Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
[Kierunek Przemyśl!!!] WSzast - Zulu
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: Sob 01 Mar, 2008   [Kierunek Przemyśl!!!] WSzast - Zulu

Wojtek gra Rosjanami, ja armią dwujedynej Monarchii.

Gość

Wysłany: Sob 01 Mar, 2008   

W I etapie Rosjanie z impetem ruszyli na południe, starając się ugrać zwycięstwo automatyczne.

:arrow: Grupa Tumanowa (13 DKaw, BrKawGw, 2 BrStrz) dochodzi do Księżomierza,
:arrow: 18 DP z XIV KA wyciągnięta w długa kolumnę marszową kieruje się na Zaklików - czoło tej kolumny przeszło już Rzeczycę Ziemiańską,
:arrow: 45 DP z XIV KA maszeruje kolumną na Janów - czoło osiągnęło Modliborzyce,
:arrow: dywizje XVI KA (41 i 47) osiągnęły rubież Otrocz - Huta Turobińska,
:arrow: 1 dywizja grenadierów doszła do Turobina,
:arrow: 2 dywizja grenadierów przebija się na południe przez okolice Płonka - Żółkiew,
:arrow: 3 dywizja kozaków dońskich stoi w okolicach Płonki.

Tymczasem wojska Dwujedynej Monarchii starajką sie jak najszybciej przebyć pas Lasów Janowskich, by nie dać się urzpedzić Rosjanom w zajęciu ważnych z zaopatrzeniowego punktu widzenia Zaklikowa, Janowa i Frampola.

:arrow: 3 DKaw wachlarzem wysunęła się na przedpola Zdziechowic; jeden z pułków osłania od wschodu odcinek aż pod Modliborzycami,
:arrow: czolo 12 DP przeszło Opokę; reszta dywizji podchodzi pod Opokę od południa
:arrow: czoło 5 DP osiągnęło drogę Opoka - Zaklików; reszta dywizji dopiero przechodzi przez San,
:arrow: czołowy pułk 46 dywizji Landwery wszedł do Zdziechowic, gdzie zamierza stawić opór aż do gorzkiego końca; reszta dywizji podchodzi kolumną pod Zaklików,
:arrow: 14 DP przebija się przez Lasy Janowskie pomiędzy potokami Dębowiec i Biała,
:arrow: 33 i 37 dywizje piechoty zajmują okolice Janowa,
:arrow: detaszowany pulk 37 dywizji Honvedu znajduej się ok 12 km od Chrzanowa Ordynackiego,
:arrow: 2 DP koncentruje się w okolicach Frampola,
:arrow: 9 DKaw wachralrzem rozwinięta na dalekie przedpola Latyczyna.

Ogólnie jest ciężko dla obydwu stron.

WSzast
Szeregowy

Wysłany: Wto 04 Mar, 2008   

W 2 etapie odrzuciłem CK armię na wszystkich atakowanych odcinkach tj.:

:arrow: 3 DK między Rzeczycą a Zdziechowicami,

:arrow: pułk z 14 DP w Lasach Janowskich, na południe od Modlibódek :wink:

:arrow: pułk z 37 DP Honved na drodze Janów-Chrzanów,

:arrow: oraz 9 DK nad Porem.

Poza tym celnie strzelała rosyjska artyleria zadając przeciwnikowi dość znaczne straty.

Teraz ruch Zulusa. Ciekawe co wymyśli po rozwinięciu szyków przez wkraczające oddziały.

Gość

Wysłany: Sob 15 Mar, 2008   

W 3 etapie Rosjanie zostali odepchnięci od Zaklikowa (Austriacy rozpoczęli okrążanie 18 DP od zachodu), 45 rosyjska DP znalazła się w bardzo trudnym położeniu okrążana przez 14 i 33 DP.
Gorajec trzymam mocno, ale za to...
W 4 etapie donskije kazaki z 3 dywizji objechały prawe skrzydło 45 dywizji landwehry i wdarły się na stanowiska 45 Feldartilleriebrigade.

Wg moich przewidywań przegrałem - bez artylerii Szczebrzeszyna nie utrzymam, zaś jego utrata to automat dla Rosjan.

Gratulacje - Wojtek Szast-Prast załatwił Landwerzystów z Przemyśla.

p-panc
Plutonowy

Pełna wrażeń rozgrywka :) A tak z ciekawości, ile czasu zajeło wam rozegranie tych 4 etapów :?:

Gość

Gramy przez CB, więc trudno powiedzieć.

Rozgrywka jest iście naładowana emocjami, gdyż obydwie stronysię boją:
:arrow: Rosjanie, ze jak uderzą na południe i się sparzą, to sie potem nie obronią,
:arrow: Austriacy, ze jak Rosjanie dobrze przyłożą, to się cesarsko-królewscy nie obronią i Rosjanie wygrają automatem.

WSzast
Szeregowy

p-panc napisał/a:
Pełna wrażeń rozgrywka :) A tak z ciekawości, ile czasu zajeło wam rozegranie tych 4 etapów :?:

Potwierdzam, gra się bardzo przyjemnie, można nawet powiedzieć, że z wypiekami na twarzy. :D

Cwani Kozacy znaleźli odpowiednie ścieżki i postanowili cała dywizją wyprawić się na tyły landwehrystów, przez co ich położenie staje się bardzo trudne.

Jednak rosyjskie prawe skrzydło nie wygląda już tak różowo. Śmiało wysunąłem się do przodu, ryzykując rozbicie 18 i 45 dywizji, jednak liczę, że zanim się wykrwawią ich miejsce zajmą posiłki, a przygotowałem dla nich ładną linię okopów w okolicach Kraśnika.

Zdobycie Szczebrzeszyna i automat wydają się realne, jednak może mi to zająć jeszcze ze 2-3 etapy, a w tym czasie Zulus mocno namiesza na południe od Kraśnika.

Myślę że to jeszcze nie koniec i będzie ciekawie.

Jeśli chodzi o czas rozgrywki, zaczęliśmy tydzień temu, jednak ze względu na brak czasu 1 etap zajmował nam ok. 2 dni. Ale spokojnie można się wyrobić z 1 etapem w godzinę, czyli jak na moje możliwości mógłbym grać 3-4 etapy dziennie na tygodniu i kilka więcej w weekendy.

pozdro.

pablo8019
Podporucznik

A może Panowie jakaś mapa aktualnej sytuacji? Bo pisane komentarze są czytelne tylko dla was...

Gość

Wyślę Ci plik CB.

Odpowiedz do tematu