Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kupowanie w EMPiK-ach
Autor Wiadomość
Sirias
Porucznik

Wysłany: Nie 04 Lis, 2007   

WZ napisał/a:
spoko, po prostu w mierę czasu uczyy się pisać, ja również czynie błędy i mnei równeiż strofujom :)

Ja wiem, że to zabrzmi głupio, ale... w poprzednim roku szkolnym (wtedy 1 klasa liceum [V lo w Gliwicach]) otrzymałem :!: 6 :!: jako ocenę końcową z polskiego, a moim głównym przewinieniem była interpunkcja. Teraz nadal nie mogę się pozbyć czkawki przeszłości, gdy np. na IRC-u dostawało się bana za polskie znaki i wtedy zmiast "mózg" pisało się nie "mozg" tylko "muzg" (bo było czytelniejsze).
To, że ktoś czuwa i krytykuje to dobrze, ale niech się przyzna, że to on.

Gość

Wysłany: Nie 04 Lis, 2007   

Bartek napisał/a:
Sirias napisał/a:
To, że ktoś czuwa i krytykuje to dobrze, ale niech się przyzna, że to on.

Masz z tym jakiś problem?

No i przyznał się :D

Sirias
Porucznik

Wysłany: Pią 14 Gru, 2007   

Z tyłu TiS-u 22 był napis "Nasze gry możesz kupić w sieci salonów EMPiK i pod...."
Natomias z tyłu 23 "Nasze gry możesz kupić pod..."
Czy ma to jakieś znaczenie (zerwanie współpracy?)

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Pią 14 Gru, 2007   

Nie, nie ma. Ale zdecydowanie szybciej sprzedajemy bezpośrednio niż wysyłając do mpików.

Sirias
Porucznik

Wysłany: Sob 01 Mar, 2008   

Ostatnie informacje o tym, że w EMPiK-u nie pojawi się ani KRAŚNIK, ani KOSOWE POLE to zły sygnał na przyszłość- sieć robi się wybredna. Ale ja to trochę rozumię. No bo powiedzcie, kto nie interesujący się I wojną skojarzy Kraśnik? Albo iluż to Polaków wie co to była za bitwa na Kosowym Polu? Trzeba mieć nadzieję, że bardziej rozpoznawalne tytuły pojawią się na półkach (che,che). A wy co o tym myślicie?

PS
Cytat:
Was ist das: "pułka"?

A to tak nawiasem jest niegramatycznie powinno być raczej "Was ist "pułka"", co i tak jest nie do końca odpowiednie. :D

Gość

Krasnika np. nie skojarzylbym wcale, KOsowe POle juz byi zadzwieczalo w glowie. Ale masz racje, malo rozpoznawalne dla przecietnego zjadacza chleba tematy...

Hugstyggr
Podporucznik

Swoją drogą do tego powinien służyć krótki opis z tyłu pudełka. Jak potencjalnego klienta to zainteresuje to być może poczyta na temat danej bitwy w dokładniejszych źródłach, a jak się wciągnie to już mały krok od kupna gry. :wink: Przynajmniej ja tak to sobie wyobrażam w przypadku mniej znanych bitew.

Głównym atutem gier o mniej znanej tematyce powinna być bardzo dobra okładka, która w jakiś sposób zaintryguje klienta. Moim zdaniem Kraśnik i Kosowe Pole mają właśnie takie okładki (szczególnie to pierwsze).

Pozdrawiam.

maciunia
Podporucznik

Wysłany: Nie 02 Mar, 2008   

Co do opakowania gier to uważam, że również dobrym pomysłem byłoby umieszczenie na pudełku zdjęć autorów nad gotowym, rozłożonym produktem.

Gość

Profes79 napisał/a:
Krasnika np. nie skojarzylbym wcale, KOsowe POle juz byi zadzwieczalo w glowie. Ale masz racje, malo rozpoznawalne dla przecietnego zjadacza chleba tematy...

