Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Lepszy TiS
Autor Wiadomość
Komendant
Plutonowy

Wysłany: Nie 06 Kwi, 2008   Lepszy TiS

Mam takie pytanie do ogólnie wydawanych gier i pisma.

Znaczną cześć ostatnich postów, które czytałem ostatnio dotyczyły wskazywania sobie błędów itp. Jak wiemy w grach i piśmie są one i to raczej moim zdaniem w skali większej niż by wypadało.

Mam zatem pytanie: Czy przed wydaniem gry można by było zamieszczać w jakimś dziale na stronie TiS (tymczasowo do czasu wydania) spisy żetonów jednostek w grze, trochę większe zdjęcia map, zdjęcia żetonów, tabele?

Wtedy osoby, które często mają zastrzeżenia mogły wyłapać ich zdaniem rzeczy do poprawy. Np po dyskusji po wydaniu gry nie pisać "faktycznie to pomyłka" tylko do tego dojść przed wydaniem.

Osób na forum jest dużo i co kilka głów to nie jedna. Sam korzystam z niektórych pomysłów, niezawartych w instrukcji,a znalezionych tutaj. Także myślę, każdy byłby zadowolony mając możliwość wkładu w tworzenie gry.

Nie wiem jak przebiega proces wydawania gry czy pisma, na jakim etapie pojawia sie najwięcej "bugów", jak można usprawniać pracę i polepszać jakość. Tutaj raczej powinni się wypowiedzieć wydawcy.

Może ktoś ma jakieś inne pomysły?

Jeśli temat był poruszany wcześniej to przepraszam.

slowik
Major

Wysłany: Nie 06 Kwi, 2008   

IMHO pomysl bardzo przedni. Nie dosc ze w strukturach ale takze na mapach jak i na opisach oraz ikonach zetonow ograniczylo by sie bledy do minimum.

Gość

Przede wszystkim testować do bólu. Dać do przeczytania osobom postronnym instrukcję.

MIH
Porucznik

Zulusie podważasz kompetencje Bartka w testowaniu gier? :shock:

Gość

MIH napisał/a:
Zulusie podważasz kompetencje Bartka w testowaniu gier? :shock:

Niczyich kompetencji nie podważam. Osoba niezangażowana wychwyci więcej błędów niż człowiek, który jest zaangażowany.

preclo
Kapitan

O nic się nie martw, o nic się nie martw,
On (Bartek) sobie radę da ...

Sprawdzi instrukcję, sprawdzi żetony,
Raz może nawet dwa ...

To nic, że jakiś błąd się prześliźnie,
Przecież to się zdarza ...

A że to będzie dziesiąt nie jeden
No przecież się zdarza ...

;)
...::: [ www.bykom-stop.avx.pl ] :::...

Gość

Dużo fajniejsze jak rysienka o rysiowaniu.

Poprawiłbym lekko drugi wersj, bo nieco przydługi.

Poza tym ten paszkwil potraktowałbym jak przestrogę.

Aetius
Kapitan

preclo napisał/a:
O nic się nie martw, o nic się nie martw,
On (Bartek) sobie radę da ...

Sprawdzi instrukcję, sprawdzi żetony,
Raz może nawet dwa ...

To nic, że jakiś błąd się prześliźnie,
Przecież to się zdarza ...

A że to będzie dziesiąt nie jeden
No przecież się zdarza ...

;)

Nie rozumiem czemu się taki uszczypliwy zrobiłeś....

Aetius, Otis, Atieus, Ateius, Aietus, Iaietus, Bigos, Helikopter, Kotletius... co dalej? ;)

preclo
Kapitan

Aetius napisał/a:
Nie rozumiem czemu się taki uszczypliwy zrobiłeś....

Zawsze taki byłem. Dopiero teraz zauważyłeś?

No ale nie gadamy tutaj o mnie tylko o testowaniu gier i korekcie technicznej i merytorycznej magazynu TiS.
W który to temat pioseneczka się wpisuje niestety.

