Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pociągi pancerne w systemie W-39
Autor Wiadomość
Piotr Wodtke
Kapitan

Wysłany: Pią 18 Lut, 2005   

Skąd wiesz, że 15 :!: :evil: :!: :evil: :!:

Gość

Wysłany: Sob 19 Lut, 2005   

Piotr Wodtke napisał/a:
Skąd wiesz, że 15 :!: :evil: :!: :evil: :!:

Nie darmo generał jest generałem. :roll:

caen
Szeregowy

Wysłany: Śro 23 Lut, 2005   

Panowie nalezy pamietac, ze pociag pancerny to nie tylk cztery armat, haubice, lub armaty i haubice, ale takze dwie drezyny pancerne, pluton wypadowy i kilkanascie ckm. A i intensywnosc ognia prowadzonego z kopul pancernych byla na pewno wiekdsz aniz tej samej ilosci artylerii polowej.

Piotr Wodtke
Kapitan

Wysłany: Pią 04 Mar, 2005   

Mam pytanie:
Czy Niemcy we wrześniu 39 posiadali pociągi pancerne?

slowik
Major

Wysłany: Pią 04 Mar, 2005   

tak, podalem link w jakims poprzednim poscie, strona po niemiecku..pozniej napisze ci jakie byly...

tu ten link:

uzycie pociagow panc. w polsce: http://www.dampflokomotiv...erzuege-10.html

a tu link o polskich pociagach...
http://derela.republika.pl/pociagi.htm

Piotr Wodtke
Kapitan

Wysłany: Śro 13 Kwi, 2005   

Dzięki. Super strony.
Nasuwa się więc kwestia niemieckich pociągów pancernych.
Ja sobie wykonam stosowne żetony sam (bo nie chcę "eskalować :shock: żadań :shock: " w stosunku do WZ) i włączę do działań armii niemieckiej.

Gladky
Kapitan

Wysłany: Sob 02 Lip, 2005   

Piotr Wodtke napisał/a:
Dzięki. Super strony.
Ja sobie wykonam stosowne żetony sam (bo nie chcę "eskalować :shock: żadań :shock: " w stosunku do WZ) i włączę do działań armii niemieckiej.

A mnie się wydaje, że dobrze iż nie ma pociągów pancernych. było ich na tyle niedużo /mimo wszystko/, że ich uwzględnianie można co najwyżej, wg mnie, dołączyć do modyfikatora artylerii...

Z drugioej jednak strony mamy przecież Flotyllę Wiślaną...

Piotr Wodtke
Kapitan

Wysłany: Śro 10 Sie, 2005   

Gladky napisał/a:
Piotr Wodtke napisał/a:
Dzięki. Super strony.

A mnie się wydaje, że dobrze iż nie ma pociągów pancernych. było ich na tyle niedużo /mimo wszystko/, że ich uwzględnianie można co najwyżej, wg mnie, dołączyć do modyfikatora artylerii...

Z drugioej jednak strony mamy przecież Flotyllę Wiślaną...

No właśnie pociągów było niewiele, ale przynajmniej polskie wydatnie wspierały działania we wrześniu. Oczywiście przebieg linni kolejowych utrudnia ich wykorzystanie. Ale to tym lepiej.

Viking
Major

pociągi pancerne moim zdaniem powinny miec siłe 2ps i modyfikator(to juz w zależnosci od artylerii jaka dysponowały) powiedzmy 0,3

nie ma najmniejszego logicznego powodu by pociagów pancernych nie uwzględniac tym bardziej ze taki pociąg dysponował dużo większą siłą bojowa niz kompanie TKS,a nawet dywizjony pancerne-ktore przeciez w grze występują

Gladky
Kapitan

Viking napisał/a:
pociągi pancerne moim zdaniem powinny miec siłe 2ps i modyfikator(to juz w zależnosci od artylerii jaka dysponowały) powiedzmy 0,3

nie ma najmniejszego logicznego powodu by pociagów pancernych nie uwzględniac tym bardziej ze taki pociąg dysponował dużo większą siłą bojowa niz kompanie TKS,a nawet dywizjony pancerne-ktore przeciez w grze występują

No to w takiej sytuacji w TiSie musiałby się ukazać dodruk pociągów do września.

Wszystkie pociągi pancerne z ustawieniem na poszczególne plansze...a także docelowo pociągi niemieckie wypadałoby zrobić wtedy...

