Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Rok 2009
Autor Wiadomość
Volf
Szeregowy

Wysłany: Sob 28 Mar, 2009   

A jakby popracować nad dokładniejszymi przepisami i zrobić bitwy na morzu?Skala była by troche większa ale.....pozatym bitwy na pacyfiku też mogły by być ciekawe...

Korab
Podporucznik

Volf napisał/a:
A jakby popracować nad dokładniejszymi przepisami i zrobić bitwy na morzu?Skala była by troche większa ale.....pozatym bitwy na pacyfiku też mogły by być ciekawe...

:D

i bedziemy grać w okręty ;) działo 400 mm na B2 :D

Hugstyggr
Podporucznik

:lol:

To może pograj lepiej w grę zaprojektowaną z myślą o walce na morzu/oceanie jak choćby Fire in the Sky, czy Orła Morskiego (ale to to nie wiem gdzie się kupuje i czy w ogóle się da). WB-95 jest raczej do innych celów. :wink:

Gość

Systemy morskie I i II WS sa juz dwa - jeden polski (Orzel) i drugi amerykanski (syetemy GWAS i SWAS Avalanche Press - ponoc bardzo malo w Polsce znane)

Orzel aktualnie nie do dostania (naklad wyczerpany); seria AP do dostania chociaz nie wszystko.

WZ/Bartek - nie bijcie za off-top - gier morskich jest tak malo ze czuje sie w obowiazku lobbowac gdzie sie da :)

Gość

Jest szansa na dodruk Orła, chętnych proszę na priw.

GWAS i SWAS są grami o innym stopniu szczegółowości jak Orzeł, niemniej od jakiegoś czasu mam ochotę zagrać.

Piotr Wodtke
Kapitan

Wysłany: Śro 01 Kwi, 2009   

Jak Wydawca znajduje sprawę wydania Kocka 1939 ?
Czy gra pojawi się jeszcze w tym roku ?

Korab
Podporucznik

ile Tis bedzie wydanych w tym roku jeszcze??

chyba ze 2 :) musze wiedziec czy sie mam sprezac czy nie ;)

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Kock - Postaram się by ukazal się w ty roku
Taktyka - najmniej 3 numery, ale walczymy by 4

Volf
Szeregowy

Wysłany: Pią 10 Kwi, 2009   

Czy w tym roku planujecie wydanie jakiejś bitwy średniowiecznej w pudełku lub chociaż w TiS....?
Można by było też ujednolicić wzory żetonów i zrobić takie ładne jak w Grunwaldzie....Bo świecino wygląda przy nich blado...

Marchi
St. szeregowy

Wysłany: Pią 17 Kwi, 2009   

A czy można wiedzieć jakie gry planujecie wydać w tegorocznych TiSach ?

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Sob 18 Kwi, 2009   

Temat gier w Taktykach staramy sie zawsze opisywać w części dotyczącej magazynu - każdorazowo w odpowiednim numerze. Nie chciałbym się dublować, bo wtedy powstaje podwójna dyskusja. Zapraszam do działu Taktyka (czasopismo)

Marchi
St. szeregowy

To prawda, aczkolwiek z tego co udało mi się zorientować to dyskutujecie tam o planach na najbliższy numer. Gdzieś na forum wpadło mi w oko, że planujecie wydać w 09' 4 TiSy pytam więc o jakieś szersze spektrum planów :)

Z drugiej strony rozumiem, że plany gier do TiSów są dość płynne bo w dyskusji o nr27 mowa była o zupełnie innych grach na początku niż te, któe ostatecznie trafiły do numeru.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

To prawda, w Taktykach gry mogą ulec znacznym przesunięciom, ale wcześniej czy póxniej się ukazują
W najblizszym numerze (28) przygotowujemy: Getysburg i Colmar 1945
W następnym (29) Marengo 1800 i rozszerzenei Kaniowa 1943

Marchi
St. szeregowy

Wiadomości o Gettysburgu i Marengo to rewelacja. Gdybyście postanowili wkroczyć na jakieś nie eksplorowane wcześniej terenu jak np: Starozytność, Wieki XV-XVIII to byłby cud. Marzę o jakiejś bitwie z ery wojny siedmioletniej ...

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Pracujemy nad bitwą Izrael/Arabowie z którejś wojen, ale nie wybraliśmy jeszcze konkretnego starcia (B-35) - może zdecydujemy sie na bitwę nad kanałem Sueskim (Yom-Kippur)

Piotr Wodtke
Kapitan

Zróbcie wzgórza Golan.

Korab
Podporucznik

a mnie się marzą starcia wrześniowe w skali plutonu :D

Rozbudził mój apetyt wydany dawno w Mirage Hobby (dragon hobby)jeszcze, bój pod Parzymiechami...

Myślę że znalazłoby się wielu fanów takiej skali...z wszystkimi jednostkami wsparcia jak np granatniki czy moździerze czy też pułkowy pluton dział piechoty :D

Nietoperz
St. sierżant

Wysłany: Czw 23 Kwi, 2009   

Ja się dołączam, coby nie było, fajne było :lol:

pablo8019
Podporucznik

Marchi napisał/a:
(...)Gdybyście postanowili wkroczyć na jakieś nie eksplorowane wcześniej terenu jak np: Starozytność, Wieki XV-XVIII to byłby cud. Marzę o jakiejś bitwie z ery wojny siedmioletniej ...

To już ocierałoby się o tworzenie nowego systemu, a z tym chyba gorsza sprawa... Chociaż ten temat zaczyna powoli przypominać koncert mniej lub bardziej realnych życzeń ("zróbcie to, zróbcie tamto...") to jednak dobrze że jest, gdyż na jego podstawie wydawca może (oby tylko chciał) rozpoznać aktualne zapotrzebowanie na rynku gier.
A skoro to koncert życzeń to dorzucę też coś od siebie - fajnie byłoby pomyśleć nad kontynuacją systemu pierwszowojennego, zapoczątkowanego przez Kraśnik...

Marchi
St. szeregowy

A więc pytanie do znawców. Czy charakterystyka walk XVIII wiecznych, zarówno w wojnie np. o sukcesję hiszpańską czy też siedmioletniej nastręcza trudności w stworzeniu grywalnego systemu?

Odpowiedz do tematu