniowiec" z chęcią zajmę się korektą scenariuszy i żetonów do systemu W-39,oczywiście ewentualnie na tych samych zasadach co mój przedmówca Pivi.A że z polskiego byłem ambitny mogę również pomóc w sprawdzaniu poprawności ortograficznej i stylistycznej zamieszczanych w "TiS" artykułów.Też nieodpłatnie.Pozdrawiam Redakcję.
Ostatnio zmieniony przez PzKpfw II Śro 24 Mar, 2004, w całości zmieniany 3 razy  

preclo
Kapitan

Panowie. A może tak zaczniecie wydawać gry i jakieś czasopismo? (oczywiście charytatywnie) ;) ;);)

A poważnie to dosyć często zdarzają się jakieś literówki. Pół biedy jeśli jest to w artykule. Gorzej jak w scenariuszach :(
A jeśli chodzi o żetony to tutaj błędy najbardziej 'bolą'. Jakiś batalion korekcyjny może się przydać. Jakby co to i ja się mogę zgłosić do jakiejś kompanii ;)

Ja mam jeszcze zastrzeżenia co do grubości tekturki ;) I w TiS'ie 9 i w El-Alamain.
Może innym to nie przeszkadza, ja się jednak przyzwyczaiłem do 'pancernych' żetonów. Czy w przyszłości również na takiej tekturce będą drukowane żetony?

PzKpfw II
Major

Wysłany: Śro 24 Mar, 2004   Się narobiło

Rozumiem,że zdaniem Preclo właśnie tak powinno się traktować ludzi,którzy chcą bezinteresownie pomóc w tym,żeby pismo stało się bardziej profesjonalne...Przecież tu chodzi tylko o sprawdzenie czy wszystko się zgadza.Zdaję sobie sprawę,że część błędów wynika zapewne z faktu,iż Redakcja ma bardzo dużo pracy :wink: .Stąd pomysł odciążenia redaktorów.
Ostatnio zmieniony przez PzKpfw II Śro 24 Mar, 2004, w całości zmieniany 4 razy  

pivi
St. szeregowy

ojojoj - zeby nie wyszlo na to ze chcemy zrugac czasopismo. to wszystko sa slowa "konstruktywnej krytyki" ;) aby pisemko stawalo sie jeszcze lepsze niz jest w rzeczywistosci :)

preclo
Kapitan

Nie no spokojnie. Zażartować nie można? :)
Jak najbardziej pochwalam Waszą inicjatywę i wiem że wyszła w dobrej wierze.
pzdr

czycha
Sierżant

Wysłany: Czw 25 Mar, 2004   TiS?

Ja mam pytanko co do częstotliwości ukazywania sie gazety: Czy istnieje możliwość żeby TiS przerodziło się w miesięcznik?

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Czw 25 Mar, 2004   

Oj,to już nie byłoby możliwe, Np. takie Vae Victis ma w Paryżu piętro w kamienicy i 45 osób zatrudnionych. My zaś pracujemy w zespole 1+2 i na pewno nam na razie nie grozi wzrost częstotliwości. Mam nadzieję, że obecna "kwartalnikowość" się utrzyma

Czerwona Świnia
Chorąży

I niechaj będzie chwała kwartalnikowość - byle ten, wyeliminnować już kiedyś wspomniany batalion chochlików...

Pozdr.

Panzer
Chorąży

HMmmmm...A moze by tak od czasu do czasu (np. co rok) jakiś dodatek ekstra-plakat z epoki czy coś podobnego?Nie mam tu na myśli przekształcania pisma w nowe "Gazety Wojenne".
P.S.Czołgiem
będziemy o nich pamiętać zawsze,
gdy słońce wstaje i gdy zachodzi"
O Żołnierzach II Wojny Światowej

preclo
Kapitan

Moim zdaniem forma kwartalnika jest najodpowiedniejsza.
Natomiast to co proponuje Panzer jest całkiem ciekawe, aczkolwiek zamiast plakatu ja bym wolał dodatkową mapę i troszke żetonów (najlepiej na grubszej tekturce 8) )
No ale plakacik z jakimś fajnym motywem też będzie spoko.

preclo
Kapitan

A tak odnośnie Vae Victis. Ma ktoś może przetłumaczony ten artykuł o TiS'ie? Chętni bym poczytał co napisali, a jakoś po 'żabiemu' nie rozumiem.

WojtekS
Szeregowy

Wysłany: Pią 26 Mar, 2004   

A teraz coś zupełnie z innej beczki. Czy z prowadzenia takiego pisma można się utrzymać, czy robicie to tylko z hobby?

pivi
St. szeregowy

co do vaecictis gdybym dostal skan artykulu czy cos, to moglbym sprobowac przetlumaczyc. orlem z polskiego nie bylem ale z "zabim" chyba sobie poradze

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

czasopismo zawszze było deficytowe i pradopodobnie zawsze będzie, chyba, że pojawią sie jakies reklamy w temacie - o to nie tak łatwo, na szczęscie sprzedaż jest dość stała i nie trzeba zbyt wiele dopłacać.
Ale świat przed nami do podbicie:)

PzKpfw II
Major

Wysłany: Pią 26 Mar, 2004   Propozycja

Mam propozycję rozwiązania deficytowości "TiS".Niech każdy kupuje po dwa egzemplarze danego numeru zamiast jednego.Zapasowy komplet map i żetonów zawsze się przyda.A w ramach reklamy niepotrzebny egzemplarz gazety,ten drugi,odstępować potencjalnemu zainteresowanemu tematyką.Może połknie bakcyla. :wink:
Ostatnio zmieniony przez PzKpfw II Sob 27 Mar, 2004, w całości zmieniany 1 raz  

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

popieram ten oddolny głos :) i zaznaczam, ze nie jest on sponsorowanym artykułem, wykonanym na zlecenie redakcji:)

PzKpfw II
Major

Jak to nie? :shock: To jest jednostronne zerwanie umowy!Przecież umawialiśmy się,że za ten post wchodzę za darmo na Armagedon! :wink:
Ostatnio zmieniony przez PzKpfw II Pią 02 Kwi, 2004, w całości zmieniany 1 raz  

czycha
Sierżant

Wysłany: Pią 26 Mar, 2004   Deficytowość?

Wojtek: jeśli gazeta ma zarabiać na siebie to może zacznij wydawać np miesięcznik typu "Sensacje XX wieku" nie poruszające samych gier ze sprzedażą w kioskach :D Palakty w TiS ? Fajny pomysł choć już chyba duża część czytelników wyrosła z takich rzeczy. Jeszcze małe pytanko: dlaczego tak mało w samej gazecie jest informacji o stronie i tym berdziej o forum??

Odpowiedz do tematu