Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload


Poprzedni temat «» Następny temat
Jednostki NKWD w II wojnie światowej
Autor Wiadomość
Krzysztof
Porucznik


Dołączył: 22 Gru 2007
Posty: 840
Wysłany: Nie 27 Cze, 2010   

Trochę linków
http://www.alexanderyakovlev.org/
http://www.archive.org/index.php/
http://www.armchairgeneral.com/rkkaww2/
http://rkkaww2.armchairge...chen/A_NKVD.xls
http://bdsa.ru/
http://www.csgc.edu
http://www.cgsc.edu/carl/nafziger.htm
http://hrono.ru/index.php
http://hwar1941.narod.ru/sr.htm/
http://mechcorps.rkka.ru
http://www.memo.ru/links/index.htm
http://www.mil.ru/files/zagrad_otriadiNKVD.rtf
http://militera.lib.ru/
http://www.orbat.com/site/ww2/drleo/index_01.htm
http://podvig.naroda.mil.ru
http://www.pogranec.ru
http://pvnkvd.narod.ru/text/St1.htm
http://pvrf.narod.ru
http://www.rkka.ru
http://www.sd.250.narod.ru/index.html
http://smol1941.narod.ru
http://srpo.ru/forum/
http://www.soldat.ru/
http://www.soldat.ru/files/3/
http://www.soldat.ru/files/3/22/31/45/
http://www.soldat.ru/files/3/22/126/312
http://www.soldat.ru/files/4/6/15/111/
http://www.soldat.ru/files/4/6/216/
http://tashv.nm.ru/
http://tashv.nm.ru/PostanovGKO/GKO.html
http://www.vvmvd.ru/
Ostatnio zmieniony przez Krzysztof Nie 23 Paź, 2011, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Krzysztof
Porucznik


Dołączył: 22 Gru 2007
Posty: 840
Wysłany: Nie 27 Cze, 2010   

26 lutego 1941 roku została ogłoszona nowa struktura NKWD ZSRR
Kierownictwo
L.P. Beria-ludowy komisarz spraw wewnętrznych ZSRR
S.N. Krugłow- pierwszy zastępca ludowego komisarza spraw wewnętrznych ZSRR
W.S. Abakumow- zastępca ludowego komisarza spraw wewnętrznych ZSRR
W.W. Czernyszow- zastępca ludowego komisarza spraw wewnętrznych ZSRR
I.I. Masliennikow- zastępca ludowego komisarza spraw wewnętrznych ZSRR do spraw wojsk
W.P. Obrucznikow- zastępca ludowego komisarza spraw wewnętrznych do spraw kadr
Zarządy i Główne Zarządy NKWD
Główny Zarząd Milicji-A.G. Gałkin
Główny Zarząd Ochrony Przeciwpożarowej- E.W.Kozik
Główny Zarząd Terytorialnej Obrony Przeciwlotniczej- W.W. Osokin
Główny Zarząd Archiwalny- I.I. Nikitinskij
Główny Zarząd Więziennictwa-M.I.Nikolskij
Główny Zarząd do spraw Jeńców Wojennych i Internowanych-P.K. Soprunienko
Główny Zarząd Wojsk Pogranicznych-G.G. Sokołow
Główny Zarząd Wojsk NKWD ds. ochrony szlaków kolejowych i ważnych przedsiębiorstw przemysłowych- A.I. Guliew
Zarząd Wojsk Operacyjnych- P.A. Artiemiew
Zarząd Wojsk Konwojowych- W.M. Szarapow
Zarząd Agitacji i Propagandy Wojsk NKWD- (P.N. Mironienko)
Zarząd Wojskoweg Zaopatrzenia Wojsk NKWD-A.A. Wurgafta
Oddział Budownictwa Wojskowego- I.S. Liubyj
3 oddział NKWD ZSRR-A.M. Bieljanow
Głowny Zarząd Obozowy GUŁAG- w.G. Nasiedkin
Główny Zarząd Obozów Budownictwa Kolejowego- N.A. Frenkiel
Główny Zarząd Obozów Budownictwa Hydrotechnicznego- Ja.D.Rapoport
Główny Zarząd Obozów Przedsiębiorstw Przemysłu- Górniczo-Hutniczego- P.A. Zacharow
Główny Zarząd Obozów Budownictwa Przemysłowego- G.M. Orłow
Zarząd Obozów Przemysłu Paliwowego- S.N. Burdakow
Zarząd Obozów Przemysłu Drzewnego- M.N. Timofiejew
Zarząd Obozów do spraw budowy kujbyszewskich zakładów przemysłowych- A.P. Lepilow
Główny Zarząd Budownictwa na Dalekiej Północy- Dalstroj- J.F. Nikiszew
Główny Zarząd Budownictwa Dróg Bitych- W,.T. Fedorow- od 24 marca 1941 Zasow
Zarząd Administracyjno-Gospodarczy-Ju.D. Sumbatow
Zarząd Technicznego Zaopatrzenia Obozów i Budów- W.A. Poddubko
Oddział Kadr-B.P. Obrucznikow
Centralny Oddział Finansowo-Planistyczny- L.I. Berenzon
Oddział przewozów wodnych i kolejowych- S.I. Zikiejew
Oddział Mobilizacyjny- I.S. Szerediega
Oddział Skarbca Państwowego- W.N. Władimirow
Sekretariat Specjalnego Kolegium-organ pozasądowy przy NKWD- W.W.Iwanow
Grupa Nadzorująco-kontrolna przy NKWD ZSRR- N.I. Pawłow
Sekretariat NKWD ZSRR- S.S. Mamułow
Inspekcja Górniczo-Techniczna- P.W. Markow
Inspekcja do spraw NadzoruKolei- N.P. Strużkow
1 oddzial specjalny NKWD ZSRR- A.Ja. Giercowskij od 28 lutego 1941 roku
Zarząd Zakładów Szkolnych- P,A. Szaria-od 18 marca 1941 roku
Główny Zarząd Budownictwa Lotnisk NKWD W.T. Fedorow –od 24 marca 1941 roku
Ostatnio zmieniony przez Krzysztof Nie 19 Sie, 2012, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Krzysztof
Porucznik


Dołączył: 22 Gru 2007
Posty: 840
Wysłany: Nie 27 Cze, 2010   

Decyzję o sformowaniu specjalnej armii NKWD podjął osobiście Józef Stalin jako |Przewodniczący Państwowego Komietu Obrony wydając zarządzenie nr.2411ss z 14 pażdziernika 1942 roku w Moskwie
A oto to zarządzenie
1. Przedłożyć projekt NKWD ZSRR o sformowaniu armii wojsk NKWD w składzie sześciu dywizji strzeleckich ogólnej liczebności 70 tys. osób
2. Na sformowanie armii przeznaczyć 55 tys osób kosztem liczebności wojsk NKWD (w tej liczbie 29. 750 z wojsk pogranicznych, 16.750 z wojsk wewnętrznych i 8.500 z wojsk do ochrony szlaków kolejowych
3. Zobowowiązać Ludowy Komisariat Obrony towarzyszy Szczadenki i Rumiancewa do wydzielenia 15.000 osób szeregowców i oficerów ze składu wojsk artyleryjskich, łącznościowych i inżynieryjnych oraz innych dla skompletowania poddziałów specjalistycznych armii zgodnie z listami zapotrzebowania NKWD ZSRR
4. Zobowiązać Ludowy Komisariat Obrony towarzyszy Szczadenkę, Chrulewa, Jakowlewa, Biedronkę, Aborenkowa, Worobiowa i Pieresypkina do zabezpieczenia formowania armii uzbrojeniem, amunicją, środkiami lączności, sprzętem inżynieryjnym i chemicznym, transportem kołowym, paliwami i smarami a także odpowiednim umundurowaniem, ekwipunkiem i innym dobytkiem oraz końmi według list zapotrzebowania NKWD ZSRR.
5. Dowództwo armii sformować i dyslokować w mieście Swierdłowsk
formowanie dywizji przeprowadzić w Chabarowsku, Czycie, Nowosybirsk, Czelabińsku i Taszkiencie.
Formowanie armii i ześrodkowanie dywizji w rejonie Swierdłowska zakończyć do 15 stycznia 1943 roku
6.Poruczyć NKWD ZSRR towarzyszowi Berii, LKO- towarzyszowi Żukowowi przedstawienie do zatwierdzenia Kwaterze Głównej Naczelnego Dowództwo (STAWKA) kandydatury dowódcy [armii] członka Rady Wojennej [armii] i szefa sztabu [armii] i dowódców dywizji.
7. Armię włączyć do rezerwy Naczelnego Dowództwa (RGK) i zrównać pod każdym względem z oddziałami gwardyjskimi
Przewodniczący Państwowego Komitetu Obrony
J[ózef] Stalin
Ostatnio zmieniony przez Krzysztof Sob 18 Sie, 2012, w całości zmieniany 6 razy  
 
 
Krzysztof
Porucznik


Dołączył: 22 Gru 2007
Posty: 840
Wysłany: Wto 20 Lip, 2010   

Ze składu osobowego wojsk NKWD ponownie wydzielono kadrę dla formowania nowych dywizji. 28 czerwca 1942 roku szef NKWD Beria wysłał pismo Nr. 2152/B do LKO i Sztabu Generalnego.
Oto to pismo
Zgodnie z zaleceniami towarzysza Stalina NKWD ZSRR wydzieli kadrę kosztem wojsk NKWD. Na sformowanie dziesięciu dywizji strzeleckich według rozdzielnika po 500 osob z dowódczo-ofiecerskiego składu i po 1000 osób ze składu podoficerskiego i szeregowego na każdą dywizję.
Wydzielony z wojsk NKWD skład osobowy ma mieć na uzbrojeniu karabiny, rewolwery, maski przeciwgazowe i jedną jednostkę amunicji.
Zgodnie z ustaleniami z Wami ten wydzielony skład osobowy może być rozmieszczony w rejonach obwodu moskiewskiego w okresie między 5 a 17 lipca bieżącego roku [1942]
NKWD ZSRR prosi o podanie punktów ześrodkowania i pod czyim zwierzchnictwem powinni być przybywający.
Jednocześnie z tym skierujemy listy imienne składu dowódczo-oficerskiego wojsk NKWD, który naszym zdaniem może być wyznaczony na stanowiska dowódców dywizji, szefów sztabów dywizji, zastępców dowódców dywizji do spraw politycznych i także pomocników dowódców dywizji do spraw zaopatrzenia .
Ludowy Komisarz Spraw Wewnętrznych Beria
Ostatnio zmieniony przez Krzysztof Sob 18 Sie, 2012, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Krzysztof
Porucznik


Dołączył: 22 Gru 2007
Posty: 840
Wysłany: Nie 23 Paź, 2011   

Odświeżony wątek o NKWD
 
 
Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Mar 2004
Posty: 14485
Skąd: warszawa
Wysłany: Nie 23 Paź, 2011   

Pada atem pytanie, która to była armia?
_________________
https://www.facebook.com/...?ref=ts&fref=ts
 
 
 
Krzysztof
Porucznik


Dołączył: 22 Gru 2007
Posty: 840
Wysłany: Nie 23 Paź, 2011   

Dziękuje za pytanie 70 Armia Ogólnowojskowa dowódca gen NKWD Tarasow
szef sztabu gen NKWD Szarapow. Walczyła pod Kurskiem

Tarasowa zdjęto i zastąpił go gen Gałanin
 
 
Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Mar 2004
Posty: 14485
Skąd: warszawa
Wysłany: Nie 23 Paź, 2011   

Jednak była to armia ogólnowojskowa, nie Gwardii. To by sie kłóciło z rozporządzeniem Stalina. A jelsi mnie pamięć nie myli to ta 70 Armiia nigdy w gwardyjską nie została przemianowana.
Podejrzewam, że oficerowie byli z NKWD ale wojsko było z poboru czyli standard.
_________________
https://www.facebook.com/...?ref=ts&fref=ts
 
 
 
Krzysztof
Porucznik


Dołączył: 22 Gru 2007
Posty: 840
Wysłany: Nie 23 Paź, 2011   

Zgadza się w tych armiach NKWD na dywizję średnio było 2-3 tys żołnierzy NKWD reszta 6-7 tys żołnierze z poboru tyle że wybrani . Tak samo było w dywizjach Wojsk NKWD

To skład 70 Armii
Środkowoazjatycka Dywizja NKWD 162 DS 3 formowania 05.02.1943
Uralska Dywizja NKWD 175 DS 3 formowania 05.02.1943
Stalingradzka Dywizja NKWD 162 DS 3 formowania 05.02.1943
Zabajkalska Dywizja NKWD 106 DS 2 формирования 05.02.1943
Syberyjska Dywizja NKWD 140 DS 4 formwania 05.02.1943
Dalekowschodnia Dwywizja NKWD 102 DS 05.02.1943

Taki przykład z tworzenia 3 rzutu strategicznego w czasie bitwy smoleńskiej

Oprócz żołnierzy NKWD którzy stanowili kadrę tych 30 dywizji z komisji poborowych napływali rekruci Rejonowe komisje wojskowe od 1 lipca zaczęły wysyłać koleją poborowych do uzupełnienia składu dywizji. I tak dla 256 DS. NKWD na stacji Szczurowo wysłano z Rżewa 2687 ludzi, z Wyszniego Wołoczka- 2708 ludzi Dla 251 DS. NKWD na stację Szczurowo nadesłano z Kalinina 10706 ludzi. Natomiast 254 DS. NKWD na stacji Tuła została wzmocniona przez 3289 ludzi z Moskwy, 614 ludzi z Kalinina, 1780 ludzi z Wyszniego Wołoczka. Żołnierze przyjeżdżali do dywizji już umundurowani.

Kluczowe jest to że NKWD obsadzało stanowiska dowódcze od dowódcy dywizji do podoficera.

