Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
26
Autor Wiadomość
Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Nie 07 Gru, 2008   

adalbert napisał/a:
witam.
moje wrażenia odnośnie TiS nr 26: pozytywne :D .

bardzo dziękuję

adalbert napisał/a:

(przyznam, że nie posiadam przepisów systemowych, które w Ostrołęce są ponoć b nieprecyzyjnie napisane).
.

"ponoć" to słowo klucz, proponuje się z nimi zapoznać, a potem chętnie porozmawiam na ten temat.

adalbert napisał/a:
na pewno błędny jest opis dodatków do TiS25;

A dokładniej, co z tym opisem nr 25 (w temacie o nr 26)?

adalbert napisał/a:

recenzja Na przedpolu Warszawy to niezłe dziwo, właściwie to nie wiadomo z niej, o czym ta książka w ogóle jest.

To nie jest recenzja, to raczej krótki tekst o książce i o samym fakcie, że takowa wyszła, Ta konkretna publikacja wzbudza tak wielkie emocje w różnych gremiach, że postanowiłem napisać co "od siebie"

Sirias
Porucznik

WZ napisał/a:

A dokładniej, co z tym opisem nr 25 (w temacie o nr 26)?

str. 58 (szara tabela)
26. Budziszyn 1945, cz. I - WB-95
Kurzętnik 1410- Kurzętnik 1410
Cytat:

To nie jest recenzja, to raczej krótki tekst o książce i o samym fakcie, że takowa wyszła, Ta konkretna publikacja wzbudza tak wielkie emocje w różnych gremiach, że postanowiłem napisać co "od siebie"

To czemu jest w dziale "recenzje", jeśli recenzją nie jest? A poza tym tekst jest TAK ENIGMATYCZNIE napisany, że do dzisiaj nie mam pojęcia czemu ta książka budzi tak żywe emocje.
Bądźmy szczerzy z tej notki wynikają 3 rzeczy:
-książka budzi kontrowersje (ale nie podano czemu)
-jest godna uwagi
-autor notki nie zgadza się z ogólnym poglądem na temat ksiażki.

A ja bym chciał jeszcze dorzucić 2 minusy:
- nie ma legendy do Albuery (jak dla mnie to ogromne przeoczenie, gdyż musiałem wziąć mapę z innego źródła, by stwierdzić czy jasny zielony to wzniesienie czy obniżenie terenu [według map fizycznych intensywniejsza zieleń to ta niżej położona, natomiast w grze na odwrót])
-na okładce są obrazki żetonów niezgodne z rzeczywitością [parametry].

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Sirias napisał/a:

str. 58 (szara tabela)
Kurzętnik 1410- Kurzętnik 1410

Tak, poprawię się, na drugi raz napiszę tam - średniowiecze.

Sirias napisał/a:

Bądźmy szczerzy z tej notki wynikają 3 rzeczy:
-książka budzi kontrowersje (ale nie podano czemu)
-jest godna uwagi
-autor notki nie zgadza się z ogólnym poglądem na temat ksiażki.

Dokładnie tak ma być.
Sirias napisał/a:

A ja bym chciał jeszcze dorzucić 2 minusy:
- nie ma legendy do Albuery (jak dla mnie to ogromne przeoczenie, gdyż musiałem wziąć mapę z innego źródła, by stwierdzić czy jasny zielony to wzniesienie czy obniżenie terenu [według map fizycznych intensywniejsza zieleń to ta niżej położona, natomiast w grze na odwrót]).

Może ułatwieniem byłoby rozpoznanie koloru niebieskeigo = rzeka. Bo rzeki raczej dolinami płyną niż po szczytach. Ale ja o kolorach nie podejmuje się dyskutować.

Sirias
Porucznik

WZ napisał/a:

Tak, poprawię się, na drugi raz napiszę tam - średniowiecze.

i ma być Chojnice, a nie Kurzętnik...
Cytat:

Może ułatwieniem byłoby rozpoznanie koloru niebieskeigo = rzeka. Bo rzeki raczej dolinami płyną niż po szczytach. Ale ja o kolorach nie podejmuje się dyskutować.