Kosowe skojarzyliby, choćby ze względu na to, co się teraz dzieje.
Kraśnik skojarzyliby dopiero po 1914, choć niewiadomo, na ile mit wojny okopowej nie przycisnąłby gry.

Hugstyggr
Podporucznik

maciunia napisał/a:
Co do opakowania gier to uważam, że również dobrym pomysłem byłoby umieszczenie na pudełku zdjęć autorów nad gotowym, rozłożonym produktem.

Albo po prostu zdjęcie fragmentu gry w którymś stadium zaawansowania. :) To bardziej zaciekawi niż próbki gołej mapy i żetonów osobno.

Pozdrawiam.

Sirias
Porucznik

Wysłany: Pią 07 Mar, 2008   

Zulu von Auffenberg napisał/a:

Kosowe skojarzyliby, choćby ze względu na to, co się teraz dzieje.
Kraśnik skojarzyliby dopiero po 1914, choć niewiadomo, na ile mit wojny okopowej nie przycisnąłby gry.

No tylko EMPiK nie przyjal gier, PRZED tymi wydarzeniami... Ale moze jeszcze raz spróbowac wcisnac im Kosowe Pole? :twisted:

PS. Sorry, ale oprócz ó nie moge napisac zadnej polskiej literki.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Mpik przechodzi wewnętrzą restrukturyzację, chcą "wyeliminować" pośredników, których maja bardzo wielu. ale to wiąze się z nowymi umowami i czasem, na dzień dzisiejszy zdjęto ze sklepów gry, by przewieźć je do innych magazynów i rozliczyć stany bieżace.
Ja jednak jestem sceptycznie zastawiony do tej współpracy głównie dlatego, ze gry lezą niejako pod ziemią.
Wysyłka gie trwa zaś od 1 do 3 dni, dostawa pocztą 3-4 dni. Wiem, że Mpik jest pod domem i dojście trwa 20 min :) , ale nie jestem w stanie w żaden sposób motywować pracowników mpików świata do wystwiania gier i ich zamawiania, gdy te sie sprzedadzą :)
Zachęcam zatem do korzystania z naszego sklepu. Do czasu podpisania ewentualanych umów z Mpikiem to będzie najprostrza metoda.

Sirias
Porucznik

WZ napisał/a:
na dzień dzisiejszy zdjęto ze sklepów gry, by przewieźć je do innych magazynów i rozliczyć stany bieżace.

Gwoli ścisłości nieprawda. We wszystkich Empikach jakie znam jak stały tak stoją... (dane z dzisiaj!)
Cytat:
Ja jednak jestem sceptycznie zastawiony do tej współpracy głównie dlatego, ze gry lezą niejako pod ziemią.

??? Chodzi ci o magazyny? Bo jeśli tak to wystarczy "wymóc" na Empiku zamieszczanie gier na stronie (to naprawdę zmienia sytuacje, gdyż wykaz towarów opiera się o tą stronę, a nie stan faktyczny.
Cytat:
Wysyłka gie trwa zaś od 1 do 3 dni, dostawa pocztą 3-4 dni. Wiem, że Mpik jest pod domem i dojście trwa 20 min :)

Cena wysyłki: 8 zł
cena przelewu ze zwykłego konta PKO BP: 4 zł
cena dojścia do EMPiKu:0zł
Czy ten argument jest wystarczający?
Cytat:
Do czasu podpisania ewentualanych umów z Mpikiem to będzie najprostrza metoda.

A jakie są rokowania na takową "ewentualną umowę"?
Ostatnio zmieniony przez Sirias Sob 08 Mar, 2008, w całości zmieniany 1 raz  

Gość

Cytat:

U mnie cena dojscia do Empiku: 4.80 (licze z biletem powrotnym). Pewnie ze dystrybucja gier przez Empiki czy inne sklepy jest pomocna ale nie oszukujmy sie jest dostepna glownie dla ludzi mieszkajacych w wiekszych miastach...

