Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kosowo - niepodlagłe czy nie?
Autor Wiadomość
Nico
Pułkownik

Wysłany: Wto 19 Lut, 2008   

WZ napisał/a:
gdy Serbowie jadali na metalowych talerzach, w Rosji były drzewa łąki i żadnego rosjanina nawet nie planowano.

Przepiękne :lol:

Pyra
Kapitan

Wysłany: Czw 21 Lut, 2008   

Następnym krokiem będzie przyłączenie Kosowa do Albanii. Obecnie Kosowo to jedno wielkie bagno gdzie kwitnie przestępstwo, a tym wszystkim rządzi Mafia razem z durnymi łbami muzułmanów, a handel ludźmi i inne precedensy są na porządku dziennym. Według mnie Serbowie za łatwo sobie dali wyrwać Kosowo.

Ja bym nie uznawał Kosowa.

Kosovo je Srbija !

P.S
mogą z tego niezłe jaja wyjść w przyszłości, jak serbscy nacjonaliści zaczną im nad głowami latać, a jak jest na Bałkanach każdy wie (polecam ostatni artykuł o Bałkańskim futbolu i wojnie, min. kibice Partizana Belgrad i Crveny Zvezdy Belgrad tworzyli najbardziej bitne jednostki wojskowe w wojnie, no i słynny "kopniak" piłkarza Zvonimira Bobana, który zaczął się bić z policją w obronie swoich kibiców), Serbowiem mają zbyt gorące głowy żeby im "podskakiwać"

Fanatyk
Podpułkownik

Wysłany: Pią 22 Lut, 2008   

To ze sie przylacza jest pewne jak amen w pacierzu.Nikt by sie nie zgodzil na odlaczenie i przylaczenie do Albanii. Ale niepodleglosc takiego panstewka to jedno. A ze potem niezalezny parlament uchwali przylaczenie do Wielkiej Albanii no to sami tak demokratycznie zdecydowali.

Odlaczajac sie od dyskusji o niepodleglosci Kosova przypminam ze przyjaciel naszego wroga jest naszym wrogiem. I o ile dzisiaj Serbowie zyczliwie sie o nas wyrazaja ze nie zdecydowalismy sie na uznanie Kosova, to jak Rosja nas rozjezdza to nie slysze slow wsparcia... I na tym polega nasza polityka - sami cos dajemy w zamian nic nie uzyskujemy. Ciekawe jak beda Serbowie sie uzalac na rosyjskich forach jak nam odetna gaz i rope Ruscy... Chetnie zobacze miny tych co tak popieraja teraz Serbie jak w zimie bedzie zimno w domku...

Nico
Pułkownik

Wysłany: Pią 22 Lut, 2008   

Fanatyk napisał/a:
przyjaciel naszego wroga jest naszym wrogiem.

Dlatego przyjaciele muzłumańskiej dziczy są naszymi wrogami :evil: . Nie po to walczymy z muzłumanami na frontach Iraku i Afganistanu, żeby popierać kolejną wysepkę tej hołoty w sercu Europy. To nie Rosja jest naszym głównym wrogiem, ale islam. Islam to zagrożenie dla całej Europy, tylko nie wszystkie lewackie kraje jeszcze to pojęły.

Kiedy przyłączenie serbskiej Bośni i kraijny do macierzy?

Mam też takie pytanie. Dlaczego Chorwacja miała prawo wypędzić Serbów z ich własnych domów w Chorwacji, a Serbom odmawia się tego prawa w ich własnym państwie wobec terrorystów muzłumańskich? Rozumiem, że gdyby Polska była w granicach II RP i bylibyśmy w NATO trzymając sztamę z zachodem moglibyśmy bez problem wypędzić Ukraińców z 'naszych terenów wschodnich'.

maciunia
Podporucznik

Wysłany: Sob 23 Lut, 2008   

Ten temat jest znacznie szerszy niż przynależność państwowa skrawka ziemi i obywatelstwo kilku tysięcy ludzi. To jest próba pokazania siły rosji - my mówimy co i jak w Europie, my narzucamy naszą wolę, czy to wprost, czy to przez naszych sojuszników... Mam nadzieję, że już nie długo kolejny Reagan pokaże rosjanom i ich śmiesznemu kraikowi gdzie jest ich miejsce.[/quote]

Przecież niepodległe Kosowo to właśnie wpychanie Serbii w łapska Rosji! Ten kraj ma spore problemy z rozliczeniem się z własna przeszłością ale obcinanie go całą prowincje tylko skomplikuje sytuacje na Bałkanach. Komu to jest na ręke i kto na tym coś ugrał. Inteligentni się domyślą.

