Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Film: Karny Batalion
Autor Wiadomość
Komendant
Plutonowy

Wysłany: Pią 04 Kwi, 2008   Film: Karny Batalion

Bardzo ciekawy 11 odcinkowy serial rosyjski. Zainteresowani powinni odwiedzić poniższy link:

http://www.forum3g.org/se...1-odcinkow.html

Nico
Pułkownik

Wysłany: Pią 04 Kwi, 2008   

Ależ to piractwo drogi Panie :P . (powiedział Nico po skopiowaniu linków do notatnika ;) )

Piotr Wodtke
Kapitan

Wysłany: Pią 18 Kwi, 2008   

Jestem po obejrzeniu całego serialu.

1. Amerykanie z filmu "Kompania Braci" na miejscu Rosjan narobili by w portki.
2. W serialu pokazano wszystkie "aspekty działań" takiej jednostki tj. poza atakami przez pole minowe i innymi ważnymi zadaniami bojowymi także ciągły głód, rozboje, zabójstwa, gwałty, kradzieże (czyli życie wewnątrz batalionu).
3. Świetnie pokazana rola NKWD w utrzymaniu "właściwej postawy ludzi radzieckich".
4. Słabsze niż w "Kompanii Braci" sceny batalistyczne.

Kragdob
Major

Piotr Wodtke napisał/a:

2. W serialu pokazano wszystkie "aspekty działań" takiej jednostki tj. poza atakami przez pole minowe i innymi ważnymi zadaniami bojowymi także ciągły głód, rozboje, zabójstwa, gwałty, kradzieże (czyli życie wewnątrz batalionu).
3. Świetnie pokazana rola NKWD w utrzymaniu "właściwej postawy ludzi radzieckich".

To są dwa różne światy i do tego batalion karny to nie był batalion regularny
1. W Kompanii Braci są ochotnicy ,wysokie morale, wzajemne zaufanie do siebie i dowódców no i inny poziom cywilizacyjny żołnierzy
2. Armia rosyjska to pobór przymusowy (mniej lub bardziej), nie liczenie się z życiem żołnierzy - donosicielstow i szpiegostwo wśród własnych ludzi itp. - tak więc nie ma co obasdzać w tych rolach Amerykanów, bo u nich po prostu takich rzeczy nie było :)

Warto zobaczyć, żeby wiedzieć jak wygląda(ł) "inny świat".

Piotr Wodtke
Kapitan

r1omen napisał/a:
Piotr Wodtke napisał/a:

To są dwa różne światy i do tego batalion karny to nie był batalion regularny
1. W Kompanii Braci są ochotnicy ,wysokie morale, wzajemne zaufanie do siebie i dowódców no i inny poziom cywilizacyjny żołnierzy
2. Armia rosyjska to pobór przymusowy (mniej lub bardziej), nie liczenie się z życiem żołnierzy - donosicielstow i szpiegostwo wśród własnych ludzi itp. - tak więc nie ma co obasdzać w tych rolach Amerykanów, bo u nich po prostu takich rzeczy nie było :)

Warto zobaczyć, żeby wiedzieć jak wygląda(ł) "inny świat".

Ależ całość pierwszego składu filmowego batalionu (w trakcie walk ukazanych w serialu baon był wybijany do nogi 4-razy) to byli "ochotnicy" z łagrów.

Kragdob
Major

Piotr Wodtke napisał/a:

Ależ całość pierwszego składu filmowego batalionu (w trakcie walk ukazanych w serialu baon był wybijany do nogi 4-razy) to byli "ochotnicy" z łagrów.

Myślę, że inna była motywacja ochotników z łagru od chłopaków, którzy wybrali się na wojnę z małego, sennego miasteczka w USA :)

Z łagru to pewnie wszyscy by do takiego batalionu poszli gdyby mogli.

Chcę tylko pokazać, że trochę ciężko porównywać te filmy na płaszczyźnie "motywacji" - piszesz trochę jak "ci Amerykanie to byli mięczaki, u Rosjan to było ciężko" a to po prostu inna sytuacji i inni ludzie.

I jednych i drugich szkoda i tyle.

Piotr Wodtke
Kapitan

No w filmie pokazano że "ochotników" w łagrach nie było wcale tak dużo.

Poza tym naprawdę różna była ich motywacja. Wielu widziało nadzieję na ucieczkę. Część miała wysokie wyroki i liczyła na skrócenie kary.

Zbrozlo
St. szeregowy

Wysłany: Pon 21 Kwi, 2008   

Jedno mnie ciągle zadziwia w tym serialu, jak przeszły przez putinowską cenzurę te wszystkie joby na temat komunizmu, Józefa Wisarionowicza i radzieckiej "własti" ? Ten serial to chyba jedyny prawdziwy film na temat Wielkiej Ojczyźnianej, bez tego durnego rozmachu batalistycznego i propagandowego zadęcia. Najsmutniejsza jest ta lista karnych jednostek, która leci sobie na końcu ostatniego odcinka, przewija się, przewija i końca nie widać...

