Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Hitlera wojna U-bootów - nowy temat bez inwektyw i pomówień.
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: Nie 23 Wrz, 2007   

Taki ładny temat mi zepsowali.

Stanęło na tym, że Emden twierdził, iż działania U-Bootów faktycznie szarpnęly brytyjską żeglugę handlową w stopniu poważnym, zaś Wuk, że procent zatopionych statków był nikły.

Wuk
Chorąży

"Precyzując - mówimy o północnym Atlantyku - bo gdyby liczyć statki na Amazonce i Misissipi to pewnie by wyszło te dziesięć procent szans bycia storpedowanym, jak nie mniej, tak samo jak mówimy o drugiej wojnie, a nie o czasach wikingów. "

I wyjdzie. Dlaczego mamy ograniczać się północnego Atlantyku? Działania u-bootów przy wschodnich wybrzeżach USA też nie liczymy? :? To nie jest Północny Atlantyk. Zapewne liczymy "Uderzenie Pałką" do wieńca dzielnych podwodnych podwładnych Grossadmirała, ale nie liczymy ropy z zatoki Meksykańskiej. 8) Dlaczego? Bo lubimy u-booty a nie lubymy Jankesów?
Anglia miała Kolonie. Via Afryka szła ropa do Gibraltaru i dalej na północ, a potem do do Afryki Północnej. Tego też nie liczyć? Jakby tak niczego nie liczyć poza północnym Aktantykiem, to wyszłoby nam, nie mniej ni więcej, że Anglia padła. Nawet bez wliczania w to udziału u-bootów.

Gość

Słusznie, trzeba liczyć całość brytyjskiego i alianckiego w ogóle transportu morskiego na terenach objętych działanimi podwładnych Grossadmirala.

Emden
Podporucznik

Wysłany: Pon 24 Wrz, 2007   

Wuk, już kiedyś zwracałem Ci uwagę, żebyś nie pisał tego co Ci ślina na język przyniesie.
Więc gdybyś był tak uprzejmy napisz nam maluczkim, od którego równoleżnika dzielimy Atlantyk na Południowy i Północny?

Cytat:
Jakby tak niczego nie liczyć poza północnym Aktantykiem, to wyszłoby nam, nie mniej ni więcej, że Anglia padła.

A wygrała Szkocja, Walia i Ulster?
To już tak poza meritum ale Anglia stanowiła tylko część Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Tak więc w kontekście XX wieku pisanie "angielskie okręty" jest już błędem, tak samo jak nader popularna "Bitwa o Anglię" - bo oddzielnych bitew o Szkocję czy Walię nie było. Ale to już tylko nasza modła bo w oryginale pisze się Battle of Britain
Wiele razy widział jak toną, nigdy jednak nie ulegały łatwo, nie rozlatywały się w efektowny sposób. Nie można ich znokautować jednym ciosem. Nie można im zadać ciosu łaski. Zawsze musiały być dobijane okrutnie... jak "Stirling"

ragozd
Kapral

ja obstawiam równik - to co powyżej to północ, co poniżej - południe :)
Zulu - po raz kolejny dajesz sie nabrac :) Nie nalezy wierzyć we wszystko co napisane :) A pewne osoby nalerzy traktować ze zdwojoną podejżliwością, a niektóre najlepiej olać - kilka blamaży z rzędu wystarczy, zwłaszcza jak się przy nich tkwi non-stop.
Ja np tez Emdena nie podwazam - w ogromnej większości są prawdziwe a pomyłki traktowane jako cenne uzupełnienie wiedzy. Nie wszyscy niestety tak mają :(

Wuk
Chorąży

Zulu, mam do Ciebie prośbę.

Wstaw z Blaira zestawienie tonażu (albo ilości statków czy konwojów 1939-45) dla szlaku północnoatlantyckiego, środkowoatlantyckiego i południowoatlantyckiego.
Jeżeli ja to zrobię, będzie to tylko kolejny powód do dezawuowania wypowiedzi argumentacją ad personam.

Emden
Podporucznik

Wysłany: Śro 26 Wrz, 2007   

Cytat:
szlaku północnoatlantyckiego, środkowoatlantyckiego i południowoatlantyckiego.

Kto pisał coś o szlakach?
Północny Atlantyk ciągnie sie od równika aż Grenlandii lub do bieguna(zależy jak traktowac wody dalekiej północy), więc Działania u-bootów przy wschodnich wybrzeżach USA też nie liczymy? Confused To nie jest Północny Atlantyk. Zapewne liczymy "Uderzenie Pałką" do wieńca dzielnych podwodnych podwładnych Grossadmirała, ale nie liczymy ropy z zatoki Meksykańskiej. Cool Dlaczego? Bo lubimy u-booty a nie lubymy Jankesów?
Anglia miała Kolonie. Via Afryka szła ropa do Gibraltaru i dalej na północ, a potem do do Afryki Północnej.
są na północnym Atlantyku, co przeczuwając takie wymówki zaznaczyłem. Widać siada czytanie ze zrozumieniem lub/i geografia...
Wiele razy widział jak toną, nigdy jednak nie ulegały łatwo, nie rozlatywały się w efektowny sposób. Nie można ich znokautować jednym ciosem. Nie można im zadać ciosu łaski. Zawsze musiały być dobijane okrutnie... jak "Stirling"

Wuk
Chorąży

Wysłany: Śro 26 Wrz, 2007   

:P

jogi bear
Chorąży

Wysłany: Pon 01 Paź, 2007   

Wuk napisał/a:
Zulu, mam do Ciebie prośbę.

Wstaw z Blaira zestawienie tonażu (albo ilości statków czy konwojów 1939-45) dla szlaku północnoatlantyckiego, środkowoatlantyckiego i południowoatlantyckiego.
Jeżeli ja to zrobię, będzie to tylko kolejny powód do dezawuowania wypowiedzi argumentacją ad personam.

A nie mógłbyś jednak sam wstawić? Do tego przydałoby się jeszcze zestawienie z lat poprzedzających wojnę, przykładowo 37-38. Jest to u Blaira? Najlepiej tu posiłkować się zestawieniami jednego autora w tym sensie żeby dysponować najlepiej jedną metodą i tworzenia.

Wuk
Chorąży

Wysłany: Wto 02 Paź, 2007   

Już wstawiłem jedną statystykę z Blaira i zostałem za to nazwany kłamcą.

jogi bear
Chorąży

Wysłany: Wto 02 Paź, 2007   

Wuk napisał/a:
Już wstawiłem jedną statystykę z Blaira i zostałem za to nazwany kłamcą.

No to co? Swoich tez trzeba bronić, chyba że nie uważa się ich za słuszne. to może na pw?

Odpowiedz do tematu