Dwadzieścia pompek. Wykonać!

B.
...::: [ www.bykom-stop.avx.pl ] :::...

Komendant
Plutonowy

Obserwując woje między Panami WZ a Kapralem mam propozycję. Może przy wydawaniu kolejnej gry o tematyce frontu wschodniego Pan Kapral przygotowałby do niej OdB, który następnie można by sprawdzić i wspólnie uzgodnić wersję ostateczną. Ciekawe czy obaj Panowie zaczęliby jakąś współpracę, a może się uzależnili od wzajemnego wytykania.

Jedno forum i drugie to taka mała www.polska, jedni jadą po drugich...

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Alez ja to zaproponowałempanu kapraliowo jakiś rok temu (równiz na tym forum), potem spotkalismy się przy pizzy i ponowiłem propozycję. Odpowiedź była negatywna.
Przeciez ja nikogo do niczego nie jestem w stanie zmusić.
Zaproponowałem reedycje Smoleńska w gazecie (bo uwaam go za ciekwą grę), znów odpowiedź była odmowna.
Mam tez nadzieję, że nie odmawia mi pan prawa do obrony mojego zdania :) . Bo ten kij i tak udrzy we mnie.
- jak się nie będe bronił to mam przerąbane :)
- jak się obronie to wtedy posądzi mnie pan o "polską wojnę"
Prosze zwrócić uwagę, od początku tego forum nie bylo na nimżadnych animozji i podjazdów, a jeśli były to tylko w ramch koleżeńskich przytyków.

Teraz nagle nastąpiła eskalacja takich zachowań, jak pan zauważył, bezsensownych i powodujących stratę czasu. Ale niestety ja jako wydawca (z pełna powściągliwością) muszę odpowiadać na pytania, choćby najniewygodniejsze. A ponieważ ludzie, którzy mi je zadają czynią to czasem w sposób "dziwny", muszą sie spodziewać, ze odpowiedzi będa adekwatne.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

preclo napisał/a:

W który to temat pioseneczka się wpisuje niestety.

A to jest piosenka, a to coś przegapiłem, bo tam się nic nie rymuje :) :)

Aetius
Kapitan

WZ napisał/a:

Zaproponowałem reedycje Smoleńska w gazecie (bo uwaam go za ciekwą grę), znów odpowiedź była odmowna.
Mam tez nadzieję, że nie odmawia mi pan prawa do obrony mojego zdania :) . Bo ten kij i tak udrzy we mnie.
- jak się nie będe bronił to mam przerąbane :)
- jak się obronie to wtedy posądzi mnie pan o "polską wojnę"
Prosze zwrócić uwagę, od początku tego forum nie bylo na nimżadnych animozji i podjazdów, a jeśli były to tylko w ramch koleżeńskich przytyków.

Teraz nagle nastąpiła eskalacja takich zachowań, jak pan zauważył, bezsensownych i powodujących stratę czasu. Ale niestety ja jako wydawca (z pełna powściągliwością) muszę odpowiadać na pytania, choćby najniewygodniejsze. A ponieważ ludzie, którzy mi je zadają czynią to czasem w sposób "dziwny", muszą sie spodziewać, ze odpowiedzi będa adekwatne.

jeśli smoleńsk ma być reedytowany to ja się podpisuję nogami i rękami :)

Wojtek

Eskalacja takich zachowań jest wg bezsensowna ale przydałaby się z Twojej strony jakaś deklaracja np:
"ok, robimy grę jakąśtam ale najpierw ją testujemy i przez ten czas proszę się mnie nie czepiać"
mogłoby to uspokoić sytuację a redakcja mogłaby siąść i zastanowić się bez osobistych urazów do nikogo, co zrobić żeby następna gra była jak najlepsza i po prostu zacząć to wcielać w życie. jest nas na puszczyka z 10 chłopa i wg mnie jest to siła która mogłaby porządnie przetestować grę.

mówię Ci zadeklaruj coś takiego i przyłóż się tak porządnie do następnej gry i niech idzie ku dobremu. :)

Aetius, Otis, Atieus, Ateius, Aietus, Iaietus, Bigos, Helikopter, Kotletius... co dalej? ;)

Komendant
Plutonowy

No to tak jak pisałem. Umieścić spis żetonów przed wydaniem gry z prośbą o uwagi i poprawki. Wtedy może Pan Kapral zabrać głos i swoją wiedzą uczynić skład jednostek bezbłędnym. Jeśli tego nie uczyni to ukaże to po części motywy takiego zachowania.