Motyla Noga
Porucznik

Wysłany: Sob 18 Paź, 2008   

Kubelvagen w pierwszej scenie mnie rozpierdzielił na strzępy :lol: :D :)

Krzysztof
Porucznik

Wysłany: Nie 27 Wrz, 2009   

Skasowałem moj wpis żeby nie draznic Pana Pieta.
Ostatnio zmieniony przez Krzysztof Pon 28 Wrz, 2009, w całości zmieniany 1 raz  

Piett
St. sierżant

Wysłany: Nie 27 Wrz, 2009   

Krzysztof napisał/a:
Ja filmu nie widziałem ale w rosyjskich książkach weterani rosyjscypomstują na ten film.
Za to przeczytałem książkę Pylcyna Byłem dowódcą oficerskiej kompanii karnej.
Książka jest dziwna mam wrażenie że autor cierpi na rozdwojenie jazni. Najpierw powie cos prawdziwego a pozniej wlacza mu sie plyta z propagandą. Niektóre rzeczy są zadziwiające np jego żona która była w ciązy była z nim na froncie i biegała szukając go po polu bitwy opatrując rannych. Pylcyn mowi że był w lidze ateistów a w drugim miejscu że modlił się zeby nie zginąc. Najpierw opisuje jak widział jak żołnierze jezdzili czołgiem po trupach ludności cywilnej niemieckiej a pozniej mówi że Niemcy nie lubią Rosjan bo nasłuchali się propagandy Goebelsa .
Inny przykład jego wybranka pisze że miała już męża i dziecko którzy zmarli w Leningradzie a pozniej okazuje się że nie miała i Pylcyn odkrywa że jest oczywiście dziewicą I ma dylemat bo słubowal że będzie uprawiał seks z dziewicą dopiero po wojnie. Choc gdzie indziej twierdzi że ma pewne doswiadczenie w tej sprawie
W jednym jest uczciwy bo przyznaje się że prowadził atak kompanii po polu minowym i o tym nie wiedział.
To co pisze o Polsce i Polakach jest obrzydliew po prostu kłamie
Historyjka o polskim księdzu i jego 10 mlodych kochankach i pisze o tym jak został ugoszczony przez tego księdza na plebanii
Ksiażka jest dziwna nieuporządkowana może to wina przekładu bo jest polskim tłumaczeniem przekładu angielskiego rosyjskiej książki
Jest tania 29 zł są blędy w podpisach pod zdjęciami.
Pozatym jest ważny szczegół Pylcyn nie był sztafnikiem tylko oddelegowanym do dowodzenia oficerem nie sztrafnikiem
Czyta się dobrze bo jest łatwa w czytaniu bo napisana prostym językiem

1. Z ciążą dokłądnie nie pamiętam, ale przypadkeim ona sama jeszcze wtedy nie wiedziała że jest ciężarna? Zgaduje że chodzi o fragment jak 16 kwietnia biega po brzegu Odry.
2. Liga ateistów. A zapodam inny przykład - w dywizji SS Totenkopf Theodor Eicke nakzzywał by jego żołnierze pisemnie zrzekali się członkostwa w kościele. Ale czy to oznacza że w chwili zagrożenia i ryzyka śmierci nie mogą przywołać w modlitwie Boga w którego wielu z nich musiało jednak wierzyć. Tak samo tu
3. To że przeciętny Helmut nasłuchał się opowieści Goebelsa o Nemmersdorfie i prezraził się co nie miara wyklucza to że utwierdził się w swoim przekonaniu widząc co wyprawiają kacapy z jego sąsiadami?
4. Ksiądz i kochanki - no sorry. A dzisiaj nie zdarzją się afery z księżmi podobnego typu? Znaż każdy przypadek czy też w wynika to z przekonania że każdy ksiądz jest święty i nie zdarzają się wśród nich kochasie albo pijusy :) ? Może przewrażliwienie, ale brzmi mi to podobnie jak bulwersacje np. nad "Zapomnianym Żołnierzem", Gdzie Sayer wspomina jak jedna Polka chciała się z nim puścić. Fakt - jakiś odsetek Polek równa się 100% ogółu :wink: .
5. Ze zdjęciami o co chodzi? Przyznaję że bardziej siedzę w niemczyźnie niż w kacapskiej armii, więc nie wychwyciłem większych gaf :?:

Krzysiek
St. szeregowy

Wysłany: Wto 10 Gru, 2013   

jestem od niedawna dlatego dopiero teraz zabiorę głos obejrzałem ten serial w ciągu 1 dnia na YouTubie oczywiście przeskakiwałem troszkę do przodu o scenach batalistycznych nie będę się wypowiadał są hmm troszkę słabe ale niektóre sceny mi się podobały a zwłaszcza dialogi między żołnierzami no i ten tzw. klimat radzieckich a teraz już raczej rosyjskich wojennych filmów jest nie do podrobienia coś w nich jest . Proszę zwróćcie też uwagę na pole bitwy, okopy i brudne mundury to im zawsze w filmach wychodzi dobrze, ale sam serial bym troszkę skrócił bo czasami wydawało mi się że coś się jakby powtarza, ogólnie można obejrzeć ale chyba tak jak ja to robiłem hehe czyli trochę przeskakując do przodu :wink:

Odpowiedz do tematu