Oprócz tego Oddzialy Wojsk Wewnętrznych i innych wojsk NKWD przekazywano na pewien czas do składu Czynnej Armii Czerwonej za pomocą procedury tzw otniesienia k czast’iam Diejstwujuszczej Armii czyli procedury przeniesienia do oddziałów Armii Czynnej by wykonały specjalne zadania na froncie i w strefie przyfrontowej czyli np. oczyściły teren z niedobitków wroga, z partyzantów których NKWD uważała za wrogów ZSRR, wysiedliły „niepewną” ludnośc cywilną, konwojowały w głab ZSRR jeńców niemieckich czy innych państw wspierających Niemcy , konwojowały „wyzwolonych” jeńców sowieckich i robotników przymusowych, konwojowały jeńców sowieckich którzy przeszli na służbę niemiecką. Pod koniec wojny w czasie operacji berlińskiej pojawił się problem że oddziałów NKWD jest za dużo w stosunku do oddziałów regularnych Czynnej Armii Czerwonej że jest po prostu za mało żołnierzy którzy mieli walczyć z Niemcami

Dzięki Poprawiłem tłumaczenie i wygłąda na to że 70 Armia choć była ogólnowojskowa była traktowana pod każdym wględem jako gwardyjska. zrownana z nimi w prawach
Ostatnio zmieniony przez Krzysztof Sob 18 Sie, 2012, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Krzysztof
Porucznik


Dołączył: 22 Gru 2007
Posty: 840
Wysłany: Wto 20 Gru, 2011   

2 Dywizja Sztab/ Leningrad 60 osób
51 pułk NKWD ds. ochrony kolei --
Sztab i służby Leningrad 165 osób
1 batalion Talinn 3 osoby
1 kompania Talinn 128 osób
2 kompania Petserii 188 osób
3 kompania Kingisepp 285 osób
7 kompania Pjarnu 139 osób
2 batalion Psków 3 osoby
4 kompania Nowogród 235 osób
5 kompania Moskwa 210 osób
6 kompania Psków 154 osoby
Szkoła podoficerska Ust-Ługa 88 osób
Szkolny pociąg pancerny Psków 126 osób
Razem: 1929 osób
52 pułk NKWD ds. ochrony kolei
Sztab i służby Wyborg 163 osób
1 batalion Sierdoboł 3 osoby
1 kompania Janisjarvi 203 osoby
2 kompania Sierdoboł 155 osób
3 kompania Kexholm 183 osoby
2 batalion Wyborg 3 osoby
4 kompania Antrea 220 osób
5 kompania Terijoki 196 osób
Kompania rezerwowa Wyborg 154 osoby
Szkola podoficerska Wyborg 88 osoby
Liniowy pociąg pancerny Wyborg-
Razem: 1482 osoby
80 pułk NKWD ds. ochrony kolei
Sztab i służby Kandałaksza 147 osób
1 batalion Kandałaksza 3 osoby
1 kompania Appatyty 113 osób
2 kompania Kandałaksza 129 osób
3 kompania Stacja Louchi 149 osób
4 kompania Kem 148 osób
2 batalion ochrony Pin-Oziero 322 osób
Kompania rezerwowa Kandałaksza 109 osob
Pluton szkolny Kandałaksza 40 osób
Pociąg pancerny Kandałaksza 95 osób
Razem: 1255 osób
52 pułk NKWD ds ochrony kolei
Sztab i służby Pietrozawodsk 162 osoby
1 kompania Pietrozawodsk 175 osób
2 kompania Most rzeka Sjańga 155 osób
3 kompania Wołchowstroj 166 osób
4 kompania Mga 280 osób
Kompania rezerwowa Pietrozawodsk 154 osoby
Szkoła podoficerska Pietrozawodsk 98 osób
Pociąg pancerny Pietrozawodsk 95 osób
Razem: 1275 osób
Razem 2 Dywizja: 6001 osób

3 Dywizja Sztab Mohylów 60 osób
73 pułk NKWD ds ochrony kolei
Sztab i służby Mohylów 163 osoby
1 batalion Homel 3 osoby
1 kompania Stacja Uniecza 202 osoby
2 kompania Stacja Homel 246 osób
3 kompania Stacja Żłobin 170 osób
2 batalion Mohylów 3 osoby
4 kompania Osipowicze 200 osob
5 kompania Mohylów 226 osób
Kompania rezerwowa Mohylów 136 osób
Kompania ochrony przemysłowej Homel 84 osoby
Liniowy pociąg pancerny Homel 114 osób
Razem: 1635 osób
53 pułk NKWD ds ochrony kolei
Sztab i służby Wielkie Łuki 141 osób
1 kompania Wielkie Łuki 192 osoby
2 kompania Rżew 161 osób
3 kompania Stacja Stara Russa 159 osób
Kompania rezerwowa Wielkie Łuki 109 osób
Szkoła podoficerska Wielkie Łuki 88 osób
Liniowy pociąg pancerny Wielkie Łuki 114 osób
Razem: 964 osoby
76 pułk NKWD ds. ochrony kolei
Sztab i służby Stacja Orsza 163 osoby
1 batalion Smoleńsk 3 osoby
1 kompania Stacja Orsza 134 osoby
2 kompania Smoleńsk 133 osoby
3 kompania Moskwa 141 osoby
6 kompania (przemysłowa) Mińsk 144 osoby
2 batalion Połock 3 osoby
4 kompania Połock 168 osób
5 kompania Połock 185 osób
Kompania rezerwowa Stacja Orsza 109 osób
Szkoła podoficerska Mińsk 88 osób
Szkolny pociąg pancerny stacja Orsza 126 osób
Razem: 1397 osób
79 pułk NKWD ds ochrony kolei
Sztab i służby Briańsk-2 142 osoby
1 batalion Briańsk-2 3 osoby
1 kompania Briańsk-2 270 osób
2 kompania Kaługa 194 osoby
5 kompania Osiedle. Sielce 265 osób
2 batalion Konotop 3 osoby
3 kompania Konotop 212 osób
4 kompania Lgów 171 osób
Kompania rezerwowa Briańsk-2 109 osob
Szkoła podoficerska Briańsk-2 88 osób
Komendantura Banku Państwowego Mińsk 5 osób
Komendantura Banku Państwowego Smoleńsk 5 osób
Razem: 1457 osób
3 Dywizja Razem: 5513 osób

4 Dywizja Sztab/Kijów 60 osób
55 pułk NKWD ds. ochrony kolei
Sztab i służby Korosteń 163 osoby
1 batalion Owrucz 3 osoby
1 kompania Owrucz 136 osoby
2 kompania Żytomierz 138 osób
2 batalion Koziatyń 3 osoby
3 kompania Koziatyń 186 osób
4 kompania Szepietowka 201 osób
Kompania rezerwowa Korosteń 136 osób
Szkoła podoficerska Żmerynka 88 osób
Liniowy pociąg pancerny Korosteń 114 osób
Razem: 1168 osób
56 pułk NKWD ds. ochrony kolei
Sztab i służby Kijów 162 osoby
1 kompania Czernihów 160 osób
2 kompania Kijów 242 osoby
3 kompania Most rzeczny Tietieriew 82 kilometr 179 osób
4 kompania Most rzeczny Dniepr w Czerkasach 192 osoby
Kompania rezerwowa Kijów 154 osoby
Szkoła podoficerska Kijów 88 osób
Szkolny pociag pancerny Czerkasy 126 osób
Razem: 1303 osoby
57 pułk NKWD ds.ochrony kolei
Sztab i służby stacja Szewczenko 165 osób
1 batalion stacja Znamienka 3 osoby
1 kompania stacja Christinowka 206 osób
2 kompania stacja Znamienka 154 osoby
3 kompania stacja Pomoszcznaja 169 osób
2 batalion stacja Kiszyniów 3 osoby
4 kompania stacja Odessa 203 osoby
5 kompania Stacja Bessarabska 268 osób
6 kompania Stacja Bielcy 284 osoby
Kopmania rezerwowa Stacja Szewczenko 109 osób
Szkoła podoficeerska Stacja Znamienka 88 osób
Pociąg pancerny Stacja Znamienka 95 osób
Komendantury (dwie) Kijów 10 osób
81 samodzileny batalion Wyszgorod 376 osób
Razem: 1747 osób
Razem 4 Dywizja 4654 osoby

5 Dywizja Sztab/Charków 60 osób
81 pułk NKWD ds. ochrony kolei
Sztab i słuzby Charków 141 osób
1 batalion Charków 3 osoby
1 kompania Stacja Orzeł 218 osób
2 kompania Charków 282 osoby
3 kompania Stacja Krjuków 249 osob
2 batalion Krasnyj Limań 3 osoby
4 kompania Krasnyj Limań 239 osób
5 kompania Bebalczewo 190 osób
Kompania rezerwowa Charków 154 osoby
Szkoła podoficerska Krasnyj Limań 88 osób
Razem: 1567 osób
59 pułk NKWD ds. ochrony kolei
Sztab i służby Armawir 142 osoby
1 batalion Rostów nad Donem 3 osoby
1 kompania Stalingrad 168 osób
2 kompania Rostów nad Donem 179 osób
2 batalion Krasnodar 3 osoby
3 kompania Krasnodar 182 osoby
4 kompania Stacja Białorieczeńskaja 241 osoby
3 batalion Tuapse 3 osoby
5 kompania Tuapse 232 osoby
6 kompania Soczi 191 osób
Kompania rezerwowa Armawir 109 osób
Szkola podoficerska Armawir 88 osób
Pociag pancerny Stacja Tichoreckaja 95 osób
Razem: 1636 osób
54 pułk NKWD ds.ochrony kolei
Sztab i służby Dniepropietrowsk 142 osoby
1 kompania Dniepropietrowsk 199 osób
2 kompania Stacja Sinsielnikowo 199 osób
3 kompania Stacja Zaporoże 183 osoby
4 kompania Stacja Apostołowo 162 osoby
5 kompania Symferopol 212 osoby
Kompania rezerwowa Dniepropietrowsk
88 osób
Komendantura wojsk Charków 4 osoby
Klub wojsk NKWD Charków 1 osoba
Razem: 1294 osoby
15 samodzielny batalion
Sztab i służby Woroneż 116 osób
1 kompania Woroneż 199 osób
2 kompania Jelec 156 osób
Pluton rezerwowy Woroneż 50 osób
Szkolny pluton Woroneż 40 osob
Razem: 561 osób
Razem 5 Dywizja 5118 osób

6 Dywizja NKWD Sztab/ Chabarowsk 67 osób
71 pułk NKWD ds. ochrony kolei
Sztab i służby Chabarowsk 168 osób
1 batalion Chabarowsk 3 osoby
Garnizon ochrony Most rzeczny Amur 96 osób
1 kompania Chabarowsk 220 osob
2 kompania Most drogowy rzeka Kija 262 osoby
2 batalion Stacja Imań 3 osoby
3 kompania Most drogowy rzeka Bikiń 270 osób
4 kompania Stacja Imań 199 osób
5 kompania Stacja Ryżino 150 osob
Kompania rezerwowa Stacja Bikiń 154 osoby
Szkola podoficerska Stacja Chor 88 osób
Liniowy pociąg pancerny Stacja Wiaziemska 114 osób
Razem: 1733 osoby
72 pułk NKWD ds. ochrony kolei
Sztab i służby Woroszyłow 171 osób
1 Batalion Stacja Mauzowka 3 osoby
1 kompania Stacja Mauzowka 183 osoby
8 kompania Stacja Mauzowka 181 osób
2 kompania Stacja Chorolsk 220 osób
3 kompania Stacja Kamień-Rybołow 284 osoby
2 batalion Woroszyłow 3 osoby
4 kompania Grodekowo 218 osób
5 kompania Woroszyłow 234 osoby
3 batalion stacja Ugołnaja 3 osoby
6 kompania Stacja Ugołnaja 276 osób
7 kompania Stacja Kangauz 270 osób
kompania rezerwowa Woroszyłow 154 osoby
Szkola podoficerska Woroszyłow 100 osób
Szkolny pociąg pancerny Woroszyłow 110 osób
Razem: 2410 osób
198 pułk NKWD Cześć Stacja Siedanka 1238 osób
72 sam. bat. NKWD ds. ochron.przem Pietropawłowsk-Kamczacki 273 osoby
100 sam. bat. NKWD ds ochron. przem Chabarowsk 408 osób
102 sam. bat NKWD ds ochron. przem. Ocha (Sachalin) 258 osób
3 sam komp. NKWD ds ochron przem Komsomołsk 230 osób
Komendantura Chabarowsk 5 osób
Kadry szkoły podoficerskiej Chabarowsk 5 osób
Razem 6 Dywizja 6627 osób

7 Dywizja Sztab/Swobodnyj 60 osob
62 pułk NKWD ds ochrony kolei
Sztab i służby Stacja Skoworodino 167 osób
1 batalion Stacja Mogocza 3 osoby
1 kompania Stacja Ksientiewskaja 205 osob
2 kompania Stacja Mogocza 273 osoby
2 batalion Stacja Jeriofiej Pawłowicz 3 osoby
3 kompania Stacja Jerofiej Pawłowicz 265 osób
4 kompania Stacja Urusza 204 osoby
5 kompania Stacja Skoworodino 238 osób
Kompania rezerwowa Stacja Skoworodino 154 osoby
Szkoła podoficerska Stacja Skoworodino 88 osób
Pociag pancerny Stacja Skoworodino 95 osób
Razem: 1695 osób
70 pułk NKWD ds. ochrony kolei
Sztab i służby Stacja Kujbyszewka 163 osoby
1 batalion Stacja Szimanowskaja 3 osoby
1 kompania Stacja Magdagaczi 181 osób
2 kompania Stacja Szimanowkaja 171 osób
Garnizon ochrony Most na rzece Zeja 96 osób
2 batalion Stacja Zawitaja 3 osoby
3 kompania Stacja Kujbyszewka 245 osób
4 kompania Stacja Zawitaja 207 osób
Kompania rezerwowa Stacja Zawitaja 154 osoby
Szkola podoficerska Stacja Kujbyszewka 88 osób
Szkolny pociag pancerny Stacja Kujbyszewka 126 osób
Razem: 1437 osób
63 pulk NKWD ds. ochrony kolei
Sztab i służby Birobidżan 166 osób
1 batalion Stacja Obłucze 3 osoby
1 kompania Stacja Archara 214 osób
2 kompania Stacja Obłucze 206 osob
3 kompania Stacja Bira 174 osoby
2 batalion Stacja Litowka 3 osoby
4 kompania Most rzeczny Bira 6 kilometr 217 osób
5 kompania Most rzeczny Tunguzka 149 osob
6 kompania Stacja Boloń 146 osób
Kompania rezerwowa Birobidżan 154 osób
Szkoła podoficerska Birobidżan 88 osób
Pociąg pancerny Stacja Obłucze 95 osób
Razem: 1615 osób
Razem: 7 Dywizja 4807 osób

8 Dywizja Sztab/Czyta 60 osób
67 pułk NKWD ds. ochrony kolei
Sztab i służby Irkuck 168 osob
1 batalion Stacja Zima 3 osoby
1 kompania Stacja Niżneudińsk 228 osób
2 kompania Stacja Zima 241 osób
3 kompania Stacja Bajkał 226 osób
Grupa kutrów Stacja Bajkał 18 osób
Strzelecki Pluton Ochrony Irkuck 36 osób
2 batalion Stacja Marituj 3 osoby
4 kompania Stacja Marituj 263 osoby
5 kompania Stacja Szaryżałgaj 255 osób
6 kompania Stacja Kutłuk 206 osób
Kompania rezerwowa Irkuck 154 osoby
Szkola podoficerska Stacja Irkuck-2 100 osób
Pociąg pancerny Stacja Słudjanka 114 osób
Razem: 2015 osób
68 pułk NKWD ds. ochrony kolei
Sztab i służby Czyta 163 osoby
1 batalion Stacja Ułan-Ude 3 osoby
1 kompania Stacja Utulik 186 osób
2 kompania Stacja Tanchoj 184 osoby
3 kompania Stacja Ułan-Ude 232 osoby
6 kompania Most rzeka Tiemnik 148 osób
2 batalion Czyta 3 osoby
4 kompania Stacja Chiłok 218 osób
5 kompania Czyta 218 osób
Kompania NKWD ds ochrony przemysłowej Czyta i Kenon 84 osoby
Kompania rezerwowa Czyta 154 osoby
Szkola podoficerska Czyta 88 osób
Pociąg pancerny Stacja Ołowiannaja 95 osób
Razem: 1776 osób
69 pułk NKWD ds ochrony kolei
Sztab i służby Stacja im. Kaganowicza 164 osoby
1 batalion Stacja Sziłka 3 osoby
1 kompania Borzja 126 osób
2 kompania Stacja Ołowiannaja 202 osoby
3 kompania Stacja Sziłka 178 osób
2 batalion Stacja Ziłowo 3 osoby
4 kompania Stacja Buszułoj 161 osób
5 kompania Stacja Ziłowo 165 osób
6 kompania Stacja Sbiega 178 osób
Kompania rezerwowa Stacja im. Kaganowicza 154 osoby
Szkoła podoficerska Stacja im. Kaganowicza 88 osób
Szkolny pociąg pancerny Stacja Ukurej 126 osób
Razem: 1548 osób
Razem 8 Dywizja: 5399 osób

