Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Falaise 1944
Autor Wiadomość
Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Pon 06 Lut, 2006   

wyprzec niemców z tego obszaru lub jeśli są oni na tyłach to musża być odcięci od zaopatrzenia

kamil
Plutonowy

Wysłany: Pią 14 Lip, 2006   

A dlaczego w I scenariuszu nie wystepują 1 i 4 DPanc przeciez weszly do walki 8 sierpnia?

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Pią 14 Lip, 2006   

Scenariusz jest na tyle krótki, że nei zakałda ich wejscia. Traktujemy go niejako jako rozgrzewkę, przed "dużą" grą.
Nikt jednak nie broni wprowadzić tych dywizji w scenariuszu "dowolnym"
Historycznie warunkiem wprowadzenia tych dywizji było uzyskanie przełamania pozycji niemieckich przez jednostki piechoty

kamil
Plutonowy

Wysłany: Sob 15 Lip, 2006   

Mam jeszcze pytanie związane ze scenariuszem dowolnym. Bo w grze nie występuje takowy, można prosic o kila szczegółów związanych z tym scenariuszem :D

A druga sprawa dotyczy tych etapów gdzie wystepuje po 10 żetonów alianckiego LB. wydaje mi się że należy ograniczyć "zdolność mordującą" LB bo jest to bardzo nierealne. Ostatni jak grałem w Falaise to LB udało się wymordować całą 89 DP i pół 12 DPanc SS, więc kocioł był zamkniety 10 sierpnia. Przez takie właściwości LB gra traci na realności a przez to na atrakcyjności! Jakie rozwiązanie proponujecie?

Bergman
Kapitan

Wysłany: Nie 16 Lip, 2006   

Powiedz to grupie pancernej eberbacha :lol:
Bo właśnie ją po raz pierwszy w historii właśnie w Normandii "Wybombardowano" jak pisze Skibiński z akcji zanim zdążyła zaatakować kogokolwiek.
Wiec taki udział lotnictwa jest wg mnie jak najbardziej realny. czy gra jest przez to mniej atrakcyjna? Nie wiem. Zawsze możesz sobie załozyc że pada, i nie uzywac tego lotnictwa :wink:
- Porucznik

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Nie 16 Lip, 2006   

To lotnictwo występuje jedyeniw pierwszych dwóch etapach gry
Wymordowanie dwóch dywizji jest praktycznie mało możliwe, choć już mnei wiele rzeczy zaskakuje
Poza tym musisz je zaplnanowac przed grą (gdzie bomabrduje) więc musizałeś meić kosmiczne szczęsćie, że tak trafiłeś

kamil
Plutonowy

Wysłany: Pon 17 Lip, 2006   

A jak wyglada sprawa ze scenariuszem dowolnym??? Na czym polega dowolność??

Komendant
Plutonowy

Wysłany: Pon 19 Lut, 2007   

Mam pytanie: czy możliwe byłoby umieszczenie erraty do Falaise i innych gier na stronie (są tam erraty tylko do dwóch gier i jednego numeru TiS)? Jestem posiadaczem gry i przygotowuję się do rozgrywki i na razie nie posiadam numerów TiS z poprawkami.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Pon 19 Lut, 2007   

hmmm, tam chyba nie było żadnych uwag.
Ale poszukam i jeśli takowe odnajdę umieszczę na pewno

Komendant
Plutonowy

Wysłany: Wto 20 Lut, 2007   

Było coś wspomniane o brakujących danych lotnictwa w scenariuszu. Dział errata na stronie sklepu jest bardzo poręczny i łatwiej tam znaleźć poprawki zamiast czytania masy postów na forum. Pomysł z poprawkami do wydrukowania i naklejenia też fajny tylko szkoda, że jak mi się wydaje zaprzestano aktualizacji działu.

Grohmann
Porucznik

Wysłany: Wto 20 Lut, 2007   

Każda gra ma błędy. Niezależnie czy została wydana w Polsce czy w Stanach. Rzecz w tym aby te błędy naprawiać :P :)

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Nie 25 Lut, 2007   

Informuję, ze gra FALISE 1944 jest na ukończeniu

ScoH
Kadet

Witam, jeszcze w ubiegłym wieku byłem zapalonym graczem planszówek wydawanych najpierw przez dragona potem przez TiS po długiej przerwie postanowiłem przypomnieć sobie moje stare hobby zakupiłem Falaise a tu niespodzianka w pudełku nie ma żetonów pomocniczych (umocnienia, miny, itp.) wszystkie moje stare gry ma znajomy a dzieli nas obecnie 600 km i mam problem. Moje pytanie: czy istnieje szansa na zakup takich sztonów oczywiście przy założeniu że nie będzie to samodzielne zamówienie. Za odpowiedz dziękuje z góry.
PS. troszkę ubabrałem się klejem, byłem przekonany że to dawno się skończyło, ale nie narzekam przypomniały się stare czasy była frajda.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Bardzo przepraszam za ich brak. Proszę mailem wysłać dane adresowe a wyśle Panu wszystkie żetony pomocnicze pocztą bez żadnych dopłat. Lub dołącze je do ewentualnego zamówienia

wzalewski@o2.pl

ScoH
Kadet

Reakcja ntychmiastowa wielkie podziękowania. Do tej pory to pierwszy przypadek "błędu" z jakim się spodkałem w zakupionych grach i problemu nie było by żadnego gdybym miał stare "akcesoria".
Teraz pozostaje mi tylko nadzieja że będe miał z kim grać :roll: , bo moja pani zrobiła dziwną mine na widok tej gry :D
Jeszcze raz wielkie dzięki.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Sob 07 Lip, 2007   

Posiadamy ostatnie 40 egz. gry Falaise. Nie planujemy na dzien dzisiejszy i nstępne jej dodruku. Proszę o przemyślenie decyzji, by nie bylo później "problemów" jak przy ostatnich grach EL-Alamein.

cretu
Sierżant

Wysłany: Nie 29 Lip, 2007   Żetony

Czy 'pudełkowa' wersja Falaise zawiera też tekturowe żetony (do wycinania i sklejania) czy sztancowane?
Pozdrawiam

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Pon 30 Lip, 2007   

są cały czas żetony do wycinania

cretu
Sierżant

Wysłany: Pią 17 Sie, 2007   

Czy jest szansa na reedycję gry ze sztancowanymi żetonami? Czy popyt jest jednak zbyt mały?

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Pią 17 Sie, 2007   

Pozostało jeszcze ok 40 egz. Na razie spokojnie podchodzimy do dodruku. Jest jeszcze kilka gier do wdania w kolejce.

Odpowiedz do tematu