Fanti
Plutonowy

Wysłany: Sob 08 Mar, 2008   

Ja mam trochę taniej, autobus do empiku i z powrotem kosztuje 3,60 zł. Ale jak wcześniej wspominałem w Wałbrzychu wszystko wykładają z jednodniowym opóźnieniem. Wszelkie gry planszowe są na regale ustawione bokiem (widać tylko bok pudełka), dzięki temu na małej przestrzeni upchneli wszystkie gry. Regał jest ustawionu tuż przy wyjściu, więc jak chce się coś na nim poprzeglądać to przyszkadza się wchodzącym i wychodzącym. Nie wiem jak inni ale ja nie lubią być szturchany w plecy co pół minuty. Jest to jeden z powodów dla których nie lubię empiku w Wałbrzychu.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Sirias napisał/a:

Skoro już się licytujemy, to można za grę zapłacić:
A - zanim się ukaże, np w cenie 48 zł (wysyłkę pokrya wydawca)
B - w dowolnym moencie zapłacic na konto wydawcy przy zamówieniu i jest w tej samej cenie co w Mpiku
I nie trzeba jeść bo nie trzeba miec wnergii na chodzenie :)

Czy ten argument wystarczy?

Sirias
Porucznik

WZ napisał/a:

Skoro już się licytujemy, to można za grę zapłacić:
A - zanim się ukaże, np w cenie 48 zł (wysyłkę pokrya wydawca)
B - w dowolnym moencie zapłacic na konto wydawcy przy zamówieniu i jest w tej samej cenie co w Mpiku

Czy ten argument wystarczy?

A- teoria, a praktyka. Mimo wszystko ludzie nie chcą kupować kota w worku. Po drugie: co w przypadku upadku lub wydawnictwa? A?
B- patrz przeciętny przelew w PKO BP i innych bankach (nie liczę kont bankowych). Zawsze za tą wpłatę trzeba zrobić jakimś "przelewem".
Cytat:
I nie trzeba jeść bo nie trzeba miec wnergii na chodzenie :)

Ale trzeba mieć energię na przeżycie tych kilku dni. A to kilka złotych więcej :D

Do Bartka: :oops: sorry ale nigdy nie spotkałem się z wylatywaniem za cenzurowane wulgaryzmy. BTW: mogę znaleść przynajmniej 10 kontekstowo stosownych określeń zaczynających się na G. I udowodnij mi które to słowo miałem na myśli :P Swoją drogą liczba literek się nie pokrywa... Ale poprawiłem. I jeszcze jedno: to była oznaka lekceważenia argumentu, a nie osoby.
Pozatym muszę przyznać, że Szanowny Pan moderator aż ZBYT (IMO) zwraca uwagę na które posty, co może wzbudzać negatywne emocje wśród części użytkowników forum.
Ostatnio zmieniony przez Sirias Sob 08 Mar, 2008, w całości zmieniany 2 razy  

Aetius
Kapitan

Sirias, o co ci kurde chodzi????

Aetius, Otis, Atieus, Ateius, Aietus, Iaietus, Bigos, Helikopter, Kotletius... co dalej? ;)

Sirias
Porucznik

Aetius napisał/a:
Sirias, o co ci kurde chodzi????

A oto kolego Aetiusie, że kupowanie przez stronę wcale nie jest rozwiązaniem idealnym. Prawie wszystko ma swoje minusy- co najwidoczniej do niektórych nie dochodzi.

Aetius
Kapitan

Ale po co to tak na siłę udowadniać?? i wywoływać niepotrzebny negatywny ferment?
kto chce kupuje w empiku czy gdziekolwiek a kto chce to przez stronę. Każdy ma autonomię wyboru i zostawmy to potencjalnym nabywcom zamiast się tu spierać.

Aetius, Otis, Atieus, Ateius, Aietus, Iaietus, Bigos, Helikopter, Kotletius... co dalej? ;)

Odpowiedz do tematu