Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zadanie 2 sezon 4
Autor Wiadomość
Eddie
Szeregowy

Wysłany: Pią 14 Wrz, 2007   

Cytat:
Ad.1
Korzystamy z tabeli "WPŁYW TERENU NA WALKĘ I RUCH" zawartej w III edycji Bitew II w.ś. Niestety nie wszyscy pewnie posiadają Warszawę 1944 i byłoby to utrudnienie dla nich gdybyśmy korzystali z tamtej tabeli.

Areczku, zatem rozumiem, że po żółtych drogach (drogi zwykłe) piechota i kawaleria płaci 1/2 PR. A jak powyższe jednostki poruszają się po drogach brązowych (drogi gruntowe) - drogi takie nie istnieją w "Bitwach II WŚ"? W "Warszawie 1944" widnieje, że piechota "płaci" 1 PR a kawaleria 1/2 PR, czy taki wariant przyjmujemy w zadaniu? Pozdrawiam i silnie myślę nad rozwiązaniem zadania :lol: !

haidi
Kapral

Eddie napisał/a:
Cytat:
Ad.1
Korzystamy z tabeli "WPŁYW TERENU NA WALKĘ I RUCH" zawartej w III edycji Bitew II w.ś. Niestety nie wszyscy pewnie posiadają Warszawę 1944 i byłoby to utrudnienie dla nich gdybyśmy korzystali z tamtej tabeli.

Areczku, zatem rozumiem, że po żółtych drogach (drogi zwykłe) piechota i kawaleria płaci 1/2 PR. A jak powyższe jednostki poruszają się po drogach brązowych (drogi gruntowe) - drogi takie nie istnieją w "Bitwach II WŚ"? W "Warszawie 1944" widnieje, że piechota "płaci" 1 PR a kawaleria 1/2 PR, czy taki wariant przyjmujemy w zadaniu? Pozdrawiam i silnie myślę nad rozwiązaniem zadania :lol: !

Odpowiedz znajdziesz tutaj:
http://www.b-35.com/?page...dzial=zasady#p3

Pozdrawiam, :)

Arecki
Generał (moderator)

Eddie napisał/a:
Cytat:
Ad.1

INFORMUJE, ŻE DZIŚ WIECZOREM WSTAWIONA ZOSTANIE NA STRONIE TABELA : " Wpływ terenu na walkę i ruch w okresie letnim" W PÓŹNIEJSZYM TERMINIE WSTAWIE TABELE "Wpływ terenu na walke i ruch w okresie zimowym".
TABELE DADZĄ OSTATECZNĄ ODPOWIEDŹ NA WSZELKIE TEGO TYPU PYTANIA DO ZADAŃ I NIE TYLKO.
OD MOMENTU WSTAWIENIA TABEL OBU PÓR TRZYMAMY SIĘ WYŁĄCZNIE ICH (włącznie z obenym zadaniem).

Pozdrawiam 8)

PzKpfw II
Major

Wysłany: Nie 16 Wrz, 2007   

Arku,tabelka jest zajebista!!Proszę o korki z Photoshopa :) Mam tylko nadzieję,że ludziska będą z niej korzystać.

Arecki
Generał (moderator)

PzKpfw II napisał/a:
Arku,tabelka jest zajebista!!Proszę o korki z Photoshopa :) Mam tylko nadzieję,że ludziska będą z niej korzystać.

Beda musieli, bo teraz jest wszytsko na tacy co i ile porusza w danym terenie :)
Mam nadzieje ze unikne teraz jakichkolwiek pytan co i ile sie rusza w danym terenie :)

Pozdrawiam 8)

kisiel1815
Sierżant

To ja będę wredny :twisted:

Jak poruszają się cykliści?

Arecki
Generał (moderator)

kisiel1815 napisał/a:
To ja będę wredny :twisted:

Jak poruszają się cykliści?