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

To i pociąg AMERIKA by się nadał i będziemy go ściagac własnycmi pociągami po mapie ale będzie ubaw jak ktoś go przechwyci :)

Piotr Wodtke
Kapitan

WZ napisał/a:
To i pociąg AMERIKA by się nadał i będziemy go ściagac własnycmi pociągami po mapie ale będzie ubaw jak ktoś go przechwyci :)

Ojciec Redaktor po raz kolejny odgadł, przeniknął, prześwietlił wręcz zamysły graczy. :D :D :D

Darth (ocenzurowany)
"Global Thermonuclear War"

Gladky napisał/a:
Viking napisał/a:

No to w takiej sytuacji w TiSie musiałby się ukazać dodruk pociągów do września.

Wszystkie pociągi pancerne z ustawieniem na poszczególne plansze...a także docelowo pociągi niemieckie wypadałoby zrobić wtedy...

Popieram!
Once more victorious the Red Army stands!

[Sabaton - The art of War - Panzerkampf]

Kosovo i Metohija je Srbija!

slowik
Major

Jak chcecie wydawac niem. pociagi to gdzies wstawilem swietny link gdize wszystkie sa opisane...

Gladky
Kapitan

slowik napisał/a:
Jak chcecie wydawac niem. pociagi to gdzies wstawilem swietny link gdize wszystkie sa opisane...

Źródła odnośnie pociągów polskich są chyba niezłe. Te dotyczące pociągów niemieckich wrzucił Słowik, a zatem pozostałoby tylko pracowanie materiałów i ich wydruk w TiSie...

Hmmm, ciekawe co na to Redakcja :?:

slowik
Major

dwa linki (jeden dla niem. i polskich i jeden dla polskich poc.) znajduja sie w jednym z mych postow na 2. stronie tego tematu...

Piotr Janowski
St. szeregowy

Wysłany: Czw 05 Sty, 2006   

Cytat:
. I tak przeglądając posty na forum, zauważyłem wzmiankę o pociągach pancernych. Mam nadzieję, że zostałyuwzględnione, bo bądź co bądź miały duży wpływ na poszczególnych odcinkach na których działały (np. Piłsudczyk - Bzura, Groźny - Śląsk, Mokra....).

Nie nie trochę namieszałeś oto lista pociągów z kampani wrześniowej:
nr 11 ,,Danuta''
nr 12 ,,Poznańczyk
nr 13 ,,Generał Sosnkowski''
nr 14 ,,Paderewski
nr 15 ,,Śmierć''
nr 51 ,,Pierwszy Marszałek''
nr 52 ,,Piłsudczyk''
nr 53 ,,Śmiały''
nr 54 ,,Groźny''
nr 55 ,,Bartosz Głowacki''
Oprucz nich w walkach wzięły udział pociągi szkoleniowe ,,Zagończyk'' i
,,Stefan Czrniecki'' oraz naprędce zkonstruowane: Dwa bezimienne pociągi Dowództwa Obrony Warszawy i ,,Smok Kaszubski'' działający w ramach obrony wybrzeża.

Piotr Janowski
St. szeregowy

Wysłany: Czw 05 Sty, 2006   

A i mam coś jeszcze:
Parametry pociągu pancernego nr 15 ,,Śmierć'' w czasie wojny obronnej:
Załoga Śmierci liczyła łącznie155 ludzi z czego 95 walczyło w części bojowej składającej się z dwóch drezyn pancernych tatra i części pancernej pociągu. Najważniejsza pancerna część pociągu ważyła 215 ton i mierzyłą 69 metrów. Jej uzbrojenie stanowiły trzy wagony a[r]tyleryjskie. Dwa pysponowały po jednym dziale polowym kalibru 75mm w obrotowych wieżach oraz karabinami maszynowymi (dwoma po bokach i jednycm p-lot) Trzeci wagon, najnowszy dodany tuż przed wybuchem wojny, miał potężną haubicę 100mm oraz trzy km w tym jeden p-lot. Wagon szturmowy dysponował czterem kaemami i przewoził pluton saperów. Z przodu i z tyły pociągu znajdowały się wagony-platformy.

Piotr Janowski
St. szeregowy

Wysłany: Pią 06 Sty, 2006   

A i mam pytanie do pana (generała) wydawcy. Czy w Śląsku wystąpią pociągi pancerne??

kozioł
St. sierżant

Wysłany: Czw 24 Sie, 2006   

widzę że ktoś chyba zapomniał a tym temacie, albo ja o czymś nie wiem :wink:
to jak? będą może te pociągi czy ich definitywnie nie będzie :?:
to chyba mniej kontrowersyjny temat niż polskie lotnictwo :wink:

Odpowiedz do tematu