Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Combat Mission
Autor Wiadomość
Toster
Kadet

Wysłany: Wto 17 Sie, 2004   Combat Mission

Nie rozumiem dlaczego nikt nie wspomina na forum o rewelacyjnej serii gier taktyczno straregicznych Combat Mission... może Wy jej po prostu nie znacie... a powinniście! Ta gra powinna się znajdywać na półce każdego szanującego się stratega. Jest extra, szczególnie w pojedynkach z innymi graczami. Zainteresowani niech odwiedzą stronę http://cmhq.gry-online.pl i najlepiej wskoczą na forum gdzie będzie można się czego dowiedzieć :D

STRATEDZY ŁĄCZCIE SIĘ!!!

Nico
Pułkownik

Wysłany: Śro 18 Sie, 2004   

Combat Mission jest fajne, ale nie tak jak Close Combat. Te przestoje co minute mnie mecza :/ , grafika sliczna, ale CC bylo o wiele czytelniejsze z widoku z gory. Gra jest swietna, ale wole CC.

Wojpajek
Major

No właśnie Close COmbat jest super bo jest dynamiczny, jednak jest za prosty i to o wiele :evil: .
Natomiast Combat Mission jest trudny jak dla mnie i to jest w tym świetne. Dodatkowo jest oparty na ASL :P . NIe stety te liczne przestoje trochę mnie męczą, ale i tak jak dla mnie jest to gra dla ludzi dojrzałych, którzy choć na chwile chcą odstawić dziecinny spacerek po wsiach i miastach w Close COmbat.
Czy ktoś z was wie czy w Polandowie można już kupić do Combat MIssion Barbarose i Afrykę... :?:

Toster
Kadet

Z tym co mówicie o przestojach się niezgodzę... fakt że walki trochę czasu się rozkręcają, ale potem... nie da się tego opisać. Żeby poznać wszystkie smaczki tej gry trzeba się zmierzyć z żywym przeciwnikiem.
Jednakże każdy ma inny gust...

Niedługo ma się pojawić Barbarossa to Berlin :)

Robert E.Lee
Plutonowy

Wysłany: Sob 11 Wrz, 2004   

Osobiście uważam, że to fajna gra. Jak ją pożyczyłum od kuzyna to co dzień prowadziłem dwie małe lub jedną dużą bitwę, może dlatego moja praca dyplomowa została odrzucona i jeszcze się męczę. :?: Grywam głównie stroną niemiecką bo mają fajniejszy sprzęt a królewski tygrys jest prawie nie do zniszczenia. :wink: Tak teren, jak warunki pogodowe czy doświadczenie lub nakrycie ogniem przez przeciwnika jest tu bardzo odczuwalne w trakcie rozgrywki. Tylko czemu ten komputer jest taki głupi i nie prowadzi żadnych działań oskrzydlających tylko na chama szturmem stara się zająć wyznaczone w scenariuszu pozycje. :cry:

arek-aerobyk
Szeregowy

Wysłany: Śro 09 Lut, 2005   

Barbarossa juz jest od grudnia w sklepach gram w nia od tygodnia i ciagle jestem zaskakiwany jej mozliwosciami . Grafika slabsza niz w "Blitzkreigu" , ale w pozostalych kategoriach bije go na leb . Wydawanie rozkazow , a nastepnie 60s podczas ktorych nic nie mozemy zrobic bardzo urealnia gre , przeciez dowodca nie otrzymuje z blyskawiczna szybkoscia wiadomosci o polu bitwy rowniez rozkazow dla pododdzialow nie wydaje natychmiast .

arek-aerobyk
Szeregowy

Wysłany: Śro 09 Lut, 2005   

Aha i mozna grac Polakami ( w scenariuszu atakuja pozycje wegierskiej piachoty - nie dajcie sie zaskoczyc wspierajacym je dzialom szturmowymi bo polskie T-34 moga sobie z nimi nie poradzic). Dzieki wspanialemu edytorowi mozemy stworzyc dowolny scenariusz bitwy na froncie wschodnim ( sa tez Finowie , Rumuni , Wlosi i partyzantka radziecka ) :!:

Robert E.Lee
Plutonowy

Wysłany: Nie 22 Maj, 2005   

Barbarossa jest bardzo fajna. Mnie osobiście najbardziej podoba się walka już takich dość wypasionych czołgów np. Pantery kontra T34. Wtedy rykoszety, ogień z armat czy efekty trafień robią swoje na graczu. Ciężko już w tej wersji gry szturmować piechotą na otwartej przestrzeni pod ogniem nieprzyjaciela co jest niewątpliwie plusem. Dzięki temu, że gra ma symulować walki od 1941 do 1945 mamy również dosłownie ogrom możliwego do wykorzystania sprzętu no i jeszcze to co mój poprzednik pisał spora ilość dostępnych nacji ze strony państw osi. Poprawiona grafika w stosunku do pierwszej części, to wszystko sprawia, że 30 zeta nie jest wyrzucane w błoto. Wiem, iż niewielu zdołam przekonać do tej gry, ale może kogoś mi się uda. Polecam.

