Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Medieval II Total War - Królestwa.
Autor Wiadomość
Caius Marius
St. sierżant

Wysłany: Pią 07 Wrz, 2007   Medieval II Total War - Królestwa.

Zamówiłem 11.VIII.07r., opłaciłem 05.IX.07r., a dziś już jest :)
Podaję wymagania z pudełka.

- minimalne: Windows 2000/XP, Celeron 1,8GHz, Pentium 4 ( 1800 MHz ) lub odpowiednik AMD 64, 512 MB RAM, DVD ROM, 9 GB wolnego miejsca, 16-bitowa karta dzwiękowa z najnowszymi sterownikami, zgodna w 100% z Direct 9.0c, monitor 1024x768, karta graficzna 128MB obsługująca Shader 1.1.

- zalecane: Windows XP, Pentium 4 2,4GHz, 1GB RAM, Sound Blaster Audigy lub odpowiednik, karta graficzna 128MB VRAM osłbugująca Shader 2.0, Nvidia 7300 lub lepsza, ATI Radeon X1600 lub lepsza, monitor 1280x1024.

No i mam wątpliwości, czy ten mój komputer jeszcze to odpali... :cry:
Watykan z krzyżakiem.
Ale Jagiełło dziki,
co czcił jeszcze bożków,
600 lat temu
pogonił świętoszków.
(...)

Słowianin
Kapral

Wysłany: Pią 07 Wrz, 2007   

Dżezzz.
Mogę mieć za mało...
...albo będzie straaaaasznie muuulić, nie lubię tego ...
Czyść dyha, stawiaj i opowiadaj!!!
No...

Gość

Wysłany: Pią 07 Wrz, 2007   

Grr...A ja ciagle czekam acz jest nadzieja ze bedzie jutro.

Słowianin
Kapral

Wysłany: Sob 08 Wrz, 2007   

Caius sie nie odzywa ... przepadł ...

Gość

Wysłany: Sob 08 Wrz, 2007   

Zaginjal w akcji :) U mnie przesylka byla dzisiaj, niestety stukanie w dzrzwi to troche za malo zeby mnie dobudzic po nocce - i do odbioru w poniedzialek :(

tomasdivius
Kapral

Wysłany: Nie 09 Wrz, 2007   

Panowie jakei wrazenia? Napiszcie cos o dodatku.

Gość

Tomasie: ja napisze jutro, o ile przesylka to rzeczywiscie TW ( a nie kojarze by moglo byc cos innego).

Słowianin
Kapral

... na innych forach też n.i.c. nie piszecie...

Caius Marius
St. sierżant

Wysłany: Pon 10 Wrz, 2007   

No już piszę :)

Pierwsze wrażenie pozytywne :) Gra najpierw aktualizuje Medievala do standardu 1.03, o ile dobrze zauwazyłem. Potem instaluja się cztery kampanie, każda oddzielnie.

Spore zmiany w mapach. Welkie kiedyś rowincje podzielono na mniejsze, jest gdzie wojować. Dodano trochę szczegółów, ogólnie jest miło.

Najpierw zabrałem się za Krzyżaków, Polskę trzeba odblokować, i jedziemy. Poziom średni, spore kłopoty z gotówką, jak mi Nowogród wszedł w szkodę, to armii nie starczyło się opędzić. Z Litwą jakoś idzie, ganiam ich, mają dużo konnicy, szybcy :D Na razie zapisane i czeka na chwilę wolnego czasu.

Potem zabrałem się za Krucjaty, Bizancjum na poziomie łatwym. Mapa obejmuje obszar od Konstantynopola do Basry, i od Tbilisi do połowy Krety. Do wyboru Bizancjum, Królestwo Jerozolimy, Księstwo Antiiochii, Egipt, Turcy i potem dochodzą Mongołowie. Dodano, a raczej zmieniono sporo jednostek. Na razie gram Grekami, podbiłem Azję Mniejszą, wchodzę na niedawno utracone tereny Palestyny :) Uwaga, jest jakiś błąd w zdolnościach morderców, ( może tylko w poziomie łatwym ), ale ich zdolność załatwiania wynosi przeważnie 95%, za małymi wyjątkami.

Na razie tyle, będę miał spokój w pracy, to napiszę więcej.
Watykan z krzyżakiem.
Ale Jagiełło dziki,
co czcił jeszcze bożków,
600 lat temu
pogonił świętoszków.
(...)