Oj Pawcio, Pawcio zebym ja Ci musial mówic takie rzeczy to az wstyd.
Taki doswiadczony gracz, a nie wie takiej prostej rzeczy.
Zaraz wredne bez przesady :)
Cyklisci zawsze ruszaja sie jak oddzial niezmotoryzowany (jak piechota) tylko posiadaja 1 PR wiecej.

PS. Tabele ruchu i walki w zimie juz na stronie.

Pozdrawiam 8)

kisiel1815
Sierżant

No to jest mała rozbieżność bo na Armie słyszałem że jak kawaleria :lol: , co wydaje mi sie bardziej logiczne, szczególnie przy ruchu po drodze.

Arecki
Generał (moderator)

kisiel1815 napisał/a:
No to jest mała rozbieżność bo na Armie słyszałem że jak kawaleria :lol: , co wydaje mi sie bardziej logiczne, szczególnie przy ruchu po drodze.

A kto tak Ci powiedzial :?: Napewno nie ja, albo jak bylem wyrwany z kontekstu.

Jakim cudem to jest dla Ciebie logiczne :?:
Kon nie wymaga sily czlowieka do przemieszczania sie na nim, a rower to strata sporej sily czlowieka, wiec jakim cudem chcesz sie ruszyc rowerem po drodze tyle co koń :?:

Wyczówam robote Warszawiaków :P

Pozdrawiam 8)

Kragdob
Major

Arecki napisał/a:
kisiel1815 napisał/a:

Wyczówam robote Warszawiaków :P

Pozdrawiam 8)

Zasadą jest, że jak WZ 3 razy zapytasz o dowolną interpretację przepisu na Armagedonie to otrzymasz odpowiedzi tak/nie/tak lub nie/tak/nie ;)

Ja traktuję cyklistów jak jednostki zmotoryzowane. mają mniej punktów niż ciężarówki, ale po drodze, nawet gruntowej ździebko szybciej od piechórów się poruszają. I te dwie rzeczy logicznie ze sobą współgrają.

Kragdob
Major

Arecki napisał/a:
PzKpfw II napisał/a:

Beda musieli, bo teraz jest wszytsko na tacy co i ile porusza w danym terenie :)
Mam nadzieje ze unikne teraz jakichkolwiek pytan co i ile sie rusza w danym terenie :)

Pozdrawiam 8)

Może jestem jakiś nie ten tego, ale czym mógłbym prosić linka do tabeli.

I od razu wniosek racjonalizatorski na stronę - przydałby się dział nowości, wtedy możnaby od razu skakać ze strony głównej do zmienionej podstrony.

Arecki
Generał (moderator)

Nie zgodze sie z Toba Roman co do zrownania cyklisów do zmotów.
Jest duża dysproporcja miedzy oboma środkami lokomocji.
Uwazam to za spora niekonsekwentnosc i wprowadzenie w blad graczy.

Jesli zas chodzi o tabele. Strona jest od tego by poczytac , popatrzec itd. Nie moge podawac wszystkiego na tacy jak malym dzieciom. Panowie no nie robcie sobie jaj :) Ile razy musialem odpowiadac na pytanie "jak zmoty poruszaja sie po drogach gruntowych" :?: A odpowiedz byla umieszczona na stronie, wystarczylo popatrzec i chociaz raz przeczytac.
Teraz pytanie gdzie jest tabela terenowa :?: No przeciez nie w rekrucie lub w kontakcie.
Ogladajcie Panowie tą stronę choc w 30%, a zaoszczedzicie mi i sobie odpowiedzi czasem na naprawde glupie pytania. Póki co to widze ze odpalane jest tylko zadanie i na reszte macie założone klapy.

PS. Nie zirytowalem sie jakby kto pytal, tylko sie delikatnie unioslem :P

Kragdob
Major

Wysłany: Pon 17 Wrz, 2007   

Arecki napisał/a:
Jesli zas chodzi o tabele. Strona jest od tego by poczytac.