Ja o tym wiem, że rzeki zazwyczaj w dolinach płyną (a właściwiej to płynięcie rzeki tworzy doliny), ale brak legendy pozostawia niepewność, a co szkodziło by nawet czarno-biały obrazek podpisać?

Poza tym w pierwszym momencie byłem zdezorientowany jak zobaczyłem tabelę terenu, gdzie było napisane Albuera (bez podania czy wioska, czy rzeka), dopiero porównanie tego wiersza z innymi dowiodło, że chodzi o rzekę.

No i czy ktoś mi wytłumaczy, czemu ta książka wyzwalała takie emocje? :)

adalbert
St. szeregowy

tak. legenda by sie przydała i to kolorowa. howgh

o ile się zorientowałem to książka jest kontrowersyjna m.in. dlatego, że dotyka b kontrowersyjnych tematów - tego, co działo się na przedpolach W-wy na przełomie VII i VIII 1944 i chyba sugeruje, że sowieci działali troszkę dziwnie z militarnego punktu widzenia, bo posiadali bezwzględna przewage nad Niemcami.
na pewno można znaleźć w niej mnóstwo b szczegółowego materiału. zarzuty tycza się chyba tendencyjności jego przedstawienia, choc autor zdecydowanie sie z tym nie zgadza. książka jest (przynajmniej była) dostępna w necie w wersji sprzed publikacji. mailowałem do autora i powiedział, że zmiany są istotne. książka doczekała się już b niepochlebnej recenzji, która jest jednak właśnie recenzją tej wcześniejszej wersji, a nie tego, co ostatecznie wydano. mozna poczytac na ten temat na forum muzeum PW w dziale o imprezach itp (własnie nie w Literaturze, co jest mylące).
to, że dowiedziałem sie o książce i że może byc ona ciekawa zawdzięczam "recenzji" WZ-a, co nie zmienia faktu, że krytyka opisu jest uzasadniona.

Komendant
Plutonowy

Wysłany: Śro 17 Gru, 2008   

Po dłuższej przerwie zaopatrzyłem się w najnowszego TiS-a i muszę powiedzieć, że numer bardzo ciekawy, szczególnie artykuł o wojskach rumuńskich. W Albuerę okazji jak na razie nie miałem zagrać ale opis bitwy też mi się podobał. Trochę na początku efekt zepsuły literówki i rozbieżność między opisem bitwy i mapami. Oby więcej tak ciekawych artykułów.

pablo8019
Podporucznik

Wysłany: Śro 10 Cze, 2009   

Ostatnio nabyłem (archiwalny już) numer 26-ty z Albuerą i nie mam żadnych zastrzeżeń poza jednym. Zacząłem czytać artykuł opisujący bitwę pod Albuerą no i wygląda on tak, jakby miał ucięty początek. Brak jakiegokolwiek wstępu historycznego, zarysu walk w Hiszpanii, od razu znajdujemy się na polu bitwy, na którym marszałek Soult wydaje pierwsze rozkazy. Ale po co? Skąd się tam znalazł? Co mu zrobili ci biedni Anglicy i Hiszpanie? Tego z artykułu się nie dowiemy i musimy doczytać sami. Jak dla mnie to duży minus :? Ale ważne aby "minusy nie przesłoniły plusów" :wink:

usgrant
Chorąży

Wysłany: Wto 29 Wrz, 2009   

W owym numerze 26 TiSa była zapowiedź małej rewolucji na forum, otóż miały być umieszczane kompletne scenariusze do gier w formacie PDF. Jednakże było to już dość dawno temu a nie kojarzę, żeby temat był kontynuowany. Projekt upadł czy też nie ma czasu na to?

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Wto 29 Wrz, 2009   

To moja wina, po prostu nie mam na to czasu, postaram się to naprawić jeszcze w tym tygodniu, zgodnie z deklarację.

Kościuszkowiec
Sierżant

Wysłany: Pon 07 Cze, 2010   

Czy w tym numerze znajdują się dodatkowe żetony do Mławy?

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Wto 08 Cze, 2010   

Nie, o ile mnie pamięć nie myli to nie.

Odpowiedz do tematu