9 Dywizja Sztab/ Wilno 61 osób
58 pułk NKWD ds. ochrony kolei
Sztab i służby Białystok 164 osoby
1 batalion Białystok 3 osoby
1 kompania Białystok 196 osób
2 kompania Grodno 140 osób
6 kompania Miasto Tykocin 167 osób
2 batalion Mołodeczno 3 osoby
3 kompania Stacja Czeremcha 168 osób
4 kompania Stacja Lida 200 osób
5 kompania Mołodeczno 163 osoby
Kompania rezerwowa Białystok 154 osoby
Szkoła podoficerska Białystok 100 osób
Pociąg pancerny Białystok 95 osób
Razem: 1553 osób
60 pulk NKWD ds. ochrony kolei
Sztab i służby Brześć 164 osoby
1 batalion Stacja Baranowicze 3 osoby
1 kompania Stacja Baranowicze 196 osób
5 kompania Stacja Niemeń 188 osób
2 batalion Brześć 3 osoby
2 kompania Iwacewicze 159 osób
3 kompania Brześć 214 osób
4 kompania Łuniniec 174 osoby
Kompania rezerwowa Brześć 154 osoby
Szkoła podoficerska Gancewicze 88 osób
Pociąg pancerny Stacja Stołpce
Razem: 1438 osób
83 pułk NKWD ds. ochrony kolei
Sztab i służby Ryga 164 osoby
1 batalion Krustpils 3 osoby
1 kompania Daugavpils 218 osób
2 kompania Krustpils 194 osoby
3 kompania Jelgava 219 osób
2 batalion Ryga 3 osoby
4 kompania Ryga 256 osób
5 kompania Stacja Saułkrasti 178 osób
6 kompania NKWD ds ochrony przemysłowej Stacja Cekułe 112 osób
Kompania rezerwowa Ryga 154 osoby
Szkoła podoficerska Ryga 100 osób
Razem: 1601 osób
84 pulk NKWD ds. ochrony kolei
Sztab i służby Wilno 166 osób
1 batalion Wilno 3 osoby
1 kompania Stacja Nowa-Wilejka 190 osób
2 kompania Stacja Jonawa 187 osób
2 batalion Kowno 3 osoby
3 kompania Kowno 203 osoby
6 kompania Kowno 180 osób
7 kompania Olita 148 osób
3 batalion Stacja Szawle 3 osoby
4 kompana Stacja Radziwiliszki 191 osób
5 kompania Stacja Kużjaj 196 osób
8 kompania NKWD ds ochrony przemysłowej Radziwiliszki/ Zakład nr. 508 147 osób
Kompania rezerwowa Wilno 154 osoby
Szkoła podoficerska Wilno 100 osób
Razem: 1871 osób
Razem 9 Dywizja: 6524 osób

10 Dywizja Sztab/ Lwów 60 osób
64 pułk NKWD ds. ochrony kolei
Sztab i służby Kowel 165 osób
1 batalion Równe 3 osoby
1 kompania Stacja Sarny 156 osób
2 kompania Równe 117 osób
3 kompania Stacja Kiwerce 150 osób
2 batalion Kowel 3 osoby
4 kompania Kowel 174 osoby
5 kompania Włodzimierz-Wołyński 143 osoby
Kompania rezerwowa Kowel 154 osoby
Szkoła podoficerska Stacja Małyńsk 88 osób
Razem: 1152 osoby
66 pułk NKWD ds. ochrony kolei
Sztab i służby Lwów 164 osoby
1 batalion Przemyśl 3 osoby
1 kompania Przemyśl 144 osoby
2 kompania Stacja Chyrów 154 osoby
3 kompania Stacja Sambor 204 osoby
4 kompania Stacja Jaworów 188 osób
5 kompania Stacja Turka 149 osób
Kompania rezerwowa Lwów 154 osoby
Szkoła podoficerska Stacja Sambor 88 osób
Szkolny pociąg pancerny Stacja Lwów 110 osób
Razem: 1361 osób
75 pułk NKWD ds.ochrony kolei
Sztab i służby Stryj 165 osób
1 batalion Tarnopol 3 osoby
1 kompania Tarnopol 163 osoby
2 kompania Stacja Chodorów 192 osoby
3 kompania Stryj 173 osoby
2 batalion Skole 3 osoby
4 kompania Skole 169 osób
5 kompania Slawsko 161 osób
Kompania rezerwowa Stryj 154 osoby
Szkoła podoficerska Stryj 99 osób
Pociąg pancerny Stryj 95 osób
Razem: 1366 osób
77 pułk NKWD ds.ochrony kolei
Sztab i służby Stanisław 165 osób
1 batalion Stacja Czortków 3 osoby
1 kompania Stacja Czortków 207 osób
5 kompania Czerniowce 205 osób
6 kompania Stacja Zaleszczyki 239 osób
2 batalion Stacja Delatyn 3 osoby
2 kompania Stanisław 198 osób
3 kompania Stacja Delatyn 166 osób
4 kompania Stacja Worochta 205 osób
Kompania rezerwowa Stanisław 154 osoby
Szkoła podoficerska Stacja Buczacz 100 osób
Pociąg pancerny Stacja Stanisław 95 osób
Razem: 1740 osób
Razem 10 Dywizja: 5679 osób

11 Dywizja Sztab/Moskwa 51 osób
173 pułk Moskwa 1517 osób
174 pułk Moskwa 1401 osób
180 pułk
Sztab i służby Stalinogorsk 141 osób
Cztery kompanie Stalinogorsk 1122 osób
kompania Tuła 165 osób
kompania Kaszyra 140 osób
Razem 180 pułk 1568 osób
197 pulk Rublewo 932 osoby
71 samodzielny batalion Podolsk 673 osoby
76 samodzielny batalion Kotowsk 516 osób
78 samodzielny batalion
Sztab i służby Roszal 73 osoby
kompania Roszal 202 osoby
kompania Szatura 112 osób
Razem 78 batalion 387 osób
79 samodzielny batalion Krasnozawodsk 516 osób
80 samodzielny batalion Elektrostal 516 osób
18 samodzielna kompania Stacja Zielienogradskaja 229 osób
Razem 11 Dywizja: 8556 osób
Razem w Dywizjach 58878 osób

26 Brygada Sztab/Tbilisi 163 osoby
61 pułk NKWD ds. ochrony kolei
1 batalion Stacja Samtredia 3 osoby
1 kompania Suchumi 301 osób
2 kompania Stacja Micha-Czchakaja 277 osób
3 kompania Stacja Samtredia 272 osoby
2 batalion Stacja Chaszuri 3 osoby
4 kompania Stacja Zestafoni 188 osób
5 kompania Stacja Chaszuri 213 osób
Kompania rezerwowa Tbilisi 109 osób
Szkoła podoficerska Kutaisi 88 osób
Pociąg pancerny Stacja Leninakan 95 osób
Razem: 1712 osób
1 samodzielny batalion
Sztab i służby Leninakan 104 osoby
1 kompania Stacja Sanain 216 osób
2 kompania Leninakan 207 osób
3 kompania Stacja Nachiczewań 220 osób
Kompania Rezerwowa Leninakan 109 osób
Pluton ćwiczebny Leninakan 35 osób
Razem 1 sam bat 891 osób
16 samodzielny batalion
Sztab i służby Baku 100 osób
1 kompania Kirowabad 210 osób
2 kompania Stacja Chaczmas 142 osoby
Pluton rezerwowy 50 osób
Pluton ćwiczebny 40 osób
Razem: 542 osoby
14 samodzielny batalion
Sztab i służby Grozny 98 osób
1 kompania Grozny 210 osób
2 kompania Machaczkała 143 osoby
3 kompania (saperska) Grozny 100 osób
Pluton rezerwowy Grozny 50 osób
Pluton szkolny Grozny 40 osób
Razem: 641 osób
99 samodzielny batalion Baku 596 osób
Razem 26 Brygada 4437 osób

27 Brygada Sztab/ Nowosybirsk 51 osób
11 samodzielny batalion
Sztab i służby Omsk 111 osób
1 kompania Omsk 146 osób
2 kompania Stacja Iszim 125 osób
3 kompania Stacja Akmolińsk 126 osób
Pluton rezerwowy Omsk 50 osób
Pluton szkolny Omsk 40 osób
Razem: 598 osób
12 samodzielny batalion
Sztab i służby Krasnojarsk 115 osób
1 kompania Stacja Aczyńsk 188 osób
2 kompania Most na rzece Jenisjej 160 osób
3 kompania Stacja Ilańskaja 185 osób
Pluton rezerwowy Krasnojarsk 50 osób
Pluton rezerwowy Krasnojarsk 40 osób
Drużyna kutrów Krasnojarsk 5 osób
Razem: 743 osoby
65 pułk NKWD ds.ochrony kolei
Sztab i służby Nowosybirsk 140 osób
1 kompania Nowosybirsk 201 osób
2 kompania Stacja Tajga 202 osoby
3 kompania Stacja Barnauł 205 osób
4 kompania ds.ochrony przemysłowej Stacja Kriwoszczekowo 265 osób
Kompania rezerwowa Nowosybirsk 109 osób
Szkoła podoficerska Nowosybirsk 62 osoby
Drużyna kutrów Nowosybirsk 5 osób
Razem: 1189 osób
98 samodzielny batalion ds. ochrony przemysłowej Kiemierowo 387 osób

28 Brygada Sztab/Gorki 58 osób
6 samodzielny batalion
Sztab i służby Gorki 106 osób
1 kompania Gorki 248 osób
2 kompania Kirow 228 osób
Pluton rezerwowy Gorki 50 osób
Pluton szkolny Gorki 40 osób
Razem: 672 osoby
13 samodzielny batalion
Sztab i służby Moskwa 119 osób
1 kompania Moskwa 177 osób
2 kompania Jarosław 191 osób
3 kompania Wołogda 232 osoby
Kompania rezerwowa Moskwa 192 osoby
Szkoła podoficerska Moskwa 62 osoby
Razem: 973 osoby
74 pułk NKWD ds. ochrony kolei
Sztab i służby Kazań 140 osób
1 kompania Murom 198 osób
2 kompania Kazań 190 osób
3 kompania Sarapuł 233 osoby
4 kompania Krasnoufimsk 219 osób
Kompania rezerwowa Kazań 109 osób
Szkoła podoficerska Kazań 62 osoby
Razem: 1151 osób
183 pulk NKWD ds ochrony przemysłowej Dzierżyńsk 934 osoby
94 samodzielny batalion ds ochrony przemyslowej Kazań 516 osób
1 samodzielna kompania Bałachna 264 osoby
Komendantura Banku Państwowego Kazań 5 osób
Kadry szkoły podoficerskiej Kazań 5 osób
Razem: 4578 osób

29 Brygada Sztab/ Kujbyszew 58 osób
4 samodzielny batalion
Sztab i służby Kujbyszew 106 osób
1 kompania Most rzeka Wołga 986 kilometr 233 osoby
2 kompania Uljanowsk 147 osób
3 kompania Orenburg 241 osób
Pluton rezerwowy Kujbyszew 50 osób
Pluton szkolny Kujbyszew 40 osób
Razem: 817 osoby
8 samodzielny batalion
Sztab i służby Saratów 106 osób
1 kompania Bałaszów 206 osób
2 kompania Penza 210 osób
3 kompania Most rzeka Wołga 17 kilometrów 148 osób
4 kompania Astrachań 204 osoby
Pluton rezerwowy Saratów 60 osób
Szkoła podoficerska Stacja Rtiszczewo 62 osób
Razem: 989 osób
21 samodzielny batalion
Sztab i służby Moskwa 106 osób
1 kompania Tuła 224 osób
2 kompania Stacja Ugrieszkaja 188 osób
3 kompania Stacja Sasowo 191 osób
Kompania rezerwowa Moskwa 192 osoby
Szkoła podoficerska Tuła 62 osoby
97 samodzielny batalion NKWD ds ochrony przemysłowej Czapajewsk 382 osoby
10 samodzielna kompania NKWD ds. ochrony przemysłowej Uljanowsk 265 osób
14 samodzielna kompania NKWD ds. ochrony przemyslowej Penza 265 osób
16 samodzielna kompania NKWD ds.ochrony przemysłowej Kujbyszew 250 osób
Komendantura wojsk Kujbyszew 4 osoby
Razem 29 Brygada: 3933 osoby
30 Brygada Sztab/ Taszkient 51 osób
8 samodzielny batalion
Sztab i służby Ałma-Ata 102 osoby
1 kompania Stacja Ajaguz 226 osob
2 kompania Stacja Dżambuł 191 osób
Pluton rezerwowy Ałma-Ata 50 osób
Pluton szkolny Ałma-Ata 40 osób
Razem: 609 osób
9 samodzielny batalion
Sztab i służby Taszkient 102 osoby
1 kompania Taszkient 207 osób
2 kompania Stacja Kokand 184 osoby
Pluton rezerwowy Taszkient 109 osób
Pluton szkolny Taszkient 40 osób
Razem: 642 osoby
10 samodzielny batalion
Sztab i służby Stacja Czardżou 98 osób
1 kompania Stacja Kagan 166 osób
2 kompania Stacja Karszi 171 osób
Pluton rezerwowy Stacja Czardżou 50 osob
Pluton szkolny Stacja Czardżou 40 osób
Razem 30 Brygada: 1827 osób

56 Brygada Sztab/ Leningrad 44 osoby
151 pulk Leningrad 917 osób
152 pulk
Sztab i służby Szlisselburg 123 osoby
kompania Szlisselburg 359 osób
kompania Osiedle Niewdubstroj 165 osób
kompania Wołchowstroj 88 osób
kompania Swirstroj 165 osób
Razem: 900 osób
155 pulk Powieniec KF ZSRR 1067 osób
74 samodzielny batalion Enso 850 osób
104 samodzielny batalion Stacja Rżewka 463 osoby
6 samodzielna kompania Stacja Uljanowka 89 kilometrów od Leningradu 264 osoby
Razem 56 Brygada: 4505 osób

57 Brygada Sztab/ Charków 44 osoby
157 pułk
Sztab i służby Zaporoże 129 osób
kompania Zaporoże 420 osób
kompania Pawłograd 196 osób
kompania Dnieprodzierżyńsk 180 osób
kompania Wieczernyj Kut 138 osób
Razem: 1063 osoby
84 samodzielny batalion Szostka 632 osoby
85 samodzielny batalion Woroszyłowgrad 382 osoby
86 samodzielny batalion
Sztab i służby Pietrowienki 73 osoby
kompania Pietrowienki 359 osób
kompania Stacja Pawlowka 210 osób
Razem: 642 osoby
87 samodzielny batalion
Sztab i służby Gorłowka 64 osoby
kompania Gorlowka 238 osób
kompania Osiedle Zujewka 200 osób
Razem: 502 osoby
73 samodzielny batalion Stalino/Donieck 367 osób
88 samodzielny batalion Rubieżnaja 516 osób
89 samodzielny batalion Rubieżnaja
Sztab i służby Kamieńsk 64 osoby
Dwie kompanie Kamieńsk 357 osób
kompania Osiedle Szachty 143 osoby
Razem: 564 osoby
Razem 57 Brygada 4494 osoby

58 Brygada Sztab/ Swierdłowsk 51 osób
75 samodzielny batalion NKWD ds ochrony przemysłowej Magnitogorsk 443 osoby
90 samodzielny batalion NKWD ds.ochrony przemysłowej Mołotow 705 osób
106 samodzielny batalion NKWD ds.ochrony przemysłowej Bierieznjaki 600 osób
4 samodzielna kompania NKWD ds.ochrony przemysłowej Swierdłowsk 290 osób
5 samodzielna kompania NKWD ds.ochrony przemysłowej Niżnyj Tagił 265 osób
15 samodzielna kompania NKWD ds.ochrony przemysłowej Czelabińsk 195 osób
17 samodzielna kompania NKWD ds.ochrony przemysłowej Kopiejsk 207 osób
85 pulk NKWD ds. ochrony kolei
Sztab i służby Swierdłowsk 142 osoby
1 kompania Mołotow 189 osób
2 kompania Swierdłowsk 232 osoby
3 kompania Swierdłowsk 231 osób
4 kompania Czelabińsk 225 osób
Kompania rezerwowa Swierdłowsk 109 osób
Szkola podoficerska Swierdłowsk 88 osób
Razem: 1216 osób
Komendantura Mennicy Państwowej Krasnokamsk 5 osób
Komendantura Affinanżnogo Swierdłowsk 5 osób
Kadra szkoły podoficerskiej Swierdłowsk 5 osób
Razem 58 Brygada: 3978 osób