Fanatyk
Podpułkownik

Wysłany: Sob 23 Lut, 2008   

Cytat:
Nie po to walczymy z muzłumanami na frontach Iraku i Afganistanu, żeby popierać kolejną wysepkę tej hołoty w sercu Europy. To nie Rosja jest naszym głównym wrogiem, ale islam. Islam to zagrożenie dla całej Europy, tylko nie wszystkie lewackie kraje jeszcze to pojęły.

Nico - Albanczycy to nie jest muzulmanska dzicz. Po pierwsze primo :twisted: najwyzej 2/3 to muzulmanie reszta to chrzescijanie (ortodoksi ale zawsze). 2 Nienawidza komunistow (a wiec i Sowietow) tak samo jak my (mieli swojego Envera Hodze...). 3 Z Partia Demokratyczna Sali Berishy sa bardzo dobre relacje :) . 4 Islam nie jest naszym wrogiem - jesli chodzi o konserwatyzm sa nam na pewno blizsi niz lewacka Europa. Jesli popieramy Czeczenie to nie znaczy ze popieramy Osame. A moze Czeczenia to takze wewnetrzna sprawa Rosji? no comments ;) . 5 Naszym sasiadem i niestety niemilym jest Rosja - i to jest dla nas problem a nie skupiska muzulmanow w Londynie czy we Francji. Sami ich wpuscili to niech sobie radza.

Co do Ukrainy to co innego lata 1918-39 co innego teraz. Mnie sie marzy restauracja Rzplitej Trojga Narodow - restauracji bo takie pomysly byly choc nie zostaly wdrozone w zycie.

Polska zawsze byla ante murale chrzescijanstwa. I co nam z tego przyszlo??? Obronilismy Austrie i Prusy przed nawala Turecka, oslabilismy Turcje ktora potem walczyla z Rosja a potem nas wszyscy rozebrali do goła..

Viking
Major

Wysłany: Nie 24 Lut, 2008   

Fanatyk napisał/a:

Nico - Albanczycy to nie jest muzulmanska dzicz. Po pierwsze primo :twisted: najwyzej 2/3 to muzulmanie reszta to chrzescijanie (ortodoksi ale zawsze). .

Ale to dane sprzed II wojny , obecnie np w Kosowie Albanczyków-chrzescijan jest ok 3%. Jeśli jestem katolikiem to nie pójdę podpalać kościołów czy cerkwi tylko dlatego ,że są niemieckie,białoruskie,rosyjskie itp

Albanczycy nie mają takich skrupułów -bo nie ma tam już prawie chrzescijan.

Swoją drogą to pewnego rodzaju groteska ,ze najbardziej zislamizowany naród Europy za swojego bohatera narodowego uważa księcia Skandenberga -który od papieża otrzymał tytuł ,,obrońcy Chrystusa" i był największym wrogiem Turków i muzułmanów.

Cytat:
Nienawidza komunistow (a wiec i Sowietow) tak samo jak my (mieli swojego Envera Hodze...)

Jak do tej pory to byli najbardziej stalinowskim krajem Europy, pełna ateizacja , zero jakiś odwilży jak u nas chocby w 56r. Gorliwi uczniowie Marxa,Lenina i Stalina. Żeby było śmieszniej to sami sobie to wprowadzili, nie było tam radzieckiej okupacji jak u nas.

Teraz ten wojujący stalinizm zastępuje radykalizm islamski-ale tak to z reguły jest z nowo nawróconymi na jakąś ideologię czy religię ,ze są nadgorliwi.

Cytat:
slam nie jest naszym wrogiem - jesli chodzi o konserwatyzm sa nam na pewno blizsi niz lewacka Europa. Jesli popieramy Czeczenie to nie znaczy ze popieramy Osame. A moze Czeczenia to takze wewnetrzna sprawa Rosji?
Islam jest konserwatywny tutaj zgoda. Co do Czeczenii to ja jej np nie popieram. a w każdym razie nie widziałem nigdy powodu by ich niepodległośc popierać bardziej niż np niepodległośc Szkotów którzy byli samodzielnym królestwem dłużej niż Polska.