Komendant
Plutonowy

Jeśli tak jak Aetius pisze jest 10 osób na miejscu to moim zdaniem należy wykorzystać ten potencjał. Pamiętam jak zostały umieszczone żetony do "Śląska" na forum (ich część) i od razu posypały się uwagi graczy i to mi sie podobało.

Pan P.
Kapitan

Fakt jest taki ze niektore ataki na wz i gry wydawane przez tis sa nie dokonca umotywowane "swietym" oburzeniem na bledy merytoryczne, inne czynniki tez wchodza w gre. Wiec niech karawana idzie dalej a niektore kundle niech sobie szczekaja. Tyle ze Wojtek powinien mimo wszystko sluchac, gdyz wiele uwag wynika z zyczliwosci. Pomysl szerszego grona osob testujacych jest jak najbardziej wskazany czy niech jeszcze jedna osoba przejrzy czy jakiegos zetona nie brakuje itd. Uniknie sie paru powodow do niewybrednych atakow a i klient bedzie zadowolenszy :-)

(\ /)
(O.o)
(> <)

This is Bunny.

Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

m_kowal
Porucznik

Wysłany: Pon 07 Kwi, 2008   

O testowaniu rozmawialismy juz wiele wczesniej. Czasami jak najbardziej udawalo sie rozegrac wszystkei scenariusze, nawet kilkukrotnie, przed wydaniem gry / pisma. Czasami nie bylo na to czasu :( Obecnie w wiekszosci wypadkow nowo wydawanych gier (zwlaszcza WB95, B35 czy Srednioweicze) my jako fascynaci tych systemow nacikamy na WZ zeby przejzec wczesniej zetony, scenariusze, jak sie da to w nie zagrac. Jak widac po grach w wiekszosci wypadkow nie ma z nimi problemu.

Inna sprawa jest z TiS i tu faktycznei moglibysmy sie postarac o jeszcze wyzsza jakosc - problemem jest duzo krotszy okres wydawniczy niz w wypadku gry - duzo ciezej w tym wypadku testowc wszystko (ale nie mozna z takiego argumenty wywnioskowac ze nie warto nic nie robic!) Dlatego mysle ze bedziemy klasc duzy nacisk obecnie na testowanie scenariuszy wlasnie do TiS - gdyz tam widze najwieksze mozliwosci do popisu.

Gość

Panowie Wy się za bardzo speiszycie po prostu.

Wydanie jednej dwóch gier na rok, przy sc enarisuzach z czasopisma, to jest niezłe tempo jak na ilość osób, które nad tym pracują.
Lepiej mniej, ale lepiej. Gdyby Ostrołęka była dopracowana, a przynajmniej nie zawierała tak rażących błędów, pewnie bym jej nie sprzedawał, a inni nabywcy też moga byc rozczarowani.

Poza tym nie wiem, czy stosujecie prostą metodą sprawdzania żetonów:

druk czarnobiały i potem oglądanie poszczególnych żetonów w wolnym tempie.
To samo z przepisami.

m_kowal
Porucznik

Druk zetonow i nanoszenie poprawek dziala od ladnych paru miesiecy - jezeli cos sie przemyka to naprawde nieliczne przypadki, ktore oczywiscie nie powinny sie zdazyc.

Piotr Wodtke
Kapitan

Ten się nie myli co nic nie robi. :roll:

Odpowiedz do tematu