Panzer
Chorąży

Wysłany: Pon 23 Maj, 2005   

Wojpajek,nie wiem jak gdzie indziej,ale u mnie w Dębicy CM:Barbarossa jest(była przynajmniej do niedawna) za 39 zł w sklepie.U Ciebie w Wawie lub Gdańsku (piękne miasto!)teżna pewno już jest...Nie wiem jak z Afryką.
Close Combat,Steel Panthers,Combat Mission-święta trójca gier Panzera.
Pozdro
będziemy o nich pamiętać zawsze,
gdy słońce wstaje i gdy zachodzi"
O Żołnierzach II Wojny Światowej

Wojpajek
Major

Wysłany: Pon 23 Maj, 2005   

Jakoś specjalnie nie szukałem ostatnio gier komupterowych. Ale dzięki PAnzer za info, że już ta gra jest do kupienia. Narazie musze się rozegrać w CM:BO- a to jest dla mnie bardzo trudna gra jakoś. :roll:

Pan P.
Kapitan

Wysłany: Wto 24 Maj, 2005   

Wojpajek - teraz sie wydaje trudna, pozniej jak srozgryziesz CM:BB to stwierdzisz ze to latwiutka gra, w sam traz na szybka i efektowna rozgrywke :)

Robert E.Lee
Plutonowy

Wysłany: Wto 24 Maj, 2005   

CM:BB jest w sieci EMPiK za 30 złoty to tak gdyby, któryś z kolegów chciał wiedzieć coś więcej. CM:AC (Afryka) jeszcze nie widziałem, lecz mam nadzieję, że kiedyś się pojawi. Pozdrawiam wszystkich miłośników tej serii. :D
P.S
Trochę zaskoczyło mnie oczywiście pozytywnie, że w tej dość zapomnianej na forum grze pojawiły się trzy nowe posty.

Piechur
St. sierżant

Wysłany: Śro 25 Maj, 2005   

CM:BB w Empiku w Gdańsku nie ma. Na pewno można ją kupić w sieci w hurtowni PlaY. 29 zł. Afrika Korps w Polsce jeszcze nie wyszła. Ale sądząc z tego, że u nas CM wydawany jest zazwyczaj 2 lata po premierze to jest nadzieja na rok obecny.

Pan P.
Kapitan

Wysłany: Śro 25 Maj, 2005   

mnie sie CMAK nie spodobal, moze dlatego ze ciagle dostawalem baty. Powiem tyle ze 3 tygrysy ustawione w lini majace mozliwosc krycia swoich bokow sa nie do pokonania :( , nie radze ich atakowac od przodu ( maja wzmocniony pancerz ), stracilem w ten sposb 3 Shermany + Priesta i to na bliskim zaiegu. Ale walka na pustyni ma swoj klimat, tumany kurzu itd. :)

Piechur
St. sierżant

Wysłany: Czw 26 Maj, 2005   

A skąd masz tego CMAK-a.

Pan P.
Kapitan

Wysłany: Czw 26 Maj, 2005   

ze sklepu ;)

pivi
St. szeregowy

Wysłany: Pią 27 Maj, 2005   

Jak dla mnie to gra opiera się na bardzo dobrym pomyśle ale wykonanie jest baaardzo kiepskie. Mam wrażenie że w tej gierce 3d się w ogole nie sprawdza i wprowadza straszny metlik. I przychylam sie do glosow ze close combat jest grywalniejszy (oczywiscie z zywym przeciwnikiem). Zreszta na podobna modłę jak CM była próba przerobienia CC ale pograłem chwilę i podziękowałem. To zupełnie nie to.

Panzer
Chorąży

A co to za próba????
Seryjnie,nic o tym nie słyszałem.
Pozdro
będziemy o nich pamiętać zawsze,
gdy słońce wstaje i gdy zachodzi"
O Żołnierzach II Wojny Światowej

Pan P.
Kapitan

Faktycznie bylo, chyba zwalo sie Squad Assult. Ponoc cienkie jak barszcz.

Ja tam tak bardzo na combata nie narzekam, jest najlepszym symulatorem pola walki ( tego II ws ) jaki narazie wyszedl.

siwy102
Plutonowy

Wysłany: Pon 29 Sie, 2005   

Hmmmm, probowalem grac w CC 4 i cos mi nie wychodzilo, a w CM do dzisiaj mi sie chce grac. A CMAK mozna kupic przez neta,z Ameryki, tylko cena jest równiez amerykanska :evil:

Odpowiedz do tematu