Razem Brygady: 30789 osób
Kursy przygotowania wyższych dowódców Kiszyniów 185 osób
Rostowska podoficerska szkoła łączności Rostów nad Donem 280 osób
Centralne Archiwum Głównego Zarządu Wojsk Ochrony Pogranicza i Wojsk Ochrony Przemysłowej NKWD ZSRR 120 osób
Razem: 585 osób

Wszystko Razem: 90252 osób
Wojska NKWD ds. ochrony kolei 60090 osób
Wojska NKWD ds. ochrony przemysłowej 29557 osób
Razem: 89667 osób
Ostatnio zmieniony przez Krzysztof Sob 18 Sie, 2012, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Krzysztof
Porucznik


Dołączył: 22 Gru 2007
Posty: 840
Wysłany: Wto 20 Gru, 2011   

Murmański Okręg Pograniczny
Dowództwo okręgu Miasto Murmańsk 108 osób
82 oddział pograniczny Osiedle Murmaszi 1065 osób
100 oddział pograniczny Osiedle Ozierko 617 osób
101 oddział pograniczny Osiedle Koulojärvi 1377 osób
1 Pólnocny oddział okretów pogranicznych Osiedle Kuwszinskaja Salma 829 osób
17 samodzielna komendantura pograniczna Osiedle Jokanga 198 osób
20 samodzielna komendantura pograniczna Osiedle Teriberka 243 osoby
Okręgowa szkoła podoficerska i inne poddziały okręgowe Miasto Murmańsk 327 osób
Razem w okręgu: 4764 osób

Karelo-fiński okręg pograniczny
Dowództwo okręgu Miasto Pietrozawodsk 142 osoby
1 Kalewalski oddział pograniczny Miasto Uchta 1228 osób
3 oddział pograniczny Miasto Sortvala 1364 osoby
72 oddział pograniczny Stacja Ołanga 1383 osoby
73 oddział pograniczny Stacja Reboły 1090 osób
80 oddział pograniczny Osiedle Kiprinmäki 1096 osób
Szkoła podoficerska i inne pododdziały 418 osób
Razem w okręgu: 6721 osób

Leningradzki okręg pograniczny
Dowództwo okręgu Miasto Leningrad 136 osób
5 oddział pograniczny im Czerwonego Sztandaru Miasto Enso 1622 osób
7 oddział pograniczny Miasto Kingisepp 645 osób
9 oddział pograniczny Miasto Psków 1123 osob
11 oddział pograniczny Przedmieście Krasnyj 927 osób
33 oddział pograniczny Osiedle Säkkijärvi 1180 osób
102 oddział pograniczny Tartak Elisenvaara 1463 osoby
103 oddział pograniczny Wioska Rempetti 440 osób
1 Bałtycki oddział okrętów pogranicznych Miasto Trångsund 720 osób
5 morska szkoła podoficerska i inne pododdziały 2019 osób
Razem: 10.275 osób

Nadbałtycki okręg pograniczny
Dowództwo okręgu Miasto Tallinn 123 osoby
6 oddział pograniczny Miasto Rakvere 1167 osób
8 oddział pograniczny Miasto Happsaalu 1153 osób
10 oddział pograniczny Miasto Kuressaare 1179 osób
12 oddział pograniczny Miasto Liepaja 1190 osób
Samodzielny oddzial pograniczny ochrony brzegowej Półwysep Hanko 690 osób
2 Bałtycki oddział okrętów pogranicznych Miasto Tallinn 1474 osób
Okręgowa szkoła podoficerska i inne poddziały Miasto Tallinn 495 osób
11 samodzielna eskadra lotnicza Miasto Kuressaaare 260 osób
Razem w okręgu 7731 osób

Białoruski Okręg Pograniczny
Dowództwo okręgu Miasto Białystok 187 osób
13 oddział pograniczny Miasto Bieriezino 844 osoby
16 oddział pograniczny Miasto Dzierżyńśk 1174 osoby
18 oddział pograniczny Miasto Żytkowicze 548 osob
83 oddział pograniczny Miasto Slobodka 697 osób
105 oddział pograniczny Miasto Kretynga 2036 osób
106 oddział pograniczny Miasto Taurogi 2097 osób
107 oddział pograniczny Miasto Mariampol 1937 osób
86 oddział pograniczny Miasto Augustów 2153 osób
87 oddział pograniczny Miasto Łomża 2131 osób
88 oddział pograniczny Stacja Szepietowo 2250 osób
17 oddział pograniczny im. Czerwonego Sztandaru Miasto Brześć 2156 osób
10 samodzielna eskadra lotnicza Miasto Grodno 208 osób
Okręgowa szkoła podoficerska i inne podziały 1210 osób
Razem w okręgu 19.637 osób

Ukraiński Okręg Pograniczny
Dowództwo okręgu Miasto Lwów 186 osób
20 oddział pograniczny im. Czerwonego Sztandaru Miasto Slawuta 1569 osób
22 oddział pograniczny Miasto Wołoczysk 1065 osób
98 oddział pograniczny Miasto Luboml 1561 osób
90 oddział pograniczny Miasto Włodzimierz-Wołyński 1862 osoby
91 oddział pograniczny Miasto Rawa-Ruska 2106 osób
92 oddział pograniczny Miasto Przemyśl 2306 osób
93 oddział pograniczny Miasto Lisko 2157 osób
94 oddział pograniczny Miasto Skole 2182 osoby
95 oddział pograniczny Miasto Nadwórna 2158 osób
97 oddział pograniczny Miasto Czerniowce 2998 osób
Samodzielna komendantura pograniczna Miasto Kołomyja 795 osób
Razem w okręgu: 21.437 osób

Mołdawski Okręg Pograniczny
Dowództwo okręgu Miasto Kiszyniów 126 osób
2 oddział pograniczny Miasto Kalarasz-Tyrg 1632 osoby
23 oddział pograniczny im. Czerwonego Sztandaru Miasto Lipkany 1419 osób
24 oddział pograniczny Miasto Bielcy 1500 osób
25 oddział pograniczny Miasto Kaguł 1567 osób
79 oddział pograniczny Miasto Izmaił 1569 osób
2 samodzielna komendantura pograniczna Miasto Rybnica 352 osoby
3 samodzielna komendantura pograniczna Miasto Kamieniec-Podolski 253 osoby
4 samodzielna komendantura pograniczna Miasto Mohylew-Podolski 291 osób
5 samodzielna komendantura pograniczna Miasto Tyraspol 362 osoby
4 Czarnomorski oddział okrętów pogranicznych 516 osób
Okręgowa szkoła podoficerska i inne pododdziały 324 osoby
Razem w okręgu: 9910 osób

Czarnomorski Okręg Pograniczny
Dowództwo okręgu Miasto Symferopol 107 osób
26 oddział pograniczny Miasto Odessa 1079 osób
32 oddział pograniczny Miasto Noworossyjsk 1092 osoby
23 oddział pograniczny Miasto Sewastopol 191 osób
24 oddział pograniczny Miasto Eupatoria 209 osób
25 oddział pograniczny Miasto Teodozja 221 osób
1 Czarnomorski oddział okrętów pogranicznych Miasto Odessa 411 osób
2 Czarnomorski oddział okrętów pogranicznych Miasto Bałakława 464 osoby
1 morska szkoła podoficerska Miasto Bałakława 458 osób
Ostatnio zmieniony przez Krzysztof Sob 18 Sie, 2012, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Krzysztof
Porucznik


Dołączył: 22 Gru 2007
Posty: 840
Wysłany: Wto 27 Gru, 2011   

Struktura NKGB była następująca
W.N. Mierkułow- ludowy komisarz bezpieczeństwa państwowego ZSRR
I.A. Sierow- 1 zastępca ludowego komisarza bezpieczeństwa państwowego ZSRR
B.Z. Kobułow- zastępca ludowego komisarza bezpieczeństwa państwowego ZSRR
M.W. Gribow- zastępca ludowego komisarza bezpieczeństwa państwowego ZSRR ds kadr
1. Zarząd- (wywiad zagraniczny)-P.M. Fitin
2. Zarząd- (kontrwywiad)- P.W. Fiedotow
3. Zarząd- (tajno-polityczny)- S.P. Milsztejn
Oddział Śledczy (na prawach zarządu)-L.E. Włodzimirskij
Zarząd Komendanta Moskiewskiego Kremla- N.K. Spiridonow
1. Oddział (ochrona rządu)- N.S. Własik
2. Oddział (ewidencyjno-statystyczny- L.F. Basztakow
3. Oddział (rewizje, areszty, obserwacja zewnętrzna)- D.N. Szaria
4. Oddział (techniki operacyjnej)- E.P. Łapszin
5 Oddział (szyfry)- A.I.- Kopytcew
Oddział kadr- M.W. Gribow
Oddział administracyjno-gospodarczy i finansowy- A.M. Dawydow
Sekretariat NKGB- W.A. Gołowanow

26 lutego 1941 roku została ogłoszona nowa struktura NKWD ZSRR
Kierownictwo
L.P. Beria-ludowy komisarz spraw wewnętrznych ZSRR
S.N. Krugłow- pierwszy zastępca ludowego komisarza spraw wewnętrznych ZSRR
W.S. Abakumow- zastępca ludowego komisarza spraw wewnętrznych ZSRR
W.W. Czernyszow- zastępca ludowego komisarza spraw wewnętrznych ZSRR
I.I. Masliennikow- zastępca ludowego komisarza spraw wewnętrznych ZSRR do spraw wojsk
W.P. Obrucznikow- zastępca ludowego komisarza spraw wewnętrznych do spraw kadr
Zarządy i Główne Zarządy NKWD
Główny Zarząd Milicji-A.G. Gałkin
Główny Zarząd Ochrony Przeciwpożarowej- E.W.Kozik
Główny Zarząd Terytorialnej Obrony Przeciwlotniczej- W.W. Osokin
Główny Zarząd Archiwalny- I.I. Nikitinskij
Główny Zarząd Więziennictwa-M.I.Nikolskij
Główny Zarząd do spraw Jeńców Wojennych i Internowanych-P.K. Soprunienko
Główny Zarząd Wojsk Pogranicznych-G.G. Sokołow
Główny Zarząd Wojsk NKWD ds. ochrony szlaków kolejowych i ważnych przedsiębiorstw przemysłowych- A.I. Guliew
Zarząd Wojsk Operacyjnych- P.A. Artiemiew
Zarząd Wojsk Konwojowych- W.M. Szarapow
Zarząd Agitacji i Propagandy Wojsk NKWD- P.N. Mironienko
Zarząd Wojskowego Zaopatrzenia Wojsk NKWD-A.A. Wurgaft
Oddział Budownictwa Wojskowego- I.S. Liubyj
3 oddział NKWD ZSRR-A.M. Bieljanow
Głowny Zarząd Obozowy GUŁAG- w.G. Nasiedkin
Główny Zarząd Obozów Budownictwa Kolejowego- N.A. Frenkiel
Główny Zarząd Obozów Budownictwa Hydrotechnicznego- Ja.D.Rapoport
Główny Zarząd Obozów Przedsiębiorstw Przemysłu- Górniczo-Hutniczego- P.A. Zacharow
Główny Zarząd Obozów Budownictwa Przemysłowego- G.M. Orłow
Zarząd Obozów Przemysłu Paliwowego- S.N. Burdakow
Zarząd Obozów Przemysłu Drzewnego- M.M. Timofiejew
Zarząd Obozów do spraw budowy kujbyszewskich zakładów przemysłowych- A.P. Lepilow
Główny Zarząd Budownictwa na Dalekiej Północy- Dalstroj- I.F. Nikiszew
Główny Zarząd Budownictwa Dróg Bitych- W,.T. Fedorow- od 24 marca 1941 Zasow
Zarząd Administracyjno-Gospodarczy-Ju.D. Sumbatow
Zarząd Technicznego Zaopatrzenia Obozów i Budów- W.A. Poddubko
Oddział Kadr-B.P. Obrucznikow
Centralny Oddział Finansowo-Planistyczny- L.I. Berenzon
Oddział przewozów wodnych i kolejowych- S.I. Zikiejew
Oddział Mobilizacyjny- I.S. Szerediega
Oddział Skarbca Państwowego- W.N. Władimirow
Sekretariat Specjalnego Kolegium-organ pozasądowy przy NKWD- W.W.Iwanow
Grupa Nadzorująco-kontrolna przy NKWD ZSRR- N.I. Pawłow
Sekretariat NKWD ZSRR- S.S. Mamułow
Inspekcja Górniczo-Techniczna- P.W. Markow
Inspekcja do spraw NadzoruKolei- N.P. Strużkow
1 oddzial specjalny NKWD ZSRR- A.Ja. Giercowskij od 28 lutego 1941 roku
Zarząd Zakładów Szkolnych- P,A. Szaria-od 18 marca 1941 roku
Główny Zarząd Budownictwa Lotnisk NKWD W.T. Fedorow –od 24 marca 1941 roku
Ostatnio zmieniony przez Krzysztof Nie 19 Sie, 2012, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Krzysztof
Porucznik


Dołączył: 22 Gru 2007
Posty: 840
Wysłany: Wto 27 Gru, 2011   

31 lipca 1941 roku obwieszczono nową strukturę NKWD która powstała z połączenia NKWD i NKGB które dotychczas były rozdzielone. Oto ta struktura.
Sekretariat NKWD ZSRR- S.S. Mamułow
Grupa kontrolno-inspekcyjna przy komisarzu ludowym - N.I.Pawłow
Sekretariat Kolegium Specjalnego przy komisarzu ludowym- W.W. Iwanow
Zarządy i wydziały operacyjno-czekistowskie
1. Zarząd (wywiad zagraniczny)- P.M. Fitin
2. Zarząd (kontrwywiad)- P.W. Fiedotow
3. Zarząd (tajno-polityczny)- N.D. Gorliński
Zarząd wydziałów specjalnych (wojskowy kontrwywiad NKWD)- W.S. Abakumow
Zarząd transportowy- N.I. Sinegubow
Zarząd ekonomiczny- N.Ja.Mieszik
Wydział śledczy do spraw szczególnej wagi- L.E. Włodzimierski
1. Wydział (ochrona rządu)- N.S. Własik
1. Wydział specjalny (statystyczno-ewidencyjny) - L.F. Basztakow
2. Wydział Specjalny techniki operacyjnej- E.P. Łapszin
3. Wydział Specjalny (aresztowania, rewizje, skryta obserwacja)- P.M. Kubatkin
4. Wydział Specjalny (specjalne biuro techniczne, łączność „WCz”)- W.A. Krawczenko
5. Wydział Specjalny (szyfry)- N.G. Szewieliew
6. Wydział Specjalny (Skarbiec Państwowy)- W.N. Władimirów
Zarządy operacyjno-administracyjne
Główny Zarząd Milicji - A.G. Gałkin
Główny Zarząd Ochrony Przeciwpożarowej - P.M. Bogdanow
Główny Zarząd Terytorialnej Obrony Przeciwlotniczej - W.W. Osokin
Zarząd Archiwów Państwowych - I.I. Nikitiński
Zarząd Więziennictwa- M.I. Nikolski
Zarząd do spraw jeńców wojennych i internowanych- P.K. Suprunienko
Zarząd Komendanta Kremla Moskiewskiego- N.K. Spirydonow
Sztab batalionów pościgowo-niszczycielskich NKWD- G.A. Pietrow
Zarządy wojskowe
Główny Zarząd Wojsk Pogranicznych (GZWPogr)- G.G. Sokołow
Główny Zarząd Wojsk Wewnętrznych (GZWWewn)- A.N. Apollonów
Zarząd Wojsk Operacyjnych (ZWOper)- A.I. Aczkasow
Zarząd Zaopatrzenia Wojskowego (ZZW)- A.A. Wurgaft
Zarząd Polityczny Wojsk NKWD- P.N. Mironienko
Wydział Budownictwa Wojskowego- Ja.M. Borodiński
Zarządy Obozów Pracy Poprawczej (ITŁ)
Głowny Zarząd Obozowy (Gułag)- B.G. Nasiedkin
Główny Zarząd Budownictwa Lotnisk- L.B Safrazjan
Główny Zarząd Obozów Budownictwa Kolejowego- N.A. Frenkiel
Główny Zarząd Obozów Budownictwa Hydrotechnicznego- Ja.D. Rapaport
Główny Zarząd Obozów Budownictwa Przemysłowego- G.M. Orłow
Główny Zarząd Obozów Przedsiębiorstw Przemysłu- Górniczo-Hutniczego- P.A. Zacharow
Zarząd Obozów Przemysłu Drzewnego- M.M. Timofiejew
Zarząd Obozów do spraw budowy kujbyszewskich zakładów przemysłowych- A.P. Lepilow
Główny Zarząd Budownictwa na Dalekiej Północy- Dalstroj- I.F. Nikiszew
Główny Zarząd Budownictwa Dróg Bitych- W.T. Fiedorow
Zarząd materiałowo-technicnego zaopatrzenia-W.A. Poddubko
Zarząd Gospodarczy- Iu.D. Sumbatow
Oddział kadr- B.P Obrucznikow
Centralny Wydział Finansowo-Planistyczny- L.I. Berenzon
Wydział Mobilizacyjny- I.S. Szeriediega
Wydział przewozów kolejowych i wodnych- S.I. Zikiejew
Ostatnio zmieniony przez Krzysztof Nie 19 Sie, 2012, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Krzysztof
Porucznik


