Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
IV Edycja - 29.0 Jednostki Pancerne
Autor Wiadomość
Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Nie 23 Lip, 2017   

nie ma czarnych gwiazdek na umocnienie stałe, bo nie można wykorzytsac przeagi taktycznej na "bukrami"

Motyla Noga
Porucznik

Wysłany: Pon 24 Lip, 2017   

Nie chce jątrzyć :smile: ale w IV edycji jest napisane w 29.1.6 W ataku na las, góry lub miasto modyfikatory pancerne za czarne gwiazdki nie są uwzględniane, 29.1.7 Podczas obrony w lesie, górach lub w mieście modyfikatory pancerne za czarne gwiazdki nie są uwzględniane. Wiem też że jeśli w umocnieniach broni się jednostka p-panc atakujący nie liczy sobie czarnych gwiazdek, a więc podczas ataku na linie umocnione czy forty liczą się czarne gwiazdki jak najbardziej, chyba że jednostka pancerna nadzieje się na jednostkę p-panc.

Korzystając z okazji chciałbym się zapytać jak to jest z jednostkami pancernymi w mieście czy w lesie które mają 1/2 PS, czy jednostka pancerna atakująca z lasu czy z miasta na jednostkę znajdującą się w terenie czystym też liczy sobie 1/2 PS.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Pon 24 Lip, 2017   

skoro pytanie jest retoryczne, to po cóż je zadawać (jątrzyć( :)
Tak, stojąc w lasie mieście mamy 1/2 PS

Motyla Noga
Porucznik

Wysłany: Wto 25 Lip, 2017   

Wojciech Zalewski napisał:
Cytat:
Tak, stojąc w lasie mieście mamy 1/2 PS

Czyli śmiało można napisać że miasta lub lasy działają na jednostki pancerne tak jaj bagna, atakując z miasta lub lasu jednostka pancerna ma 1/2 PS.

Wojciech Zalewski napisał:
Cytat:
skoro pytanie jest retoryczne, to po cóż je zadawać (jątrzyć( :)

Tak Pan Redaktor odpisał Masterowi Yodie że sobie pomyślałem że może przepisy się zmieniły :smile: , a ja dystansa do tego nie mam. :smile:

Master Yoda
St. szeregowy

Wysłany: Wto 08 Sie, 2017   

Naszła mnie jeszcze jedna refleksja. Jednostki artylerii p-panc neutralizują czarne gwiazdki w atakujących je oddziałach pancernych. Z drugiej strony czarne gwiazdki uwzględniane są w każdej walce, a więc też w przypadku gdy oddziały pancerne bronią się. Czy to oznacza, że jeżeli bronię się na jednym polu oddziałem pancernym (np. 2 czarne gwiazdki) i art. p-panc., a atakuje mnie oddział pancerny (np. 3 czarne gwiazdki), to w takiej walce nie uwzględniam wpływu czarnych gwiazdek atakującego, ale czarne gwiazdki obrońcy już tak?

Motyla Noga
Porucznik

Wysłany: Śro 09 Sie, 2017   

Myślę że na początku starcia zgłaszasz jednostkę (tylko jedną) która będzie uczestniczyła w starciu może być to jednostka pancerna która ma czarne gwiazdki lub jednostka p-panc.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Śro 09 Sie, 2017   

generalnie tak, ale najpierw rozstrzygnąć należ WO,bo może już nie być p-panców lub czołgów

Odpowiedz do tematu