PS. Nie zirytowalem sie jakby kto pytal, tylko sie delikatnie unioslem :P

Ja się grzecznie pytam :) Już znalazłem, ale wcześniej przeszukałem wszystkie miejsca oprócz tego, bo sekcja zadania/tabele to nie jest wg mojego skromnego zdania logiczne miejsce.

No ale już wiem, więc możemy zakończyć ten off topic.

Eddie
Szeregowy

Areczku! Tak ślicznie zrobionej tabeli jeszcze nie widziałem!!! Oczy mi wylazły z orbit :shock: Jeśli żetony jednostek będą tak samo czytelne i ładne to już więcej nie odwarzę się rzec słowa krytyki! :D

Arecki
Generał (moderator)

Eddie napisał/a:
Areczku! Tak ślicznie zrobionej tabeli jeszcze nie widziałem!!! Oczy mi wylazły z orbit :shock: Jeśli żetony jednostek będą tak samo czytelne i ładne to już więcej nie odwarzę się rzec słowa krytyki! :D

Krytyka zawsze mile widziana, przyajmniej pozniej wiem co poprawiac :)
Co sie zas tyczy zetonow podaj mi Mario jakie zetony sa dla Ciebie nie czytelne (pomijajac tanki bo to wiem ze jest malo czytelne) :?: Podaj mi konkretne przyklady, bym mogl zakapowac o co dokladnie chodzi.
Mi sie wydaje ze kawaleria niemiecka jak i piechota jest bardzo czytelna.
Czekam na info.

Pozdrowionka 8)

szachista
Kapral

Wysłany: Pon 17 Wrz, 2007   xxx

Tabele świetne jak ze sredniowiecza dosłownie jak bym czytał inskrypcje
Pozdrowionka

Eddie
Szeregowy

Wysłany: Śro 26 Wrz, 2007   

Arecki napisał/a:
Krytyka zawsze mile widziana, przyajmniej pozniej wiem co poprawiac :) Co sie zas tyczy zetonow podaj mi Mario jakie zetony sa dla Ciebie nie czytelne (pomijajac tanki bo to wiem ze jest malo czytelne) :?: Podaj mi konkretne przyklady, bym mogl zakapowac o co dokladnie chodzi. Mi sie wydaje ze kawaleria niemiecka jak i piechota jest bardzo czytelna. Czekam na info. Pozdrowionka 8)

Cześć Areczku!
Sam tego chciałeś :twisted: . Kilka uwag odnośnie żetonów (oczywiście to tylko moje zdanie, bo jak zauważyłeś, o gustach się nie dyskutuje :lol: ) i glównie będzie to dotyczyło żetonów z "Zadania nr 1" i żetonów Polaków w "Zadaniu nr 2" (koniki i piechota niemiecka są rzeczywiście bardzo ładne i czytelne):
- rożnokolorowe i cieniowane tło na żetonie powoduje rozmazanie wizerunku jego przeznaczenia (jak dla mnie zbyt ciemne i mało kontrastowe kolory, które zlewają się z opisami na żetonach);
- nie bardzo wiadomo jakiego rodzaju piechota jest przedstawiona na rysunku (piję tutaj do pytań o jednostki "Wołomin" i "Radzymin" i ten ich nieszczęsny rkm niewiadomego pochodzenia :P oraz w zasadzie do wszystkich jednostek piechoty z "Zadania nr 1");
- co do pojazdów to patrząc na nie jakoś nie bardzo moge się w nich dopatrzeć znanych wszystkim graczom sylwetek wozów bojowych II WŚ, są po prostu rozmazane, a ich wewnętrzne pokolorowanie czyni je jeszcze mniej czytelnymi;
Oczywiście, jeżeli żetony pozostaną nadal takie jakie są to jakoś to przeżyję :lol: . Nie chciałbym wyjść na jakiegoś ostatniego krytykanta i malkontenta, któremu nic nie pasuje, tym bardziej, że w zakresie zadań i systemu B-35 jeszcze ciągle daleko mi do mistrzów :cry: . Może zbyt przywiązałem się do żetonów z TiS?