Dołączył: 22 Gru 2007
Posty: 840
Wysłany: Pią 06 Sty, 2012   

08.1941 09.1941 10.1941 11.1941 12.1941
301 DSpec.
przezn 7 KS/ Front Płd-Zach 26 A / X Kijów -------------- ------------- 447 DS >
303 DSpec.
przezn OrOW 24 A 49 A / X Karaczew ------------- 448 DS >
305 DSpec. przezn. MOW NAG / Front Pn-Zach NAG / Front Pn-Zach NAG / Front Pn-Zach NAG / Front Pn-Zach
307 DSpec.
przezn MOW 45 KS / 13 A Briańsk 13 A 13 A 13 A
309 DSpec.
przezn OrOW 24 A 24 A / X Wiaźma ---------- 449 DS
311 DSpec.
przezn UralOW 48 A 4 A 4 A 54 A
313 DSpec.
przezn UralOW OND 7 A Miedżiwiegorska GO/ Front Karelski Miedżiwiegorska GO/ Front Karelski
315 DSpec.
przezn ----------- ----------- ------------ -------------------- ---------------------
317 DSpec.
przezn Zakauk.
OW Front Zakauk. 44 A 56 A
319 DSpec.
przezn ----------- ----------- ------------ -------------------- --------------------
321 DSpec.
przezn ---------- 2 Krymska DS > 51 A -------------------- --------------------
323 DSpec.
przezn ---------- OrOW
Pietrowsk OrOW 10 A 10A
325 DSpec.
przezn ---------- OrOw OrOw 10 A 10 A
327 DSpec.
przezn ---------- OrOw
Woroneż OrOW 26 A 26 A
329 DSpec.
przezn ---------- OrOW OrOW 26 A 26 A
331 DSpec.
przezn ---------- OrOw OrOW 26 A 20 A
333 DSpec.
przezn ---------- Pn-Kauk.
OW/ Obwód Stalingradzki 57 A 57 A 57 A
335 DSpec.
przezn ---------- -------------- Pn-Kauk
OW / Obwód Stalingradzki 57 A 57 A
337 DSpec.
przezn -------------- Pn-Kauk
OW Pn-Kauk
OW 57 A 57 A
339 DSpec.
przezn ------------- Pn-Kauk
OW Pn-Kauk
OW 9 A 37 A
341 DSpec.
przezn ------------- -------------- Pn-Kauk
OW / Obwód Stalingradzki 57 A 57 A
343 DSpec.
przezn ------------- Pn-Kauk
OW Pn-Kauk
OW 56 A 56 A
Rostów
345 DSpec.
przezn ------------- ---------------- Pn-Kauk
OW 44 A 44 A
347 DSpec.
przezn ------------- ---------------- Pn-Kauk
OW 56 A 56 A
349 DSpec.
przezn ------------- ---------------- Pn-Kauk
OW 57 A 57 A
351 DSpec.
przezn ------------- ---------------- Pn-Kauk
OW Astrachań 57 A 57 A
353 DSpec.
przezn ------------- Pn-Kauk
OW Pn-Kauk
OW 56 A 56 A
Rostów
355 DSpec.
przezn ------------- UralOW UralOW UralOW 39 A
357 DSpec.
przezn ------------- UralOW UralOW UralOW 39 A
359 DSpec.
przezn ------------- UralOW UralOW UralOw 28 A
361 DSpec.
przezn ------------- UralOW UralOW UralOW 39 A
363 DSpec.
przezn ------------- UralOW
Swierdłowsk UralOW UralOW 28 A
365 DSpec.
przezn ------------- UralOW UralOW UralOW 30 A
367 DSpec.
przezn ------------- UralOW UralOW UralOW 28 A
369 DSpec.
przezn ------------- UralOW UralOW UralOW 39 A
371 DSpec.
przezn ------------- UralOW
Czelabińsk UralOW UralOW 30 A
373 DSpec.
przezn ------------- UralOW UralOW UralOW 39 A
375 DSpec.
przezn ------------- UralOW UralOW UralOW 28 A
377 DSpec.
przezn ------------- UralOW UralOW UralOW 39 A
379 DSpec.
przezn ------------- UralOW UralOW UralOW 30 A
381 DSpec.
przezn ------------- UralOW UralOW UralOW 39 A
383 DSpec.
przezn ------------- CharkOW OND 18 A 18 A
385 DSpec.
Przezn
NKWD ------------- ---------------- ŚrodAzjat
OW ŚrodAzjat
OW 61 A
387 DSpec.
przezn ------------- ---------------- ŚrodAzjat
OW ŚrodAzjat
OW 61 A
389 DSpec.
przezn ------------- ---------------- 53 A 58 KS / 53 A 58 KS / ŚrodAzjat
OW
391 DSpec.
Przezn
NKWD ------------- ---------------- ŚrodAzjat
OW ŚrodAzjat
OW 61 A
393 DSpec.
przezn ------------- CharkOW 10 A 6 A 6 A
395 DSpec.
przezn ------------- CharkOW OND 18 A 18 A
397 DSpec.
przezn ------------- ---------------- ---------------- -------------------- 422 DS >
399 DSpec.
przezn ------------ ---------------- ---------------- -------------------- --------------------
08.1941 09.1941 10.1941 11.1941 12.1941
302 GórDKarna
Spec.
przezn. Pn-Kauk
OW Pn-Kauk
OW Pn-Kauk
OW Pn-Kauk
OW 51 A
304 Karna
DSpec.
przezn Front Płd-Zach 38 A 38 A 38 A 38 A
306 Karna
DSpec.
przezn. --------------- --------------- -------------- --------------- ---------------
308 Karna
DSpec.
przezn. --------------- --------------- --------------- --------------- ---------------
310 Karna
DSpec.
przezn. ŚrodkoAzjat
OW GłówDow
Pn-Zach Kierunku 54 A 4 A 54 A
312 Karna
DSpec.
przezn. ŚrodkoAzjat
OW 52 A 52 A 52 A > X
Małojarosławiec ------------- 450 DS
314 Karna
DSpec.
przezn. ŚrodkoAzjat
OW 52 A 7 A 7 A 7 A
316 Karna
DSpec.
przezn. ŚrodkoAzjat
OW 52 A 52 A 16 A >
8 DSGw -------------
318 Karna
DSpec.
przezn. --------------- -------------- -------------------- ------------- -------------
320 Karna
DSpec.
przezn. --------------- 1 Krymska
DS > 51 A 51 A 51 A
322 Karna
DSpec.
przezn. --------------- MOW
Kuźnieck MOW 10 A 10 A
324 Karna
DSpec.
przezn. --------------- MOW
Inza MOW 10 A 10 A
326 Karna
DSpec.
przezn. --------------- MOW
Penza MOW 10 A 10 A
328 Karna
DSpec.
przezn. --------------- MOW MOW 10 A 10 A
330 Karna
DSpec.
przezn. --------------- MOW
Syzrań MOW 10 A 10 A
332 Karna
DSpec.
przezn. --------------- MOW
Iwanowo MOW MRO MRO
334 Karna
DSpec.
przezn. --------------- NadWołżOW
Kazań NadWołżOW 26 A 60 A
336 Karna
DSpec.
przezn. -------------- NadWołżOW
NadWołżOW
26 A OND
338 Karna
DSpec.
przezn. -------------- NadWołżOW NadWołżOW 26 A OND
340 Karna
DSpec.
przezn. -------------- NadWołżOW NadWołżOW 26 A 49 A
342 Karna
DSpec.
przezn. -------------- NadWołżOW NadWołżOW NadWołżOW 61 A
344 Karna
DSpec.
przezn. --------------- NadWołżOW
Czuwaszia NadWołżOW 26 A 26 A
346 Karna
DSpec.
przezn. --------------- NadWołżOW NadWołżOW NadWołżOW 61 A
348 Karna
DSpec.
przezn. --------------- NadWołżOW NadWołżOW NadWołżOW 30 A
350 Karna
DSpec.
przezn. --------------- NadWołżOW NadWołżOW NadWołżOW 61 A
352 Karna
DSpec.
przezn. --------------- NadWołżOW NadWołżOW NadWołżOW 20 A
354 Karna
DSpec.
przezn. --------------- NadWołżOW NadWołżOW NadWołżOW 16 A
356 Karna
DSpec.
przezn. --------------- NadWołżOW NadWołżOW NadWołżOW 61 A
358 Karna
DSpec.
przezn. --------------- NadWołżOW NadWołżOW NadWołżOW 60 A
360 Karna
DSpec.
przezn. --------------- NadWołżOW
Orenburg NadWołżOW NadWołżOW 60 A
362 Karna
DSpec.
przezn. --------------- SybOW SybOW SybOW 58 A
364 Karna
DSpec.
przezn. --------------- SybOW SybOW SybOW 58 A
366 Karna
DSpec.
przezn. --------------- SybOW SybOW SybOW 59 A
368 Karna
DSpec.
przezn. --------------- SybOW SybOW SybOW 58 A
370 Karna
DSpec.
przezn. --------------- SybOW SybOW SybOW 58 A
372 Karna
DSpec.
przezn. --------------- SybOW
Ałtaj SybOW SybOW 59 A
374 Karna
DSpec.
przezn. --------------- SybOW SybOW SybOW 59 A
376 Karna
DSpec.
przezn. --------------- SybOW SybOW SybOW 59 A
378 Karna
DSpec.
przezn. --------------- SybOW
Aczyńsk SybOW SybOW 59 A
380 Karna
DSpec.
przezn. --------------- SybOW SybOW SybOW 58 A
382 Karna
DSpec.
przezn. --------------- SybOW SybOW SybOW 59 A
384 Karna
DSpec.
przezn. --------------- SybOW SybOW SybOW 58 A
386 Karna
DSpec.
przezn. --------------- Front
Zakauk Front
Zakauk 47 A 46 A
388 Karna
DSpec.
przezn. --------------- Front
Zakauk 46 A 46 A 46 A
390 Karna
DSpec.
przezn. --------------- Front
Zakauk 46 A 46 A 51 A
392 Karna
DSpec.
przezn. --------------- Front
Zakauk
Front
PnKauk 47 A 47 A
394 Karna
DSpec.
przezn. --------------- Front
Zakauk Front
PnKauk 47 A 47 A
396 Karna
DSpec.
przezn. --------------- Front
Zakauk 44 A Front
Zakauk 51 A
398 Karna
DSpec.
przezn. --------------- Front
Zakauk 44 A 44 A 51 A
400 Karna
DSpec.
przezn. --------------- Front
Zakauk 44 A 44 A 51 A
Ostatnio zmieniony przez Krzysztof Sob 18 Sie, 2012, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Krzysztof
Porucznik


Dołączył: 22 Gru 2007
Posty: 840
Wysłany: Pią 06 Sty, 2012   

Flota NKWD
1 Północny oddział okretów pogranicznych Osiedle Kuwszinskaja Salma 829 osób
1 Bałtycki oddział okrętów pogranicznych Miasto Trångsund 720 osób
2 Bałtycki oddział okrętów pogranicznych Miasto Tallinn 1474 osób
4 Czarnomorski oddział okrętów pogranicznych Miasto Sulina 516 osób
1 Czarnomorski oddział okrętów pogranicznych Miasto Odessa 411 osób
2 Czarnomorski oddział okrętów pogranicznych Miasto Bałakława 464 osoby
3 Czarnomorski oddział okrętów pogranicznych Miasto Oczmaczira 510 osób
1 Kaspijski oddział okrętów pogranicznych Miasto Baku 489 osób
Szkolny oddział morskich poddziałów pogranicznych Miasto Anapa 1129 osób

Lotnictwo NKWD
1 Moskiewska samodzielna eskadra lotnicza Stacja Bykowo 217 osób
2 morska samodzielna eskadra lotnicza Pietropawłowsk-Kamczacki
3 samodzielna eskadra lotnicza Miasto Alma-Ata 204 osoby
4 samodzielna eskadra lotnicza Miasto Mary 241 osób
5 samodzielna eskadra lotnicza Zarząd Pogranicznych Wojsk Okręgu Ukraińskiego
6 Krymska samodzielna eskadra lotnicza Osiedle Koktebel (stacja Krym)
7 morska samodzielna eskadra lotnicza Chodżibej- Odessa
8 samodzielna eskadra lotnicza Miasto Taszkient 208 osób
9 samodzielna eskadra lotnicza Biełaja 208 osób
10 samodzielna eskadra lotnicza Miasto Grodno wieś Korolino 208 osób
11 samodzielna eskadra lotnicza Miasto Kuressaaare 260 osób


Ja bardzo dziekuje niektórym wypowiadającym się w tym dziale gdy go zaczynałem tworzyć za udowadnianie mi że wogóle nie mam o niczym pojęcia i że wogóle się nie znam na niczym a szukanie logiki w moich wypowiedziach jest bez sensu. Zmobilizowaliście mnie tak bardzo że npaisałem książkę o Wojskach NKWD i wlaśnie kończę teraz w nocy jej ostatnie szlify. Jescze raz bardzo dziękuję
Ostatnio zmieniony przez Krzysztof Sob 18 Sie, 2012, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Krzysztof
Porucznik


Dołączył: 22 Gru 2007
Posty: 840
Wysłany: Pią 06 Sty, 2012   

Co do floty NKWD to ja już wiem że przykład z okrętem NKWD pilnującym pozostałych okrętów Czerwonej floty był jak najbardziej uprawniony miałem rację Ponieważ wszędzie we wszystkich rodzjach siłach zbrojnych ZSRR były jednostki zaporowe tak samo musiało być i we flocie.
 
