Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Home rules
Autor Wiadomość
Pan P.
Kapitan

Wysłany: Nie 23 Mar, 2008   Home rules

Witam

Za sprawa pozytywnych recenzji ( moze Archaniola ucieszy ze jego opinie mam na mysli ) mam ochote nabyc Grunwald pozniej Kosowe Pole ( gdyby Kosowe Pole bylo w empiku to wzialbym je pierwsze na tapete ). Jestem ciekaw czy i jak doswiadczeni gracze ulepszaja sobie przepisy. Moze ktos zdradzi tajemnice kuchni ?

(\ /)
(O.o)
(> <)

This is Bunny.

Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

Hugstyggr
Podporucznik

Wysłany: Nie 23 Mar, 2008   

Ja planuje dopiero ugryźć nieco ten system. :) Nakręciłem sie na niego po grani w Men of Iron. Na skaldzie mam Grunwald i Bannockburn. Będzie się działo.

Pozdrawiam.

Zeka
Chorąży

Wysłany: Wto 17 Mar, 2009   

Do wszystkich zainteresowanych ;) Z kolegami kombinujemy nad dodatkowymi (opcjonalnymi) zasadami do Kosowego Pola.

STM
Szeregowy

Wysłany: Wto 17 Mar, 2009   

Jeśli to nie tajemnica to podaj nad czy pracujecie i w jakim stopniu zmieni to oblicze gry, czy może całego systemu.

Zeka
Chorąży

Wysłany: Śro 18 Mar, 2009   

Myślę, że to nie tajemnica - obecnie się zajmujemy dowódcami i zagadnieniami związanymi z impetem i ruchem. Wprowadzenie tych zmian oczywiście wpłynie na kształt rozgrywki, niemniej nie powinno to przysparzać kłopotu graczom (główny zrąb zasad zostanie zachowany).

Edit
Do tego będzie ogólny "cennik" jednostek i wodzów, więc będzie można tworzyć własne armie wszystkich stron, które się pojawiły w tym systemie.

Korab
Podporucznik

Wysłany: Śro 18 Mar, 2009   

Zeka napisał/a:
Myślę, że to nie tajemnica - obecnie się zajmujemy dowódcami i zagadnieniami związanymi z impetem i ruchem. Wprowadzenie tych zmian oczywiście wpłynie na kształt rozgrywki, niemniej nie powinno to przysparzać kłopotu graczom (główny zrąb zasad zostanie zachowany).

Edit
Do tego będzie ogólny "cennik" jednostek i wodzów, więc będzie można tworzyć własne armie wszystkich stron, które się pojawiły w tym systemie.

bardzo ciekawe :)

Zeka
Chorąży

Wysłany: Czw 19 Mar, 2009   

Cieszę się, że się pomysł podoba. Dzisiaj testujemy wspomniane zasady, wiec myślę, że wieczorem się może pojawić co nieco :)

Korab
Podporucznik

Wysłany: Pią 20 Mar, 2009   

Zeka napisał/a:
Cieszę się, że się pomysł podoba. Dzisiaj testujemy wspomniane zasady, wiec myślę, że wieczorem się może pojawić co nieco :)

w takim razie czekamy :)
uchylcie rąbek tajemnicy :D

Zeka
Chorąży

Wczoraj wieczorem nic się nie pojawiło, jako że o tej porze jeszcze graliśmy :)

Z Wujawem rozegraliśmy Płowce, może nieco specyficznie ;) Mianowicie, walki krzyżackiej straży tylnej z wojskami polskimi toczyły się według zasad standardowych, natomiast od etapu dziewiątego graliśmy według nowych. Co było nowego? Tabele ostrzałów oraz rozproszenia, jak i możliwość przejścia przez własne oddziały. Również zmieniono nieco śmiertelność wodzów. Podczas gry pojawił się także pomysł pewnego przekonstruowania tabelki walki.

Zważywszy na nieco ograniczony teren i sytuację zaistniałą w etapie dziewiątym, nie mieliśmy okazję przetestować nowych rozważań związanych z szarżą.