Parę faktów:1.rząd separatystów Czeczeńskich w latach 90-tych jako jedna z nielicznych grup na świecie wyraził pełne poparcie dla Talibów w Afganistanie.

2. Opcja sekularna czy narodowo-islamska już w tamtejszym ruchu oporu de facto NIE ISTNIEJE. Umiarkowani islamiści i ancjonalisci albo zginęli albo przeszli na stronę Rosjan.od 7 do kilkunastu tysięcy byłych partyzantów służy w federalnych siłach bezpieczeństwa,a obecnym prezydentem jest syn jednego z dawnych liderów separatystów czyli Kadyrow.

w tej chwili przywódca rebeliantów Doku Umarow ogłosił , że jego celem jest walka o Islamski Emirat Kaukazu-ci którzy jeszcze walcza w górach to skrajni islamiści, reprezentujący ideologię grup które Buszmeni nazywają ,,Al-kaida"

Cytat:
Naszym sasiadem i niestety niemilym jest Rosja - i to jest dla nas problem a nie skupiska muzulmanow w Londynie czy we Francji. Sami ich wpuscili to niech sobie radza.
Nie wiem czy nie miłym, na miłośc to trzeba sobie zasłużyć . Rosja ma Kaliningrad ,a my ziemię Zachodnie to choćby dobry powód by sobie ułożyć POPRAWNE stosunki dyplomatyczne.

I nie musimy być bardziej pro-USa niż sami Amerykanie bo to tez nie popłaci-choćby turcja układa się z kim chce i jak chce. Ma dobre stosunki z Rosją,USA,Izraelem i Iranem , dla naszych polityków najwidoczniej nie do pomyślenia że można prowadzić tak niezależną politykę zagraniczną i nieźle na niej wychodzić.

Cytat:
Co do Ukrainy to co innego lata 1918-39 co innego teraz. Mnie sie marzy restauracja Rzplitej Trojga Narodow - restauracji bo takie pomysly byly choc nie zostaly wdrozone w zycie.
To chyba najpierw wschodnia Ukraina będzie musiała ogłosić niepodległosc chyba ze chcesz mieć wielomilionową mniejszośc wrogo nastawioną .

Co do zachodniej Ukrainy to dla odmiany jest pro-UPA i obojetnei co tam wygadują politycy to jeśli gdzieś na Ukrainie silne są nastroje antypolskie to właśnie tam.

Piłsudskiemu też się to marzyło-tylko że w realu okazało się że Ukraincy są do tych pomysłów ustosunkowani wrogo lub obojętnie. Armia Petlury to było raptem kilkanaście tysięcy ludzi. Tylu było gotowych aktywnie poprzeć opcje federacyjną.

pozdrawiam

Fanatyk
Podpułkownik

Wysłany: Nie 24 Lut, 2008   

Cytat:
obecnie np w Kosowie Albanczyków-chrzescijan jest ok 3%.
W Kosowie moze tak. Ale ja pisalem o Albanii. Moze byc tak ze islam jest popularny bo kraje muzulamanskie ładuja tam duzo kasy (Krolestwo AS)

Cytat:
Swoją drogą to pewnego rodzaju groteska ,ze najbardziej zislamizowany naród Europy za swojego bohatera narodowego uważa księcia Skandenberga -który od papieża otrzymał tytuł ,,obrońcy Chrystusa" i był największym wrogiem Turków i muzułmanów.
to bardzo dorby przxyklad ze ich islam jest "europejski". Plac Skandenberga - to glowny plac w Tiranie - tak jak u nas Plac Pilsudskiego czy Jana Pawla Street :) . Nie wiem czy znasz osobisice Albanczykow, ja znam - i ich islam jest bardziej lightowy niz skupisk w Londynie czy Francji. A wogole Albania dumana jest ze swojej historii bynajmniej nie muzulmanskiej ale europejskiej.

Co do Albanii i komunizmu - Hodza mial straszna bezpieke. Liczba schronow na 1 czlowieka to bodajze 3 (jeden kolo domu, 1 kolo pracy i 1 publiczny) . Pola z dzidami dla spadochroniarzy amerykanskich to naprawde ciekawy widok. Łatwo nie mieli. Pamietajmy ze u nich komunizm upadl bardzo pozno. Tzn ze "dobrze" sie trzymal.