 
Krzysztof
Porucznik


Dołączył: 22 Gru 2007
Posty: 840
Wysłany: Pią 06 Sty, 2012   

2 Dywizja WOchrKolej NKWD Sztab/ Leningrad 6001 osób
3 Dywizja WOchrKolej NKWD Sztab Mohylów 5513 osób
4 Dywizja WOchrKolej NKWD Sztab/Kijów 4654 osoby
5 Dywizja WOchrKolej NKWD Sztab/Charków 5118 osób
6 Dywizja WOchrKolej NKWD Sztab/ Chabarowsk 6627 osób
7 Dywizja WOchrKolej NKWD Sztab/Swobodnyj 4807 osób
8 Dywizja WOchrKolej NKWD Sztab/Czyta 5399 osób
9 Dywizja WOchrKolej NKWD Sztab/ Wilno 6524 osób
10 Dywizja
WOchrKolej NKWD Sztab/ Lwów 5679 osób
11 Dywizja
WOchrKolej NKWD Sztab/Moskwa 8556 osób
Razem w Dywizjach 58.878 osób


26 Brygada WOchrKolej NKWD Sztab/Tbilisi 4437 osób
27 Brygada WOchrKolej NKWD Sztab/ Nowosybirsk 2968 osób
28 Brygada WOchrKolej NKWD Sztab/Gorki 4578 osób
29 Brygada WOchrKolej NKWD Sztab/ Kujbyszew 3933 osoby
30 Brygada WOchrKolej NKWD Sztab/ Taszkient 1827 osób
56 Brygada WOchrKolej i WOchrPrzem NKWD Sztab/ Leningrad 4505 osób
57 Brygada WOchrKolej i WOchrPrzem Sztab/ Charków 4494 osoby
58 Brygada WOchrKolej i WOchrPrzem Sztab/ Swierdłowsk 3978 osób
Razem Brygady: 30.789 osób


Murmański Okręg Pograniczny 4764 osób
Karelo-fiński okręg pograniczny 6721 osób
Leningradzki okręg pograniczny 10.275 osób
Nadbałtycki okręg pograniczny 7731 osób
Białoruski Okręg Pograniczny 19.637 osób
Ukraiński Okręg Pograniczny 21.437 osób
Mołdawski Okręg Pograniczny 9910 osób
Czarnomorski Okręg Pograniczny 4777 osób
Inne poddziały na zachodniej granicy 2464 osób
Razem na wojsk pogranicznych NKWD na zachodniej granicy 87.714 osób


Gruziński Okręg Pograniczny 5120 osób
Armeński Okręg
Pograniczny 3505 osób
Azerbejdżański Okręg
Pograniczny 6430 osób
Turkmeński Okręg
Pograniczny 7873 osób
Środkowoazjatycki Okręg Pograniczny 6632 osób
Kazachski Okręg Pograniczny 5234 osoby
Zachodnio-Syberyjski Okręg Pograniczny 2539 osób
Zabajkalski Okręg Pograniczny 9099 osób
Chabarowski Okręg Pograniczny 12.777 osób
Nadmorski Okręg Pograniczny 12.507 osób
Zarząd i inne poddziały wojsk pogranicznych NKWD 7934 osób
Razem Wojska Pograniczne bez wojsk pograniczne na zachodniej granicy 79.650
Ostatnio zmieniony przez Krzysztof Sob 18 Sie, 2012, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Krzysztof
Porucznik


Dołączył: 22 Gru 2007
Posty: 840
Wysłany: Czw 12 Sty, 2012   

09.1941 10.1941 11.1941 12.1941 1.1942 2.1942 3.1942 4.1942 5.1942
401 DS NKWD -------- ------- ------- ------- ------ ------- ------- 44 A -------
402 DS NKWD Front Zakauk 47 A Front Zakauk Iran Front
Zakauk
Iran Kauk
Front
Iran ZakaukOW ZakaukOW Iran Zakauk Ow 45 A
403 DS NKWD --------- ------- --------- ------- ------ ---------- --------- ŚrodkowAzjatOW -----
404 DS NKWD Zakauk
Front 44 A 44 A 44 A 9 KS
44 A 44 A 44 A 44 A 44 A
X
Kercz
405 DS NKWD --------- ------- ---------- ------- ------ ----------- ----------- ---------------- -------
406 DS NKWD Zakauk
Front 45 A 45 A 45 A 45 A 46 A 46 A 46 A 46 A
407 DS NKWD ------- ------- ------- ------- ----- ---------- ---------- ----------------- -------
408 DS NKWD Zakauk
Front 45 A 45 A 45 A 45 A 45 A 45 A 45 A 45 A
409 DS NKWD Zakauk
Front 45 A 45 A 45 A 45 A 45 A 45 A 45 A 45 A
410DS NKWD --------- ------- --------- ------- ------ 410 DS >
2 DS/ArchOW ArchOW Front
Wołch 59 A
411 DS NKWD CharkOW 10 A 6 A 6 A 6 A 6 A 6 A 6 A 6 A
X
Barwienkowo
413 Ds NKWD -------- 1 A 50 A 50 A 50 A 50 A 50 A 50 A 50 A
414 DS NKWD -------- ------- ------- ------- ----- ----------- ---------- ZakaukOW
Gruzja Zakauk
OW

415 DS NKWD --------- 25 A OND 49 A 43 A 43 A 43 A 43 A 43 A
416 DS NKWD --------- ------- -------- ------- ------ ----------- ---------- ZakaukOW
Azerbejdżan Zakauk
OW
417 DS NKWD --------- ------- -------- ------- ----- ----------- ---------- ZakaukOW ZakaukOW
421 DS NKWD Armia
Nadmor Armia Nadmor KWK
Sewastopol ------- ------ ----------- --------- ----------------- ------------
422 DS NKWD Front
Zakauk 47 A Front
Zakauk
Iran Front
Zakauk Iran ------ ----------- 35 A 35 A 35 A
Ostatnio zmieniony przez Krzysztof Sob 18 Sie, 2012, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Krzysztof
Porucznik


Dołączył: 22 Gru 2007
Posty: 840
Wysłany: Czw 12 Sty, 2012   

Również w ramach szóstego rzutu mobilizacyjnego utworzono dywizje o numerach od 423 do 474 które posłużyły do odbudowy dywizji strzeleckich zniszczonych w 1941 roku. Dziesięć dywizji z serii 423-474 posłużyło do odbudowy zniszczonych dywizji strzeleckich o numeracji od 240 do 300 czyli dywizji strzeleckich które miały kadrę pochodzacą w wojsk NKWD. Operację tę wykonano w grudniu 1941 i styczniu 1942 odtwarzając z następujących kadrowych strzeleckich dywizji następujące dywizje strzeleckie NKWD
465 DS > PnKaukOW-242 DS NKWD -----> Front Płd------->38 A
469 DS > StalOW- 244 DS NKWD------> OND------->28 A
466 DS > StalOW Krasnoarmiejsk- 248 DS NKWD------>28 A------->6 A
467 DS > StalOW- 266 DS NKWD-------->OND------->6 A
468 DS > StalOW- 277 DS NKWD--------> 28 A------->38 A
471 DS > StalOW- 278 DS NKWD--------->MWO ------->38 A
472 DS > StalOW- 280 DS NKWD--------> OND------->Front Briański
442 DS > SybOW Omsk- 282 DS NKWD-------> OND------->58 A
443 DS > SybOW Tomsk- 284 DS NKWD-------->OND -------> Front Briański
446 DS > SybOW-298 DS NKWD--------->OND------->Front Zachodni
Ostatnio zmieniony przez Krzysztof Sob 18 Sie, 2012, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Krzysztof
Porucznik


Dołączył: 22 Gru 2007
Posty: 840
Wysłany: Pon 16 Sty, 2012   

Struktury gry do Moskwa 1941 stworzone przez Krzysztofa i przesłane do Redakcji TIS.Sa to struktury zgodne z historycznymi strukturami Nie są tożsame ze strukturami w grze Moskwa 1941

SOWIECI
STRUKTURA WOJSK ARMII CZERWONEJ
1 XI 1941


Front Kaliniński
Sztab Fr. Kalin. / Koniew

Piechota:
257 pstrzel (185 DS)

Broń Pancerna:
46 pułk motocyklistow

Lotnictwo:
10 pułk lotn. myśliw
193 pułk lotn. myśliw
132 pułk lotn. bomb


29 Armia
Sztab 29A / Szwiecow

Piechota:
174 DS
183 DS
243 DS
246 DS
250 DS
46 DKaw
54 DKaw
spec. sam. pkaw

Artyleria:
432 part OND
510 part OND
644 part OND

Wojska Pancerne:
8 BPanc






31 Armia
Sztab 31A / Juszkiewicz

Piechota:
119 DS.
133 DS.
252 DS


30 Armia-
Sztab 30A / Leljuszenko

Piechota
5 DS.
185 DS.
256 DS.

Artyleria
392 korp part
542 korp part
1 / 14 gw part rakiet

Broń Pancerna
58 DPanc
107 DStrzel Zmot
21 BPanc
2 pułk motocykl / 30 A
11 pulk motocykl / 30 A


Front Zachodni
Sztab Fr.Zach/ Żukow

Piechota
19 DS.
78 DS.
108 DS.
129 DS.
173 DS.

Artyleria
544 part haub wlk mocy OND
471 part OND
643 part OND
10 gw part rakiet
15 gw. part. rakiet

Broń Pancerna:
23 BPanc
26 BPanc

Lotnictwo
31 dlm
23 dlb
38 mdl
43 mdl
46 mdl
47 mdl
77 mdl


16 Armia
Sztab 16A/ Rokossowski

Piechota
18 DS.
126 DS.
316 DS
sam p. kursant Akademii Wojskowej im RN ZSRR

Grupa Kawaleryjska:
50 DKaw
53 DKaw

Artyleria:
138 part OND
523 part OND
528 part OND
14 gward.p art. rakiet (bez 1 dyonu) / 16A
1 / 13 gward part. rakiet
sam.dyon art. Kursant 1-szej Moskiewskiej szkoły artylerii

Wojska Pancerne
4 BPanc
27 BPanc
28 BPanc
22 sam. dyon samochod.panc


5 Armia
Sztab 5A / Goworow

Piechota
32 DS.
50 DS.
144 DS.
82 DStrzelZmot
1310 pstrzel (18 DS)

Artyleria
552 part armatniej
554 part armatniej
572 part armatniej
537 part OND
995 part OND
14 gw.part rakiet ( bez 1 dyonu)
1 / 9 gw. part. rakiet.
1 gw dyon art. rakiet
5 gw dyon art. Rakiet

Broń Pancerna
18 BPanc
19 BPanc
20 BPanc
22 BPanc
25 BPanc
36 pułk motocykl
27 sam bat.panc


REZERWA STAWKI:

26 Armia
Sztab 26A / Sokołow

Piechota
327 DS.
329 DS.
331 DS.
334 DS.
338 DS.
340 DS
344 DS

Związki Pod Bezpośrednim Dowództwem StawkI

Piechota
65 DS.
415 DS.
17 DKaw. Gór
24 DKaw

2 KKaw:
5 DKaw
9 DKaw

Artyleria
104 part OND
188 part OND
524 najcież. part armat OND

Wojska Pancerne
112 DPanc
48 BPanc
49 BPanc

Lotnictwo:
10 mdl
28 mdl
140 mdl
143 mdl


Moskiewski Rejon OPK

6 KLM
Sztab 6 KLM / Klimow
24 dlm
78 dlm


STRUKTURA ARMII CZERWONEJ
1 XII 1941

Front Kaliniński

Piechota:
54 DKaw

Artyleria:
3/3 gw. part rakiet

Lotnictwo:
5 gw.plm
10 plm
133 plm
132 plb
569 plb


29 Armia

Piechota:
174 DS.
183 DS.
243 DS.
246 DS.
252 DS.
samp kaw
Artyleria:
644 part OND
432 part haub OND
360 part. haub (bez 1dyonu)


31 Armia

Piechota:
5 DS.
119 DS.
250 DS.
256 DS.
262 DS.

Artyleria:
56 part OND
510 part haub. OND


Front Zachodni

Piechota:
160 DS.
239 DS.
18 BS

1 KKaw.Gw
1 DKaw Gw
2 DKaw Gw
Spec.sam pstrzel

Artyleria
544 haub part wlk.mocy
364 part ( bez 1 dyonu)

Broń Pancerna
9 BPanc
17 BPanc
23 BPanc
24 BPanc
31 BPanc

Lotnictwo
12 mdl
31 mdl
43 mdl
46 mdl
47 mdl
77 mdl
32 dlb
38 dlb


30 Armia

Piechota:
185 DS
251 DS.
348 DS.
365 DS.
371 DS.
379 DS
18 DKaw
24 DKaw
46 DKaw
82 DKaw
302 sam. bat. ckm.

Artyleria:
108 part OND
486 part OND
542 part OND
1/14 gw.part rakiet


16 Armia

Piechota:
7 DSGw
8 DSGw
9 DSGw
18 DS.
126 DS.
354 DS.
37 BS
40 BS
49 BS
282 pztrzel (19 DS)

2 KKawGw:
3 DKawGw
4 DKawGw

20 DKaw
44 DKawGór
1 sam pkaw
302 sambat. ckm

Artyleria:
39 part
138 part
471 part
523 part armat. OND
528 part armat. OND
13 gw. part rakiet.
14 gw. part. rakiet
2/1 gw. part. rakiet

Broń Pancerna:
1 BPancGw
19 BPanc
25 BPanc
27 BPanc
28 BPanc
33 BPanc
145 BPanc
146 BPanc
21 dyon samoch.panc
22 dyon samoch.panc


5 Armia

Piechota:
32 DS.
50 DS.
108 DS.
144 DS.
82 DSZmot
1310 pstrzel (18 DS)
300 sambat. ckm
301 sambat. ckm

Artyleria:
537 part
995 part
552 part armat OND
554 part armat OND
572 part armat OND
3/9 gwpart rakiet

Broń Pancerna:
18 BPanc
20 BPanc
22 BPanc
36 pułk motocykl

Lotnictwo:
705 lek plb


20 Armia

Piechota
352 DS.
28 BS
35 BS
64 BS

Artyleria:
517 part OND

Broń Pancerna:
134 sam. bat.panc
135 sam. bat.panc


1 Armia Uderzeniowa
Sztab 1 Aud / W. Kuźniecow

Piechota:
29 BS
44 BS
47 BS
50 BS
55 BS
56 BS
71 BS
84 BS
1 sam bat.narc
3 sam bat.narc
4 sam bat.narc
5 sam bat.narc
6 sam bat.narc
7 sam bat.narc
8 sam bat.narc
16 sam bat.narc
18 sam bat.narc
19 sam bat.narc
20 sam bat.narc

Artyleria:
701 part OND

Broń Pancerna:
123 sam.bat.panc
133 sam.bat.panc


Moskiewski Rejon OPK

6 KLM
41 plm
120 plm
172 plm
173 plb
65 plsz


REZERWA STAWKI:


26 Armia

Piechota:
327 DS.
329 DS.
344 DS.
53 DS.
73 DKaw
74 DKaw

Lotnictwo:
704 lek plb


60 Armia
Sztab 60A / Purkajew

Piechota:
334 DS.
336 DS.
358 DS.
360 DS.
11 DKaw


Związki Pod Bezpośrednim Dowództwem Stawki

Piechota:
338 DS.
72 DKaw
80 DKaw
17 BS
34 BS
42 BS
45 BS
60 BS
72 BS

Artyleria:
137 part haub wlk.mocy
430 part haub wlk.mocy
527 part haub wlk.mocy

Broń Pancerna:
35 BPanc

Lotnictwo:
10 mdl
28 mdl
46 mdl
140 mdl
31 lek plb
143 dlb
9 plm
54 plb
511 plb
566 plsz



STRUKTURA WOJSK ARMII CZERWONEJ
1 I 1942


Front Kaliniński

Piechota:
256 DS.