Słowianin
Kapral

mordercy dostali niedoxwolone środki...?

Słowianin
Kapral

... :lol: :o aha Profes... :) , jak sie ściga w "COLLINA Mc REA" (nie wiem nawet czy dobrze to napisałem)? Myślałem że takie coś możliwe tylko w Polandzie :D , ...najgorzej jest gdy czegoś oczekujemy i juz niemal jesteśmy pewni że to mamy :) .

Zbrozlo
St. szeregowy

Wysłany: Wto 11 Wrz, 2007   

Najlepsza jest mapa Polski - stolica Poznań i najważniejsze grody królestwa typu Białystok, Częstochowa, Jazdów.

Słowianin
Kapral

Myślę że jakiś "fachowiec" dopracowywał to do potrzeb Krzyżaków, myślę że dokładność jest ważna i jeżeli ten Toruń we wczesnym średniowieczu jakoś uszedł to Poznań jako stolica jak rozumiem w późnym okresie :shock: Białystok ( :shock: ) Jazdów :?: .
Tlumaczę sobie że ktoś zasugerował do TOTALA że zamiast Torunia powinien być Poznań, dodał że tutaj powinna być stolica na początku rozgrywki...

Gość

Slowianin: w ogole sie nie gra bo to na Xboxa :) Jak mi tego nie dosla do konca tygodnia to sie wsciekne :/

Słowianin
Kapral

Profes nie denerwuj się... :)
Ja np. nie wiedziałem do dzisiaj o istnieniu polskiej TotalWar.org.pl
tam znalazłem sporo interesujących info i trochę o The Kingdoms.

Gość

Wysłany: Śro 12 Wrz, 2007   

To bardzo fajna stronka ze spora iloscia informacji, plikow etc.

Słowianin
Kapral

Wysłany: Śro 12 Wrz, 2007   

Może późno ale też dobrze

Caius Marius
St. sierżant

Wysłany: Czw 13 Wrz, 2007   

No, podręczyłem prezesa, i dostałem komputer  Żebym się spodziewał, że takiego gruchota mi dadzą, to bym się awanturował o coś lepszego  To chyba jeden z najstarszych w całym sądzie  IBM Personal Computer 300 PL  Informatyka zatkało, jak przyszedł instalować... Qrva mać!!! Niemniej, po ciężkich walkach udało mi się Cyberboarda odpalić, czyli będę miał co robić ;)

A teraz do tematu, czyli grania w Królestwa 

Przeprowadziłem rozgrywkę na poziomie łatwym Bizancjum. Problemów nie było, mam w tej chwili na koncie ponad 300000 dukatów, czy czego tam używa ta gra  Mapa kampanii obejmuje obszar od Konstantynopola do Basry, i od Tbilisi do rejonu granicy egipsko-libijskiej, ( co tam dokładnie jest, to nie wiem, jeszcze tam moje wojska nie dotarły ). Mapę podzielono na kilkanaście prowincji, mamy do zdobywania sporo miast i twierdz  Jest duże zróżnicowanie terenu, choć nadal mnie zastanawia, że coś co na mapie gry jest pustym terenem okazuje się w bitwie lasem... W grze uczestniczą: Bizancjum, Turcy, Egipt, Królestwo Jerozolimy i Księstwo Antiochii ( ???? chyba że mi się coś pomyliło :? ). Potem dochodzą Mongołowie, ci grasują na wschodnich obrzeżach mapy.
Gospodarczo większych zmian nie wprowadzono, nadal rozwijamy sobie lokacje, tworzymy kupców, i zbijamy majątek. Co do kupców, to Bizancjum na o tyle dobrze, że jak zdobędzie na Turkach ich posiadłości w Azji Mniejszej, to może zablokować swoimi jednostkami drogi przez góry, wesprzeć to zabójcami i szpiegami, i żaden konkurent do kasy nie przejdzie  Budynki praktycznie te same, co w wersji bazowej gry.