A teraz z innej beczki:
1. Czy pogoda w zadaniach jest określona na początku rozgrywki, czy może również wykonujesz na nią rzut?
2. Zakładam, że wizerunek "Karasia" na żetonie i taka sama nazwa w tabeli w "Zadaniu nr 2" oraz określenie go mianem lotnictwa myśliwskiego (L.M.) to przypadek. Wszak "Karaś" był lekim bombowcem. Rozumeiem, że w zadaniu symbolizuje on żeton lotnictwa myśliwskiego, a nie szturmowego i nie moge nim wesprzeć bezpośredno moich jednostek.
3. Gdzie mogę znaleźć rzuty jakie wykonywałeś dla jednostek w "Zadaniu nr 1" oraz najlepsze rozwiązanie zadania? Jakoś nie mogę tego znaleźć na stronie (link "Rozwiązanie" jest nieaktywny), a chciałbym porównać co zrobiłem nie tak i nauczyć się czegoś od mistrzów.
Pozdrawiam - Mariusz.

Arecki
Generał (moderator)

Wysłany: Śro 26 Wrz, 2007   

Eddie napisał/a:
Arecki napisał/a:
Krytyka zawsze mile widziana, przyajmniej pozniej wiem co poprawiac :) Co sie zas tyczy zetonow podaj mi Mario jakie zetony sa dla Ciebie nie czytelne (pomijajac tanki bo to wiem ze jest malo czytelne) :?: Podaj mi konkretne przyklady, bym mogl zakapowac o co dokladnie chodzi. Mi sie wydaje ze kawaleria niemiecka jak i piechota jest bardzo czytelna. Czekam na info. Pozdrowionka 8)

Cześć Areczku!
Sam tego chciałeś :twisted: . Kilka uwag odnośnie żetonów (oczywiście to tylko moje zdanie, bo jak zauważyłeś, o gustach się nie dyskutuje :lol: ) i glównie będzie to dotyczyło żetonów z "Zadania nr 1" i żetonów Polaków w "Zadaniu nr 2" (koniki i piechota niemiecka są rzeczywiście bardzo ładne i czytelne):
- rożnokolorowe i cieniowane tło na żetonie powoduje rozmazanie wizerunku jego przeznaczenia (jak dla mnie zbyt ciemne i mało kontrastowe kolory, które zlewają się z opisami na żetonach);
- nie bardzo wiadomo jakiego rodzaju piechota jest przedstawiona na rysunku (piję tutaj do pytań o jednostki "Wołomin" i "Radzymin" i ten ich nieszczęsny rkm niewiadomego pochodzenia :P oraz w zasadzie do wszystkich jednostek piechoty z "Zadania nr 1");
- co do pojazdów to patrząc na nie jakoś nie bardzo moge się w nich dopatrzeć znanych wszystkim graczom sylwetek wozów bojowych II WŚ, są po prostu rozmazane, a ich wewnętrzne pokolorowanie czyni je jeszcze mniej czytelnymi;
Oczywiście, jeżeli żetony pozostaną nadal takie jakie są to jakoś to przeżyję :lol: . Nie chciałbym wyjść na jakiegoś ostatniego krytykanta i malkontenta, któremu nic nie pasuje, tym bardziej, że w zakresie zadań i systemu B-35 jeszcze ciągle daleko mi do mistrzów :cry: . Może zbyt przywiązałem się do żetonów z TiS?

