Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Stalingrad 1942-43
Autor Wiadomość
Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Sob 20 Mar, 2004   Stalingrad 1942-43

To zupełnie nowy pomysł, ale całkiem realny na koniec roku, zastąpi on reedycje Adren 1944. Temat prawie nieznany w polskich grach a całkiem całkiem ciekawy. Gra będzie ukazywać atak niemiecki i sowiecką kontrofensywę. A może macie inne propozucje w tym systemie?

preclo
Kapitan

Wysłany: Sob 20 Mar, 2004   

Ekstra pomysł.
Ardeny już były (są nadal ;) ) Modyfikacji do Arden nie było za dużo (zresztą do pobrania ze strony) tak więc może lepiej coś nowego. Stalingrad to dobra propozycja. A może tak 'Cytadela'?

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Sob 20 Mar, 2004   cytadela

Jest problem z Kurskiem - On jest niegrywalny. Na przeciw siebie stoi po sto żetonów na 30 heksach i musza się molestować aż ... przegrają niemcy... Już to przetrenowałem z kolegą z Bielska Białej, Normalnie Katastrofa. Największe wbicie klinem to 5 heksów

Barglad
Plutonowy

Wysłany: Pon 22 Mar, 2004   Flandria 1940

Jak najbardziej jestem za Stalingradem. Choc biorąc pod uwagę skalę toczonych walk ilość żetonów musiałaby być ogromna. Co sądzicie o ataku Niemiec na Francję, Belgię i Holandię w V 1940?

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Pon 22 Mar, 2004   Francja 1940

Do tego typu gry najlepszy byłby system Wrzesniowy, a najlepszą bitwą Arras lub Sednan, Nie ukrywam że dojrzewamy do tego konflikttu
Stalingrad nie bedzie aż tak liczebny ale to prawda mały nie będzie
O dziwo wojsk niemieckich nie będzie tak dużo. jedyny "problem" to sowieci, którzy znikają i pojawiają się w innych strukturach

Viking
Major

Wysłany: Śro 24 Mar, 2004   

pomysl z wydaniem gry Stalingrad42-43 jest bardzo dobry,czy ta gra bedzie obejmowala walki tylko w rejonie stalingradu czy na calym łuku Donu gdzie walczyly tez np. wojska wloskie i wegierskie

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Ma to być uderzenie Niemców na Stalingrad w roku 1942 i uderzenie sowjetów w 1943 oraz próby deblokady. Obszar 180 na 120 km. Włosi i Rumuni załapią się na skrzydłach ale nie w całosci

Cyber Stefan
Podporucznik

Wysłany: Śro 24 Mar, 2004   hmm

Pomysł ze Stalingradem jest dosyć ciekawy, ale raczej nie będę grał w to jeżeli zostanie wydany w tym systemie. Nie mam nic do niego, ale raczej za nim nie przepadam ;) . Raczej nie lubię gier, w których w jednym ataku można stracić całą dywizję. wydaje mi się to trochę nierealistycze, ale... czy ja się na tym znam? ;)

preclo
Kapitan

Mi tam system odpowiada.
Jak to mawiają szkopki: Alte Liebe rostet nicht ;)
pzdr

PS: I jakoś nie pamiętam, abym w jednym ataku całą dywizję stracił ;)

preclo
Kapitan

Wysłany: Czw 25 Mar, 2004   

Tak wracając do pytania
WZ napisał/a:
A może macie inne propozucje w tym systemie?

Przeglądałem sobie właśnie TiS'a 6 i po raz wtóry przeczytałem artykuł 'Kocioł Demiański'. A może by tak właśnie okolice Demiańska? Wiem, że wyszedł już Smoleńsk (to gdzieś 'blisko' Demiańska), aczkolwiek nie grałem w tą grę i nie wiem czy jest tam ujęty ten odcinek frontu.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Czw 25 Mar, 2004   demiansk

Kiedyś taką grę zrobiłem, obejmowała podejścia do Leningradu, Uderzenie 2 Armii sowieckiej Własowa i Wzgórza Wałdajskie a więc i kocioł demiański, Niestty podczas przeprowadzki mapa zaginęła wraz z bitwą na Morzu jawajskim i kilkoma innymi. Ale tamat wydawał sie być ciekawy, Zwałszcza udział Finów i ewentualne opanowanie Leningdaru byłoby ciekawym wariantem

preclo
Kapitan

Wysłany: Czw 25 Mar, 2004   

Szkoda, szkoda że zaginęło.
Pewnie znalazca trzyma skrzętnie w szafie pancernej i za x lat opyli za grubą kasę.
Łobuzie oddaj grę :)