Co do Czeczenii - mnie ujmuje to ze mieli podobna hstorie z Rosjanami jak my i tak samo jak my walcza z nimi. Im bardziej Rosja bedzie zajeta na Kaukazie tym lepiej dla nas. Wiec nawet jesli ich ktos nie lubi to powinien przyznac ze "dobrze" nam robia. Ja tez bym wolal zeby Czeczenia byla chrzesijanska np. na wzor Gruzji ale swiat jej nie popieral. A islam ich wspiera i finansowo i bronia i ludzmi..... Choc naszych tez tam troche bylo :) Co do Szkotow zgoda, tylko jaki mamy w tym interes? Ale ja ich popieram, nawet bez interesu :)

Tez bym wolal miec dobre stosunki z Rosja. Ale staucja jest taka ze nasze interesy sa przeciwne wiec, trzeba kombinowac.... A Krolewiec odbijemy! :lol: (jak Chiny rusza na Syberie :0 to zrobimy wojne prewencyjna :twisted: :idea: )

Co do Ukrainy, fakt Pilsudskiemu nie wyszlo, ale tez trzeba popatrzec jak to wygladalo wtedy. Teraz Ukraincy rozumieja ze oddzielnie Ruscy nas zjadaja na sniadanie. Nawet najbardziej proOUN UPA ludzie wiedza juz ze nie ma niepodleglej Ukriany bez Niepodleglej Polski. A ze mamy punkty zapalne umiejetnie podsycane przez agentow KGB to jasne. Te spory wokol cmentarzy to "dobra" robota KGB. A ze my i Ukraincy sie dajemy wpuszczac :oops:

Pozdrawiam:)

Maschadow
St. sierżant

Wysłany: Pon 25 Lut, 2008   

Viking napisał/a:

Ale to dane sprzed II wojny , obecnie np w Kosowie Albanczyków-chrzescijan jest ok 3%. Jeśli jestem katolikiem to nie pójdę podpalać kościołów czy cerkwi tylko dlatego ,że są niemieckie,białoruskie,rosyjskie itp

Teraz już nie. Ale np. w 1938 Komitet Koordynacyjny zniszczył na Lubelszczyźnie 127 cerkwi. Ogółem prawosławni stracili 500 cerkwi. Chodziło o polonizację kresów. Między innymi dlatego w 1939 był tak silny ruch antypolski na kresach. Tylko powojenne układy a nie wyjątkowość zapobiegły wojnie domowej ala Jugosławia.

WSzast
Szeregowy

Wysłany: Wto 26 Lut, 2008   Niepodległe Kosowo

Dokonało się:

http://wiadomosci.onet.pl/1699490,11,item.html

Nasi rządzący sądzą, że teraz należy szybko zintegrować Serbię i Kosowo z UE, co zapobiegnie konfliktom. Jestem tylko ciekaw czy jedni i drudzy będą tym zainteresowani.

Fanatyk
Podpułkownik

Wysłany: Wto 26 Lut, 2008   

Uzasadnienie Sikorskiego jest juz tak beznadziejne i obraza Serbow, ze....

Krzysztof
Porucznik

Wysłany: Śro 27 Lut, 2008   

Ja natomiast byłem na demonstracji poparcia dla Serbii pod Ambasdą Serbii w zeszlą sobotę oraz protestowałem we wtorek o 18 przed Kancelarią Premiera Donka który mazi przeciw uznaniu niepodległosci Kosowa przez Polski rząd. Na pierwszej demonstracji było 300 ludzi chłopacy z Legii i sporo dziewczyn Na drugiej było nas ok 100-120 osób glownie studenci i licealisci dużo dziewczyn rowniezi był z nami syn ambasadora Serbii zapalilismy swieczki i pomachalismy flagami Serbii

WSzast
Szeregowy

Wysłany: Pon 17 Mar, 2008   Nieciekawie

Robi się coraz "ciekawiej", szkoda naszych, ale można było sie tego spodziewać.

http://wiadomosci.onet.pl/1712285,12,item.html

Oczywiście opozycja będzie zbijała kapitał polityczny na siniakach naszych policjantów, z tym ze to nie ma znaczenia kto rządzi, czerwoni czy fioletowi - pewnie każdy inny rząd uznałby Kosovo. No może oprócz Samo...tamtego :wink:

Pyra
Kapitan

Wysłany: Wto 29 Kwi, 2008   

A będzie jeszcze gorzej, ostatnio czytałem że polscy faszyści nawołują do zabijania naszych policjantów w Kosovie, i jeszcze raz powtórze, dużym błędem było uznanie przez nas Kosova, który będzie jeszcze pokutował przez długi czas.