Artyleria:
108 part

Lotnictwo:
31 mdl
38 mdl
46 mdl
5 gw plm
10 plm
193 plm
132 plm
132 plb
617 plb
6 gw plsz


29 Armia

Piechota:
174 DS.
243 DS.
246 DS.
252 DS.
375 DS.
29 sampkaw

Artyleria:
432 part haub
644 part haub


31 Armia

Piechota:
5 DS
119 DS
247 DS
250 DS
262 DS
359 DS
46 DKaw
54 DKaw
3 sambat narc
21 sambat narc

Artyleria:
56 part
510 part haub
39 gw dyon art rakiet
47 gw dyon art rakiet

Broń Pancerna
143 BPanc
159 BPanc


30 Armia

Piechota:
107 DSZmot
185 DS.
251 DS.
348 DS
363 DS.
365 DS
371 DS
379 DS
18 DKaw
24 DKaw
82 DKaw
75 sambat nart
76 sambat nart
307 sambat ckm
392 part armat
542 part armat

Artyleria:
13 gw dyon art rakiet
24 gw dyon art rakiet
29 gw dyon art rakiet
43 gw dyon art rakiet

Broń Pancerna
8 BPanc
21 BPanc
35 BPanc
58 BPanc
2 pułk motocykl
46 pułk motocykl
145 sambat panc
21 sambat samochod panc
593 lek plb


Front Zachodni

Piechota:
160 DS.
4 DKaw
41 DKaw
57 DKaw
75 DKaw

1 KKawGw
1 DKawGw
2 DKawGw

Artyleria:
39 part armat
528 part armat
544 part haub wlk mocy
8 gw sam dyon art. rakiet
11 gw sam dyon art. rakiet
12 gw sam dyon art. rakiet
16 gw sam dyon art. rakiet
19 gw sam dyon art. rakiet
32 gw sam dyon art. rakiet

Broń Pancerna
5 BPanc
9 BPanc
35 sambat panc
6 sam dyon samochod panc

Lotnictwo:
28 mdl
43 mdl
47 mdl
77 mdl
146 mdl

Grupa Powietrzna gen.majora Nikołajenki:
10 mdl
60 mdl

700 lek plb
701 lek plb
703 lek plb


1 Armia Uderzeniowa

Piechota:
29 BS
41 BS
44 BS
46 BS
47 BS
50 BS
55 BS
56 BS
62 BMor
71 BMor
84 BMor
17 DKaw
44 DKaw
1 sambat narc
4 sambat narc
5 sambat narc
6 sambat narc
7 sambat narc
8 sambat narc
17 sambat narc
18 sambat narc
19 sambat narc
20 sambat narc
310 sambat narc

Artyleria:
701 part armat
1 gw dyon art. rakiet
3 gw dyon art. rakiet
38 gw dyon art. Rakiet

Broń Pancerna
123 sambat panc
2 sambat sań odrzutowych

Lotnictwo:
23 dyon lb
710 lek plb


20 Armia

Piechota:
331 DS.
352 DS.
17 BS
28 BS
35 BS
64 BMor

Artyleria:
517 part armat
7 gw samdyon art rakiet
15 gw samdyon art rakiet
35 gw samdyon art rakiet

Broń Pancerna
1 BPancGw
17 BPanc
24 BPanc
31 BPanc
145 BPanc

Lotnictwo:
601 lek plb


16 Armia

Piechota:
9 DSGw
18 DS.
354 DS.
18 BS
36 BS
40 BS
49 BS
2 KKawGw
3 DKawGw
4 DKawGw
20 DKaw

Artyleria:
138 part armat
471 part armat
523 part armat
17 sam dyon art rakiet
26 sam dyon art rakiet
30 sam dyon art rakiet
31 sam dyon art rakiet

Broń Pancerna
22 BPanc
146 BPanc
140 sambat panc
21 sambat samochod panc


5 Armia

Piechota:
19 DS.
32 DS.
50 DS.
108 DS.
144 DS.
329 DS.
336 DS.
82 DSZmot
37 BS
43 BS
60 BS
457 pstrzel (222DS)
1310 pstrzel (18 DS)
2 sam pkaw
300 sambat ckm

Artyleria:
537 part
552 part
554 part
572 part
995 part
2 sam dyon rakiet
5 sam dyon rakiet
27 sam dyon rakiet
28 sam dyon rakiet
37 sam dyon rakiet

Broń Pancerna
20 BPanc
36 pułk motocykl
7 sambat sań odrzutowych

Lotnictwo:
611 lek plb
692 lek plb
705 plb


Związki w gestii dowódcy Moskiewskiego Rejonu Obronnego
Sztab MRO / Artiemiejew

Piechota:
2 moskw dposp rusz
3 moskw dposp rusz
4 moskw dposp rusz
5 moskw dposp rusz


344 DS
385 DS
391 DS
14 BS
15 BS
38 BS
52 BS
74 BMor
75 BMor
166 BMor

11 DKaw

Artyleria:
104 part
168 part haub OND
191 part haub OND
402 part haub OND
472 part haub OND
515 part haub OND
527 part haub OND
488 part armat OND
524 part armat OND
761 part armat OND
261 samdyon art
262 samdyon art
267 samdyon art
276 samdyon art
Spec samdyon art.

Broń Pancerna
sambat motocykl
spec samdyon samochod panc
73 samdyon samochod panc

Lotnictwo:
41 plm
172 plm
65 plsz
173 plb


Rezerwa Stawki

Piechota:
7 DSGw
8 DSGw
158 DS.
67 BMor
69 BMor
70 BMor
73 BMor
77 BMor
80 BMor
85 BMor

4 KPowietrz-Desant:
8 BPowietrz-Desant
9 BPowietrz-Desant
214 BPowietrz-Desant

73 DKaw
74 DKaw
76 DKaw
94 DKaw
29 sambat narc
30 sambat narc
31 sambat narc
32 sambat narc
61 sambat narc
68 sambat narc
89 sambat narc
70 sambat narc
71 sambat narc

Artyleria:
151 part armat
367 part armat
156 part haub
376 part haub
827 part haub
396 part
421 part
14 gw samdyon art rakiet
101 gw samdyon art rakiet
108 gw samdyon art rakiet
110 gw samdyon art rakiet
111 gw samdyon art rakiet
112 gw samdyon art rakiet
204 gw samdyon art rakiet
205 gw samdyon art rakiet
206 gw samdyon art rakiet
207 gw samdyon art rakiet
208 gw samdyon art rakiet

Broń Pancerna
11 BPanc
19 BPanc
25 BPanc
27 BPanc
28 BPanc
68 BPanc
69 BPanc
70 BPanc
71 BPanc
141 sambat panc

Lotnictwo:
41 lmd
81 dlb
140 dlb
143 dlb
3 gw plm
12 plm
15 plm
19 plm
24 plm
156 plm
157 plm
169 plm
237 plm
238 plm
274 plm
295 plm
416 plm
435 plm
440 plm
494 plm
659 plm
728 plm
61 plsz
299 plsz
502 plsz
504 plsz
525 plsz
765 plsz
9 plb
10 plb
72 plb
201 plb
202 plb
224 plb
625 plb
681 plb
683 plb
711 plb
716 plb
733 plb
596 lek plb
614 lek plb
617 lek plb
619 lek plb
620 lek plb
621 lek plb
623 lek plb
633 lek plb
636 lek plb
656 lek plb
660 lek plb
661 lek plb
662 lek plb
663 lek plb
664 lek plb
665 lek plb
667 lek plb
668 lek plb
669 lek plb
672 lek plb
682 lek plb
691 lek plb
696 lek plb
707 lek plb
718 lek plb
734 lek plb


NIEMCY:
STRUKTURA WOJSK
15 XI 1941

GRUPA ARMII „ŚRODEK”
LEWE SKRZYDŁO
9A, 3 Gr.Panc, 4 Gr. Panc,

9 ARMIA
Sztab 9A / Strauss

XXIII KA
Sztab XXIII KA/ Schubert

253 DP
Sztab
453 pp
464 pp
473 pp
253 part

102 DP
Sztab
232 pp
233 pp
235 pp
104 part

251 DP
Sztab
451 pp
459 pp
471 pp
251 part

256 DP
Sztab
456 pp
476 pp
481 pp
256 part

206 DP
Sztab
301 pp
312 pp
413 pp
206 part

Oddziały korpuśne XXIII KA
II/ 62 part 10cm K18 (mot)
634 bart 10cm K18 (mot)
II/ 39 part 15 cm sFH (mot)
816 bmoz 21 cm Mõrser

VI KA
Sztab VI KA / Förster

26 DP
Sztab
39 pp
77 pp
78 pp
26 part

6 DP
Sztab
18 pp
77 pp
78 pp
6 part

110 DP
Sztab
252 pp
254 pp
255 pp
104 part

Oddziały korpuśne VI KA
848 bart 15 cm sFH (mot)
IV/ 109 part 15 cm-10cm K (mot)

XXVII KA
Sztab XXVII KA / Wäger

162 DP
Sztab
303 pp
314 pp
329 pp
236 part

86 DP
Sztab
167 pp
184 pp
216 pp
186 part

Oddziały korpuśne XXVII KA
II / 55 part 15 cm sFH (mot)
847 bart 15 cm sFH (mot)
808 bmoz 21 cm Mörser
184 bat dz szturm
189 bat dz szturm

3 Gr.Panc
Sztab 3 Gr.Panc / von Reinhardt

XXXXI K(zmot)
Sztab XXXXI K(zmot) / Model

161 DP
Sztab
336 pp
364 pp
371 pp
241 part

36 DP (zmot)
Sztab
87 ppzmot
118 ppzmot
36 part.zmot

129 DP
Sztab
427 pp
428 pp
430 pp
129 part

1 DPanc
Sztab
1 pułk panc.
1 pstrzel.zmot
113 pstrzel.zmot
73 part zmot

900 BP (zmot) LEHR
Sztab
I/ 900 ppzmot
II/ 900 ppzmot
900 bart
900 komp.dz.szturm

Ze składu 6 DPanc
114 pstrzel. zmot

Oddziały korpuśne XXXXI K(zmot)
II/ 59 part 15 cm sFH (mot)
611 bart 10 cm K18 (mot)
620 bart 10 cm K18 (mot)
III/ 51 part rakiet 15 cm werfer
600 bat dz.szturm
101 panc bat miot.płom.

LVI K(zmot)
Sztab LVI K(zmot) / Schaal

6 DPanc
Sztab
11 pułk panc
4 pstrzel zmot
76 part zmot

14 DP (zmot)
Sztab
11 ppzmot
53 ppzmot
53 part zmot

7 DPanc
Sztab
25 pułk panc
6 pstrzel zmot
7 pstrzel zmot
78 part zmot

Oddziały korpuśne LVI K(zmot)
I / 51 part rakiet 15 cm werfer
II / 51 part rakiet 15 cm werfer
151 bart 10 cm K18 (mot)
II / 38 part 15 cm sFH (mot)
733 bmoz 21 cm Mörser
210 bat dz szturm
643 bat niszcz czołg

4 Gr. Panc
Sztab 4 Gr.Panc / Hoepner

V KA
Sztab V KA / Ruoff

2 DPanc
Sztab
3 pułk panc
2 pstrzel zmot
304 pstrzel zmot
74 part zmot

106 DP
Sztab
239 pp
240 pp
241 pp
107 part

35 DP
Sztab
34 pp
109 pp
111 pp
35 part

Oddziały korpuśne V KA
III / 1 part rakiet 15 cm werfer
V / 1 part rakiet 15 cm wefer
842 bart 10 cm K18 (mot)
II / 44 part 15 cm sFH (mot)
II / 51 part 15 cm – 10 cm K (mot)

XXXXVI K(zmot)
Sztab XXXXVI K(zmot) / von Vietinghoff

11 DPanc
Sztab
15 pułk panc
110 pstrzel zmot
111 pstrzel zmot
119 part zmot

5 DPanc
Sztab
31 pułk panc
13 pstrzel zmot
14 pstrzel zmot
116 part zmot


Oddziały korpuśne XXXXVI K(zmot)
II / 68 part 10 cm K18 (mot)
III / 109 part 15 cm sFH
709 bart 10 cm K18 (mot)
845 bart 15 cm sFH
817 bmoz 21 cm Mörser
6 bmoz 10.5 cm werfer
8 bmoz 10.5 cm werfer
52 bmoz (3 dyony)
611 bat niszcz czołg

XXXX K(zmot)
Sztab XXXX K(zmot) / Stumme

10 DPanc
Sztab
7 pułk panc
69 pstrzel zmot
86 pstrzel zmot
90 part zmot

DZmot SS „Reich”
Sztab
ppzmot „Deutschland”
ppzmot „Der Führer”
11 ppzmot SS
part zmot „Das Reich”

Oddziały korpuśne XXXX K(zmot)
I / 54 part rakiet 15 cm werfer
II / 54 part rakiet 15 cm werfer
III / 54 part rakiet 15 cm wafer
II / 72 part 10 cm K18 (mot)
II / 67 part 15 cm sFH (mot)

IX KA
Sztab IX KA / Geyer

252 DP
Sztab
452 pp
461 pp
472 pp
252 part

87 DP
Sztab
173 pp
185 pp
187 pp
187 part

78 DP
Sztab
14 pp
195 pp
178 part

Oddziały korpuśne IX KA
I / 109 part 10 cm K18 (mot)

VII KA
Sztab VII KA / Fahrmbacher

Ze składu 78 DP
215 pp

267 DP
Sztab
467 pp
487 pp
497 pp
267 part

197 DP
Sztab
321 pp
322 pp
347 pp
229 part

7 DP
Sztab
19 pp

LFV-Legion desVolontaires Francais
Sztab LFV /Labonne
I bat / 638 pp (franc)
II bat / 638 pp (franc)

61 pp
62 pp
7 part

Oddziały korpuśne VII KA
709 bart 10 cm K18 (mot)
845 bart 15 cm sFH (mot)
736 bmoz 21 cm Mörser
203 bat dz szturm

Ze składu 4.Armii
Jednostki skrzydłowe XX KA
Sztab XX KA / Materna

507 pp / 292 DP
27 pułk panc / 19 DPanc

Odwód GA „Środek”
Sztab Odwód GA „Środek” / von Schenkendorff

23 DP
Sztab
9 pp
67 pp
68 pp
29 part

255 DP
Sztab
455 pp
465 pp
475 pp
255 part

Ze składu 56 DP
171 pp

707 DP
Sztab
727 pp
747 pp
657 bart

339 DP
Sztab
691 pp
692 pp
693 pp
339 bart

221 DOchron
Sztab
350 pp land
45 ppolic
1 dyon / 8 bart

286 DOchron
Sztab
354 pp land
61 ppolic
3 dyon / 8 bart

403 DOchron
Sztab
406 pp land
177 ppolic
2 dyon / 8 bart

1 BP SS
Sztab
1 pp SS
2 pp SS
dyon art. SS

BKaw SS
Sztab
1 pkaw SS
2 pkaw SS
1 part lek (2 dyony)
1 bateria dz. szturm

LOTNICTWO:

2 Flota Powietrzna (2. luftflotte)
Sztab/ 2 Flota.Powietrz
JG 27
JG 51
JG 53
KG 2
KG 3
KG 4
KG 53
KG zbV 1
KG zbV 2
LG 2
Aufkl. Staf. (Nacht) 2
KG (schnell) 210
Stuka. Geschw. 1
Stuka. Geschw. 2
Stuka. Geschw. 77
ZG 26















































NIEMCY:
STRUKTURA WOJSK
4 XII 1941

GRUPA ARMII „ŚRODEK”
LEWE SKRZYDŁO
9A, 3 Gr.Panc, 4 Gr. Panc,

9 ARMIA
Sztab 9A / Strauss

XXIII KA
Sztab XXIII KA/ Schubert

253 DP
Sztab
453 pp
464 pp
473 pp
253 part

102 DP
Sztab
232 pp
233 pp
235 pp
104 part

251 DP
Sztab
451 pp
459 pp
471 pp
251 part

256 DP
Sztab
456 pp
476 pp
481 pp
256 part

206 DP
Sztab
301 pp
312 pp
413 pp
206 part

Oddziały korpuśne XXIII KA
II/ 62 part 10cm K18 (mot)
634 bart 10cm K18 (mot)
II/ 39 part 15 cm sFH (mot)
816 bmoz 21 cm Mõrser

VI KA
Sztab VI KA / Förster

26 DP
Sztab
39 pp
77 pp
78 pp
26 part

6 DP
Sztab
18 pp
77 pp
78 pp
6 part

110 DP
Sztab
252 pp
254 pp
255 pp
104 part

Oddziały korpuśne VI KA
848 bart 15 cm sFH (mot)
IV/ 109 part 15 cm-10cm K (mot)

XXVII KA
Sztab XXVII KA / Wäger

162 DP
Sztab
303 pp
314 pp
329 pp
236 part

86 DP
Sztab
167 pp
184 pp
216 pp
186 part

161 DP
Sztab
336 pp
364 pp
371 pp
241 part

129 DP
Sztab
427 pp
428 pp
430 pp
129 part

Oddziały korpuśne XXVII KA
II / 55 part 15 cm sFH (mot)
847 bart 15 cm sFH (mot)
808 bmoz 21 cm Mörser
184 bat dz szturm
189 bat dz szturm

3 Gr.Panc
Sztab 3 Gr.Panc / von Reinhardt

XXXXI K(zmot)
Sztab XXXXI K(zmot) / Model


23 DP
Sztab
9 pp
67 pp
68 pp
29 part

6 DPanc
Sztab
11 pułk panc
4 pstrzel zmot
76 part zmot
114 pstrzel. zmot

1 DPanc
Sztab
1 pułk panc.
1 pstrzel.zmot
113 pstrzel.zmot
73 part zmot

900 BP (zmot) LEHR
Sztab
I/ 900 ppzmot
II/ 900 ppzmot
900 bart
900 komp.dz.szturm

Oddziały korpuśne XXXXI K(zmot)
II/ 59 part 15 cm sFH (mot)
611 bart 10 cm K18 (mot)
620 bart 10 cm K18 (mot)
III/ 51 part rakiet 15 cm werfer
600 bat dz.szturm
101 panc bat miot.płom.

