Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
[B35] Kaniów 1943
Autor Wiadomość
Motyla Noga
Porucznik

Wysłany: Śro 01 Lip, 2009   

Chciałbym zadać pytania odnośnie (już dawno miałem je zadać tylko sobie zapominałem :) ) motocyklistów radzieckich, dlaczego poruszają się o jeden punkt ruchu dalej niż motocyklisci z niemiec :? , i dlaczego batalion pancerny(Pz IV) z 7Dpanc może prowadzić walke ogniową w bliskiej i dalekiej strefie ostrzału, a batalion pancerny(Pz IV) z 19 DPanc tylko w bliskiej strefie ostrzału

Archanioł
Podpułkownik

Wysłany: Sob 04 Lip, 2009   

O ile sobie przypominam to batalion 19 Pancernej był wówczas mieszany /Pz IV i Pz III.

Motyla Noga
Porucznik

Wysłany: Pon 06 Lip, 2009   

.......a co będzię z tymi motocyklistami,czerwonoarmiści mają lepszy sprzęt motocyklowy :) dlatego poruszają się dalej, czy to po prostu błąd w druku :)

Archanioł
Podpułkownik

Wysłany: Pon 06 Lip, 2009   

Nie mam pojęcia :)

Motyla Noga
Porucznik

Wysłany: Śro 10 Lut, 2010   

Chciałbym się zapytać czy długo oczekiwany przezemnie :) dodatek do kaniowa kiedykolwiek wyjdzie i od czego lub kogo zależy aby on się ukazał :cry:

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Śro 10 Lut, 2010   

Zależy ode mnie, robie i go i robię, ale zawsze coś zrobię szybciej

Motyla Noga
Porucznik

Wysłany: Pią 18 Lut, 2011   

Mam takie pytania odnośnie desantu powietrznego,
-dlaczego biorą w nim udział trzy brygady, w świetle dzisiejszej aktualnej wiedzy powinny dwie i bez artylerii
-dla dobra desantu nie lepiej by było podzielić bataliony brygad desantowych na kompanie i rozrzucić je po planszy (w rzeczywistości desant był organizacyjną katastrofą podobno rozrzuciło spadochroniarzy od Rżiszczewa aż po Czerkasy

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Sob 19 Lut, 2011   

Ad.2 Ale wtedy ich siła wynosiłaby 1,1 i jakakowliek wartość bojowa byłaby nikła. Już przy 3 PS sa słabi.
A1. 1 No tu już należałoby zaytac autora, Ale ja tez zadam pytanie w tym punkcie: skąd ta wiedza o dwóch z trzech (poza internetowa).

Motyla Noga
Porucznik

Wysłany: Pon 21 Lut, 2011   

Rozumiem to że ich wartość bojowa byłaby nikła, ale tylko tak można oddać fakt rozrzucenia tego desantu na dużej powierzchni.
Jeśli chodzi o źródła to w Poligonie Czerwonych Generałów o tym pisze, zresztą w TiS 1 z 2002 roku na stronie 36 jest Pana artykuł w którym wyraźnie jest napisane że brały udział dwie brygady, jeśli natomiast chodzi o internet to na stronie RKKA in World War 2 też są mapy przedstawiające użycie przez Rosjan tylko dwóch brygad

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Pon 21 Lut, 2011   

No to nie mam wyjścia :) . Skoro ja to napisałem :)
Problem jedynie w tym, że autor nie odnosi sie do tych spraw, lub może cos przegapiłem. Jeżeli zas sa źródła wyraźnie o tym mówiące. To proponuje samodzielnie się do nich się odnieśc i zmniejszyć liczbę desantowanych brygad.
Ja ze swej strony jedynie moge dopowiedzieć (z praktyki gry), e trzy czy dwie w tej grze nie odgrywa roli, gdybybyło 20 lub 30 no to już byłaby nna jakość

Motyla Noga
Porucznik

Wysłany: Śro 23 Lut, 2011   

Tak też zrobiłem zmniejszyłem desant z trzech do dwóch brygad, sam desant pod względem organizacyjnym Rosjanom nie wyszedł, tak jak pisałem wcześniej, czy nie lepie będzie podzielić bataliony na kompanie, bardziej realnie został by przedstawiony ten nieszczęsny desant (przynajmniej tak sobie myślę :) )

hofner
Kapitan

Wysłany: Pią 09 Wrz, 2011   

Czy któś mógłby podać jak wyglądała struktura pułkowo-dywizyjna do kaniów 1943? dzieki z góry

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Pią 09 Wrz, 2011   

Motyla Noga napisał/a:
czy nie lepie będzie podzielić bataliony na kompanie, bardziej realnie został by przedstawiony ten nieszczęsny desant (przynajmniej tak sobie myślę :) )

Oj mogłoby dojść do masakry podczas desantu i wszystkie lub prawie wszystkie kompanie zginęłyby na wzgórzach.

stanley
Porucznik

Wysłany: Sob 10 Wrz, 2011   Scenariusz Krwawy Dniepr

Uzupełnienia niemieckie :sztab XXIV KPanc. DP 34, 112, oraz 10DGPanc rzeczywiście wchodzą do gry z pola 3922 jest to heks koło Kaniowa?

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Sob 10 Wrz, 2011   

nie rozumiem pytania

stanley
Porucznik

Wysłany: Sob 10 Wrz, 2011   

Chodzi mi oto czy w scenariuszu Krwawy Dniepr n/w jednostki niemieckie rzeczywiście zaczynają grę z heksu 3922.

Uzupełnienia niemieckie :sztab XXIV KPanc. DP 34, 112, oraz 10DGPanc rzeczywiście wchodzą do gry z pola 3922 jest to heks koło Kaniowa?

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Nie 11 Wrz, 2011   

tak

stanley
Porucznik

Wysłany: Nie 11 Wrz, 2011   Scenariusz Pantery w akcji

Scenariusz rozgrywa się na wschodniej części planszy natomiast 1KPD ma być ustawiony: (dowolnie na zachodnim brzegu Dniepru na północ od Rossawy) to jest druga część planszy? Czy rozstawienie 1KPD jest prawidłowe?

Motyla Noga
Porucznik

Wysłany: Śro 30 Lis, 2011   

Chciałbym zadać pytanie odnośnie dodatku rozszerzającego grę Pantery w Akcji, czy jest jeszcze zamiar wydania rozszerzenia, czy pomysł ostatecznie pogrzebany, ponieważ gra ukazała się już dobrych kilka lat temu.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Śro 30 Lis, 2011   

Istnieje taka możliwość by rozszerzyć mapę na zachód. tam też było niwielkie forsowanie, ale to nie sa spektakularne akcje bojowe i dlatego wciąż się łamię z tematem

Odpowiedz do tematu