A teraz z innej beczki:
1. Czy pogoda w zadaniach jest określona na początku rozgrywki, czy może również wykonujesz na nią rzut?
2. Zakładam, że wizerunek "Karasia" na żetonie i taka sama nazwa w tabeli w "Zadaniu nr 2" oraz określenie go mianem lotnictwa myśliwskiego (L.M.) to przypadek. Wszak "Karaś" był lekim bombowcem. Rozumeiem, że w zadaniu symbolizuje on żeton lotnictwa myśliwskiego, a nie szturmowego i nie moge nim wesprzeć bezpośredno moich jednostek.
3. Gdzie mogę znaleźć rzuty jakie wykonywałeś dla jednostek w "Zadaniu nr 1" oraz najlepsze rozwiązanie zadania? Jakoś nie mogę tego znaleźć na stronie (link "Rozwiązanie" jest nieaktywny), a chciałbym porównać co zrobiłem nie tak i nauczyć się czegoś od mistrzów.
Pozdrawiam - Mariusz.

Siemanko Mario :)
No i teraz jest wszystko jasne. Znam problemy i postaram na Twoja krytyke zdecydowanie zareagowac :) Zostaniesz moim krytykiem zetonowym :P :?: Pytam serio, bo do tej poy poruszam sie z lekka po omacku w sprawie zetonow i nikt ich wlasciwie nie komentuje w innym swietle niz dobre i ladne, a zalezy mi na jakosci.

Odpowiedzi:

Ad.1
Jesli nie poruszam tematu pogody tzn ze jest BARDZO DOBRA, ale od nastepnego zadania wstawie tabele pogodowa i bedzie wszystko jasne w tej sprawie. Rzutow na pogde nie wykonuje, jest ustalalna zawsze na poczatku zadania i kazdy wie jaka w zadaniu panuje.

Ad.2
Karas byl wlasciwie i LS i LM-em choc w wiekszej mierze tak jak piszesz byl LS. Na potrzeby zadaniowe przerobilem go wylacznie na LM-a.

Ad.3
I nie znajdziesz. Na chwile obecna siedze po uszy w kartach dowodczych (patrz harmonogram prac na stronie). W jakims czasie rozwiazania jak i rzuty napewno sie pojawia i beda dostepne do wgladu, ale na chwile obecna jest to niemozliwe (prosze o cierpliwosc).

PS. Bedziesz na manewrach w Lublinie :?:

Pozdrawiam 8)

Eddie
Szeregowy

Wysłany: Czw 27 Wrz, 2007   

Arecki napisał/a:

Kurde jakie manewry? I do tego w Lublinie!!!??? Kiedy??? Ostatnio jakoś poza zadaniami nie mam czasu na rzut okiem na forum :cry: Czy możesz mi trochę rozjaśnić sytuację? Przy mojej robocie to muszę wszystko znacznie wcześniej planować, a na manewrach jak najbardziej chciałbym być obecny (na innego rodzaju manewrach już nieraz bywałem :lol: na takich byłbym po raz pierwszy :oops: ale kiedyś trzeba złapać byka za rogi) :D
Pzdr - Mariusz

Arecki
Generał (moderator)

Wysłany: Czw 27 Wrz, 2007   

Eddie napisał/a:
Arecki napisał/a:

Kurde jakie manewry? I do tego w Lublinie!!!??? Kiedy??? Ostatnio jakoś poza zadaniami nie mam czasu na rzut okiem na forum :cry: Czy możesz mi trochę rozjaśnić sytuację? Przy mojej robocie to muszę wszystko znacznie wcześniej planować, a na manewrach jak najbardziej chciałbym być obecny (na innego rodzaju manewrach już nieraz bywałem :lol: na takich byłbym po raz pierwszy :oops: ale kiedyś trzeba złapać byka za rogi) :D
Pzdr - Mariusz

Gladky napisał/a:
Panowie ogłaszam wszem i wobec, że termin IV Lubelskich Manewrów Strategów to ostatni weekend, 26 - 28 października.
Andrzej Gładysz
Gładki

Manewry odbywaja sie w KUL-u.
O nocleg sie martwic nie musisz bo mieszkasz w Lublinie :)

To wszystkie najwazniejsze dane :)

Odpowiedz do tematu