Militarnie Bizancjum dysponuje dużą gamą jednostek. Ma od początku dobrą jazdę strzelniczą, łuczników, potem dochodzi dobra piechota walcząca na białą broń. I posiada jednostki greckich ogniomiotów, czy jako to tam nazwano  Ci ludkowie dysponują ręcznymi wyrzutniami ognia greckiego, ( coś w rodzaju miotaczy ognia  ), i polewają tym zbliżające się jednostki przeciwnika. W polu jednak trzeba na nich uważać, nie zwiewają przed zbliżającym się wrogiem, i staja do walki w zwarciu. Co prawda mało kto wytrzyma polanie ogniem, ale jednak trzeba mieć na nich oko. Bardzo przydatni są przy odpieraniu szturmu na mury. Sześć oddziałów, 120 ludzi, spaliło pod murami Raqqy, ( nie wiem jak to wymawiać, Raqqa na mapie ), 769 żołnierzy z armii krzyżowców. Z broni dalekiego zasięgu, to dodano mangonelę, rodzaj trebusza wyrzucającego beczki olejem, czy czym tam, co albo wybucha w powietrzu, zalewając wroga ognistym deszczem, albo wybucha na ziemi, tworząc coś na kształt bomby zapalającej. W zajętym Krak de Chevaliers udało mi się zwerbować jednostki strzelców, ale oni działają w myśl zasady ,,nim strzelba naciągnie, towarzysz kopyta wyciągnie”. Flota cesarstwa opiera się na dromonach i ,,ognistych okrętach”, wystarczy na każdego. Potem można zwerbować nowsze jednostki. W dotychczasowych walkach rozbiłem Turków, wyciąłem trzy mongolskie armie pod Synopą, i ciąłem się z Krzyżowcami w Palestynie. Z tymi ostatnimi były spore kłopoty, nastawiłem się na armie posiadającą dużą liczbę jednostek miotających, vide walki z Turkami i Mongołami, a okazało się, że Krzyżowcy preferują walkę w zwarciu, co skończyło się dwiema klęskami pod Antiochią  Niemniej, po zdobyciu Hims wygrałem kampanię 

Uwagi:
- nadal „spie.....na” konnica, nie mogę już patrzeć na te kółka wokół ściganych, dziwne manewry i tym podobne  Cztery razy goniłem lekką jazda wrogiego generała, i trzy razy moi dali mu uciec 
- coś nie tak z możliwościami zabójców. Ich zdolność rażenia z małymi wyjątkami wynosi 95%, co chyba jest mocno przesadzone. Nie trzeba ich szkolić, wystarczy zwerbować, i działają aż miło :P Ale może to tylko na łatwym. Przejdę na trudne poziomy, to się okaże.

Po rozpoznaniu sytuacji, teraz wziąłem się za Krzyżaków, na początku przyszłego tygodnia opisze, co i jak.
Watykan z krzyżakiem.
Ale Jagiełło dziki,
co czcił jeszcze bożków,
600 lat temu
pogonił świętoszków.
(...)

sushi san
Szeregowy

Nie mogłem się doczekać aż wreszcie przyjdą Królestwa, no i wreszcie...siadam do komputera, wszystko ładnie się instaluje, odpalam kampanię, pierwsza tura - dla ogarnięcia terytorium, druga - atakuje buntowników, ładuje się bitwa i...zonk :!: Za każdym razem wychodzi z gry :cry: Przyczyna :?: Miałem zainstalowanego moda Jerusalem, więc deinstalacja wszystkiego i ponowna instalacja.Uważajcie towarzysze żeby i Was podwójna robota nie czekała :cry:
„Od chwili tej, do końca świata w pamięci ludzkiej będziem żyć: my wybrańców garść, kompania braci. Kto dziś wespół ze mną, krew swoją przeleje, ten mi bratem do końca będzie” Henryk V, William Shakespeare

Słowianin
Kapral

Caius Fajny Opisik dzięki - dużo widać :wink: , a tak w nawiasach to pod Synopą rzeczywiście były niezłe sparingi pomiędzy w/w.
Co do modów to jakoś sie wystrzegam chociaż powiem że nie jeden jest nęcący..., rozpakujesz moda to licz się z tym że prędzej czy później deinstalujesz całość.

Aha z tą konnicą to może tak dlatego że rozbitym i uciekającym naprawdę nie zależy aby miejsce ich ucieczki było "oznakowane flagietką" bez względu czy chcą wa;czyć czy nie stąd wyobraźnia mże trochę każe mi sądzić że jeśli osobiście nie przypilnujemy pościgu, to powiedzmy że ma większe szanse ujścia... trochę to moze naciągane no ale w rzeczywistości niechętni walce rzadko uchodzą w "kupie" i naprawdę trudno ich zgarnąć w komplecie prawda Caius?
Ostatnio zmieniony przez Słowianin Czw 13 Wrz, 2007, w całości zmieniany 4 razy  

Odpowiedz do tematu