Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Warszawa 1944
Autor Wiadomość
Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Wto 02 Paź, 2007   Warszawa 1944

witam, dziś zamieściłem mapy z bitwy warszawskiej 1944, jeżeli będą jakies uwagi będe staral się do nich dostosować. A na razie zyczę przyjemnego oglądania.

http://www.taktykaistrate...nt=warszawa1944
Ostatnio zmieniony przez Wojciech Zalewski Sob 30 Maj, 2009, w całości zmieniany 1 raz  

kapral
Chorąży

Wysłany: Śro 03 Paź, 2007   

A mapy ?

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Czw 04 Paź, 2007   

pod napisem ATLAS HISTORYCZNY jest kolejny: mapy :)

ale na wszelki wypadek podam link:
http://www.taktykaistrate...tlashistoryczny

Paweł Sulich
Podporucznik

Wysłany: Czw 04 Paź, 2007   

Polecam zrobić słowo "Mapy" dużą czcionką i na czerwono.

Paweł Sulich
Podporucznik

Wysłany: Pią 05 Paź, 2007   

Ano właśnie. Od razu wali po oczach :D

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

wedle rozkazu :)

kapral
Chorąży

Mapy robią pozytywne wrażenie tylko są zbyt kolorowe a przez co słabo czytelne. Ponad to walki toczyły się jeszcze 3 i 4 sierpnia (te byłyzamieszczone w TiS) może by je dorysować.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Sob 06 Paź, 2007   

3 i 4? oj to cos przegapiłem, skoro były to zamieszczę wkrótce.

m_kowal
Porucznik

A mi sie kolory podobaja - daja ogolny poglad na sytuacje i wydaje mi sie ze o to chodzi. Oczywiscie, do szczegolowych analiz warto miec dkoladniejsze mapy ale te sa jak dla mnie bardzo dobre.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Czasem nadmiar koloru to przesada, dlatego troszku mapę "zbladziłem" (podkład), ale i tak jest bardzo kolorowo.
Nota-bene wysłałem te mapy do strony AMWAS i jej właściciel, napisałe mi , ze sa piękne itp, ale Oni - Rosjanie "wierzą tylko swoim źródłom" - zabrzmiało jal żart ale oni chyba tak na prawde mają.. zgroza :)

szachista
Kapral

Wysłany: Nie 07 Paź, 2007   xxx

Hey
Ciekawe, absorbujace uwagę.
Kolorystyka położenień zwartych w konflikcie stron zawiera pewne błędy, mniemam, iż jest zamierzona przez autora map, aby ułatwić czytelnikowi czytanie pozycji.
Sowieci zostali oczywiście przedstawieni kolorem czerwonym.
Niemcy-niebieskim i czarnym (SS), co moim zdaniem jest błedem.

Na mapach sztabowych, o ile się nie myle wojska strony przeciwnej zawsze sie oznacza kolorem wyłacznie niebieskim (a nie czarnym, czy też oboma kolorami), a własne pozycje kolorem czerwonym.

Cieawe??? A jesli nie jestesmy zaangarzowani w konfikt, jakich kolorów powinniśmy uzywać hehe.

Pozdrawiam.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Nie 07 Paź, 2007   

Taka nomenklatura obowiazywała przed wojną, wynikało to głównie ze stron potencjalnego konfliktu. Czerwoni byli czerwoni :) . Po wojnie nomenklatura się zmieniła i zostaliśmy czerwoni. Oczywiscie mozna dyskutowac nad zmianą kolorów, ale to troszkę sztuka dla sztuki.
Co do SS to świadomie dokonałem takiego rozróżnienia, y ich niejako uwypuklić w bitwach. Moje mapy mają bycprzyjemne dla oka i dobre merytorycznie takwięc jesl dostregasz jakies błędy czy niedomówienia, chętnie wysłucham i poproawie.

m_kowal
Porucznik

Wysłany: Nie 07 Paź, 2007   

Wg mnei rozroznienie SS i nie-SS jest bardzo dobre - pokazjue troche dokladniej gdzie jaki rodzaj wojsk walczyl - i tak naprawde trzyma sie kupy z tym do czego przyzwyczajeni jestesmy przy kolorystyce zetonow - Rosjanie - zawsze czerwoni, Niemcy nie-SS- zielono-nebieski (moze morski?) a SS zawsze czarne tlo. Mi sie to podoba i daje fajny poglad na sytuacje.

kapral
Chorąży

Wysłany: Pon 08 Paź, 2007   

Map tych w TiS nie było ale wtedy już pisałem ze powinny być bo 3 trwały najcięższe walki dopiero w dniu następnym niemcy przerwali natarcie.

kapral
Chorąży

Wysłany: Nie 02 Gru, 2007   

Dalej nie ma map z 3, 4 sierpnia. W Nowej Technice Wojskowej w jej specjalnym numerze jest opisana bitwa pod Okuniewem są też mapy od 27 lipca do 5 sierpnia. Niedługo napiszę recenzję tego tekstu.

Odpowiedz do tematu