Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wrocław 1945
Autor Wiadomość
Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Śro 05 Wrz, 2007   Wrocław 1945

Z wolna zaczynamy przygotowania do gry Wrocław 1945 Andrzeja Szymczyka. Jęlsi były więc jaies pytanie porsze je kierowac TU :) . Ja po robienu mapy równeiz Tu ją umieszczę.

Luciao
Chorąży

Wysłany: Śro 05 Wrz, 2007   

z literatury kojarze tylko tytuł Breslau 1945 Wydawnictwa Militaria - a w nim dwie proste mapki :) jedna z sytuacją ze stycznia lutego 1945 - ofensywa 1 Frontu Ukraińskiego z kilkoma armiami ogólnowojskowymi i dwoma pancernymi w tym jedną pancerną gwardii w okolicach Brzegu i Oławy oraz niemieckimi dywizjami piechoty i 4 Armia pancerną z korpusem GD i LVII(z 17 dpanc to chyba stara znajoma z pierwszego wydania Bitew II WS tyle że w skali batalionowej :) ) druga mapka to okrażenie Wrocławia z próbą odsieczy lub ewentualnie marszu trzech DPAnc niemieckich od południa w strone miasta.

jaki Panowie planujecie główny scenariiusz? ewentualnie z jakimi siłami po obu stronach będziemy mieli do czynienia?? czy żetony będą w standardzie frontu zachodniego (Normandia) czy wschodniego (Stalingrad)?

FIOL
Chorąży

Świetny pomysł,wreszcie moje okolice. :!: :D :!:

Paweł Sulich
Podporucznik

Cytat:
czy żetony będą w standardzie frontu zachodniego (Normandia) czy wschodniego (Stalingrad)?

nieee no, stalingradzkie chcemy przecież, proszę nawet nie sugerować wejścia kolorków na wschodni front :shock: :D

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wrocław to środek świata, ani wschód, ani zachód - to zrobimy pół na pół :)

Słowianin
Kapral

Centrum dowodzenia urządźmy na RYNKU, byłem tam 3 dni temu i fajnie nawet, pozdrowienia...

Andreas von Breslau
Szeregowy

Wysłany: Śro 05 Wrz, 2007   Informacje wstępne

Czołem!

Jako autor gry, przygotowuję:

- jeden scenariusz główny - "Okrążenie Wrocławia"
- dwa scenariusze cząstkowe, składające się na scenariusz główny
- scenariusz pod roboczą nazwą "Deblokada Wrocławia"
- scenarisz obrazujący główny kontratak sił niemieckich

W dalszych planach jest również min. scenariusz dot. kontrataku radzieckich sił pancernych z zachodu.

Skala gry:

Rosjanie - dywizje piechoty, brygady wojsk szybkich
Niemcy - pułki piechoty, samodzielne brygady panc., bataliony pancerne w dywizjach pancernych, mieszane grupy bojowe

W działaniach na Dolnym Śląsku brały udział trzy armie radzickie: 5A gw., 6A, 21 A - każda wzmocniona korpusem panc. oraz dywizją art. przeł..

Po stronie niemieckiej można wymienić min. trzy dywizje pancerne: 8, 19 i 20 oraz kilka dywizji piechoty Wehrmachtu oraz jedną SS plus załoga Festung Breslau.

Słowianin
Kapral

Aha Wrocław 45 - myślę że można troszkę przedłużyć II wojnę no nie?

DN
Szeregowy

Wysłany: Wto 11 Wrz, 2007   

Shadow of the East
Szeregowy

Wysłany: Śro 12 Wrz, 2007   

witam, pierwszy raz od niepamiętnych czasów wszedłem na forum (brak czasu, tak w skrócie można powiedzieć) - mam pytanie odnośnie tej gry. Z mapy nie mogę rozczytać, będzie obejmowała Góry Sowie, zamek Książ?
- jeśli tak, to będą jakieś umocnienie?
- jeśli nie, to czy jest już jakaś gra, albo jest w planie, obejmująca te tereny? -> może być i fikcyjny scenariusz ...

pozdrawiam

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

A czy pod zamkiem Książ była jakas większa bitwa?

Shadow of the East
Szeregowy

no raczej nie, ale dlatego piszę o fikcyjnym scenariuszu ...

- tajne magazyny w tych okolicach - oczko w głowie Niemców, ładny scenariusz można było wymyśleć (ostatnio w TV ukazał się serial Tajemnica Twierdzy Szyfrów, Wołoszańskiego)
- albo dodać tą okolicę do jakieś większej mapy i dodanie umocnień w Górach Sowich, wg mnie ładny atak flankowy mógłby zostać przeprowadzony z tych okolic ... a jak wiadomo, w górach łatwiej można coś schować niż na nizinach -> licząc na przychylność kontrwywiadu i partyzantów :)

Piotr Wodtke
Kapitan

Z pewnością. Na terenach dzisiejszej Rzeczpospolitej nie ma miejsc gdzie nie toczyłaby się jakaś bitwa. :roll:

Shadow of the East
Szeregowy

Ok, znalazłem potrzebne mi informacje - znalazłem na mapie i mam takie pytanie - czy w okolicach Wałbrzycha, tj. w masywie Gór Sowich nie będzie żadnych umocnień? Projekt Riese był dość dobrze rozbudowany, więc jeśli "historia" nie pozwala na stworzenie większych umocnień, lub jakieś udogodnienia z tym związane, to czy nie można było stworzyć czegoś takiego? Koncentracja wojsk, na przykład ... może w pomocniczym scenariuszu do tej gry?

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

A czy mógłbym poprosic o jakis link by przyjzeć się tej pozycji na mapie lub w opisie

Nico
Pułkownik

Andreasie, czy ten Wrocław to będzie 'to to' co kiedyś na Smolnej grałeś? Tam chyba był nieco inny system niż w standardowym WB-95?

Słowianin
Kapral

Hmm dawno tu byłem ... mapka całkiem całkiem no i ciekawa sytuacja...
chociaż szczerze mówiąc spodziewałem się coś na wzór okłaniejszej mapy miasta i okolic o mniejszym zasięgu... ale chyba tak jest lepiej...

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Chwilowo pozwolę sobie wyręczyć Anderasa i odpowiedzieć. Gra obejmuje to o czym własnie Nico Mówisz obszarowo i jednostkowo, ale system rozgrywki jest WB-95, jeśli Andreas zdecyduje się wprowadzić jakieś zasady specjalne a'la Normandia, to jak najbardziej jest to możliwe.

franciszek
St. szeregowy

mpka jak i sam pomysl bomba gratuluje i juz nie moge sie doczekac
czy jakis ogolny termin ukazania sie mniej wiecej mozna podac??
pozdro

Luciao
Chorąży

w sam raz na gwiazdke pod choinke może :) ??

Odpowiedz do tematu