KOSOVE JE SRBIJA !

Nico
Pułkownik

Wysłany: Wto 29 Kwi, 2008   

http://wiadomosci.wp.pl/k...ml?ticaid=15cca

"Jak informuje AFP, przebieg postępowania utrudniały obawy świadków przed złożeniem zeznań. Około 20 z nich odmówiło pojawienia się przed trybunałem, a inni twierdzili, że ich zastraszano. Trybunał miał poważne trudności z uzyskaniem świadectw - przyznał sędzia Orie."

Pyra
Kapitan

Wysłany: Pią 06 Cze, 2008   

W Polsce największe poparcie dla Serbów jest wśród kibiców na meczach 1 i 2 ligi nawet na 3 pojawiały się transparenty "Kosovo je Srbija" , "Kosowo jest serbskie". Jak byłem 2 tygodnie temu we Włoszech, to we Florencji, Rzymie na kilku murach i domach także widziałem takie napisy. Podobnie jest na innych stadionach w innych krajach. Widać prawie cała Europa wspiera Serbów.

Nico
Pułkownik

Wysłany: Pią 06 Cze, 2008   

Ludzie po prostu zaczynają dostrzegać, że Serbowie walczą tylko o swoje. Po drugie muzłumańska zaraza już od dawna zniechęca narody Europy zachodniej do siebie, i dobrze, może się wreszcie obudzi Europa.

Caius Marius
St. sierżant

Wysłany: Czw 03 Lip, 2008   

A ja w terminie 10 - 21 lipca bedę się urlopował w Budvie, w Crnej Gorze ;) Jest wycieczka fakultatywna do Albanii, jak pojadę, wrócę cało i ze wszystkim z czym tam pojadę, to zdam relację, jak wygląda sytuacja w realu... :evil: ( We wszystkich znanych mi przewodnikach odradzają nawet zbliżanie się do granicy czarnogórsko - kosowskiej, a to ze względu na wzmożony przemyt czego się da. O wycieczce do Kosowa nie ma nawet co marzyć... :roll: )

Kosowo je Srbija!!!!
Watykan z krzyżakiem.
Ale Jagiełło dziki,
co czcił jeszcze bożków,
600 lat temu
pogonił świętoszków.
(...)

rotmistrz
Szeregowy

Wysłany: Pon 14 Lip, 2008   

Pyra napisał/a:
A będzie jeszcze gorzej, ostatnio czytałem że polscy faszyści nawołują do zabijania naszych policjantów w Kosovie, i jeszcze raz powtórze, dużym błędem było uznanie przez nas Kosova, który będzie jeszcze pokutował przez długi czas.

KOSOVE JE SRBIJA !

A są tacy?

Caius Marius
St. sierżant

Wysłany: Wto 22 Lip, 2008   

Byłem w Czarnogórze :)
Tamtejsze jadło i napitki próbowałem, wyśmienite, choć jak się przesadzi z rakiją... Widoki wspaniałe, ( trochę fotek można na naszej klasie obejrzeć :) ), na wycieczce do Albanii byłem :) W trakcie powrotu do Budvy znad jeziora Szkoderskiego ,,miałem serce w przełyku, lecz nic mi sie nie stało", choć w jednym miejscu nawet najbardziej rozgadane panie zamilkły... Na zboczu góry dobudowany wiadukt, co by zakręt wziąć, a pod nim jakieś 300 metrów prawie pionowej skały... Robi wrażenie :shock: Polecam, tam jest super!!!!

Co do Kosowa:
- sporo napisów na murach ,,Kosowo Srbija", i tym podobne;
- do kupienia koszulki wyliczające, dlaczego kraje różne bez części terytorium nie mogą istnieć, i jak to ma się do Serbii;
- miejscowi dość powściągliwi w opiniach, ( wiadomo, obcy a się dopytuje ), ale po kilku kielichach wyłazi żal do Polski, że poparła rozbiór Serbii :( ;
- nawet Albańczycy są nie zadowoleni z czegoś takiego jak Kosowo, powodów nie chcą podać;
- jedyny plus ( dla palaczy ) tego Kosowa, to papierosy po 1 Euro, których było wszędzie pełno.

Kosovo je Srbija!!!
Watykan z krzyżakiem.
Ale Jagiełło dziki,
co czcił jeszcze bożków,
600 lat temu
pogonił świętoszków.
(...)

Odpowiedz do tematu