Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Rok 2008 - system WB-95

Która z gier powinna ukazać się jako pierwsza?
Moskwa 1941
38%
 38%  [ 36 ]
Sycylia 1943
31%
 31%  [ 30 ]
Tunezja 1942-43
10%
 10%  [ 10 ]
Leningrad 1941
19%
 19%  [ 18 ]
Głosowań: 0
Wszystkich Głosów: 94

Autor Wiadomość
Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Wto 25 Wrz, 2007   

Moskwa - pierwszy atak na miasto

wujaw
Podporucznik

Leningrad ciekawszy.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Leningrad i owszem, ale mniejsza skala nacierających i to może troszkę "odstręczać" od pomysłu, choć przyznam, ze był on pierwszy, a mapa była wykonana jeszcze w roku 1996 - tylko zaginęła w toku przeprowadzek.
Sycylia zaś jest ciekawa ze względu na "zamknięcie" obszaru działań - zdobycie całe wyspy kończy grę. No i możliwość nieskończonych desantów na tyłach Niemców w sile pułku, nie mówiąc o wariancie dowolnym z desantem w Messynie itp.
Ciekawskim podpowiem, ze Etna zaczęła wylewać lawą, gdy toczyły się na niej walki. Niemcy i Anglicy (Kanadyjczycy) zwiewali razem. bez względu na armię :) . Dopiero na dole się pogrupowali i każdy poszedł do swoich :) . Przyroda działa cudownie na gorące głowy walczących.

Seba
Kapral

W pierwszej kolejności Sycylia a potem Moskwa. Dlaczego sycylia? po stosunkowo niewiele się pisze o tym starciu. A przeciez było ważne - po utracie Sycylii Włochy wycofały się z wojny. O Moskwie napisano już całe tomy w których próbuje się dokonywać analiz czemu tak a tak. Moskwe wybieram jako drugą ze względu na ogrom jednostek - chciałbym kiedyś zagrac taka bitwę :)

Viking
Major

Wysłany: Śro 26 Wrz, 2007   

a ja jestem za ,,Tunezją"-całkiem spore przestrzenie,dużo walki manewrowej i stosunkowo niewiele wojsk- po gigantach w rodzaju ,,Stalingradu" to byłaby miła odmiana :) Poza tym nie ma jeszcze gry tego systemu ,która obejmowała by Afrykę.

MMM
Plutonowy

Wysłany: Śro 26 Wrz, 2007   

Osobiście jestem za Sycylią - byłaby to miła odmiana, front Włoski jest tak bardzo zapomniany w grach strategicznych dotyczących II wojny Światowej.

Graf Ewing
Szeregowy

Wysłany: Czw 27 Wrz, 2007   

Ale Sycylia to 10 niemieckich żetonów i 12 włoskich dywizji, z których 8 się poddało od razu ...

Piotr Wodtke
Kapitan

Graf Ewing napisał/a:
Ale Sycylia to 10 niemieckich żetonów i 12 włoskich dywizji, z których 8 się poddało od razu ...

Czyli pozostałoby jeszcze 14. :D

kapral
Chorąży

Pierwszy atak ? tzn jaki okres listopad a może październik ? i jaki odcinek frontu ?

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Ten do 34 wiorsty :) . Ale skala mapy nie pozwala na wykoanie tego jednego najprawdopodobniej będzie to październik i listopad, choć i grudzien może znaleźć się w scenariuszu

kapral
Chorąży

Wysłany: Pią 28 Wrz, 2007   

Czyli operacja Tajfun

QJ
Plutonowy

Wysłany: Śro 03 Paź, 2007   

Południe europy ciągle jest zaniedbywane.Po namyśle wziął bym wpierw Sycylie a potem Moskwe.

Robert
Kadet

Wysłany: Śro 10 Paź, 2007   Gry

1 Moskwa,2 Leningrad,3 Tunezja 1942-1943,4 Sycylia 1943 wg mnie taka powinna byc kolejnosc nastepnych gier,ktore sa tu wymienione.Robert

Ploud
Kapral

Wysłany: Śro 07 Lis, 2007   

gier z frontu wschodniego już jest kilka a nie mieliśmy jeszcze okazji grać we front w północnej afryce ( przynamniej w wb-95 ). fajna powinna być też Sycylia bo z bitew we właszech chyba jeszcze nie było.

m_kowal
Porucznik

Wysłany: Śro 07 Lis, 2007   

Jak widze Sycyli i Moskwa ida leb w leb. Beda decydowac pojedyncze glosy...

Grenadier
Kapral

Wysłany: Czw 08 Lis, 2007   

Zagłosowałem na Sycylie, może być ciekawa a pozatym jeszcze nie było żadnej gry z tego systemu z tego frontu działań.

Ale Moskwa też ma swoje plusy, sporo wojsk, i co najważniejsze chyba dla niektórych polaków także to możliwość zdobycia Moskwy :) jak za dawnych czasów :wink:

Dołącz do WaW i zmierz się z graczami z całego świata

McPeters
St. szeregowy

Wysłany: Pon 12 Lis, 2007   

Zagłosowałem za Leningrad - to byłoby super. Chyba nic na ten temat nie widziałem w polskich wydaniach.
Jako drugie Moskwa ...

von_glassenapp
Szeregowy

Wysłany: Sob 12 Sty, 2008   

Stawiam na Sycylię. Ograniczenie działań wyspą może być ciekawe... :D Fajnie by było gdyby pojawiły się potężne działa przybrzeżne ew. silne okręty dla aliantów. A tak przy okazji, czy w WB-95 są jakieś jednostki pływające którymi można by kogoś zbombardować (może są w Normandii, ale jej jeszcze nie znam)?

R. Lee
Sierżant

Wysłany: Śro 23 Kwi, 2008   

Ja jestem jednak za tunezją 1942-1943. Chętnie zagram w pierwszą anglo-amerykańską operację tej wojny. Na drugim miejscu stawiam Moskwę 1941.

Yeti
Kadet

Wysłany: Śro 23 Kwi, 2008   

Sycylia to fajny pomysł - duże mozliwości desantów, jednostki spadochronowe. CO do frontu wschodniego to myślał ktos może nad krymem?

Odpowiedz do tematu