Viking
Major

Wysłany: Pią 26 Mar, 2004   

Cytat:
Kiedyś taką grę zrobiłem, obejmowała podejścia do Leningradu, Uderzenie 2 Armii sowieckiej Własowa i Wzgórza Wałdajskie a więc i kocioł demiański, Niestty podczas przeprowadzki mapa zaginęła wraz z bitwą na Morzu jawajskim i kilkoma innymi. Ale tamat wydawał sie być ciekawy, Zwałszcza udział Finów i ewentualne opanowanie Leningdaru byłoby ciekawym wariantem
taka gra obejmujaca leningrad i podejscia do niego a takze rejon demianska to bylby wypas dopiero :) ,moze by tak wydac np Budziszyn kiedys mial byc chyba taki dodatek do ,,Dragona"-w sumie ciekawa sprawa mozna by objac forsowanie Nysy Luzyckiej i niemiecki atak,poza tym moze w przyszlosci powstanie bitwa o Berlin? :P

Panzer
Chorąży

Wysłany: Pią 26 Mar, 2004   

Moje skromne zdanie:jak front wschodni,to Stalingrad przede wszystkim,ale ja tam osobiście wolę w nasz Wrzesień pogrywać...
P.S.Pozdrawiam wszystkich
będziemy o nich pamiętać zawsze,
gdy słońce wstaje i gdy zachodzi"
O Żołnierzach II Wojny Światowej

MIH
Porucznik

Wysłany: Pon 29 Mar, 2004   

Jak już szastamy wielkimi bitwami to może marsz na Moskwe 41??? Taki mały wyścig z czasem i pogodą... :lol: .
Co do "szybkiego" wyczerpywania się dywizji to też mnie to zniechęca do tego systemu. Najlepsze rozwiązanie dla skali Brygadowej (moim zdaniem) to "wyczerpanie" oddziałów z Tannenbergu. 4 PW i poziom niżej.. 8)

Viking
Major

Wysłany: Pon 29 Mar, 2004   

bez przesady z tym szybkim wyczerpywaniem dywizji ,np dywizje niemieckie skladajace sie przewaznie z trzech czy czterech zetonow wyczerpuja sie raczej wolno,co innego dywizje sowieckie-ale one moim zdaniem w rzeczywistosci po prostu sie szybciej wyczerpywaly bo rosjanie zupelnie nie szanowali zolnierzy...,zreszta jest to system w stosunkowo duzej skali i jesli np niemiecka dywizja pancerna atakuje nieumocniona sowiecka dywizje piechoty to chyba latwo przewidziec efekt :wink:

Vaclaw
Szeregowy

Wysłany: Czw 01 Kwi, 2004   

Super pomysł na grę popieram. :D I to do tego w moim ulubionym systemie. Może Wam się nie podoba ale ja jestem trochę leniwy i ciągłe odpisywanie PS oddziałom w tabeli mi się nie uśmiecha. :( Wolę obrócić tylko żeton lub ściągnąć go z planszy - to o wiele mniejszy wysiłek :D

Barglad
Plutonowy

Wysłany: Czw 01 Kwi, 2004   

Masz rację Vaclaw.
WB-95, mimo swoich ograniczeń dotyczących odwzorowania realności, jest wysoce grywalnym systemem. Proste przepisy i znikoma ilość tabel sprawiają że wojska hulają po planszy aż miło. :D
Dzięki temu każdą rozgrywkę (bez względu na przerwę czasową) mogę przeprowadzić bez potrzeby studiowania przepisów i wertowania tabel z punktami siły.

Piechur
St. sierżant

Wysłany: Pią 02 Kwi, 2004   

To prawda. Uważam ten system za najbardziej grywalny. Za najlepszą grę w tej serii uważam "Budapeszt" z dodatkami i poprawiony "Bagration".
Był taki czas, że na polu walki wokół Budapesztu spędziłem 14 dni. Grając raz po jednej stroni raz po drugiej. Rozgrywając scenariusze cząstkowe, po czym nastąpił wielki finał. Gra na całym froncie. Jak po tych dwóch tygodniach wyszliśmy z kumplem z bunkra to okazało się, że w międzyczasie zmienił się rząd w kraju. :lol:

Grohmann
Porucznik

Wysłany: Pią 02 Kwi, 2004   

A co z " Burzą zimową" , co prawda to była deblokada Stalingradu ale to przeciez pokrewny temat. Nie lepiej skupić sie na czymś nowym chocby Leningrad- jak dla mnie super temat 8)

Odpowiedz do tematu