Korab
Podporucznik

to prawda że przydałoby się zmienić tabele rozproszenia...
w zasadzie jak oddział albo dowódca oddziału nie zginie...to trudno rozproszyc jednostke... :o

wujaw
Podporucznik

W Grunwaldzie rozproszenie było chlebem powszednim, bo utrata żetonu z kolorową tarczką rozpraszała pozostałe.
W Kosowym Polu chorągwie scalono (i bardzo słusznie), a w Płowcach zniknęły kolorowe tarczki, wszystkie są takie same i rozproszenie straciło na znaczeniu.Warto coś z tym zrobić, bo obecność na polu bitwy jednostek, które utraciły w trakcie walki część walorów bojowych, nie tracąc przy tym liczebności jest sprawą naturalną.

Pan P.
Kapitan

Znaczy zwiekszyliscie smiertelnosc wodzow ?

(\ /)
(O.o)
(> <)

This is Bunny.

Korab
Podporucznik

zawsze mozna umownie traktowac ze 1 oddzial z hufca posiada czerwona tarczke :) mysle ze brak czerwonych tarczek w Płowcach to chochlik lub przeoczenie...

wujaw
Podporucznik

Zwiększenie szansy śmierci wodza było testowane, ale 2 z 3 śmierci nastąpiły po wyrzuceniu 12, a jedna przy wyrzuceniu 11 oczek i wcale nie jestem pewny, czy nie po eliminacji jednostki, czyli po staremu.
Korabie, oczywiście masz rację z tymi tarczkami, tyle że nie znaliśmy intencji autora.

Zeka
Chorąży

Jeżeli chodzi o rozproszenie - poeksperymentuję dalej z tabelami i ułożę kolejną wersję. Chciałbym też zmienić nieco możliwości ruchu jednostki do jej strefy przedniej.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Sob 21 Mar, 2009   

Korab napisał/a:
zawsze mozna umownie traktowac ze 1 oddzial z hufca posiada czerwona tarczke :) mysle ze brak czerwonych tarczek w Płowcach to chochlik lub przeoczenie...

Nie ma już czerwonych tarczek, gdyż sa dowódcy poszczególnych choroągwi.

Korab
Podporucznik

WZ napisał/a:
Korab napisał/a:

Nie ma już czerwonych tarczek, gdyż sa dowódcy poszczególnych choroągwi.

no w zasadzie fakt :) tylko dużo łatwiej było ubić oddział z czerwoną tarczką :) niż dowódcę :D

a w średniowieczu dowódca hufca jak i książę musiał walczyć w pierwszej linii gdzie smiertelność była wysoka...

Zeka
Chorąży

W naszej rozgrywce śmiertelność wodzów została podniesiona, niemniej tylko w jednym wypadku była to zmiana radykalna (8-12), w pozostałych wódz ulegał eliminacji jeżeli wypadło 11-12 oczek. W przyszłym tygodniu, jeżeli się uda, rozegramy kolejne starcia ze średniowiecza z dodatkowo "podkręconą" śmiertelnością dowódców.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Dobrym kierunkiem jest "zwiększenie ilości dowódców" i zrobienie konkretnej struktury dla starcia. Takie struktury sa już w Taktykach przy scenariuszach oraz w formie uzupełenień do gry Grunwald.
Można by sie pokusić o większą (jeszcze) liczbę wodzów, ale w takim przypadku logistyka nad planszą wymagałaby większej ilości graczy. No ale wszytsko jest mozliwe. Wystrczy bowiem żeton zmęczenia podkładać pod dowódcą i sprawa się nieco ułatwia.

Pan P.
Kapitan

Wysłany: Nie 22 Mar, 2009   

Ja tez w przyszlych grach zamierzam zwiekszyc szanse na zejscie smiertelne wodza badz czasowa elimnacje.

(\ /)
(O.o)
(> <)

This is Bunny.

Odpowiedz do tematu