LVI K(zmot)
Sztab LVI K(zmot) / Schaal

36 DP (zmot)
Sztab
87 ppzmot
118 ppzmot
36 part.zmot

14 DP (zmot)
Sztab
11 ppzmot
53 ppzmot
53 part zmot

7 DPanc
Sztab
25 pułk panc
6 pstrzel zmot
7 pstrzel zmot
78 part zmot

Oddziały korpuśne LVI K(zmot)
I / 51 part rakiet 15 cm werfer
II / 51 part rakiet 15 cm werfer
151 bart 10 cm K18 (mot)
II / 38 part 15 cm sFH (mot)
733 bmoz 21 cm Mörser
210 bat dz szturm
643 bat niszcz czołg

4 Gr. Panc
Sztab 4 Gr.Panc / Hoepner

V KA
Sztab V KA / Ruoff

2 DPanc
Sztab
3 pułk panc
2 pstrzel zmot
304 pstrzel zmot
74 part zmot

106 DP
Sztab
239 pp
240 pp
241 pp
107 part

35 DP
Sztab
34 pp
109 pp
111 pp
35 part

Oddziały korpuśne V KA
III / 1 part rakiet 15 cm werfer
V / 1 part rakiet 15 cm wefer
842 bart 10 cm K18 (mot)
II / 44 part 15 cm sFH (mot)
II / 51 part 15 cm – 10 cm K (mot)

XXXXVI K(zmot)
Sztab XXXXVI K(zmot) / von Vietinghoff

11 DPanc
Sztab
15 pułk panc
110 pstrzel zmot
111 pstrzel zmot
119 part zmot

5 DPanc
Sztab
31 pułk panc
13 pstrzel zmot
14 pstrzel zmot
116 part zmot


Oddziały korpuśne XXXXVI K(zmot)
II / 68 part 10 cm K18 (mot)
III / 109 part 15 cm sFH
709 bart 10 cm K18 (mot)
845 bart 15 cm sFH
817 bmoz 21 cm Mörser
6 bmoz 10.5 cm werfer
8 bmoz 10.5 cm werfer
52 bmoz (3 dyony)
611 bat niszcz czołg

XXXX K(zmot)
Sztab XXXX K(zmot) / Stumme

10 DPanc
Sztab
7 pułk panc
69 pstrzel zmot
86 pstrzel zmot
90 part zmot

DZmot SS „Reich”
Sztab
ppzmot „Deutschland”
ppzmot „Der Führer”
11 ppzmot SS
part zmot „Das Reich”

Oddziały korpuśne XXXX K(zmot)
I / 54 part rakiet 15 cm werfer
II / 54 part rakiet 15 cm werfer
III / 54 part rakiet 15 cm wafer
II / 72 part 10 cm K18 (mot)
II / 67 part 15 cm sFH (mot)

IX KA
Sztab IX KA / Geyer

252 DP
Sztab
452 pp
461 pp
472 pp
252 part

87 DP
Sztab
173 pp
185 pp
187 pp
187 part

78 DP
Sztab
14 pp
195 pp
215 pp
178 part

Oddziały korpuśne IX KA
I / 109 part 10 cm K18 (mot)

VII KA
Sztab VII KA / Fahrmbacher

267 DP
Sztab
467 pp
487 pp
497 pp
267 part

197 DP
Sztab
321 pp
322 pp
347 pp
229 part

7 DP
Sztab
19 pp

LFV-Legion desVolontaires Francais
Sztab LFV /Labonne
I bat / 638 pp (franc)
II bat / 638 pp (franc)

61 pp
62 pp
7 part

Oddziały korpuśne VII KA
709 bart 10 cm K18 (mot)
845 bart 15 cm sFH (mot)
736 bmoz 21 cm Mörser
203 bat dz szturm

Ze składu 4.Armii
507 pp / 292 DP
27 pułk panc / 19 DPanc

Odwód GA „Środek”
Sztab Odwód GA „Środek” / von Schenkendorff

255 DP
Sztab
455 pp
465 pp
475 pp
255 part

Ze składu 56 DP
171 pp

707 DP
Sztab
727 pp
747 pp
657 bart

339 DP
Sztab
691 pp
692 pp
693 pp
339 bart

221 DOchron
Sztab
350 pp land
45 ppolic
1 dyon / 8 bart

286 DOchron
Sztab
354 pp land
61 ppolic
3 dyon / 8 bart

403 DOchron
Sztab
406 pp land
177 ppolic
2 dyon / 8 bart

1 BP SS
Sztab
1 pp SS
2 pp SS
dyon art. SS

BKaw SS
Sztab
1 pkaw SS
2 pkaw SS
1 part lek (2 dyony)
1 bateria dz. szturm

LOTNICTWO:

2 Flota Powietrzna (2. luftflotte)
Sztab/ 2 Flota.Powietrz
JG 27
JG 51
JG 53
KG 2
KG 3
KG 4
KG 53
KG zbV 1
KG zbV 2
LG 2
Aufkl. Staf. (Nacht) 2
KG (schnell) 210
Stuka. Geschw. 1
Stuka. Geschw. 2
Stuka. Geschw. 77
ZG 26



NIEMCY:
STRUKTURA WOJSK
24 XII 1941

GRUPA ARMII „ŚRODEK”
LEWE SKRZYDŁO
9A, 3 Gr.Panc, 4 Gr. Panc,

9 ARMIA
Sztab 9A / Strauss

84 pp

BKaw SS
Sztab
1 pkaw SS
2 pkaw SS
1 part lek (2 dyony)
1 bateria dz. szturm

XXIII KA
Sztab XXIII KA/ Schubert

253 DP
Sztab
453 pp
464 pp
473 pp
253 part

102 DP
Sztab
232 pp
233 pp
235 pp
104 part


256 DP
Sztab
456 pp
476 pp
481 pp
256 part

206 DP
Sztab
301 pp
312 pp
413 pp
206 part

Oddziały korpuśne XXIII KA
II/ 62 part 10cm K18 (mot)
634 bart 10cm K18 (mot)
II/ 39 part 15 cm sFH (mot)
816 bmoz 21 cm Mõrser

VI KA
Sztab VI KA / Förster

26 DP
Sztab
39 pp
77 pp
78 pp
26 part

6 DP
Sztab
18 pp
77 pp
78 pp
6 part

110 DP
Sztab
252 pp
254 pp
255 pp
104 part

161 DP
Sztab
336 pp
364 pp
371 pp
241 part

Oddziały korpuśne VI KA
848 bart 15 cm sFH (mot)
IV/ 109 part 15 cm-10cm K (mot)

XXVII KA
Sztab XXVII KA / Wäger

129 DP
Sztab
427 pp
428 pp
430 pp
129 part

251 DP
Sztab
451 pp
459 pp
471 pp
251 part

162 DP
Sztab
303 pp
314 pp
329 pp
236 part

86 DP
Sztab
167 pp
184 pp
216 pp
186 part

Oddziały korpuśne XXVII KA
II / 55 part 15 cm sFH (mot)
847 bart 15 cm sFH (mot)
808 bmoz 21 cm Mörser
184 bat dz szturm
189 bat dz szturm

3 Gr.Panc
Sztab 3 Gr.Panc / von Reinhardt

XXXXI K(zmot)
Sztab XXXXI K(zmot) / Model

2 DPanc
Sztab
3 pułk panc
2 pstrzel zmot
304 pstrzel zmot
74 part zmot

36 DP (zmot)
Sztab
87 ppzmot
118 ppzmot
36 part.zmot

1 DPanc
Sztab
1 pułk panc.
1 pstrzel.zmot
113 pstrzel.zmot
73 part zmot

Oddziały korpuśne XXXXI K(zmot)
II/ 59 part 15 cm sFH (mot)
611 bart 10 cm K18 (mot)
620 bart 10 cm K18 (mot)
III/ 51 part rakiet 15 cm werfer
600 bat dz.szturm
101 panc bat miot.płom.

LVI K(zmot)
Sztab LVI K(zmot) / Schaal

6 DPanc
Sztab
11 pułk panc
4 pstrzel zmot
114 pstrzel. zmot
76 part zmot

7 DPanc
Sztab
25 pułk panc
6 pstrzel zmot
7 pstrzel zmot
78 part zmot

14 DP (zmot)
Sztab
11 ppzmot
53 ppzmot
53 part zmot

900 BP (zmot) LEHR
Sztab
I/ 900 ppzmot
II/ 900 ppzmot
900 bart
900 komp.dz.szturm

Oddziały korpuśne LVI K(zmot)
I / 51 part rakiet 15 cm werfer
II / 51 part rakiet 15 cm werfer
151 bart 10 cm K18 (mot)
II / 38 part 15 cm sFH (mot)
733 bmoz 21 cm Mörser
210 bat dz szturm
643 bat niszcz czołg

4 Gr. Panc
Sztab 4 Gr.Panc / Hoepner

XXXX K(zmot)
Sztab XXXX K(zmot) / Stumme
86 pstrzel zmot

Oddziały korpuśne XXXX K(zmot)
I / 54 part rakiet 15 cm werfer
II / 54 part rakiet 15 cm werfer
III / 54 part rakiet 15 cm wafer
II / 72 part 10 cm K18 (mot)
II / 67 part 15 cm sFH (mot)

V KA
Sztab V KA / Ruoff

106 DP
Sztab
239 pp
240 pp
241 pp
107 part

35 DP
Sztab
34 pp
109 pp
111 pp
35 part

23 DP
Sztab
9 pp
67 pp
68 pp
29 part

Oddziały korpuśne V KA
III / 1 part rakiet 15 cm werfer
V / 1 part rakiet 15 cm wefer
842 bart 10 cm K18 (mot)
II / 44 part 15 cm sFH (mot)
II / 51 part 15 cm – 10 cm K (mot)

XXXXVI K(zmot)
Sztab XXXXVI K(zmot) / von Vietinghoff

11 DPanc
Sztab
15 pułk panc
110 pstrzel zmot
111 pstrzel zmot
119 part zmot

5 DPanc
Sztab
31 pułk panc
13 pstrzel zmot
14 pstrzel zmot
116 part zmot

10 DPanc
Sztab
7 pułk panc
69 pstrzel zmot
90 part zmot

DZmot SS „Reich”
Sztab
ppzmot „Deutschland”
ppzmot „Der Führer”
11 ppzmot SS
part zmot „Das Reich”

Oddziały korpuśne XXXXVI K(zmot)
II / 68 part 10 cm K18 (mot)
III / 109 part 15 cm sFH
709 bart 10 cm K18 (mot)
845 bart 15 cm sFH
817 bmoz 21 cm Mörser
6 bmoz 10.5 cm werfer
8 bmoz 10.5 cm werfer
52 bmoz (3 dyony)
611 bat niszcz czołg

IX KA
Sztab IX KA / Geyer

20 DPanc
Sztab
21 pułk panc
59 pstrzel zmot
112 psztrzel zmot
92 part zmot

252 DP
Sztab
452 pp
461 pp
472 pp
252 part

87 DP
Sztab
173 pp
185 pp
187 pp
187 part

78 DP
Sztab
14 pp
195 pp
215 pp
178 part

267 DP
Sztab
467 pp
487 pp
497 pp
267 part

Oddziały korpuśne IX KA
I / 109 part 10 cm K18 (mot)

VII KA
Sztab VII KA / Fahrmbacher

3 DP(zmot)
Sztab
8 ppzmot
29 ppzmot
50 ppzmot
3 part zmot

197 DP
Sztab
321 pp
322 pp
347 pp
229 part

7 DP
Sztab
19 pp

LFV-Legion desVolontaires Francais
Sztab LFV /Labonne
I bat / 638 pp (franc)
II bat / 638 pp (franc)

61 pp
62 pp
7 part

255 DP
Sztab
455 pp
465 pp
475 pp
255 part

Oddziały korpuśne VII KA
709 bart 10 cm K18 (mot)
845 bart 15 cm sFH (mot)
736 bmoz 21 cm Mörser
203 bat dz szturm

Odwód GA „Środek”
Sztab Odwód GA „Środek” / von Schenkendorff

Ze składu 56 DP
171 pp

707 DP
Sztab
727 pp
747 pp
657 bart

339 DP
Sztab
691 pp
692 pp
693 pp
339 bart

221 DOchron
Sztab
350 pp land
45 ppolic
1 dyon / 8 bart

286 DOchron
Sztab
354 pp land
61 ppolic
3 dyon / 8 bart

403 DOchron
Sztab
406 pp land
177 ppolic
2 dyon / 8 bart

2 pulk ochronny

W transporcie kolejowym z Francji (z 15 Armii)

216 DP
Sztab
348 pp
396 pp
398 pp
216 part

LOTNICTWO:

2 Flota Powietrzna (2. luftflotte)
Sztab/ 2 Flota.Powietrz
JG 27
JG 51
JG 53
KG 2
KG 3
KG 4
KG 53
KG zbV 1
KG zbV 2
LG 2
Aufkl. Staf. (Nacht) 2
KG (schnell) 210
Stuka. Geschw. 1
Stuka. Geschw. 2
Stuka. Geschw. 77
ZG 26




Źródła:
1) Forum Taktyka i Strategia wpisy Archanioła w wątku Moskwa 1941
2) Lexikon Der Wehrmacht
3) Axis History Factbook
4) World War II Day By Day OKH ODB files
5) Orbat.com
6) Oraz źródła wcześniej podane na forum
Ostatnio zmieniony przez Krzysztof Sob 18 Sie, 2012, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 8