Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Husyci
Autor Wiadomość
janek
Plutonowy

Wysłany: Nie 25 Kwi, 2010   

Nawet nie wiedziałem o tym temacie. Wojny husyckie to ciekawy konflikt i starcia na grę, choć przyznam, że wolałbym najpierw Legnicę 1241 lub Kałkę 1223. Z samych wojen husyckich ciekawymi starciami na grę byłyby Lipany i Domažlice.
huta spływająca stalą..."

wujaw
Podporucznik

Wysłany: Wto 04 Maj, 2010   

PzKpfw II napisał/a:
Wracamy do tematu po dłuższej przerwie :) Już od dłuższego czasu myślałem o Kutnej Horze,ale nie wiem,czy dysproporcja sił nie jest tam zbyt duża.Trzeba pamiętać,że duża ilość sił Luksemburczyka działała opieszale,albo wcale.A w takiej sytuacji bałbym się robić przepisy o taborze,bojąc się posądzenia o ich "przesacowanie".No i jeszcze sprawa umocnień wokół miasta by pozostała i otwarcia bram...
Tematem interesowaliśmy się z Zeką jakiś czas temu.
Ogólnie mówiąc same problemy.Przymierzaliśmy np. Lipany pod przepisy tisowskie, jak i GMT Man of Iron.
Wrażenia zniechęcają.Trzeba by było wg. mnie stworzyć całkiem nowe przepisy.
W systemie TiS są Chojnice, czyli bitwa z husyckim taborem w głównej roli i wiele wniosków można wyciągnąć z tej gry.
Nawiasem mówiąc niezależnie od jakości scenariusza do niej, którą oceniam bardzo surowo, to jeden z lepszych tematów na średniowieczną grę.
Wiele w niej można od ręki poprawić, ale tabor w tej skali ciężko uczynić ciekawszym.

Wolentalczyk
St. szeregowy

Wysłany: Śro 05 Maj, 2010   Husyci

Ten, tego... A dlaczegóż tak bardzo surowo Pan Kapitan ocenia scenariusz do gry (Chojnice), którą miałem przyjemność zaproponować generałowi WZ? Co prawda scenariusz opracowałem tylko w zarysie, jego końcowy kształt jest autorstwa Głównodowodzącego, ale nie zamierzam unikać odpowiedzialności za dzieło.
No i zawsze miło posłuchać krajana, nawet jeśli nie jest zachwycony :)

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Śro 05 Maj, 2010   

Ja oceniam pozytywnie, ale co ja tam wiem :)

Wolentalczyk
St. szeregowy

Wysłany: Czw 06 Maj, 2010   Husyci

Ja zaś byłem szczęśliwy, że gra się ukazała, ale łyżka dziegciu (dla umiaru) nie zaszkodzi pośród tej słodyczy :P No i następną razą :lol: będę bardziej zmotywowany!

wujaw
Podporucznik

Wysłany: Pon 17 Maj, 2010   Re: Husyci

Wolentalczyk napisał/a:
Ten, tego... A dlaczegóż tak bardzo surowo Pan Kapitan ocenia scenariusz do gry (Chojnice), którą miałem przyjemność zaproponować generałowi WZ? Co prawda scenariusz opracowałem tylko w zarysie, jego końcowy kształt jest autorstwa Głównodowodzącego, ale nie zamierzam unikać odpowiedzialności za dzieło.
No i zawsze miło posłuchać krajana, nawet jeśli nie jest zachwycony :)
Scenariuszem zainteresowałem się bezpośrednio po jego wydaniu i wówczas grę dwukrotnie rozłożyłem i rozegrałem.
W tej chwili pamiętam piąte przez dziesiąte, jeżeli miałoby dojść do kokretnej dyskusji musiałbym to trochę odświeżyć.
Z tego co pamiętam tabor może całkowice całkowicie sparaliżować poczynania Polaków, bo można go ustawić w ten sposób, że przez groblę na stronę krzyżacką prawie nic nie będzie w stanie się przedostać, a istanieje obowiązek ataku (samobójczego) na tabor "nabijającego punkty" Krzyżakom.Są też jakieś humorystyczne przepisy o szturmie na zamek.
No, ale jak wspomniałem jeżeli by doszło do konkretnej dyskusji to wówczas byłbym bardziej merytoryczny po jakiejś małej rozgrywce dla przypomnienia.
Natomiast sam fakt, że w grze jest tabor powoduje, że jest to jakiś punkt odniesienia dla pomysłodawców gry o Husytach.
Jak się porówna jak tabor rzeczywiście wygladał (rozmiary, funkcjonowanie, liczebność obsady) z wersją "chojnicką" staje się jasne wg. mnie, że nie da się skorzystać z przepisów systemowych i uzyskać interesującego efektu.

Wolentalczyk
St. szeregowy

Wysłany: Pon 17 Maj, 2010   Husyci

To prawda, jest w "Chojnicach" sporo uproszczeń - np. organizacja taboru, czy humorystyczne :wink: przepisy dotyczące zdobywania zamku. Chodziło jednak o to, by gra była nieskomplikowana, a system nieco urozmaicić - tak, by średniowieczna bitwa nie była jednynie długotrwałym wyrzynaniem się na pięknej, zielonej, a przy tym pustej łączce... :D

Bergman
Kapitan

Wysłany: Pią 28 Sty, 2011   

To może czas, by pokazać nietypową bitwę,np. klęskę taborytów z kalisznikami?
- Porucznik

Odpowiedz do tematu